Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy Szkutnik51 rażąco  łamał zasady forum. Czy wykluczenie było słuszne?

Tak
29 (54.7%)
Nie
24 (45.3%)

Głosów w sumie: 24

Głosowanie skończone: Sierpnia 29, 2009, 01:51:53

Autor Wątek: Anonimowość a kultura na forum  (Przeczytany 43027 razy)

JazzCalifornia

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« dnia: Sierpnia 29, 2009, 01:51:53 »
Z dystansu czasu, bez żadnych uprzedzeń śledzę to forum. I choć mieszkałem wiele lat w Policach, Kuba może mi zarzucić że jestem obcy. Pisać o sobie też nie będę bo to .....chwalenie się :) Mam jednak wrażenie że "coś" steruje przebiegiem wątków i poglądów. Ktoś ma obawy o stołki i pozycje,przed intelektm i zmianami. Dba o to aby "lud" żył w ciemnocie i niewiedzy. Przykład . Nadaremnie się p. Kłyś wychyla. Nie jestem "blizniakiem" Szkutnika51 Ale "morderstwo" popełnione z premedytacją jest wynikiem zawiści że ktoś jest bardziej światłym,spostrzegawczym,obiektywnym dowodzi że tak jest.
Szkutnik51 wypunktował z precyzją wady Naszego społeczeństwa biorąc za przykład Police. Bo tam najczęściej przebywał. Sądząć po jego postach. Ilu przejrzało na oczy? a ilu to zbulwersowało? Niewielu. Jedynie administracje. Temat ten będzie często wracał na łamy forum za sprawą ludzi którzy doznali przyjemności obcowania w normalnym, uporządkowanym świecie. A teraz wracają do kraju. Ci ludzie mogą wiele wnieść dobrego.
Potrzeba jednak troche szacunku. Dla osób,ich poglądów i doświadczenia. Uczyć należy się od lepszych.

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2009, 03:20:36 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Dla osób,ich poglądów i doświadczenia. Uczyć należy się od lepszych.

Szanowna emigracjo - kto dał Wam prawo uważać się za lepszych.
Cytat: "JazzCalifornia"
Mam jednak wrażenie że "coś" steruje przebiegiem wątków i poglądów.

Gdyby wszystkie wątki zakładała administracja - można by formułować tego typu zarzuty. Jednak tak nie jest.
Czy faktycznie policzan uważasz za debilne społeczeństwo, które daje się sterować i czy informacje i dyskusje na tym forum, zwłaszcza w dziale polityka to dbałość aby "lud" żył w ciemnocie i niewiedzy?
Cytat: "JazzCalifornia"
Temat ten będzie często wracał na łamy forum za sprawą ludzi którzy doznali przyjemności obcowania w normalnym, uporządkowanym świecie.

Czyli my żyjemy w nienormalnym i nieuporządkowanym świecie - i dlatego musimy na klęczkach słuchać tego co głosi szanowna emigracja?
Wirtualne Police - www.police24.pl

RobertPolice

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2009, 13:11:49 »
Cytat: "admin"
Cytat: "JazzCalifornia"
Dla osób,ich poglądów i doświadczenia. Uczyć należy się od lepszych.

Szanowna emigracjo - kto dał Wam prawo uważać się za lepszych.
Cytat: "JazzCalifornia"
Mam jednak wrażenie że "coś" steruje przebiegiem wątków i poglądów.

Gdyby wszystkie wątki zakładała administracja - można by formułować tego typu zarzuty. Jednak tak nie jest.
Czy faktycznie policzan uważasz za debilne społeczeństwo, które daje się sterować i czy informacje i dyskusje na tym forum, zwłaszcza w dziale polityka to dbałość aby "lud" żył w ciemnocie i niewiedzy?
Cytat: "JazzCalifornia"
Temat ten będzie często wracał na łamy forum za sprawą ludzi którzy doznali przyjemności obcowania w normalnym, uporządkowanym świecie.

Czyli my żyjemy w nienormalnym i nieuporządkowanym świecie - i dlatego musimy na klęczkach słuchać tego co głosi szanowna emigracja?


