Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Podobają Ci się kwietniki?

Tak, są piękne. Dodają zieleni na betonowym osiedlu.
9 (69.2%)
Nie, ponieważ nie mogę zaparkować na zakazie zatrzymywania.
4 (30.8%)

Głosów w sumie: 8

Głosowanie skończone: Października 07, 2009, 22:07:04

Autor Wątek: [Police] Wyszyńskiego między leningradami.  (Przeczytany 12205 razy)

Offline strzelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #15 dnia: Października 09, 2009, 18:15:39 »
temat drażniący i palący... stąd emocje... niestety bardzo negatywne! Ale wierzę, że w większości siła i uda się coś z tym fantem zrobić!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #16 dnia: Października 09, 2009, 22:57:45 »
Zawsze też można się zebrać i te kwietniki poprzenosić w jakieś inne, mniej drażniące miejsce :-D

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #17 dnia: Października 09, 2009, 23:18:57 »
Widzę pewną złą tendencję.
Tam gdzie są teraz kwietniki nie było/nie ma miejsc parkingowych, jak się niektórym zdaje.
Tam obowiązuje zakaz zatrzymywania, zarówno dla jadących od strony Roweckiego, jak i Okulickiego. Parking jest naprzeciw bloku.
Gdyby pozwolić na taką pełną dowolność w wynajdywaniu miejsc parkingowych jaką tu niektórzy preferują, to niedługo byśmy tą ulicą nie przejechali. Trzeba pomyśleć o tworzeniu nowych miejsc parkingowych, a nie psioczyć na to, że władze ratują mieszkańców przed mandatami za wykroczenie drogowe :D
Większość skwerów, których rola ogranicza się do bycia psią toaletą, można byłoby przerobić na parking (na przykład wspomniany już wcześniej przeze mnie teren lub chociaż jego część za leningradem 42-50, już dziś nielegalnie eksploatowany jako parking - znak zakazu ruchu obowiązuje ;))
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #18 dnia: Października 09, 2009, 23:52:45 »
Wszyscy wiemy, że tam nie wolno parkować, ale nie ma innych miejsc. To były miejsca, które jednak, mimo zakazu, były dość bezpieczne i nieuciążliwe. Sam zresztą przyznałeś, że nie jest to odpowiedni sposób rozwiązania problemu. A może gmina zamknie urząd pracy? Wtedy bezrobotni nie mieliby się gdzie zarejestrować i na papierach byłoby ich mniej.

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #19 dnia: Października 10, 2009, 00:26:19 »
Cytat: "secha"
To były miejsca, które jednak, mimo zakazu, były dość bezpieczne i nieuciążliwe.

Tu nie mogę się zgodzić. Wychodzący z klatek ludzie, spomiędzy samochodów wprost na ulicę - szczególnie teraz, w jesienną pogodę i wcześniej zapadający zmierzch - to nic bezpiecznego.
Przejazd od strony Okulickiego bez zmuszenia jadących z przeciwka do maksymalnego zbliżenia się do zaparkowanych prawidłowo aut - praktycznie niemożliwe. Przeczekanie za zaparkowanym autem? Do czasu gdy są to pojedyncze auta, ok. Gorzej, jeśli tych aut ustawi się cały sznureczek, jak to bywało - można czekać... i czekać...

Cytat: "secha"
Sam zresztą przyznałeś, że nie jest to odpowiedni sposób rozwiązania problemu.

Zgadza się, ale zakaz zatrzymywania jest tam od dłuższego czasu, i ot tak sobie, nie został postawiony, więc nie należy go ignorować. Równie dobrze możemy zacząć ignorować znak "ustąp pierwszeństwa".
Rozwiązaniem, jedynym słusznym, jest stworzenie nowych miejsc parkingowych.
Godzik



"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #20 dnia: Października 10, 2009, 00:40:24 »
Może i masz rację, bezpiecznie nie zawsze bywało, w sumie wszystko zależało od rozsądności kierowców. Samochody jednak wisieć w powietrzu nie mogą. A może wybrać się pod dom któregoś z włodarzy i zablokować mu dojazd? Trzeba wymyślić jakąś formę protestu bo wątpię, żeby samo się coś zmieniło.

misiek

  • Gość
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #21 dnia: Października 10, 2009, 11:54:07 »
Sama jeżdżę samochodem i dzięki uprzejmości kierowców z bloków przyjaźni, Roweckiego i armii krajowej ja nie mam gdzie zaparkować (chodzi mi o Leningrad 22-30) wracając z pracy muszę poświęcić kilkanaście minut by znaleźć inne miejsce parkingowe, bo miejsce dla mojego bloku zajmują kierowcy innych bloków! ok. rozumiem, że nie ma gdzie parkować ale to się ciągnie taki sznurek Wy zajmujecie moje miejsce parkingowe ja jadę na inny parking i zajmuje  miejsce komuś innemu... a co do kwietników to jestem za. Zdarzyło mi się wózkiem zarysować samochód który zajmował miejsce na chodniku (na zakazie!) i obiecuję, że nie będę próbowała przechodzić nim ulicą bo jakiś palant nie miał gdzie zaparkować tylko będę próbowała przechodzić koło niego a z jakimi skutkami to już mnie nie interesuje.

Jednym i takim logicznym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości parkingów. Ale gdzie? I jak?

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #22 dnia: Października 10, 2009, 12:51:28 »
Fajnie, ale ludzie z przyjaźni czy armii krajowej nie parkują na wyszyńskiego z własnego widzimisię, parkują tam bo ich miejsca są zajęte. Zresztą na parkingu na przyjaźni parkują też osoby z wyszyńskiego. W ciągu dnia są jeszcze klienci biedronki. Nawet ludzie z okulickiego często parkują w tych rejonach. O ile wiem, nikt z nas nie ma wykupionego miejsca na parkingu więc parkuje się tam gdzie jest miejsce.

A, że rysujesz innym samochody? Mam nadzieję, ze kiedyś idąc do swojego auta też zobaczysz taką rysę, bo komuś się nie chciało uważać.

misiek

  • Gość
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #23 dnia: Października 10, 2009, 13:21:40 »
Cytat: "secha"
A, że rysujesz innym samochody? Mam nadzieję, ze kiedyś idąc do swojego auta też zobaczysz taką rysę, bo komuś się nie chciało uważać.


wyobraź sobie, że nie zajmuję miejsca na chodniku pieszym! a co mam niby zrobić jak samochód zajął miejsce na chodniku a ja z wózkiem nie przejdę?! pewnie muszę się pchać na ulicę by go ominąć i ja mam ryzykować, że coś może mi się stać przez jakiegoś kretyna co staje w miejscu niedozwolonym! nie żartuj sobie.... może piesi wyjdą na ulicę i zaczną Tobie blokować przejazd?!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Wyszyńskiego między leningradami.
« Odpowiedź #24 dnia: Października 10, 2009, 14:26:49 »
Nie chodzi mi o to, że masz wychodzić na ulicę. Chodzi mi o to, że powiedziałaś, że nie będziesz uważać. Sam nie lubię jak ktoś parkuje na chodniku, ale jeżeli widzę, że nie ma innego wyjścia to staram się przynajmniej nie skosić lusterka.