Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 82489 razy)

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:31:29 »
a ja nie zgodzę się z Tobą, bo konstytucja mi to gwarantuje, po za tym krzyż jest znakiem chrześcijan a nie tyko Kościoła Katolickiego.
Jakoś Nieznalska i inni, pseudoartyści oraz zboczeńcy w dupie mają odczucia chrześcijan, tak samo nie powinny interesować chrześcijan odczucia innych czyż nie? Tak nakazuje logika prezentowana przez p. Senyszyn i innych wojujących z krzyżami

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:37:43 »
Pytanie powinno brzmieć: co te krzyże dają? Czy dzięki krzyżowi zawieszonemu na ścianie w Sejmie (w nocy bez zgody marszałka i świadków) posłowie zachowują się po katolicku? Nie, nadal obrzucają się wyzwiskami, oskarżają nawzajem, nie przejmują się narodem i nie tworzą obiecanych podczas kampanii wyborczej ustaw. Czy dzięki krzyżowi w klasie w szkole uczniowie zachowują się po katolicku? Nie, krzyczą, nie szanują nauczyciela i ściągają. Czy dzięki krzyżowi w urzędzie urzędnicy zachowują się po katolicku? Nie, robią problemy na każdym kroku i uważają, że ich czas jest ważniejszy od czasu petentów. Więc jaka jest rola tych krzyży? We wszystkich wymienionych miejscach ludzie zachowywaliby się tak samo gdyby krzyża nie było a przy okazji nie drażniliby mniejszości religijnych.

Cytat: "wtrych"
w UE zwalnia się ludzi z pracy za noszenie krzyżyka

Słyszałem tylko o jednym takim przypadku - pielęgniarce z Wielkiej Brytanii. Ale nie odnosiło się to do wiary tylko do regulaminu, który zakazywał jej noszenia jakiejkolwiek biżuterii w pracy bo mogą na niej znajdować się wirusy i bakterie. Skoro jest pracowniczką służby zdrowia to powinna to pojąć a nie oskarżać o dyskryminację religijną.

Cytat: "jankes"
Co może wolelibyście ,aby w urzędach i szkołach wisiał portret LENINA

Bo jeśli nie katolik to komunista? Brawo za rzeczowy argument.

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:49:56 »
Cytat: "głos rozsądku"
Słyszałem tylko o jednym takim przypadku - pielęgniarce z Wielkiej Brytanii. Ale nie odnosiło się to do wiary tylko do regulaminu, który zakazywał jej noszenia jakiejkolwiek biżuterii w pracy bo mogą na niej znajdować się wirusy i bakterie. Skoro jest pracowniczką służby zdrowia to powinna to pojąć a nie oskarżać o dyskryminację religijną.

druga równie głośna to sprawa stewardesy jednej z linii lotniczych, ogólnie kilka takich głośniejszych przypadków było ale i sporo cichych (w sensie nie medialnych w skali europejskiej)
dobre pytania postawiłeś na początku, myślę że można je potraktować jako rachunek sumienia przed świętami, a i przypominam, że krzyż jest symbolem wszystkich wyznań chrześcijańskich a nie tylko katolików, tak więc proszę wyrażać się o chrześcijanach a nie tylko o katolikach

pati

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:51:22 »
Cytat: "jankes"
popieram.Co może wolelibyście ,aby w urzędach i szkołach wisiał portret LENINA
A widziałeś człowieka z mózgiem i bez mózgu ? Wydaje mi się że Ty jesteś tym drugim  :lol2:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:51:23 »
Cytat: "wtrych"
Ann napisał/a:   
to przecież każdy z nas może mieć przy sobie krzyż. Są bransoletki z krzyżem, medaliki , kolczyki , różańce więc dla mnie to żaden problem

no i tu jesteś w błędzie, bo w UE zwalnia się ludzi z pracy za noszenie krzyżyka, oczywiście jeżeli nosisz go z pobudek religijnych, bo jak go nosisz jako dekorację czy ubranie tudzież jakiś inny mniej lub bardziej kontrowersyjny wybryk sztuki - wtedy wolno.
Ann napisał/a:   
Mi jako osobie wierzącej krzyże nie przeszkadzają ale skoro Konstytucja RP gwarantuje nam wolność wyznania, to dlaczego narzucamy wyznawcom innych religii swoje symbole?   