Złośliwa forma odpowiedzi nie rokuje merytorycznej polemiki. Muszę jednak zgodzić się z autorem - można żyć godniej i wygodniej. Trzeba tylko tego doświadczyć.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2009, 14:47:53 »
Po wypowiedziJazzCalifornia można sądzić że chodzi o ciemnotę w sensie wiedzy co robi władza. Trochę przebywam za granicą i stwierdzam że 90% osób ma gdzieś co robią politycy/władza. Każdy jest zajęty własnymi sprawami: praca, nauka, rozrywka. Lecz trzeba przyznać, że świat zachodni jest o wiele bardziej uporządkowany, ale jednak Polska ma swój swojski klimat. I to właśnie ten klimat będzie ciągnął Polaków z powrotem do ojczyzny.

JazzCalifornia

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 30, 2009, 08:05:20 »
Cytat: "Piotrek"
Po wypowiedziJazzCalifornia można sądzić że chodzi o ciemnotę w sensie wiedzy co robi władza. Trochę przebywam za granicą i stwierdzam że 90% osób ma gdzieś co robią politycy/władza. Każdy jest zajęty własnymi sprawami: praca, nauka, rozrywka. Lecz trzeba przyznać, że świat zachodni jest o wiele bardziej uporządkowany, ale jednak Polska ma swój swojski klimat. I to właśnie ten klimat będzie ciągnął Polaków z powrotem do ojczyzny.


Błyskotliwa konkluzja - gratuluje. Żaden z nas nie ma zamiaru poniżać lub ośmieszać mieszkańców akurat Polic. Natomist mało kto znosi "rządową propagandę niemocy" w wielu istotnych dla społeczeństwa sprawach. Wyciagając wnioski z sytuacji gminy Police, można by pokusić się o bardziej agresywne stwierdzenia pod adresem władzy. Choćby to co robią podopieczni p. Pisańskiego (wiedza zaczerpnięta z forum WP) Słuchając relacje z sesji, można wyciągnąć wniosek że ten Pan jest nieudaczniakiem na stanowisku lub  skorupowanym urzędnikiem. I w zachodnich strukturach taki facet dawno by pożegnał się z posadą choćby według zasady odpowiedzialności za podległych mu pracowników. Argument- do tej pory (kilka lat) nie słyszałem żadnych skarg, przemawia na jego niekorzyść. I o takich doświadczeniach mówimy !

Cytuj (zaznaczone)
Lecz trzeba przyznać, że świat zachodni jest o wiele bardziej uporządkowany, ale jednak Polska ma swój swojski klimat. I to właśnie ten klimat będzie ciągnął Polaków z powrotem do ojczyzny


Podobny "klimat" można znaleść w wielu miejscach świata. Ja nazwał bym to patriotyzm i sentyment.

Cytuj (zaznaczone)
Czyli my żyjemy w nienormalnym i nieuporządkowanym świecie - i dlatego musimy na klęczkach słuchać tego co głosi szanowna emigracja?


Domyślam się że ten fragment pochodzi od właściciela forum skrytym za nikiem - Admin.
Oceniam że Pana aspiracje są równe lub conajmniej zbliżone do urzędników Gminy Police.

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 30, 2009, 09:54:44 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Choćby to co robią podopieczni p. Pisańskiego (wiedza zaczerpnięta z forum WP) Słuchając relacje z sesji, można wyciągnąć wniosek że ten Pan jest nieudaczniakiem na stanowisku lub skorupowanym urzędnikiem.

I tu masz rację ! w każdym cywilizowanym kraju sprawdzonoby, co się ma na rzeczy.
Ja bym wolał jeszcze sprawdzić czy podobna sprawa nie występuje we wszystkich podległych temu Panu jednostkach.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 30, 2009, 11:15:56 »
Cytat: "RobertPolice"
Złośliwa forma odpowiedzi nie rokuje merytorycznej polemiki.


A dlaczego prawie w każdym poście zawierasz takie aluzje, by tylko uprzykrzyć życie Administracji? Dałbyś sobie spokój - myślałem że urlop resocjalizacyjny da Ci więcej do myślenia...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

JazzCalifornia

  • Gość
Lęk administracji.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 30, 2009, 14:30:24 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "RobertPolice"
Złośliwa forma odpowiedzi nie rokuje merytorycznej polemiki.


A dlaczego prawie w każdym poście zawierasz takie aluzje, by tylko uprzykrzyć życie Administracji? Dałbyś sobie spokój - myślałem że urlop resocjalizacyjny da Ci więcej do myślenia...



