Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wybory samorzadowe  (Przeczytany 74716 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #60 dnia: Października 08, 2018, 15:33:02 »
Faktem jest, źe gdyby PiS nie zmienił ordynacji wyborczej - likwidując JOW-y (Jednoosobowe Okręgi Wyborcze) to była by szansa źe GryfXXI obdadził by wszystkie mandaty radnych w gminie - czyli 21 , a np PiS i PO - nie wprowadzili by ani jednego radnego.
Niestety  (dla mnie) teraz w wyniku zgodnej z prawem zmiany w ordynacji wyborczej PiS moźe wprawadzić około 5 radnych (moim zdaniem).
Zobaczymy jaka będzie wola wyborców.
Dominik Dolnoślązak

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #61 dnia: Października 11, 2018, 13:47:43 »
Debata kandydatów na burmistrza Nowego Warpna:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #62 dnia: Października 12, 2018, 13:49:55 »
Debata kandydatów na burmistrza Polic:
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2018, 13:52:34 wysłana przez k3vin »

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #63 dnia: Października 12, 2018, 23:31:25 »
Trzeba przyznać że to bardzo dobra debata i ciekawi kandydaci. Teraz przyjdzie nam wybrać jednego z uczestników debaty a czy będzie to Ignaczak, Kowalewski czy Dmochowski przekonamy się juz 21 października.

Offline waldi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #64 dnia: Października 12, 2018, 23:50:03 »
Dlaczego nie ma czwartego kandydata ? Co to za lekceważenie wyborców, taki pewny wygranej ?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #65 dnia: Października 13, 2018, 00:10:14 »

Gdy jednak przyszło do debaty na temat programu dla Polic, wymieniona przez franczeskę trójka uciekła z debaty.


Mimo, iż w zaproszeniu do debaty wyraźnie było napisane - "Zapraszamy przedstawicieli komitetów startujących w wyborach gminnych do debaty politycznej o programie dla Polic"
Gdy zobaczyli dobrze przygotowanego merytorycznie przedstawiciela GRYF-a woleli zerwać debatę, niż wziąć w niej udział.


To obnaża słabość przedstawicieli PiS, KO i PP, słabość programową i brak realnej propozycji dla Polic.
Jedyną ich propozycją jest "Bić w GRYF-a"


Moim zdaniem to absolutnie za mało.


https://www.dziennikpolicki.pl/polityka/5069-debata-programowa-w-internetowej-telewizji-hb-bez-udzialu-politykow-pis-koalicji-obywatelskiej-i-projektu-police.html

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #66 dnia: Października 13, 2018, 08:51:05 »
Dlaczego nie ma czwartego kandydata ? Co to za lekceważenie wyborców, taki pewny wygranej ?

Albo boi się niewygodnych pytań, które z resztą padały.

Gdy jednak przyszło do debaty na temat programu dla Polic, wymieniona przez franczeskę trójka uciekła z debaty.

Skąd ta pewność? Ja jestem zupełnie innego zdania w szczególności po fakcie, że nasz "burmistrz" poza plakatami nigdzie się nie pojawił.


Mimo, iż w zaproszeniu do debaty wyraźnie było napisane - "Zapraszamy przedstawicieli komitetów startujących w wyborach gminnych do debaty politycznej o programie dla Polic"


No właśnie, ludzie chcieli tam zobaczyć burmistrza a nie kogoś innego. Widać gryf dalej w tyle...


Gdy zobaczyli dobrze przygotowanego merytorycznie przedstawiciela GRYF-a woleli zerwać debatę, niż wziąć w niej udział.


A może to był pewnego rodzaju bojkot? Nie wierzę, że 3 osobne komitety 10 minut przed wydarzeniem jednogłosnie rezygnują. Ci ludzie nie są tak nieodpowiedzialni i głupi. DAJMY IM PRAWO GŁOSU ZANIM WYCIĄGNIEMY NEGATYWNE WNIOSKI.  Szczerze mam odwrotne zdanie, to nasz "burmistrz" się boi. Swoją drogą to nie pierwszy raz burmistrz gdzieś nie może się pojawić (patrz min. sprawa agenta SB).

Do pana z mojej strony - śledzę pana poczynania podczas tych wyborów i pana strategia jest żałosna. Powyższy komentarz tego dowodzi a dla forumowiczów dodam, że naszego radnego stać na dużo więcej - oczywiście w negatnwnym tego słowa znaczeniu (jak ktoś zainteresowany to służę źródłem). Myślę również, że ludzie nie powinni na pana głosować. Po prostu tam jest miejsce dla ludzi którzy reprezentują wyższy poziom.

I na koniec - proszę się przejść na ulicę Bursztynową i zobaczyć "wyremontowaną" drogę. Jak to zobaczyłem to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #67 dnia: Października 13, 2018, 09:09:13 »

Gdy jednak przyszło do debaty na temat programu dla Polic, wymieniona przez franczeskę trójka uciekła z debaty.


Mimo, iż w zaproszeniu do debaty wyraźnie było napisane - "Zapraszamy przedstawicieli komitetów startujących w wyborach gminnych do debaty politycznej o programie dla Polic"
Gdy zobaczyli dobrze przygotowanego merytorycznie przedstawiciela GRYF-a woleli zerwać debatę, niż wziąć w niej udział.


