Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 216223 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 19, 2008, 12:50:39 »
Cytat: "ktpb"
A właśnie, na co idzie podatek od psa? Co Państwo to boli że ja mam psa na przykład?


Po pierwsze nie zajmuje się tym Skarb Państwa, a gmina :).

Trochę więcej informacji jest TU  (wiem, że to nie jest pewne źródlo, ale najprościej jest z niego skorzystać ;p)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 19, 2008, 14:30:50 »
Cytat: "Kuba"
To po co karmisz swojego psa?? Bo przecież po to płacisz podatek, żeby już się nie wykosztowywać na czworonoga. Ergo sprzątanie po psie jest takim samym obowiązkiem jak karmienie go... A jak płacisz za mieszkanie, to też ktoś Ci je sprząta??


Ale się zapędziłeś. Część pieniędzy pochodzących z tego podatku (przynajmniej teoretycznie) powinna iść na sprzątanie ulic. Tak więc jeśli płacę za sprzątanie ulic to po co mam to robić sam? To tak samo jakbyś poszedł do restauracji, zapłacił a następnie sam zaczął robić sobie posiłek (analogia na tym samym poziomie co Twoja).

Niech miasto wyda pieniądze z podatku efektywnie i kupi coś takiego. Problem psich kup znikł by raz na zawsze.

Brebis

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 19, 2008, 14:38:32 »
takie coś do zbierania psich kup widziałem też już w Paryżu. Jeżdżą i sprzątają. A faktycznie za tyle psiego podatku mogłaby gmina kupić coś takiego i zatrudnić człowieka  do sprzątania. Przypuszczam, że jeszcze by kasa została.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 19, 2008, 14:56:35 »
Cytat: "głos rozsądku"
Ale się zapędziłeś. Część pieniędzy pochodzących z tego podatku (przynajmniej teoretycznie) powinna iść na sprzątanie ulic. Tak więc jeśli płacę za sprzątanie ulic to po co mam to robić sam? To tak samo jakbyś poszedł do restauracji, zapłacił a następnie sam zaczął robić sobie posiłek (analogia na tym samym poziomie co Twoja).


Gwoli ścisłości nie ma obecnie czegoś takiego jak podatek od posiadania psa. Od 1. stycznia 2008 jest coś takiego jak opłata od posiadania psa, która może być wprowadzona przez gminę, ale nie musi. I z tego co mi powiedziało Google to nie ma niestety jakiegoś konkretnego przeznaczenia, na które miałyby te pieniądze iść.

Dlatego Twoja analogia nie bardzo ma rację bytu, ponieważ restauracja jest z definicji miejscem, gdzie płacąc pieniądze dostaje się gotowy posiłek :).

Poza tym lepiej jest sprzątać to, co zostawi pies, czy lepiej jest, żeby pieniądze miały iść w g...o (tym razem dosłownie), a nie na coś bardziej potrzebnego??
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 19, 2008, 15:48:11 »
Cytat: "Kuba"
Poza tym lepiej jest sprzątać to, co zostawi pies, czy lepiej jest, żeby pieniądze miały iść w g...o (tym razem dosłownie), a nie na coś bardziej potrzebnego??


Idąc tym tropem to zawsze się znajdzie coś bardziej potrzebnego. Lepiej jest wiedzieć na co idą te pieniądze a w chwili obecnej tego nie wiemy. Sądzę, że taka maszynka byłaby dobrą inwestycją. Ty pewnie też byś był zadowolony z czystych trawników.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 19, 2008, 15:52:44 »
No tak, tylko że nie można wychodzić z założenia, że po to się płaci, żeby nie sprzątać, bo nigdzie tak nie jest niestety napisane.