...a ten ciągle swoje. Kuba,czy Ty masz jakąś obsesje.  Sprowadzasz wszystko do jednego mianownika - administracji. A ta jak w całym świecie nie jest doskonała. Najlepsze na wszelkie lęki są spacery.

Sliwa

  • Gość
Kultura forum
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2009, 01:23:19 »
Cytat: "admin"
Cytat: "JazzCalifornia"
Dla osób,ich poglądów i doświadczenia. Uczyć należy się od lepszych.

Szanowna emigracjo - kto dał Wam prawo uważać się za lepszych.
Cytat: "JazzCalifornia"
Mam jednak wrażenie że "coś" steruje przebiegiem wątków i poglądów.

Gdyby wszystkie wątki zakładała administracja - można by formułować tego typu zarzuty. Jednak tak nie jest.
Czy faktycznie policzan uważasz za debilne społeczeństwo, które daje się sterować i czy informacje i dyskusje na tym forum, zwłaszcza w dziale polityka to dbałość aby "lud" żył w ciemnocie i niewiedzy?
Cytat: "JazzCalifornia"
Temat ten będzie często wracał na łamy forum za sprawą ludzi którzy doznali przyjemności obcowania w normalnym, uporządkowanym świecie.

Czyli my żyjemy w nienormalnym i nieuporządkowanym świecie - i dlatego musimy na klęczkach słuchać tego co głosi szanowna emigracja?


Pozwole i ja przerwac tylko czytanie. Z cała odpowiedzialnoscia musze stwierdzic ze gorzej juz nie mozna administrowac tym Forum. Wstyd Panowie !! A ta wypowiedz to wyraz braku szacunku dla respondentow i ignoracja podstwowych zasad swobodnego dialogu. Nie oznacza to przyzwolenia na lamanie prawa.
"Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi"   ale nie na WP. A uczyc faktycznie powinno sie od lepszych (czytaj doswiadczonych) Moze i w Policach zylo by sie lepiej  (kombinat ZCH)
Z wypowiedzi w omawianym dziale i prowadzonym temacie nie zauwazylem czynienia z policzan debilami. Zjawisko odnosi sie do ogolu spoleczenstwa (mimo ulokowania forum w Policach) co bylo wielokrotnie wyrazane. Obecnosc natomiast dysydentow ubieglej epoki i pesymistow w jednej osobie (Yak) szkodzi ogolowi spolecznosci polickiej. Mimo iz zamiary najwyrazniej osoba ta ma inne.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2009, 08:47:45 »
Cytat: "Sliwa"
Z cała odpowiedzialnoscia musze stwierdzic ze gorzej juz nie mozna administrowac tym Forum. Wstyd Panowie !!


Niestety chyba nie widziałeś żadnego twardo moderowanego forum :). A różnica pomiędzy nimi, a tym forum jest naprawdę ogromna.

Cytat: "Sliwa"
A uczyc faktycznie powinno sie od lepszych (czytaj doswiadczonych) Moze i w Policach zylo by sie lepiej (kombinat ZCH)


Kto jest tymi lepszymi i bardziej doświadczonymi? Ci którzy wyjechali x lat temu i od tego czasu całkiem zatracili polski obraz rzeczywistości?

Cytat: "Sliwa"
Obecnosc natomiast dysydentow ubieglej epoki i pesymistow w jednej osobie (Yak) szkodzi ogolowi spolecznosci polickiej.


Nic dziwnego, skoro od upadku PRL-u minęło raptem lat 20 - trzeba poczekać ponad 50 lat, żeby takich ludzi nie było ;).

Pozdrawiam :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

JazzCalifornia

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2009, 02:34:58 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "Sliwa"
Z cała odpowiedzialnoscia musze stwierdzic ze gorzej juz nie mozna administrowac tym Forum. Wstyd Panowie !!


Niestety chyba nie widziałeś żadnego twardo moderowanego forum :). A różnica pomiędzy nimi, a tym forum jest naprawdę ogromna.

Cytat: "Sliwa"
A uczyc faktycznie powinno sie od lepszych (czytaj doswiadczonych) Moze i w Policach zylo by sie lepiej (kombinat ZCH)


Kto jest tymi lepszymi i bardziej doświadczonymi? Ci którzy wyjechali x lat temu i od tego czasu całkiem zatracili polski obraz rzeczywistości?

