Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 milionów Polaków zgineło w czasie II wojny, a nie 3 miliony  (Przeczytany 2951 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dlaczego Państwowa Telewizja z premedytacją codziennie lansuje info , źe tylko 3 miliony Polaków zabili Niemcy w czasie II wojny światowej, skoro w szkole podstawowej i średniej i w podręcznikach zawsze mnie uczono źe Niemcy zabili 6 milionów Polaków?
Dokładnie 6 milionów i 28 tysięcy naszych rodaków.
Nic nie rozumiem.

Ja całe źycie jestem przekonany źe Hitler zabił nas 6 milionów Polaków.
Na starość dowiedziałem się - źe połowe z tej liczby Niemcy zabili w obozach, zagazowali, rozstrzelali, powiesili, zagłodzili czy robili eksperymenty pseudo-medyczne, często torturując przed śmiercią, czy paląc żywcem.
Pozostali to Polacy? Czy nie ?
Straszą zbrodnie Niemcy dokonali.  Miejmy tego świadomość. Nie darowali małym dzieciom. Nie darowali nikomu. Ja nie zapomne tego nigdy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2018, 21:02:35 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: 6 milionów Polaków zgineło w czasie II wojny, a nie 3 miliony
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 15, 2018, 08:07:42 »
Nie słyszałem, by jakakolwiek telewizja tak twierdziła. Natomiast jest tu kilka spraw:


1. Szacunki pochodzą z głębokiego PRL. Nie wiem, czy są aktualne.
2. Z tych 6 mln ok. połowę stanowili polscy Żydzi. Co ciekawe, Ukraińcy czy Białorusini będący także obywatelami polskim, którzy także ginęli, najwidoczniej wliczeni nie byli.
3. Z tych 6 mln trudna do oszacowania liczba zginęła z rąk Sowietów, a także np UPA. W PRL wszystkich wrzucono do jednego worka. Chyba, że w ogóle tych ofiar nie policzono, wtedy też liczbę 6 mln należałoby znacznie podwyższyć.