Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Foto Anro  (Przeczytany 22834 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #15 dnia: Października 02, 2010, 10:28:22 »
Cytat: "Angelika"
Żaden zakład foto nawet nie zgodziłby się na tego typu wymagania, aby z klientem ganiać po plaży, czekać na wschód słońca itp.
Nie bądź tego taka pewna.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
Foto Anro
« Odpowiedź #16 dnia: Października 02, 2010, 12:09:01 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Angelika"
Żaden zakład foto nawet nie zgodziłby się na tego typu wymagania, aby z klientem ganiać po plaży, czekać na wschód słońca itp.
Nie bądź tego taka pewna.


zachody słońca, wschody, bieganie po plaży i wchodzenie do wody, robiłam również fotki w basenie wiec nie wiem w czym jest problem. Dużo jest też takich fotografów jak ja, którzy oferują sesje typu "trash the dress". Dla chcącego nic trudnego.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #17 dnia: Października 02, 2010, 14:11:49 »
... ale, czy reprezentujesz sobą oficjalny duży usługowy zakład fotograficzny, aby w rutynie i nawale pracy mieć jeszcze ochotę na tego typu poświęcenia?
Jeśli tak, to chwała, nie sądzę przecież, że nie ma wyjątków, ale idźcie do Foto Anro, czy innego foto studio i zamówcie taką usługę...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #18 dnia: Października 02, 2010, 14:24:04 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "Angelika"
Druga sprawa nie oszukujmy się - jest bardzo drogi i to ogólnie pod każdym względem, wystarczy na uroczystość ślubną, weselną, czy też inną wziąć znajomego z dobrym sprzętem foto żeby cykał fotki i wywołać pliki na jednym z bardzo wielu portali foto-usługowych za znacznie niższą cenę z nie mniejszym zadowoleniem.
Nie chcesz chyba powiedzieć, że amator na amatorskim sprzęcie zrobi lepsze zdjęcie niż profesjonalista (włącznie w odpowiednim wykształceniem w tym kierunku) z profesjonalnym sprzęcie. Szczególnie, że na tego typu imprezach jest kiepsko z odpowiednim światłem.


Na amatorskim sprzęcie może niekoniecznie, ale amator na profesjonalnym sprzęcie potrafi czasem zrobić lepsze zdjęcia niż profesjonalista. A jak patrzę na Foto Anro to nie byłoby to zbyt trudne. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
Foto Anro
« Odpowiedź #19 dnia: Października 02, 2010, 15:40:26 »
Cytat: "Angelika"
... ale, czy reprezentujesz sobą oficjalny duży usługowy zakład fotograficzny, aby w rutynie i nawale pracy mieć jeszcze ochotę na tego typu poświęcenia?
Jeśli tak, to chwała, nie sądzę przecież, że nie ma wyjątków, ale idźcie do Foto Anro, czy innego foto studio i zamówcie taką usługę...


W przypadku sprzętu i jego poświęcenia zawsze wchodzi w to w grę, miałam przypadek, że podczas ceremonii (na szczęście zawsze pracuje z partnerem) partnerowi w momencie gdy młodzi zakładali sobie obrączki w jednym z lepszych aparatów padła migawka, gdyby nie ja po 2 stronie nie mieliby najważniejszego momentu ceremonii, bo mimo iż w torbie zawsze mam "zapas" to nie byłby w stanie tak szybko go wyjąć. Pracuje w zawodzie 8 lat i różne sytuacje miały miejsce :) ale tak, dla zrobienia dobrej fotki jestem w stanie poświęcić sprzęt. A jeżeli chodzi o fotki w morzu czy w basenie mam swoje triki by wyszło to tak jakby aparat był pod wodą ;)

i .. tak reprezentuje sobą zakład fotograficzny KNfoto.

Cytat: "KrP"

Na amatorskim sprzęcie może niekoniecznie, ale amator na profesjonalnym sprzęcie potrafi czasem zrobić lepsze zdjęcia niż profesjonalista. A jak patrzę na Foto Anro to nie byłoby to zbyt trudne. ;]


nie jestem pewna czy rzeczywiście amator na profesjonalnym sprzęcie jest w stanie zrobić cuda, może będą to fotografie wykonane technicznie poprawne, ale kompozycyjnie i estetycznie niekoniecznie.