Cytat: "Sliwa"
Obecnosc natomiast dysydentow ubieglej epoki i pesymistow w jednej osobie (Yak) szkodzi ogolowi spolecznosci polickiej.


Nic dziwnego, skoro od upadku PRL-u minęło raptem lat 20 - trzeba poczekać ponad 50 lat, żeby takich ludzi nie było ;).

Pozdrawiam :)


Jesteś  Kuba młodym,zarozumiałym,niedoświadczonym obywatelem tego "zapyziałego kraju" Popytaj rodziców skąd mieli nylonowe koszule,ortalianowe płaszcze i pachnące mydło. Gdyby nie technologia zachodnia siedziałbyś dalej przy lampie Ignacego Łukasiewicza. A dla porównania. Większość wynalazków tego świata pochodzi od...polaków mieszjących na zachodzie. Bo tam mają możliwości rozwoju. Pomysl,choćby przez chwile.

Wiesz z czego słyną amerykanie? ze zdobywania za grosze geniuszy !! których Polska odrzucała i odrzuca.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #11 dnia: Września 02, 2009, 08:50:54 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Jesteś Kuba młodym,zarozumiałym,niedoświadczonym obywatelem tego "zapyziałego kraju" Popytaj rodziców skąd mieli nylonowe koszule,ortalianowe płaszcze i pachnące mydło.


Akurat studiuję kierunek, który ma dużo wspólnego z historią i realia XX w. mam dobrze opanowane. Więc tutaj pudło.

Cytat: "JazzCalifornia"
Gdyby nie technologia zachodnia siedziałbyś dalej przy lampie Ignacego Łukasiewicza.

Może jeszcze z ziemianek byśmy nie wychodzili?? :P. Rozbawiłeś mnie tym zdaniem :).

Cytat: "JazzCalifornia"
Bo tam mają możliwości rozwoju.


U nas od 20 lat też te możliwości są coraz większe. Ale niestety tylko osoby mieszkające w kraju ten rozwój napędzają ;).

Cytat: "JazzCalifornia"
Wiesz z czego słyną amerykanie? ze zdobywania za grosze geniuszy !! których Polska odrzucała i odrzuca.


Piszesz w czasie teraźniejszym - podaj jakieś konkrety ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

MiraL

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #12 dnia: Września 03, 2009, 03:30:07 »
Cytat: "Kuba"


U nas od 20 lat też te możliwości są coraz większe. Ale niestety tylko osoby mieszkające w kraju ten rozwój napędzają ;).

Śmiesz chyba sobie żartować. O taką naiwność nigdy bym Cię nie posądzała. Chyba za kasę emigrantów.

Cytat: "JazzCalifornia"
Wiesz z czego słyną amerykanie? ze zdobywania za grosze geniuszy !! których Polska odrzucała i odrzuca.


Cytuj (zaznaczone)
Piszesz w czasie teraźniejszym - podaj konkrety ;).

 To może ja Ci odpowiem. Od 8 lat mieszkam w Anglii. Nie skończyłam studiów więc mam ograniczone możliwości. Wielu moich znajomych już z Anglii zostało zaproszonych na "konsultacje" do USA i nigdy nie wrócili. Technicy,kreślarze,inżynierowie. Teraz pracują dla poważnych firm tworząc "zachodnią technologie" za pieniądze polskiego podatnika. To tyle. Zostaw historię i popatrz prawdzie w oczy. Kreujesz kolejną propagandę sukcesu.
A skoro już z czytelnika stałam się respondentem, wtrące swoje trzy grosze.
sprawa dotyczy administracji. Czytam wiele for ale to co tworzycie tutaj (Kuba i Plm) jest nie do przyjęcia. Stosujecie psychozę strachu poprzez osobistą cenzurę wypowiedzi. Stąd zapewne 15-20 czytelników (nie zapisanych) każdego dnia i kilku "mądrali" na łaskach administracji. To moje odczucie. Nikt poważny nie odważy się zabrać glosu. Swoją nagonką zniszczycie każdego z rozsądną opinią. Tak był "po staremu",podczas ostatnich wyborów i tak jest nadal.
Przykładem niech będzie sprawa Szkutnika51. Facet ma klasę i wyczucie chwili. Odwagę i specyficzny sposób zwrócenia uwagi na patologie i nieprawidłowości polskiego społeczeństwa.  Bez umiejscowienia problemów. Problemów które dotyczą także Polic. Atmosfera wywołana histerią Kuby i Plm'a spowodowała że mało kto odważył sie wystąpić w jego obronie (choć ankieta wskazuje zupełnie coś innego) Ja natomiast odważę się zaprotestować przeciwko takim działaniom. Bo taka psychoza znana mi jest już za czasów studiów. Zbliżają się kolejne wybory. Gminie Police,potzrebny jest zdrowy rozsądek i trzezwe spojrzenie na problemy. A nie psychoza strachu tworzona przez Wirtualne Police.
Pozdrawiam
Mira Lasota

