Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią  (Przeczytany 7279 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Witam, dlaczego nasza policja i straż miejska zamiast patrolować w tym okresie ulice i łapać gównażerki strzelającej petardami podkula ogon i nic nie robi?


Dzisiaj byłem świadkiem jak grupa chłopaczków rzucała petardy na parkingu, tuż za stojącymi samochodami. Jedna kobieta zwróciła im uwagę i zadzwoniła na policję, ta jednak nie raczyła nawet przyjechać na miejsca.


Proponuję, by rodzice tych dzieci byli wraz ze swoimi pociechami wysyłani na wakacje do Iraku lub Syrii, mogliby tam posłuchać wybuchów, wyżyć się. A po powrocie odebrać 500, prawa rodzicielskie i zrobić sterylizację. Bo jak ktoś nie jest w stanie bachora przypilnować to nie powinien dzieci posiadać wcale.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2018, 12:46:28 wysłana przez Studarc »

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 29, 2018, 21:08:34 »
Trochę przesada! Rodzice maja chodzić krok w krok za dzieciakiem? Winni tu bardzo  są sprzedawcy. Sama widzę jak np w budkach koło lidla, najwiecej zainteresowanych to właśnie dzieciaki. Sprzedawcy zbyt lekkomyślnie podchodza do tematu! Dzieciaki nie zdają sobie sprawy z zagrozenia, a rodzice maja prace itp i nie mogą non stop pilnować dzieci.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 29, 2018, 21:51:29 »
Ale straż miejska nie reaguje,policja również .W Jasienicy wczoraj z godzinę był hałas zgraja wyrostków odpalała petardy.Jeszcze 2 tygodnie po nowym roku będą walić że człowiek ma dość .










jak by tak parę mandatów dostali to może by to ograniczyło się do nowego roku.Sama w tamtym roku mało zawału nie dostałam jak w biały dzień para wyrostków ,parę metrów za mną zaczęli strzelać. O zwierzętach nie wspomnę.

Offline elaith

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2018, 05:27:27 »
Ja z kolei już drugi rok z rzędu zastanawiam się, kto wpadł na genialny pomysł rozstawienia namiotu z fajerwerkami bezpośrednio pod wiaduktem kolejowym na Piłsudskiego.

Jak myślicie, czy jest to zgodne z ogólnie przyjętymi normami przeciwpożarowymi i bhp? Przecież samozapłon fajerwerków nie jest wykluczony, a co jeśli w tym samym czasie na przejeździe podróżowałby skład z amoniakiem w relacji Police-Tarnów? Tragedia murowana.

Nawet zastanawiałem się, czy nie zgłosić tego odpowiednim służbom, ale zapewne jakaś mądra głowa w UG to zezwolenie wydała, więc nie wiem czy jest sens.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w Nowym Roku!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2018, 10:50:32 »
Jak myślicie, czy jest to zgodne z ogólnie przyjętymi normami przeciwpożarowymi i bhp? Przecież samozapłon fajerwerków nie jest wykluczony, a co jeśli w tym samym czasie na przejeździe podróżowałby skład z amoniakiem w relacji Police-Tarnów? Tragedia murowana.

Moim zdaniem bardzo cenna uwaga, wprawdzie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest znikome, jednak takie zagrożenia należy redukować do zera. Tutaj ewidentnie ktoś nie pomyślał. Jak najbardzej można takie coś zgłosić odpowiednim służbom. 

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2018, 11:16:41 »
Tylko, że w tym akurat przypadku, stoisko te znajduje się na gruntach kolejowych - tak mi się przynajmniej wydaje - więc gmina chyba za wiele do powiedzenia nie miała.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 31, 2018, 18:40:45 »
Poczytajcie troszkę o amoniaku zanim coś napiszecie! Amoniak w cysternie w stanie ciekłym nie jest substancją wybuchową! Siła rażenia takich fajerwerków też nie jest na tyle degradacyjna, aby wysadzić w powietrze taką cysternę czy wiadukt! Większym zagrożeniem jest petarda rzucona np. na parking samochodowy!


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Petardy, petardy, a policja, straż miejska i rodzice nic nie robią
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 01, 2019, 11:40:14 »
A kto napisał, że jest wybuchowy? Jest substancją niebezpieczną i należałoby wszelkie ryzyka niwelować - ot tyle.


Tłumacząc coś komuś zawsze używasz trybu wykrzyknikowego?
Po co tam tyle tych !!!!!? Nie można normalnie powiedzieć?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!