Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Sprzęt.  (Przeczytany 46309 razy)

DeWu

  • Gość
Sprzęt.
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 14, 2011, 21:56:44 »
Do rozpoczęcia przygody z lustrzanką D3100 całkiem dobrze się nadaje. Nie jest zbyt skomplikowany, ma tryb podręcznika i nie nadwyręży nadgarstka zbyt dużą wagą ;) Ja zaczynałem od Nikona D40, teraz siedzę w systemie canonowskim.

Jeśli zdecydujesz się na Nikona i za jakiś czas będziesz kupować nowy obiektyw to pamiętaj żeby wybierać te, które mają oznaczenie AF-S, tzn. z silnikiem autofokusa (praktycznie wszystkie nowe obiektywy go mają).

No i całe szczęście, że masz komu przekazać swój przyszły nabytek bo istnieje spore ryzyko, że za rok będziesz rozważać kupno czegoś z wyższej półki :D

Cytat: "robert1995"
http://astrojargon.net/40...CookieSupport=1 - zassać, potwierdzić przebieg aparatu (podobno działa z 500D)


Nie działa z 500D. Przynajmniej wersja windowsowa. Te 5,5 tys. określiłem ilością wykonanych zdjęć.

Bizon

  • Gość
Sprzęt.
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 15, 2011, 23:05:25 »
ten D3100 w zupełności wystarczy do nauki :faja:
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić ;)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 15, 2011, 23:37:12 »
Cytat: "Bizon"
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić
Mój po kilku miesiącach przestał łapać ostrość. Znaczy się czasami nie łapie (w ogóle się kreci), ale to może od upadku xD
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Sprzęt.
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 17, 2011, 20:37:32 »
Cytat: "Bizon"
ten D3100 w zupełności wystarczy do nauki :faja:
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić ;)


Tylko wiesz,że jak do pracy by mi był aparat potrzebny,to bym pewnie nie żałowała,ale tak do użytku domowego.A tak w ogóle to co to jest kit,bo ja nie wiem?-tłumaczcie laikowi.Jak dostanę do ręki to dopiero was będę zamęczać pytaniami  :devil:  :devil:  :devil:

Dziś zamówiłam,w poniedziałek idę do Kingi po odbiór :)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 17, 2011, 20:57:34 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "Bizon"
ten D3100 w zupełności wystarczy do nauki :faja:
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić ;)


Tylko wiesz,że jak do pracy by mi był aparat potrzebny,to bym pewnie nie żałowała,ale tak do użytku domowego.A tak w ogóle to co to jest kit,bo ja nie wiem?-tłumaczcie laikowi.Jak dostanę do ręki to dopiero was będę zamęczać pytaniami  :devil:  :devil:  :devil:

Dziś zamówiłam,w poniedziałek idę do Kingi po odbiór :)


Kit - obiektyw dodawany do body, cena takiego zestawu kitowego body+obiektyw jest nizsza niz w przypadku oddzielnego zakupu samego korpusu (body) i takiego obiektywu. Producenci staraja sie dodawac obiektywy "uniwersalne" chodz uniwersalnosc ta jest watpliwa (jesli cos jest do wszystkiego to jest do ...).
Jest to tez zabieg marketingowy, tak aby amatorzy chetniej kupowali aparaty z wyzszej polki (lustrzanki) bo dla poczatkujacego fotoamatora problemem moglby byc zakup oddzielnie aparatu i obiektywu. Wybor taki dla laika   nie bylby latwy, mnogosc rozwiazan i zastosowan poszczegolnych zestawow jest ogromna i zalezy od indywidualnych upodoban fotografa.