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #13 dnia: Września 03, 2009, 09:26:20 »
Cytuj (zaznaczone)
To może ja Ci odpowiem. Od 8 lat mieszkam w Anglii. Nie skończyłam studiów więc mam ograniczone możliwości. Wielu moich znajomych już z Anglii zostało zaproszonych na "konsultacje" do USA i nigdy nie wrócili. Technicy,kreślarze,inżynierowie. Teraz pracują dla poważnych firm tworząc "zachodnią technologie" za pieniądze polskiego podatnika. To tyle. Zostaw historię i popatrz prawdzie w oczy. Kreujesz kolejną propagandę sukcesu.


Niech pracują skoro chcą napędzać obcą gospodarkę ;). Ja wiem jedno - wyjechać nie mam zamiaru - wolę pracować na poczet rozwoju naszego kraju :). I powodem tego wcale nie jest bariera językowa, bo angielski i niemiecki znam, myślę, na zadowalającym poziomie :).

Cytat: "MiraL"
A skoro już z czytelnika stałam się respondentem, wtrące swoje trzy grosze.

Serdecznie witamy na Forum :).


Cytat: "MiraL"
sprawa dotyczy administracji. Czytam wiele for ale to co tworzycie tutaj (Kuba i Plm) jest nie do przyjęcia. Stosujecie psychozę strachu poprzez osobistą cenzurę wypowiedzi.


Ech dlaczego nie rozróżniasz cenzury opinii, od cenzury spowodowanej łamaniem Regulaminu? Posty napisane w kulturalny sposób, nie obrażające nikogo, bez wulgaryzmu, nie będące offtopem itp. nigdy nie zostaną usunięte. Wielu jest userów na naszym Forum, które ani razu nie doświadczyły usunięcia posta. Dlaczego? Bo nie złamały żadnego punktu Regulaminu. Wspomniany Szkutnik wbrew pozorom nie poleciał za opinie, ale za prywatną wojenkę z Administracją, w której po prostu w pewnym momencie przegiął i nie można było już tego tolerować. Więc tamten ban był usunięciem "krnąbrnego użytkownika", korzystając z języka statutu warckiego z 1423 roku ;).

Cytat: "MiraL"
Tak był "po staremu",podczas ostatnich wyborów i tak jest nadal


Podczas kampanii wyborczej i wyborów został tylko i wyłącznie zamknięty dział "Polityka" i wprowadzony zakaz prowadzenia dyskusji politycznych. Jest to zwyczaj, który był na Forum odkąd pamiętam - od czasów, kiedy byłem zwykłym użytkownikiem tego Forum. I mogę powiedzieć, że przy kolejnych wyborach te obostrzenia będą wprowadzane. Bo polityka, jak żaden inny temat, doskonale potrafi zepsuć atmosferę dyskusji.

Cytat: "MiraL"
Atmosfera wywołana histerią Kuby i Plm'a spowodowała że mało kto odważył sie wystąpić w jego obronie


Żadne działania w obronie nie przyniosłyby skutku. Mógł się opamiętać, zacząć przestrzegać Regulamin i nie wdawać się w żadne kłótnie z Administracją. Ot, tak prosty jest przepis na życie w przyjaźni z osobami z pomarańczowymi nickami :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jurgenson

  • Gość
Anonimowość a kultura na forum
« Odpowiedź #14 dnia: Września 03, 2009, 10:59:05 »
Cytuj (zaznaczone)
Śmiesz chyba sobie żartować. O taką naiwność nigdy bym Cię nie posądzała. Chyba za kasę emigrantów.


