Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Interpelacje Radnych polickich  (Przeczytany 34084 razy)

Offline MariuszK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Interpelacje Radnych polickich
« dnia: Września 30, 2020, 22:21:15 »
Mam w bliskiej rodzinie radną z gminy na Pomorzu. Prześledziłem zarówno Jej jak i Jej kolegów radnych zaangażowanie w sprawy gminy i jej mieszkańców. Zdziwił mnie fakt, że działając na rzecz gminy bardzo często występują do Prezydenta Miasta z zapytaniami i pomysłami na piśmie (interpelacjami radnych) i oczekują na piśmie odpowiedzi. Takie interpelacje i pisemne odpowiedzi Prezydenta na nie zamieszczane są w Biuletynie informacji publicznej gminy (BIP) gminy. A w Policach sprawdzałem i o dziwo tych interpelacji radnych jest bardzo mało, niewiele z 2018 r. i chyba z jedna bardzo lakoniczna z 2019r.  Czyli aktywność radnych w naszej gminie jest aż taka słaba?  Nie interesują się sprawami ważnymi dla społeczności lokalnej? A przecież są reprezentantami lokalnych wyborców. Myślałem, że chociaż jeden radny w imieniu nas wszystkich zainteresuje się naprawą dziurawych dróg oraz tym, że szykują się podwyżki śmieci a do żałosnych konsultacji śmieciowych nie podano cen w poszczególnych wariantach i nie podano do publicznej wiadomości, że do konsultacji dali tylko warianty dla bloków a my w domach jednorodzinnych mamy mieć duże podwyżki liczone od głowy. Ludzie o tym mówią a radni chyba się godzą aby ludzie płacili coraz więcej.  A, i nie wiem dlaczego policka firma śmieciowa codziennie rano, od wielu miesięcy zamiata ścieżkę rowerową przy ul. Rurowej? Liści jeszcze nie ma na ścieżce, a zamiatarka obsługiwana przez pracownika Trans Netu zamiata pył ze ścieżki. Chyba, że to robi w czynie społecznym i gmina nie płaci to wtedy wielki szacun. Wówczas zaproszę ich na swoją uliczkę przy domu.