a kto narzuca? Konstytucja RP mówi wyraźnie:
Art. 53.
Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. (http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm)
tak więc ja mam potrzebę by na każdym skrzyżowaniu w Policach stał krzyż bo mam taką potrzebę...
Konstytucja jest wyżej niż prawo unijne, które nie nakazuje zwalniania ludzi za noszenie krzyża. Kto ci takich bzdur nagadał?

Cytat: "wtrych"
(...)Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. (http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm)
tak więc ja mam potrzebę by na każdym skrzyżowaniu w Policach stał krzyż bo mam taką potrzebę...
Jeśli skrzyżowanie jest dla ciebie miejscem kultu, to czemu nie modlisz się na nim?
Cytat: "archanioł"
A jest jakaś różnica pomiędzy krzyżem a portretem Lenina?
Zadałbym to pytanie w inny sposób, mianowicie: Jaka dla wyznawców innej wiary niż chrześcijańskiej i dla niewierzących jest różnica między tym czy na ścianie wisi portret Lenina, czy krzyż?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:57:16 »
Cytuj (zaznaczone)
Zadałbym to pytanie w inny sposób, mianowicie: Jaka dla wyznawców innej wiary niż chrześcijańskiej i dla niewierzących jest różnica między tym czy na ścianie wisi portret Lenina, czy krzyż?

A ja odpowiem: żadna (zapewne to niektórych urazi ale tak jest).

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:01:18 »
Cytat: "koko"
Demokracja (gr. δημοκρατία demokratia "rządy ludu", od wyrazów δῆμος demos "lud" + κρατέω krateo "rządzę") – ustrój polityczny, w którym źródło władzy stanowi wola większości obywateli, stanowiona przy poszanowaniu praw mniejszości (źródło: Wikipedia).
Jeśli więc mamy rządy demokratyczne, to niech będą szanowane prawa mniejszości. Nie powinno więc być żadnych symboli religijnych, bo niemożliwe jest umieszczenie wszystkich symboli, a poza tym trzeba też uszanować zdanie ateistów.


O tym już pisałem wyżej ;).

Cytat: "kubapolice"
Konstytucja jest wyżej niż prawo unijne, które nie nakazuje zwalniania ludzi za noszenie krzyża. Kto ci takich bzdur nagadał?


Tu akurat co prawnik to inne zdanie ;). Nikt nie powiedział jednoznacznie, czy prawo krajowe jest nad unijnym, czy są na rowni, czy może prawo unijne jest ważniejsze od krajowego. Wszystko zależy od argumentacji ;). Generalnie przyjmuje się, że są na równi, a gdy kolidują ze sobą, pierwszeństwo ma prawo międzynarodowe.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:01:39 »
Cytat: "kubapolice"
Jeśli skrzyżowanie jest dla ciebie miejscem kultu, to czemu nie modlisz się na nim?

a skąd wiesz że się nie modlę?
Cytat: "kubapolice"
Konstytucja jest wyżej niż prawo unijne, które nie nakazuje zwalniania ludzi za noszenie krzyża. Kto ci takich bzdur nagadał?

myślałby kto, że telewizji nie oglądasz, to są fakty a nie bzdury, a tobie radzę dokładniej przyjrzeć się ustawodawstwu i unijnemu i zmianom Dnalda, będziemy tylko jednym ze stanów europy i tyle (no chyba że wcześniej ten dziwny twór się rozsypie)

Nocny_Łowca

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:09:41 »
Szanujmy mniejszości religijne :batman:

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:11:36 »
Cytat: "wtrych"
a skąd wiesz że się nie modlę?
A modlisz się?
Cytat: "wtrych"
myślałby kto, że telewizji nie oglądasz,
Telewizja kłamie.