Świetnie Ci to wyszło!
Powiedziałbym ten kraj żyje dzięki kasie emigrantów, bo własne budżety są rozkradane na wszelkie sposoby.
Proszę zwrócić uwagę, że prawie wszystkie poważne firmy są umiejętnie niszczone.
Nie szukając daleko w niedługim czasie dowiemy się, jakie wręcz sztuczki potrafiono robić w Policach, jak i co robiono tu z naszym budżetem przez wiele lat.

Miałem okazję słyszeć bardzo dobrą opinie o Panie Kubie -adminie.
A więc śmiem myśleć,że brakuje Panu pobytu na zachodzie,Pana postać niszczy się tu w tym towarzystwie.
Cytat: "MiraL"
Przykładem niech będzie sprawa Szkutnika51. Facet ma klasę i wyczucie chwili. Odwagę i specyficzny sposób zwrócenia uwagi na patologie i nieprawidłowości polskiego społeczeństwa

Tak najzupełniej zgadzam się z tą opinią, miałem okazję poznać tego człowieka,był u nas nie tak dawno. Ten człowiek, zresztą tak jak i ty -MiraL - reprezentuje zupełnie inne poglądy -niestety kompletnie nie zrozumiałe w naszym regionie,zresztą nie tylko.
Faktem jest, że jesteśmy przemądrzałym narodem i czego to my nie potrafimy?, ale pieniądze to niestety robimy w połączeniu z zachodem. Nasza gospodarka to ruina,która jest na dodatek nadal skrzętnie rozkradana.
Cytat: "Kuba"
Ja wiem jedno - wyjechać nie mam zamiaru - wolę pracować na poczet rozwoju naszego kraju

Mozna by dodać niech żyje 1-maja!
Taki komplecik ideologiczny.
Czas zrozumieć,że te pańskie pieniążki tak naprawdę są bardzo przydatne,ale włodarzą do postawienia następnego domku letniskowego, zwiększenia konta,wylegiwania się na kanarach. Jak nie ci miejscowi to ci wyżej posadowieni odpowiednio to wykorzystają.
A Pan będzie tkwił w informacji, że to kryzys, Tvn 24 w tym pomoże.
Cytat: "Kuba"
Żadne działania w obronie nie przyniosłyby skutku.

Panie Kuba!
Ja wystąpiłem w obronie szkutnika51 i starałem się to dość jasno opisać.
Gdyby zostały podjęte naprawdę poważne działania jestem pewien, że byłby tego skutek, a dlaczego?, bo znam życie -mam spore doświadczenie i wiem, co to znaczy kompromis.
A Pan jest jeszcze młodym człowiekiem i sporo różnych niespodzianek przed Panem.
Przypomnę, że podobnie zrobiono z nick: Balbinka.
Cytat: "Kuba"
I powodem tego wcale nie jest bariera językowa, bo angielski i niemiecki znam

Skoro jest już Pan tak oczytanym i wykształconym człowiekiem,to powinien Pan przemyśleć,kiedy ma się lepszą opinie? wywalając kogoś,czy przyjmując?
Jak Pan myśli, dlaczego Ja znalazłem się na tym forum?
Bo jakiś mądraliński -przynajmniej jemu się tak wydawało - postanowił wywalać wszystkich, kto mu się tylko nie podoba,a wiec wywalił i mnie.
A dziś to ja czekam spokojnie jak jego wywalą, jak Pan słyszy i widzi otoczenie już powoli wylatuje z hukiem, co nie, którzy przepraszają na forum społeczeństwo za rzekome pomyłki.
Wnioski?
Trzeba wiedzieć, Kogo? I za co chce się skrzywdzić?
Trzeba umieć szanować mądrych ludzi, mimo że mają inne zdanie.
Tylko! Powtórzę tylko! z mądrym człowiekiem dojdzie Pan do konsensusu, jeżeli nie to do kompromisu, na podstawie, którego da się coś stworzyć, zbudować.
A z mówiąc kolokwialnie głupimi ludźmi niczego Pan nie zrobi! na dodatek wciągną Pana w nurt swojego myślenia,gdzie pomoże to Panu staniem się jednym z nich.
I wówczas nastąpi taktowanie na zawołanie!- myślę, że jest to zrozumiałe.
Można powiedzieć takie są właśnie Police i nie tylko.
Bardzo podoba mi się wypowiedź : MiraL
Zrobiłaś to świetnie naprawdę, wielu może się od ciebie uczyć.