A co do maszyny to na pewno jest to całkiem sympatyczny bajer, choć u nas to by cały oddział tych maszyn byłby potrzebny ;D
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 19, 2008, 16:19:43 »
Czy to problem posprzątać po psie? Czy ciężko się schylić i zapakować kupkę do woreczka? To świadczy o kulturze właściciela.Piszecie o podatku za psa aby się wykręcić.Faktycznie fajnie by było aby ktoś zrobił to za nas. Nie ma co na to czekać skoro w Policach nie ma nawet gdzie tego wyrzucić.Wy marzycie o maszynach :lol2:

[ Dodano: 2008-07-19, 21:02 ]
Dla tych posiadaczy piesków co jeszcze nie widzieli woreczka na psie kupki  poniżej umieszczam fotkę ;D .Na zdjęciu znajduje się papierowy woreczek+tekturowa łopatka do załadunku(u mnie się ta łopatka z tekturki nie sprawdza,używam takiej łopatki do kocich kupek :lol2: )Jak wcześniej pisałam torebki można odbierać(za free)  w SM,Urzędzie Gminy lub w kiosku "RUCHU"

Brebis

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 20, 2008, 05:37:33 »
Popieram głos rozsądku. Dlaczego ma być wydawane na co innego, skoro te właśnie pieniądze płacą właściciele psów? Płacę i chcę aby za te pieniądze ułatwiono życie właścicielom psów, a nie np. właścicielom samochodów czy rodzicom. Na to są inne fundusze. W Szczecinie potrafili zrobić wybiegi dla psów, np. na ulicy Chopina, gdzie na ogrodzonym terenie można wypuszczać psy i są osoby, które sprzątają ten teren regularnie. W Policach ma się gdzieś właścicieli psów, którzy wspólnie płacą rocznie niemałe pieniądze. Najlepiej karać, ściągać kasę i nic od siebie.

tzak

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 20, 2008, 12:04:00 »
Cytat: "Kuba"
... czy lepiej jest, żeby pieniądze miały iść w g...o (tym razem dosłownie), a nie na coś bardziej potrzebnego??


Może lepiej na g..o zdefiniowane niż na jakieś inne bo przecież nikt nie wie na co idzie. Myślę, że jest to tak jak z podatkiem drogowym niby z nazwy na drogi a w rzeczywistości nie wiadomo na co szedł.
Myślę, że najrozsądniejszym wyjściem byłoby gdyby podatek/opłatę czy jak to zwał pobierała gmina i albo przeznaczyła na porządkowanie psich odchodów albo część dałaby spółdzielniom mieszkaniowym aby same porządkowały swoje trawniki.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 21, 2008, 14:05:22 »
Cytat: "głos rozsądku"
Cytat: "Kuba"
To po co karmisz swojego psa?? Bo przecież po to płacisz podatek, żeby już się nie wykosztowywać na czworonoga. Ergo sprzątanie po psie jest takim samym obowiązkiem jak karmienie go... A jak płacisz za mieszkanie, to też ktoś Ci je sprząta??


Ale się zapędziłeś. Część pieniędzy pochodzących z tego podatku (przynajmniej teoretycznie) powinna iść na sprzątanie ulic. Tak więc jeśli płacę za sprzątanie ulic to po co mam to robić sam?

Masz głosie rację. Tylko konsekwentny nie jesteś. Skoro płacisz za sprzątanie ulic, to po diabła do śmietnika (czy zsypu) biegasz? Worek ze śmieciami przez okno i już. Przecież płacisz, nie?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

głos rozsądku

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 25, 2008, 22:16:58 »
Cytat: "Wykidajło"
Masz głosie rację. Tylko konsekwentny nie jesteś. Skoro płacisz za sprzątanie ulic, to po diabła do śmietnika (czy zsypu) biegasz? Worek ze śmieciami przez okno i już. Przecież płacisz, nie?


Schodzisz z tematu. Wyrzucanie śmieci gdzie popadnie to zupełnie inna sprawa, nie mająca nic wspólnego z podatkiem od posiadania psa.

damian12331

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 26, 2008, 20:20:43 »
Lepiej mieć czyste chodniki i trawniki niż przypadkiem wejść w g...o  ;D Kto chciałby mieć coś takiego na swoich nowych adidasach lub czymś innym :lol2: ?

Ślicznotka

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 08, 2008, 21:34:26 »
... a mój Fafik robi pachnące kupki i ja nie muszę po nim sprzątać.  :jupi:

misiek

  • Gość
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 08, 2008, 23:50:47 »
no tak lepiej żeby jakiś dzieciak który pobiegnie na trawe trafi w tą kupe!! mu może się zapach nie spodobać!

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 10, 2008, 19:03:40 »
a po co ma biegac po trawie, maja place zabaw i po to są chodniki żeby tam chodzić :P :D