Zanim trafiłam do szkoły artystycznej myślałam podobnie, nie rozumiałam dlaczego ludzie (profesjonalnie zajmujący się fotografią) krytykują moje fotki, dopiero po 1 roku szkoły to zrozumiałam, estetyka, kompozycja, czystość przekazu... przede wszystkim.

Hfast

  • Gość
Foto Anro
« Odpowiedź #20 dnia: Października 02, 2010, 18:45:56 »
Dopiero po wielu latach pracy przy fotografii czy filmie stwierdza się jak mało jeszcze wiesz, i jak wiele jeszcze nauki i eksperymentów przed tobą. Owszem amator tez może zrobić zdjęcie, ba możne je nawet wysłać na kontakt24 i może nawet wyemitują je w tv ( to ze nie dostanie za to ani grosza to inna sprawa). Ale to nie świadczy o tym ze jest takie dobre tylko ze - jest :). Pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #21 dnia: Października 02, 2010, 20:01:49 »
Cytat: "Katarzyna.J"

nie jestem pewna czy rzeczywiście amator na profesjonalnym sprzęcie jest w stanie zrobić cuda, może będą to fotografie wykonane technicznie poprawne, ale kompozycyjnie i estetycznie niekoniecznie.

Zanim trafiłam do szkoły artystycznej myślałam podobnie, nie rozumiałam dlaczego ludzie (profesjonalnie zajmujący się fotografią) krytykują moje fotki, dopiero po 1 roku szkoły to zrozumiałam, estetyka, kompozycja, czystość przekazu... przede wszystkim.


Kompozycja i estetyka to często (nie zawsze!) pojęcia względne. Większość fotografii ślubnych jest schematyczna. Posłużę się przykładem znajomego i jego wizji: klik. Wielu osobom takie kadrowanie, kolory, prześwietlenia czy nawet rozmyte tła (oj często się z tym spotkałem "dlaczego tło takie rozmyte? :<") się nie spodobają. A dla mnie to ciekawe pomysły.

Ale niektórzy wolą coś takiego:



Dobrze, że jest wybór. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #22 dnia: Października 02, 2010, 20:38:20 »
Tak często jest, że profesjonalizm sprawia, że wykonawca, tworzy prace podobające się głównie tylko jemu samemu. Tak dzieje się w każdej dziedzinie, chociażby muzyka jazzowa najbardziej cieszy tylko grających, a amator raczej niej nie wykonuje...
Po obejrzeniu tych fotek tego kolegi, jako szara klientka nie mająca pojęcia o szkolnych zasadach metodach pozowania itp, stwierdzam, że mi takie zdjęcia nie podobają się, sine tonacje, bladość kolorów, a chyba o to chodzi w usłudze, aby to klient był zadowolony i z niej chętnie korzystał?
Wiadomo jedni będą zawsze chcieli pozowane fotki portretowe na ścianę inni szalone zdjęcia pod wodą dzięki temu nie popadamy w klasykę.

Hfast

  • Gość
Foto Anro
« Odpowiedź #23 dnia: Października 02, 2010, 20:44:13 »
Cytuj (zaznaczone)
Ale niektórzy wolą coś takiego:

Obrazek

Dobrze, że jest wybór. ;]


Tutaj akurat autorowi zapewne chodziło o pewna symbolikę "zakaz wjazdu - przed ślubem".
Taki kadr z przymrużeniem oka - komiczny po prostu. A żeby go lepiej dostrzec wszystko jest B&W a znak wyraźnie w nasyconych kolorach. Niestety pomimo nawet takiego zabiegu Amator tego nie dostrzeże (chyba ze mu to jak krowie na rowie wytłumaczysz) - zobaczy natomiast filtr "glow z Photoshopa" i powie ze to takie fajne prześwietlone ale skarykaturowania twarzy spowodowanej źłe dobranym obiektywem nie dostrzeże.