To obnaża słabość przedstawicieli PiS, KO i PP, słabość programową i brak realnej propozycji dla Polic.
Jedyną ich propozycją jest "Bić w GRYF-a"


Moim zdaniem to absolutnie za mało.


https://www.dziennikpolicki.pl/polityka/5069-debata-programowa-w-internetowej-telewizji-hb-bez-udzialu-politykow-pis-koalicji-obywatelskiej-i-projektu-police.html


To jest żałosne Panie Grzesiu.
Kiedy i gdzie pojawi się Pan Burmistrz?
Wybory dobiegną końca, a my tylko będziemy wiedzieć 'go' na bilbordach.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #68 dnia: Października 13, 2018, 09:33:44 »
Gdy zobaczyli dobrze przygotowanego merytorycznie przedstawiciela GRYF-a woleli zerwać debatę, niż wziąć w niej udział.

Cytat z podanego przez pana linka:

"Powodem odmowy udziału w Debacie Programowej podanym przez Sławomira Dmochowskiego, Ewę Ignaczak oraz Krystiana Kowalewskiego był brak obecności urzędującego burmistrza Polic – Władysława Diakuna."

Pan to czytał czy tylko linki rozsyła i sieje zamęt?

Offline Evolth

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #69 dnia: Października 13, 2018, 11:40:26 »
Mimo, iż w zaproszeniu do debaty wyraźnie było napisane - "Zapraszamy przedstawicieli komitetów startujących w wyborach gminnych do debaty politycznej o programie dla Polic"
Gdy zobaczyli dobrze przygotowanego merytorycznie przedstawiciela GRYF-a woleli zerwać debatę, niż wziąć w niej udział.

Panie Grzegorzu, niech pan się nie kompromituje i zajmie się oszpecaniem naszych nowiutkich autobusów reklamami Diakuna, który w tej kampanii widoczny jest tylko tam. To wychodzi Panu najlepiej. Ah, może przy okazji wspomnę iż autobusy z reklamami do wyborów mają zakaz jazdy na liniach typu 63, 58 i 59, przez co kierowcy nie mogą jeździć autobusami przypisanymi do nich, tylko często dostają te stare klekoty? No ale cóż, widać po tym zachowaniu co znaczy kierowca w miejskiej spółce i jak jest przez rządzących traktowany :) 

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #70 dnia: Października 13, 2018, 11:43:47 »
Pamiętam debatę z przed 4 czy 8 lat.
Moźe to jest przyczyną nieobecności Pana Burmistrza? Czy Pan Burmistrz tak pewny jest - źe w Policach nie bedzie II tury?


Natomiast bardzo dobrym kandudatem na Burmistrza Nowego Warpna wydaje mi się Joanna Źurowska. Doskonale wykształcona i merytorycznie przygotowana do zarządzania Gminą i Miastem Nowe Warpno.
Warpno ma szanse ruszyć do przodu :)
Dominik Dolnoślązak

Offline radix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #71 dnia: Października 14, 2018, 11:37:08 »
I na koniec - proszę się przejść na ulicę Bursztynową i zobaczyć "wyremontowaną" drogę. Jak to zobaczyłem to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.
To Bursztynowa była remontowana??? Kiedy i w którym miejscu, bo chyba coś przeoczyłem...? Jeśli faktycznie była, to tylko śmiać się lub płakać, do wyboru...

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #72 dnia: Października 14, 2018, 17:21:47 »
To Bursztynowa była remontowana??? Kiedy i w którym miejscu, bo chyba coś przeoczyłem...?
"Remont" był ok 2 miesiące temu i odbywał się w miejscu, gdzie jest ślepa uliczka.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #73 dnia: Października 14, 2018, 22:29:51 »
A ja z innej "beczki". Czy inne komitety poza Gryfem nie mogły by się zlitować i zechciałyby wykupić reklamę w naszych internetowych mediach! Wszędzie kandydaci Gryfa, niech się pokażą kandydaci z innych ugrupowań bo mdło się robi!
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Wybory samorzadowe
« Odpowiedź #74 dnia: Października 16, 2018, 16:12:42 »
A ja z innej "beczki". Czy inne komitety poza Gryfem nie mogły by się zlitować i zechciałyby wykupić reklamę w naszych internetowych mediach! Wszędzie kandydaci Gryfa, niech się pokażą kandydaci z innych ugrupowań bo mdło się robi!

Innym przedstawicielom komitetów wyborczych poza Gryfem na razie starcza do pierwszego w przeciwieństwie do np kandydatów Gryfa do Rady Powiatu.
Pierwszym na liście jest prezes PECu który w 2017 roku przyjął pod swoją opiekę marne 226.044,62 zł z umowy o pracę,plus 89.442,31 zł za zarządzanie PECem,plus 22.543,10 zł za członkostwo w zarządzie portu morskiego Police i jeszcze na otarcie łez 21.866,52 zł za przewodniczenie Radzie Powiatu.
Kolejny któremu prawdopodobnie nie starcza do pierwszego jest W.Echaust.Z umowy o pracę bierze skromne 134.913,92 zł ,plus za uczestnictwo w organach wojewódzkich piłki nożnej 49.416,00 zł i dodatek do skromnych dochodów 13.119,96 zł dieta za udział w sesjach Rady Powiatu
Miejsce trzecie na liscie zajmuje  M.Greinert który z tytułu pelnionej funkcji zastępcy burmistrza pobrał w 2017 r.149.916,27 zł oraz za członkostwo w Radzie Nadzorczej Trans -Net S.A. tylko 28.161,19 zł
Dalej na liscie znajduje się A.Pacholik prezes Trans-Net S.A który osiagnął skromny dochód 175.384,00 zł.
Kolejny kandydat do Rady Powiatu urzędujący starosta A.Bednarek otrzymał 161.412,76 zł
a listę Gryfa do Rady Powiatu zamyka B.Chmielewska z kwotą 150.833,00 zł.
Prawda,że może nie starczyć do pierwszego?
Zacytowane kwoty pochodzą z oświadczeń majątkowych
jestem gorszego sortu