Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej  (Przeczytany 116126 razy)

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #195 dnia: Marca 14, 2010, 18:13:54 »
Cytat: "Manqt"
Jasia ale dla czego ją stopujesz? Po prostu wychodzi z niej złość, że ktoś dostanie mieszkanie za darmo, a ona nie. Wiadomo, że trzeba było rozebrać te blaszaki, szczególnie po pożarze w Kamieniu Pomorskim. Więc normalną myślą było wybudowanie nowych mieszkań. Kto poczekał ten załapie się na nowe. Wydaje mi się, że raczej te nowe mieszkania nie będą mogły być sprzedane przez ZGKiM bo za dużo kasy by stracili. A skoro ludzie chcą mieszkać w dobrym mieszkaniu to będą płacić za nie jak za zboże tak jak w blaszakach. Nie ma nic za darmo.

Skąd u ciebie wiedza,że blaszaki trzeba było rozebrać,szczególnie po pożarze w Kamieniu Pomorskim????Gmina planowała kapitalny remont tych obiektów ale znalezli się filantropi z druzyny radnego Kardziejonka którzy szastając publiczną kasą zmusili władze gminy do rozbiórki i wybudowania w ich miejsce drogich mieszkań komunalnych.Żeby było śmieszniej to ta sama drużyna w/w radnego domaga się obniżenia ceny za wykup mieszkań komunalnych do 5% ich wartości.To jest dopiero bolszewicki patent.Za pieniądze wszystkich podatników gminy Police buduje się  mieszkania komunalne dla ludzi o niemałych dochodach po to ,żeby je potem sprzedać za niewielki procent ich wartości.Moim zdaniem jest to działanie na szkodę gminy i jej mieszkańców i powinno być ścigane prawem.Oczywiście,że to utopia w tym jak to nazwał Drzewiecki dzikim kraju, co drużynie w/w radnego nie przeszkadza robić sobie za publiczne pieniądze kampanie wyborczą.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #196 dnia: Marca 14, 2010, 23:01:24 »
Cytat: "jezat"
Skąd u ciebie wiedza,że blaszaki trzeba było rozebrać,szczególnie po pożarze w Kamieniu Pomorskim????Gmina planowała kapitalny remont tych obiektów ale znalezli się filantropi z druzyny radnego Kardziejonka którzy szastając publiczną kasą zmusili władze gminy do rozbiórki i wybudowania w ich miejsce drogich mieszkań komunalnych.Żeby było śmieszniej to ta sama drużyna w/w radnego domaga się obniżenia ceny za wykup mieszkań komunalnych do 5% ich wartości.To jest dopiero bolszewicki patent.Za pieniądze wszystkich podatników gminy Police buduje się  mieszkania komunalne dla ludzi o niemałych dochodach po to ,żeby je potem sprzedać za niewielki procent ich wartości.Moim zdaniem jest to działanie na szkodę gminy i jej mieszkańców i powinno być ścigane prawem.Oczywiście,że to utopia w tym jak to nazwał Drzewiecki dzikim kraju, co drużynie w/w radnego nie przeszkadza robić sobie za publiczne pieniądze kampanie wyborczą.


 :rotfl:  :rotfl:  Jezat... Uwielbiam Twoja fobie... Nowe 'blaszaki' kosztowaly gmine niewiele wiecej niz remont starych. Szukaj papierow w gminie i podaj nam koszta remontu i budowy nowych a sie osmieszysz po raz kolejny!;]
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #197 dnia: Marca 15, 2010, 00:36:05 »
jezat, a masz świadomość, że te bloki składały się tylko z azbestu, blachy i gumolitu? Gdyby chciano zrobić generalny remont tego budynku to i tak by było trzeba go rozebrać przynajmniej w 70%, nie wspominając o tym, że większość płyt była popękana i trzeba by też je wymienić.

Dodatkowo szkoda, że nikt nie pamięta jak zakłady rozdawały mieszkania dla swoich pracowników w innych blokach 20 lat temu. Mieszkania te dzięki odpowiedniej ustawie kilka lat temu można było wykupić za 1zł.