Reasumujac: Dostaniesz aparat z OBIEKTYWEM.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 18, 2011, 08:04:22 »
tatankas chcesz zobaczyć i popróbować na żywo róznicy pomiędzy obiektywem 18-55 i 55-200mm?
Umówmy się któregoś dnia po południu i przywiozę swojego leciwego już Canona EOS 400D i takie obiektywy. Zobaczysz, porównasz i zrozumiesz różnicę :)
Ten model Canona mam 3 lata.
Gdybym dziś kupowała nową lustrzankę, to poszłabym w kierunku Nikona - aktualnie w model D90 z obiektywem 18-200mm + dobra lampa błyskowa. Mam porównanie, robiąc sporo zdjęć Canonem i Nikonem D80 kolegi.  Fotografuję tylko na własne potrzeby - rodzinę, psy, wystawy i uroczystości rodzinne.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 18, 2011, 11:25:54 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "Bizon"
ten D3100 w zupełności wystarczy do nauki :faja:
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić ;)


Tylko wiesz,że jak do pracy by mi był aparat potrzebny,to bym pewnie nie żałowała,ale tak do użytku domowego.A tak w ogóle to co to jest kit,bo ja nie wiem?-tłumaczcie laikowi.Jak dostanę do ręki to dopiero was będę zamęczać pytaniami  :devil:  :devil:  :devil:

Dziś zamówiłam,w poniedziałek idę do Kingi po odbiór :)


A mowia Ci cos pojecia: priorytet przyslony/migawki, ISO, MF, balans bieli? Jesli nie to nie widze sensu w kupowaniu lustrzanki...

@UP

400d nie jest leciwy, ja mam 350d wiec wiesz. :p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 18, 2011, 15:22:30 »
Cytat: "KrP"
A mowia Ci cos pojecia: priorytet przyslony/migawki, ISO, MF, balans bieli? Jesli nie to nie widze sensu w kupowaniu lustrzanki...

Oj nie straszcie kobiety, bo nie są to aż tak zawiłe sprawy, aby sobie z nimi nie poradziła. Analogowe aparaty też wymagały kiedyś ustawiania tych parametrów i każdy sobie jakoś z tym radził. Nie jest to aż taka czarna magia jak niektórzy ją tu malują. A w razie konieczności zawsze może skorzystać z trybów zdefiniowanych. Ja życzę tatankas powodzenia i samych udanych fotek!

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Sprzęt.
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 18, 2011, 15:45:36 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "tatankas"
Cytat: "Bizon"
ten D3100 w zupełności wystarczy do nauki :faja:
Chociaż ja bym optował za kupnem używki z lepszymi szkłami kit to kit fajny jest przez 2-3miesiące później zaczyna drażnić ;)


Tylko wiesz,że jak do pracy by mi był aparat potrzebny,to bym pewnie nie żałowała,ale tak do użytku domowego.A tak w ogóle to co to jest kit,bo ja nie wiem?-tłumaczcie laikowi.Jak dostanę do ręki to dopiero was będę zamęczać pytaniami  :devil:  :devil:  :devil:

Dziś zamówiłam,w poniedziałek idę do Kingi po odbiór :)


A mowia Ci cos pojecia: priorytet przyslony/migawki, ISO, MF, balans bieli? Jesli nie to nie widze sensu w kupowaniu lustrzanki...

@UP

400d nie jest leciwy, ja mam 350d wiec wiesz. :p


Krp człowiek całe życie uczy się wielu rzeczy,inaczej nie mógłby istnieć.Myślę,a nawet wiem,że jak trochę poczytam o tym i poćwiczę to na pewno mi się uda.Gdyby tak nie było,to nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach  :devil:  :devil:  :devil:

Cytat: "draculka"
tatankas chcesz zobaczyć i popróbować na żywo róznicy pomiędzy obiektywem 18-55 i 55-200mm?
Umówmy się któregoś dnia po południu i przywiozę swojego leciwego już Canona EOS 400D i takie obiektywy. Zobaczysz, porównasz i zrozumiesz różnicę :)
Ten model Canona mam 3 lata.
Gdybym dziś kupowała nową lustrzankę, to poszłabym w kierunku Nikona - aktualnie w model D90 z obiektywem 18-200mm + dobra lampa błyskowa. Mam porównanie, robiąc sporo zdjęć Canonem i Nikonem D80 kolegi.  Fotografuję tylko na własne potrzeby - rodzinę, psy, wystawy i uroczystości rodzinne.