  Racja - dobrze, że jest wybór. ;]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #24 dnia: Października 02, 2010, 21:21:34 »
Ten znak to zakaz ruchu. ;]

Nie chodzi mi o jakieś tajemne przesłanie zdjęcia (którego notabene w nim nie widzę), ale o wykonanie. No [ciach!] co to ma być? To wygląda tak, jakby wkleił tam znak z innego zdjęcia (na co wszystko wskazuje bo znak jest jakoś tak elegancko czysty i zadbany w porównaniu do słupa), a dodatkowo zrobił to tak nieudolnie, że krzywo. I takim zdjęciem chwali się profesjonalny fotograf?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Hfast

  • Gość
Foto Anro
« Odpowiedź #25 dnia: Października 02, 2010, 21:46:35 »
Eee tam - to kolega jeszcze nie widział jaki syf klientom wciskają pseudo filmowcy tam to już wogle kadrowania nie ma ze o prowadzeniu kamery i o czymś takim jak teoria ekspozycji nikt nie słyszał. Najważniejsze ze kupią kamerki HDV (1440 x 1080) i mówią ze maja HD (1920×1080) a i tak nagrywają na DVD czyli SD. A to tak jak z gitara każdy zabrzdąka ale tylko muzyk zagra. Ale to juz offtopic wracając do tematu ja bym tamto zdjęcie potraktował z przymrużeniem oka -  taki żart.

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #26 dnia: Października 02, 2010, 23:33:07 »
KRP fota ze znakiem wygrywa;)Ale i tak lepsze to w krzakach jak pan młody rozbiera panią młodą, albo to na sianie z z tym dziwnym efektem wkoło  :jupi:
Ja to się dziwię, że znajdują się jeszcze ludzie gotowi płacić za tego typu ,,profesjonalne,, sesje. Tu nasuwa się takie powiadzonko :,,kupa sprzętu-zero talentu,,.
Wyksztalcenie artystyczne? Może pora odświeżyć troche swoją wiedzę bo czasy się zmieniają, coraz więcej jest tak zwanych zapaleńców z dobrym sprzętem, gustem, wyczuciem estetycznym, konkurencja rośnie...Już nie wspomnę o sesjach studyjnych ze schodami wymalowanymi w tle, kolumienkami i innymi dziwacznymi eksponatami, dla mnie tego typu fotki już dawno przeszły do lamusa. Dziwię się, że znajdują się jeszcze chętni gotowi płacić za tego typu zdjęcia.

Angelika zgadzam się z każdym jednym twoim zdaniem:)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #27 dnia: Października 02, 2010, 23:38:10 »
Cytat: "ona"
Dziwię się, że znajdują się jeszcze chętni gotowi płacić za tego typu zdjęcia.
Jest popyt, to jest i podaż.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Foto Anro
« Odpowiedź #28 dnia: Października 03, 2010, 19:38:52 »
Dziękuję Ci ona za miłe słowa, przyznam się, że pisząc swoje własne opinie w temacie często obawiam się, że zostanę zbesztana za zbyt bezpośrednią antyreklamę skierowaną tak jak w tym przypadku do konkretnego usługodawcy, ale chyba o to chodzi w tym temacie, aby naświetlać ludziom jak wyglądać to może z punktu widzenia osób postronnych o to, aby ściągnąć niektórym klapki z oczu myślącym, że tylko pro zakład gwarantuje nam dzisiaj dobrą usługę.
Dla nowożeńców, bo to oni są głównymi liczącymi się klientami (nie tylko) liczy się co:
- dużo fajnych zdjęć;
- niska cena;
- aby ich fotki były na tyle oryginalne, aby oglądający je znajomi powiedzieli "ale super..."!
Ktoś powyżej wymądrza się o parametrach filmowania, że tak powinno to być, albo tak jest prawidłowo, a dla mnie najważniejsze jest, aby zarówno fotki jak i film z ważnej uroczystości świetnie oddawały panujący na tym wydarzeniu klimat, a czy zrobione one będą na super fachowym sprzęcie zgodnie z wyuczonymi szkolnymi zasadami, czy za pomocą młotka i przecinaka - nie ma większego znaczenia.
Wyczytałam w necie fajne motto:
"Zdjęcia i film jest jak seks;
- jeśli nie ma uczucia, to technika nie pomoże".

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
Foto Anro
« Odpowiedź #29 dnia: Października 04, 2010, 08:51:49 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "ona"
Dziwię się, że znajdują się jeszcze chętni gotowi płacić za tego typu zdjęcia.
Jest popyt, to jest i podaż.


zwykle za namową rodziców, którzy chcą mieć pamiątkę z tego wielkiego dnia swoich pociech i nawet nie maja pojęcia co teraz się wykonuje, bardzo często podczas pracy (reportażu) słyszę: "za moich czasów to się jechało zrobić jedno zdjęcie do fotografa na dywanie, nie wiedziałam/łem, że teraz tak się robi".  

Młodzi ludzie zwykle mają inne spojrzenie na wszystko. I fakt faktem lubią żywe kolory.