Dla mnie usunięcie starych, zniszczonych, blaszanych budynków i postawienie w ich miejsce nowych, ładnych, kolorowych nigdy nie będzie działaniem na szkodę gminy ponieważ tą gminę, jak by nie było, upiększa.

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #198 dnia: Marca 15, 2010, 08:46:13 »
Przecież były robione ekspertyzy co się bardziej opłaca rozbiórka czy modernizacja i wyszło że budowa nowych budynków będzie tańsza. Pisali o tym wiele razy na info police

Manqt

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #199 dnia: Marca 15, 2010, 13:01:03 »
Secha skąd wiesz, że blaszaki to tylko azbest, trochę gumy, żelastwa i cholera wie co jeszcze. Mieszkałeś tam kiedyś? Jakbyś tam mieszkał to byś wiedział, że to płyty gipsowe, wełna szklana i trochę blachy, a wszystko postawione na szkielecie stalowym. A jeżeli chodzi o azbest to i może faktycznie tam jest, ale jakoś przez 20 lat nie zaszkodził mi ani nikomu kto tam mieszka. Więc te wielkie chalo wokół azbestu jest tylko rozdmuchane żeby doić szmal za jego utylizację. Ktoś robi dobrą kasę na nowych blokach.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #200 dnia: Marca 15, 2010, 14:17:10 »
Cytat: "Manqt"
A jeżeli chodzi o azbest to i może faktycznie tam jest, ale jakoś przez 20 lat nie zaszkodził mi ani nikomu kto tam mieszka. Więc te wielkie chalo wokół azbestu jest tylko rozdmuchane żeby doić szmal za jego utylizację. Ktoś robi dobrą kasę na nowych blokach.


Azbest moze osiadac w plucach przez wiele lat i ujawnic sie np po 30 latach wiec nie mozesz stwierdzic ze azbest nikomu nie zaskodzil. Zreszta szkodliwe sa wlokna azbestu (czyli mieszkancy musieli by miec besporedni dostep do tego paskudztwa).
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #201 dnia: Marca 15, 2010, 14:45:58 »
Cytat: "Manqt"
Secha skąd wiesz, że blaszaki to tylko azbest, trochę gumy, żelastwa i cholera wie co jeszcze. Mieszkałeś tam kiedyś? Jakbyś tam mieszkał to byś wiedział, że to płyty gipsowe, wełna szklana i trochę blachy, a wszystko postawione na szkielecie stalowym. A jeżeli chodzi o azbest to i może faktycznie tam jest, ale jakoś przez 20 lat nie zaszkodził mi ani nikomu kto tam mieszka. Więc te wielkie chalo wokół azbestu jest tylko rozdmuchane żeby doić szmal za jego utylizację. Ktoś robi dobrą kasę na nowych blokach.


A jak Ci powiem że mieszkałem? Zresztą nie trzeba tam było mieszkać, wystarczyło przyglądać się rozbiórce i na oko widać, że nie bardzo tam było co modernizować. Ogólnie to ja wymieniłem to samo co Ty, tylko "płyty gipsowe" sobie darowałem bo uznałem to za mało istotne. W każdym razie po za stalową konstrukcją i płytami podłogowymi (z których część była popękana), nic przy remoncie by nie zostało.

jezat

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #202 dnia: Marca 15, 2010, 16:03:44 »
Cytat: "The_Bill"

 :rotfl:  :rotfl:  Jezat... Uwielbiam Twoja fobie... Nowe 'blaszaki' kosztowaly gmine niewiele wiecej niz remont starych. Szukaj papierow w gminie i podaj nam koszta remontu i budowy nowych a sie osmieszysz po raz kolejny!;]

