Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I  (Przeczytany 97841 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #120 dnia: Października 18, 2011, 16:58:06 »
U nas chyba nie jest jeszcze tak źle.
Z tego co dzisiaj piszą i mówią w mediach - w Katowicach do żłobków zapisuje się już dzieci nienarodzone.

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #121 dnia: Października 22, 2011, 22:54:26 »
a ja sie zastanawiam nad przedszkolem nr 10 i podejsciem pani dyrektor do rodzicow... do dzieci... czy sa tutaj rodzice dzieci chodzacych do pp10 ? :) czy macie jakies spostrzezenia...moze podobne do moich o czym pozniej... rozocznijmy wiec :)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Przedszkole nr 5 i nr 9
« Odpowiedź #122 dnia: Marca 07, 2012, 21:44:55 »
Ponieważ za miesiąc trzeba zapisywać dzieci do przedszkola, a ja zastanawiam się nad tymi dwoma- prosiłabym o opinie na ich temat. Interesuje mnie także jak wyglądają opłaty miesięczne.
Pozdrawiam!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #123 dnia: Marca 07, 2012, 23:02:26 »
Opłaty stałe we wszystkich przedszkolach są identyczne. Różnice moga być w odpłatności za zajęcia dodatkowe.
Pozdrawiam

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #124 dnia: Marca 12, 2012, 11:24:17 »
jak mam polecić to przedszkole numer 9, przynajmniej milsza Pani dyrektor i atmosfera tam jest wspaniała. co do opłat to płaci się co miesiąc za rytmikę u nas w 10tce jest to 15 zł i rada rodziców 20 zł, wyżywienie kosztuje 5 zł za dzień plus stawki godzinowe ustalone z góry.

Natalia:)

  • Gość
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #125 dnia: Marca 12, 2012, 12:28:23 »
czolgu0 nie wiem co masz do Pani dyrektor z PP nr 5 jak dla mnie bardzo miła i dbająca o placówkę. Ja z 100% polecam przedszkole nr 5 ma na prawdę sporo plusów np. lepszy plac zabaw niż w 9. Opłata z tego co pisze czolgu0 za rytmikę i radę rodziców jest taka sama co w 10tce. W 5 podoba mi się również zabezpieczenie wejścia i wyjścia z przedszkola. Chyba tylko tutaj tak jest że jest coś na zasadzie blokady jak w domofonach. Ciężka decyzja bo każda placówka ma swoje plusy i minusy, może weź pod uwagę liczebność grób ( o ile wszędzie nie jest tak samo) albo poznaj panie które będą opiekowały się Twoim dzieckiem bo w przedszkolu jest najważniejszy nauczyciel:)    dobrego pedagoga nie zastąpią najdroższe zabawki ani najmilszy dyrektor:)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #126 dnia: Marca 12, 2012, 14:28:15 »
Dzięki za informacje

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #127 dnia: Marca 12, 2012, 17:03:25 »
to prawda co napisałas Natalia ale jesli wchodzisz i na wejsciu witaja ciebie przyjemnie to sie mysl nasuwa skoro do mnei to i do dziecka (moze naiwnie) a co do 9tki to prawda z tym placem zabaw to rzeczywiscie chyba 5tka lepsiejsza ale rzeczywiscie przejdz sie niech pokaza ci przedszkole i wtedy zdeycdujesz:)

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #128 dnia: Marca 12, 2012, 17:43:45 »
W 5 już byłam,z "wyglądu" jest super-tyle, że synek chodził tam parę dni na popołudnie i  miałam zastrzeżenia co do jednej popołudniowej pani opiekunki. Ale każdy mi mówił, że zmiana poranna jest dużo lepsza- więc pytam. Z 9 jeszcze nie miałam do czynienia. Dlatego chciałam się dowiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości codziennie.

Offline Sweeti Belle

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #129 dnia: Marca 12, 2012, 22:31:28 »
Powiem jedno "piątka " :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #130 dnia: Marca 27, 2012, 13:28:45 »
Za tydzień rozpoczyna się nabór do żlobka i przedszkoli.
Mogą być drobne problemy.

http://grzegorzufniarz.pl/co-z-przedszkolami-w-policach/

Wzory wniosku o przyjęcie dziecka do żłobka/przedszkola oraz zasady naboru na stronie www.police.pl
Pozdrawiam

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 27, 2012, 14:51:41 »
hm... nic nowego trzeba bylo jakos sobie poradzic ze zmniejszonym o ilekroc budzetem placowek przedszkolnych spowodowanych nieobecnoscia dziecka w pdkolu oraz nie checia oddania dziecka 6 letniego do szkoly...kazdego indywidualne zdanie moje JESTEM ZA :) dziecko niczego nie traci szkola jest przygotowana dziecko przechodzi program przedszkolny rodzice nie ponosza oplat w godz 8-14 no cud miód :) żadnych ławek...dywanik,zabawa...wszędzie z Panią...no i na czym dziecko traci? na dzieciństwie tak ?

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 27, 2012, 15:27:20 »
hmm przeczytałem odpowiedź pana Mirowskiego dot. przedszkoli/ żłóbków.
Odpowiedź bardzo enigmatyczna.
Jak będzie wyglądał nabór do żłobka?
Czy wszyscy rodzice pracujący, którzy chcą umieścić dziecko w żłobku dostaną pozytywną odpowiedź ? ( w przypadku przedszkoli zostało chociaż to zasygnalizowane).
Pisanie o powstających prywatnych żłobkach, które zaspokoją potrzeby jest nie do przyjęcia.
Po pierwsze prywatne żłobki są ponad dwukrotnie droższe ( w przybliżeniu) i nie gwarantują takiego poziomu usług.
Pan Mirowski zapomniał, że nie wszystkich rodziców po prostu stać na prywatny żłobek, no chyba że Burmistrz ma program pokrycia różnic w cenie między żłobkiem prywatnym a publicznym dla rodziców, których dzieci nie dostały sie do żłobka publicznego

Offline czolgu0

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 27, 2012, 16:03:39 »
dokładnie z tego co mi wiadomo koszty zostały dofinansowane przez gminę w 50% bądź blisko tej liczbie dlatego koszt prywatnego żłobka dużo nie odbiega od państwowego a raczej bym powiedział jest bardziej konkurencyjny do państwowego.

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Polickie przedszkola (kluby, klubiki) - cz. I
« Odpowiedź #134 dnia: Marca 27, 2012, 16:17:21 »
Cytat: "czolgu0"
dokładnie z tego co mi wiadomo koszty zostały dofinansowane przez gminę w 50% bądź blisko tej liczbie dlatego koszt prywatnego żłobka dużo nie odbiega od państwowego a raczej bym powiedział jest bardziej konkurencyjny do państwowego.


nic nie wiem na ten temat, nie słyszałem o tym
może jakiś link z uchwałą ?