Z miłą chęcią skorzystam,jak tylko znajdę chwilę czasu,o co u mnie bardzo trudno :shaking:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 18, 2011, 16:56:04 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "KrP"
A mowia Ci cos pojecia: priorytet przyslony/migawki, ISO, MF, balans bieli? Jesli nie to nie widze sensu w kupowaniu lustrzanki...

Oj nie straszcie kobiety, bo nie są to aż tak zawiłe sprawy, aby sobie z nimi nie poradziła. Analogowe aparaty też wymagały kiedyś ustawiania tych parametrów i każdy sobie jakoś z tym radził. Nie jest to aż taka czarna magia jak niektórzy ją tu malują. A w razie konieczności zawsze może skorzystać z trybów zdefiniowanych. Ja życzę tatankas powodzenia i samych udanych fotek!


Oczywiście, masz rację. Wiem też, że do nauki tego wszystkiego potrzebna jest lustrzanka więc kupno jej i tak jest niezbędne. Dziwi mnie tylko, że ludzie od razu chcą kupić jak najlepszą i jak najnowszą.

Cytuj (zaznaczone)
Krp człowiek całe życie uczy się wielu rzeczy,inaczej nie mógłby istnieć.Myślę,a nawet wiem,że jak trochę poczytam o tym i poćwiczę to na pewno mi się uda.Gdyby tak nie było,to nadal mieszkalibyśmy w jaskiniach


Życzę powodzenia i koniecznie pochwal się swoimi pracami. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Bizon

  • Gość
Sprzęt.
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 19, 2011, 16:08:12 »
Cytuj (zaznaczone)
18-55 i 55-200mm


Cytuj (zaznaczone)
Gdybym dziś kupowała nową lustrzankę, to poszłabym w kierunku Nikona


Zmień obiektywy to nie będziesz musiała zmieniać systemu :faja:

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Sprzęt.
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 21, 2011, 01:08:20 »
No udało mi się aparacik wcześniej dostać,a oto pierwsze zdjęcia próbne zrobione na spacerku z psiakiem.Jestem bardzo zadowolona,pewnie jest to,że takich zdjęć na pewno cyfrówką bym nie zrobiła :)
Nikon3100

Rudzielcowi się podoba :)



Zajączek :)



Zabawa z kolegą:



Buziaki:



Wiewióra też się załapała,choć nie za wyraźna  :devil:  :devil:  :devil:

Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Sprzęt.
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 21, 2011, 10:50:53 »
Cytat: "tatankas"
No udało mi się aparacik wcześniej dostać,a oto pierwsze zdjęcia próbne zrobione na spacerku z psiakiem.Jestem bardzo zadowolona,pewnie jest to,że takich zdjęć na pewno cyfrówką bym nie zrobiła :)
Nikon3100


Kompaktem? Zrobilabys.

Bizon

  • Gość
Sprzęt.
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 25, 2011, 19:12:23 »
Mam pytanie co do szkła canona70-200 interesuje mnie f4 IS lub f2.8
jedni piszą że światło ważniejsze inni że czwórka ostrzejsza w dodatku stabilizowana.Cena prawie identyczna,słoik byłby używany w sporcie samochodowym rajdy itp no i oczywiście wycieczki z rodzinką  :faja:
Pytanie głównie do C80 bo chyba posiada 2.8 ;)

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Sprzęt.
« Odpowiedź #119 dnia: Lutego 25, 2011, 19:54:33 »
Powiem tak wersję 2.8 przymkniesz do 4, z wersji 4 nie zrobisz 2.8. ;)

Do sportu i rajdów lepiej jaśniejszy obiektyw. Stabilizacją ruchu nie zamrozisz. A w rajdach masz zdaje się np. hopy i potrzebę zamrożenia auta w powietrzu lub z oderwanymi kołami od nawierzchni.

Z kolei stabilizacja może się przydać przy fotografowaniu statycznym jak właśnie wycieczki.