Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 441288 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #900 dnia: Stycznia 13, 2014, 23:29:20 »
Nie no kurde nic nie robiłem, przyjechałem do mamuśki do domu i nie działa. ;/ Pewnie znów ruter coś walnął bo cały sygnał idzie przez niego. Z wifi łączy, ale żadnej strony nie wczytuje na żadnym urządzeniu, a każde mam skonfigurowane ręcznie i przypisane IP.

Ja pierdziele, żeby to nie było to bo mi się nie chce tego znów konfigurować. ><"
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #901 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:19:43 »
Nie pamiętam jaki był zamysł ustawiania na sztywno adresów u Ciebie, ale pobaw się i przypisz wszystko na automatycznie ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #902 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:44:59 »
Ja wiem dlaczego. Zresetowałem ruter, działa na automacie teraz ok, ale w stacjonarnym, który jest kablem do rutera podłaczony net nie działa. I właśnie dlatego ustawiałem na sztywno IP bo komp nie chciał sam pobierać or sth.

Tylko, że jak teraz znów na sztywno ustawiam mu 192.168.1.2 czyli tak jak było to też nie łączy. _-_ Na automacie oczywiście też nie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #903 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:52:49 »
No to KrP, jak to w standardzie, wskakuj na PW i naprawimy to jak się da :P

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #904 dnia: Stycznia 16, 2014, 20:43:20 »
od tygodnia na Mieszka I 1 pojawił się taki problem na łączu 30/10 tylko wieczorami, na kablu... w dzień nawet ponad 10 lekko potrafi być....  tylko upload szwankuje...





„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #905 dnia: Stycznia 16, 2014, 20:44:51 »
Cytat: "marek.poczopko"
od tygodnia


..od tygodnia to zgłaszasz?

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #906 dnia: Stycznia 16, 2014, 20:51:50 »
dziś 1 raz to piszę, bo widzę, że to zaczyna trwać i że nie jest to coś przejściowego... mam mimo wszystko jakąś wyrozumiałość:)
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #907 dnia: Stycznia 19, 2014, 20:06:50 »
godz 20:06 i bez poprawy, 30/10, tylko tak jest wieczorem...

„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #908 dnia: Stycznia 29, 2014, 20:12:01 »
Mieszka I 1

godz. 16:20



natomiast o 20:10, zawsze wieczorami jest tak:



W tamtym tygodniu dzwoniłem do espola, mówili, że sprawdzą. Co się dzieje o tej porze, że upload tak spada? Pomiary na kablu.
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #909 dnia: Stycznia 29, 2014, 20:51:26 »
marek.poczopko, pytasz nas? czy techników espola?

Może światłowód nie daje rady :>

Widzę, że nic się nie nauczyłeś, sądziłeś, że jak zmienisz firmę to problemy znikną ? :)
Takich jak Ty jest 100 osób, 100 osób pobiera 'obraz debiana' i łącza nie wystarcza, ot problem.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #910 dnia: Stycznia 30, 2014, 08:41:01 »
biuro techniczne espola stwierdziło, że pomiary na speedtest.net  nie są miarodajne i zaleciło pomiar na ich teście z ich strony. Nie ma sprawy, dziś wieczorem siadam, fakt będzie dużo więcej papraniny, zabawy w paint i problem wklejenia wyniku do forum, ale pomęczę się i dam radę, ponieważ wyniki wykonywane na zmianę tym i tym testem są podobne... Nie odpuszczę... są zewnętrzne serwery hostingowe :) dam radę zamieścić pomiar:)
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #911 dnia: Stycznia 30, 2014, 09:47:49 »
rbk, ale to wina dostawcyy, że sprzedaje więcej pasma niż technicznie ma.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #912 dnia: Stycznia 30, 2014, 10:03:32 »
tylko jest pytanie, dlaczego dostawca idzie w zaparte i wmawia trojany w kompie lub twierdzi, że speedtest jest niemiarodajny...  to ich test będzie miarodajny...  ja im nie ustąpie... dziś będą mieli testy na swoim speedteście do rutera brzegowego....  musiałbym być wariatem, by dzwonić do nich jakby na ich speedteście do rutera brzegowego było oki a na poznaniu zaniżało. Jest podobnie, czyli jest wysycenie uploadu w godz. szczytu...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #913 dnia: Stycznia 30, 2014, 10:40:44 »
Kilofownikownia, witaj w prawdziwym świecie ;)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #914 dnia: Stycznia 30, 2014, 12:55:34 »
rbk, to jest jeden z powodów dla których nie zdecydował bym się na Espol :D W tepsie (mimo że ma swoje za uszami) takie rzeczy mi się nie działy. W UPC też nie doświadczam takiego zapychania się. W Espolu to odkąd paniętam to coś nie działało, coś muliło i inne kwiatki.