Cytuję uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 maja 2005r. (sygn. akt K 18/04): Zasada pierwszeństwa prawa wspólnotowego w stosunku do prawa krajowego jest silnie eksponowana przez orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich. Taki stan rzeczy jest uzasadniany celami integracji europejskiej oraz potrzebami tworzenia wspólnej europejskiej przestrzeni prawnej. Zasada ta stanowi niewątpliwie wyraz dążeń do zagwarantowania jednolitego stosowania i egzekucji prawa europejskiego. Nie ona jednak – na zasadzie wyłączności – determinuje ostateczne decyzje podejmowane przez suwerenne państwa członkowskie w warunkach hipotetycznej kolizji pomiędzy wspólnotowym porządkiem prawnym a regulacją konstytucyjną. W polskim systemie prawnym decyzje tego typu winny być podejmowane zawsze z uwzględnieniem treści art. 8 ust. 1 Konstytucji. Zgodnie z art. 8 ust. 1 Konstytucji pozostaje ona najwyższym prawem Rzeczypospolitej.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:12:03 »
Cytat: "Nocny_Łowca"
Szanujmy mniejszości religijne


Wbrew pozorom w Polsce się je szanuje, bo mogą one swobodnie istnieć. W niektórych państwach nawet takiego przywileju nie ma :P.

Pozdrawiam :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Ann

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 13, 2009, 22:56:38 »
wtrych proponuje zapoznać się z hierarchią aktów prawnych ;) Może i modlisz się na każdym skrzyżowaniu nie wnikam ale w takim razie po co Ci krzyż ? Jeżeli jedziesz samochodem i modlisz się na każdym skrzyżowaniu to proponuje modlitwę do św. Krzysztofa ( patrona kierowców) a jeżeli nie jesteś kierowcą i masz taki kaprys to wystarczy Ci do tego różaniec i modlitwa w ciszy, która bardziej zbliża do Boga niż krzyż, który jest tylko symbolem.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 14, 2009, 00:57:46 »
A mnie się wydaje, że Polacy sa bardziej rasistami , niz chrześcijanami...i z tąd to przekonanie, że krzyże powinny wisieć wszędzie....

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 14, 2009, 09:49:52 »
Cytat: "wtrych"
a ja nie zgodzę się z Tobą, bo konstytucja mi to gwarantuje, po za tym krzyż jest znakiem chrześcijan a nie tyko Kościoła Katolickiego.
Jakoś Nieznalska i inni, pseudoartyści oraz zboczeńcy w d**** mają odczucia chrześcijan, tak samo nie powinny interesować chrześcijan odczucia innych czyż nie? Tak nakazuje logika prezentowana przez p. Senyszyn i innych wojujących z krzyżami


Prawdopodobnie znasz tylko i wylacznie jedna odmiane krzyza, Krzyż znany juz byl w starozytnym Egipcie i w swojej wypowiedzi powienienes sprecyzowac o jaki symbol dokladnie Ci chodzi. Bo nie moge sie zgodzic ze krzyż lacinski a o takim prawdopodbnie mowisz jest symbolem calego chrzescijanstwa. Problem krzyza na zachodzie Polski jest marginalny ale dostrzegalny, na wschodzie naszego kraju juz jest zupelnie inaczej

P Senyszyn nie jest politykiem z ktorym sie zgadzam. Jednak potrafie docenic jej dorobek naukowy i zawodowy.

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 14, 2009, 11:37:50 »
wiele krzyży znam a w starożytnym Egipcie chrześcijaństwa nie było...
Cytat: "gzzz"
Problem krzyza na zachodzie Polski jest marginalny ale dostrzegalny, na wschodzie naszego kraju juz jest zupelnie inaczej

no wiesz kiedyś zboczeńcami też nikt się nie przejmował bo to problem marginalny, dziś ci sami zboczeńcy dyktują co komu wolno a co nie, jak kobieta ma wyglądać itd.
przytaczając słowa kabaretu "kiedyś normułą był ogół a nie margines" a teraz jest odwrotnie, to margines społeczny ustami min. p. Senyszyn dyktuje warunki, w imię źle pojętej wolności i tolerancji. Tylko że ona sama nie jest tolerancyjna i nie szanuje wolności innych. No ale nie to jest tematem