Witam wielbiciela bolszewickiego rozdawnictwa!!Z przyjemnością informuję,że 1m2 modernizowanych blaszaków miał kosztować 2079,03 zł natomiast 1m2 nowo budowanego
2960,51zł.Ale w całej sprawie nie chodzi o ceny tylko o zasady.Podobno w Polsce mamy kapitalizm z małymi wyjatkami.Takim jest gmina Police.Słynie właśnie z uprawianego bolszewickiego rozdawnictwa.Mieszkania zakładowe,darmowe akcje,darmowe mieszkania komunalne a ja pytam co od gminy mają w zamian członkowie spółdzielni mieszkaniowych,obłożeni podatkiem od nieruchomościi i prawie 37 procentowym odpisem z PITu na rzecz gminy.Z tych pieniędzy bolszewicka gmina funduje nowe mieszkania komunalne bez kryteriów dochodowych,remontuje stare zasoby komunalne/wymiana dachów,ocieplenia/po to żeby je "sprzedać"/za 20% lub jak proponuje ekipa radnego J.Kardziejonka za 5% wartości/ ze szkodą dla pozostałych mieszkańców gminy.
Czas dojrzewa do tego aby z tym bolszewizmem skończyć i wprowadzić rozsądek
przy prowadzeniu inwestycji gminnych.

bob

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #203 dnia: Marca 15, 2010, 16:57:14 »
Cytat: "Manqt"
wychodzi z niej złość, że ktoś dostanie mieszkanie za darmo, a ona nie.
Napiszę może w swoim imieniu, żeby nie uogólniać: kłopot nie polega na tym, że nie "dostanę" mieszkania; ja już jedno mam i mi ono zupełnie wystarczy. Problem polega raczej na tym, że za to mieszkanie, które
Cytuj (zaznaczone)
ktoś dostanie za darmo
tacy jak Storczyk czy ja musimy płacić - mimo, że już swoje mieszkania mamy! Dla Ciebie to jest "za darmo", zgoda - ale nie dla tych, którzy muszą tę przyjemność finansować! Po prostu trudno mi zrozumieć system, w którym jedni muszą płacić za mieszkanie dla siebie i wspomagać innych - a drudzy mieszkają w porównywalnych warunkach i smieją mi się w twarz, że im
Cytat: "Manqt"
się należy
Manqt, nie mam do Ciebie nic prywatnie, mieszkaj chłopie w zdrowiu i ciesz się życiem, ale na litość boską nie oszukuj się, że tak właśnie powinno być! Pozdrawiam!

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #204 dnia: Marca 15, 2010, 17:55:40 »
A ja tym wszystkim którzy tak narzekają na rozdawnictwo życzę, żeby kiedyś potrzebowali jakiejś pomocy od gminy, jakiejkolwiek. I żeby wtedy gmina się na nich wypięła. Bo podobno nie ma nic za darmo. Chodzi o to, że wszyscy płacą podatki, rozumiem że o zniżkę na bilety dla uczących się też macie pretensje? No bo przecież jest za darmo, a inni nie dość że pracują i płacą podatki to musza jeszce płacić droższe bilety.
Ścieżki rowerowe, boiska, baseny, parki, chodniki też są BE, bo przecież ja z nich nie korzystam, a ktoś inny ma je za darmo. Oświetlenie na ulicach? Po co? Przecież ja w nocy nie wychodzę, dalczego ktoś ma mieć oświetloną drogę za moje pieniądze?

Ludzie tacy jak jezat muszą mieć bardzo smutne życie, skoro zajmują się takimi rzeczami. Szczerze Ci jezat współczuje.

bob

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #205 dnia: Marca 15, 2010, 18:10:34 »
secha, idziesz chyba trochę za daleko... Poczytaj sobie np. na Wikipedii o dobrach prywatnych i dobrach publicznych  to mam nadzieję zrozumiesz różnice między finansowaniem z podatków ścieżek rowerowych czy latarni na ulicach - a stawianiem ludziom domów. Z oświetlenia czy równego chodnika mogę skorzystać, wystarczy się przejść na spacer - ale do domu, który Ci zasponsorowałem, wejść nie mogę...

A co do życzeń, to życzę wszystkim tym, którzy teraz żyją z rozdawnictwa, żeby zaczęli dawać sobie radę tak, jak inni...

