Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?  (Przeczytany 17156 razy)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« dnia: Listopada 08, 2008, 03:00:12 »
Czy posiada, może ktoś jakąś listę obiektów przyrody, które są punktowane do książki Turysta - przewodnik? Czy w naszej gminie znajdują się takie pomniki przyrody? Jeżeli tak to jakie? Prosiłbym też o listę obiektów (pomników przyrody) w najbliższej okolicy :)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2008, 17:26:15 »
mialem ta ksiazeczke, ale teraz nie moge jej znalezc :/ jedyne co mi sie przypomina to w naszej okolicy masz rezerwat swidwie, deby bogusława X i deby w msciecinie na krzyzowce

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2008, 17:46:36 »
Cytat: "Piotrek"
mialem ta ksiazeczke, ale teraz nie moge jej znalezc :/ jedyne co mi sie przypomina to w naszej okolicy masz rezerwat swidwie, deby bogusława X i deby w msciecinie na krzyzowce


Jakbyś mógł to poszukaj, będę wdzięczny :)

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2008, 21:23:43 »
i Dąb Starosty w Leśnie Górnym
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Heidi

  • Gość
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 08, 2008, 21:35:23 »
Ja myślę, że warto skontaktować się z Klubem Turystycznym PTTK Sami Swoi, tam zapewne wiedzą o takich miejscach :)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2009, 20:13:50 »
Wszystko w okolicy Polic, zaliczane do książeczki turysta przyrodnik: park staromiejski w starych policach, grupa starodrzewu na mściecinie, park solidarności, park przy mieszka I, dąb bogusława X, dąb samotnik, park miejski mściecino, rezerwat świdwie, park leśny głębokie, dąb przy ustroniu (koło głębokiego), dęby (koło głębokiego), dęby (siedlice), dąb starosty (leśno górne)

yak

  • Gość
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2009, 20:22:57 »
Witam!
Są dwa zakresy. Pomniki i pomniki oficjalnie uznane. Wg nieodżałowanej, bo już byłej, Pani naczelnik Kruszyńskiej w Gminie Police Pomników Przyrody (sens ustawowy) nie ma.  Oczywiście, że są, ale prawo jest prawem. Byłoby dobrze gdybyśmy wspólnie ustalili listę pomników i podjęli starania o ich oficjalne uznanie.

Offline darunia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2009, 21:04:07 »
Marcin069 zapraszam do Skarbu. Myślę, że znajdziemy jakąś lekturę (przewodnik, mapę) i podpowiemy gdzie i kiedy warto zwiedzić.
Namiary na Skarb:
www.skarb.police.pl

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 22, 2009, 22:48:59 »
Te które podałem są uznawane przez PTTK i niema co szukać ich więcej bo nie znajdziecie, swojego czasu sam szukałem wszystkiego w okolicy i znalazłem tylko te co poznałem. Co prawda, nie wszystkie z nich to pomniki przyrody, ale do książeczki Turysta-przyrodnik się nadają.

Mariusz1989

  • Gość
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 27, 2009, 21:10:00 »
Trzeba zając się tą sprawą... Zainterweniuję w Oddziale Zachodniopomorskim PTTK i jeśli da się coś zrobić to może faktycznie albo ujednolicimy taką listę albo stworzymy ją od początku i przez Oddział Zachodniopomorski PTTK i Polickie Centrum Turystyki uda nam się doprowadzić tą sprawę do końca. Pozdrawiam :)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 27, 2009, 23:26:57 »
Cytat: "Mariusz1989"
Trzeba zając się tą sprawą... Zainterweniuję w Oddziale Zachodniopomorskim PTTK i jeśli da się coś zrobić to może faktycznie albo ujednolicimy taką listę albo stworzymy ją od początku i przez Oddział Zachodniopomorski PTTK i Polickie Centrum Turystyki uda nam się doprowadzić tą sprawę do końca. Pozdrawiam :)


Całkowicie popieram

Róża

  • Gość
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 28, 2009, 12:14:44 »
Witam.Na terenie Gminy Police są pomniki przyrody.Zostały one uznane uchwałą Rady Miejskiej Nr XXXI/228/05 z dnia 30.03.2005r. w sprawie uznania za pomniki przyrody drzew znajdujących się na terenie Gminy Police. W uchwale tej wymienione są : sosna pospolita, buk zwyczajny, dąb z bluszczem. Podany jest obwód pnia,wysokość, nr działki i obwodu.W szczegółowej lokalizacji najlepiej pomoże Nadleśnictwo Trzebież.Uchwała dostępna w internecie i w Wydziale Ochrony Środowiska UM a także w pok. 23 "od  ręki" po podaniu nr uchwały. Ponadto firma Ekoedukolog ze Szczecina wykonała na zlecenie Gminy Police w 2005r. opracowanie obejmujące całościową dokumentację inwentaryzacyjną i przyrodniczą na potrzeby powołania pomników przyrody na terenie Gminy Police.Pozdrawiam.

daniel2

  • Gość
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 02, 2009, 20:03:38 »
świetnie że jest ten pomnik przyrody

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 02, 2009, 21:28:10 »
Mam dziwne wrażenie że co roku jest ten temat jak zaczyna się rok szkolny (TME) ;]

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Gmina Police] PTTK - pomniki przyrody?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 03, 2009, 21:21:13 »
Też odnoszę takie wrażenie a wszystko dzięki prof. Adam....
A teraz dodam trochę obiektów, bo akurat znalazłem ową książeczkę z czasów technikum :)
1. Dąb Bogusława X (skrzyżowanie szlaków w naszej Puszczy Wkrzańskiej)
2. Głaz narzutowy przy kościele w Osowie
3. Dąb Samotnik (zaraz za polaną, która mieści się kilka minut drogi za działkami "nad grzepnicą")
4. Park miejski Mścięcino
5. Rezerwat Świdwie
6. Park staromiejski w Policach
7. Grupa starodrzewu (Police mścięcino-zaraz koło przystanku 107)
8. Park Solidarności
9. Park przy ul. Mieszka I
10. Dąb przy ustroniu (wystarczy pieczątka z sklepu na głebokim)
11. Dęby Głebokie (to samo co wyżej)
12. Park leśny Głebokie (to samo)
13. Dęby (Siedlice)
14. Dąb Starosty (Leśno górne)

Polecam pojeździc sobie troche rowerem po szczecinie i pozbierać pieczątki z wielu innych miejsc. Spokojnie można zrobic srebrną odznakę a to juz ocena wyżej :)