Pozdrawiam.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #206 dnia: Marca 15, 2010, 19:31:14 »
Ja wiem, że idę za daleko, robię dokładnie to samo co jezat. On też zdecydowanie przegina. Można się nie zgadzać, ale porównywanie wymiany starych, zniszczonych, zdezelowanych, dziurawych bloków na nowe do bolszewizmu to właśnie takie pretensje o to, że w parku się pali światło, a przecież ja akurat w domu siedzę.

bob

  • Gość
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #207 dnia: Marca 15, 2010, 19:44:14 »
No dobra: obaj jesteście dość ekstremalni w swoich poglądach. :lol2:  Ty chciałbyś sponsorować ludzkości nowe domy, bo stare są zniszczone i dziurawe, a jezat gasiłby chętnie światło w parku, bo przecież jego już tam nie ma... Obie rzeczy są na pierwszy rzut oka śmieszne i bezsensowne - ale praktykujemy wyłącznie rozdawnictwo właśnie! Jest taka stara, dobra zasada: "wolnoć Tomku w swoim domku". Jeżeli komuś przeszkadza, że mieszka w
Cytuj (zaznaczone)
starych, zniszczonych, zdezelowanych, dziurawych blokach
to ALBO niech sobie to mieszkanie wyremontuje, ALBO się przeprowadzi do lepszych warunków. Jedno i drugie oczywiście za własne pieniądze. Bo wyciąganie ręki z argumentacją "jak można mieszkać w takich warunkach?!" jest dla mnie po prostu żenujące...

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #208 dnia: Marca 15, 2010, 19:51:20 »
bob, nie rozumiesz mnie, ja ironizuje. Również jestem przeciwko rozdawnictwu. Wkurza mnie niemiłosiernie fakt, że często ktoś nie szuka pracy tylko dlatego, że lepiej mu się żyje na państwowym. Ale nie można tego porównywać do sytuacji w hotelach. Tam sytuacja jest całkowicie inna. Wiadomo, są tacy którzy skorzystali i wycyckali gminę, ale większość płaciła czynsz, płaciła podatki, płaciła wszystkie opłaty i remont bądź nowe lokum im się należało jak psu buda.
Przecież gdyby Tobie nagle z dachu zaczęło przeciekać na głowę to też poszedł byś do spółdzielni i kazał im coś z tym zrobić. A tutaj wpadł by taki jezat i powiedział, że jesteś bolszewik i jak Ci się nie podoba to się przeprowadź, albo najlepiej kup papę i sam zaklej dziurę w dachu.
Mam nadzieję, że teraz rozumiesz o co mi chodzi :-)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #209 dnia: Marca 15, 2010, 20:00:22 »
Cytat: "secha"
ale większość płaciła czynsz, płaciła podatki, płaciła wszystkie opłaty i remont bądź nowe lokum im się należało jak psu buda.

Tak z ciekawości -mógłbyś podać mi kwote czynszu, jaka płacili ludzie w hotelach?
A dlaczego mnie to ciekawi? Mieszkam w małym budynku, gdzie tylko ja mam własnościowe. wyobraź sobie, że place czynsz tylko o parenaście złotych mniej niż ludzie z mieszkań komunalnych. Więc płacenie czynszu to jest jedna sprawa, ale druga sprawa to wyspokość czynszu.
Cytat: "secha"
Przecież gdyby Tobie nagle z dachu zaczęło przeciekać na głowę to też poszedł byś do spółdzielni i kazał im coś z tym zrobić. A tutaj wpadł by taki jezat i powiedział, że jesteś bolszewik i jak Ci się nie podoba to się przeprowadź, albo najlepiej kup papę i sam zaklej dziurę w dachu.

A no widzisz- ja za dach mam zapłacić ponad 25 tys zł a pozostali mają za darmo, bo mają mieszkania w mieszkaniach komunalnych. Czy jest to sprawiedliwe? Im się należy? A ja mam płacić? Tylko dlatego, iż urodziłem się za późno i nie załapalem sie na te dary?
Poruszam tutaj dodatkowy problem, który jest związany z tzw "należy się".
Pozdrawiam