Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Łosie za kierownicą  (Przeczytany 25235 razy)

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #30 dnia: Września 25, 2017, 13:34:32 »
Parę minut? Jak na odcinku Szczecin-Police zyskasz parę SEKUND to będziesz mógł mówić o sukcesie.

Biorąc pod uwagę to, że jadę za zawalidrogą, przez, którego później stoję na każdych światłach, a kolejny drogowy egoista rusza z dużym opóźnieniem na zielonych, jestem w stanie uzyskać parę minut, ja też jeżdżę codziennie do Szczecina i wiem, co piszę. Trafiają się ludzie, którzy myślą też o innych i dzięki nim jazda staje się relaksem.

Ten przypadek jest tylko jednym z wielu i zdarzał się także jak nie było remontów żadnych.


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #31 dnia: Września 25, 2017, 14:35:29 »
Biorąc pod uwagę to, że jadę za zawalidrogą, przez, którego później stoję na każdych światłach, a kolejny drogowy egoista rusza z dużym opóźnieniem na zielonych, jestem w stanie uzyskać parę minut

O kurde! Powiedz co robisz z tak wielkim zaoszczędzonym czasem?

Anyway, troszkę naiwny jesteś, będzie to co najwyżej kilkanaście sekund, przy dobrych wiatrach może minuta. A wszystko to stracisz na najbliższych światłach w centrum.

Ale co tam, niech każdy sobie żyje swoją bajką, w sumie mnie to grzeje.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #32 dnia: Września 25, 2017, 15:10:08 »
Autem jeździ się nie tylko do Szczecina. A jak ktoś chcę jeździć wszędzie 50km/h to się zastanawiam po co w ogole  mu samochód.
Niby cię to grzeje, ale widać jednak, że się pienisz, bo ktoś ma inne zdanie na ten temat od ciebie.
Żyj swoją bajką.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #33 dnia: Września 25, 2017, 16:26:11 »
"najlepsi" to są kierowcy którzy włączają kierunkowskaz podczas skręcania albo tuż przed, zamiast zasygnalizować chęć skrętu np 100 metrów wcześniej.
Ale może może włączenie kierunkowskazu podczas skrętu pozwala im lepiej skręcić ??? ::)

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #34 dnia: Września 25, 2017, 17:20:00 »
Fakt z tymi kierunkami też zauważalne, na rondzie niektórzy wcale nie włączają i też stoi się nadaremnie często.
Chociaż takie włączenie podczas skrętu to tak jakby wcale nie włączył :D

I właśnie o to mi chodziło, niby takie drobne detale, a skumulować to wszystko w całość to na prawdę czasu można stracić.
Jadąc gdzieś dalej odczuwalne będzie znacznie i myślę, że kierowcy chcą nadrobić, przez to przekraczają prędkość, a co za tym idzie wiadomo.
No oczywiście powiecie, można wyjechać wcześnie, po co się spieszyć? ja nie chce się spieszyć, chcę tylko jechać tyle ile można jechać, mi to wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2017, 17:27:50 wysłana przez policzek »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #35 dnia: Września 25, 2017, 17:24:31 »
Chociaż takie włączenie podczas skrętu to tak jakby wcale nie włączył
dokładnie, ale jemu widocznie pomaga w skręcaniu.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #36 dnia: Września 27, 2017, 12:58:06 »
A ja śmiało dodam, że można chodzić środkiem chodnika, pluć i dłubać w nosie przy innych
     Można też jeździć środkiem jezdni wyrzucać papiery i puszki oraz pety przez okno, ale nie o tym była mowa. Nikomu nie zabronisz chyba chodzić po chodniku powoli.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #37 dnia: Września 28, 2017, 12:58:39 »
Na chodniku to sobie może nawet ktoś leżeć i nie będzie przeszkadzał. Porównanie z du... tak jak o tych kobietach :)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #38 dnia: Września 28, 2017, 14:02:28 »
To nie porównanie, a przykład. Braku kultury, jakby ktoś się nie domyślił...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #39 dnia: Września 28, 2017, 23:00:58 »
Nie mówię tylko o Przęsocinie, a ogólnie. Równie dobrze możemy się nie czepiać objeżdżających rondo dookoła zewnętrznym pasem. Albo tych, co jadą lewym, bo przecież za 500m skręcają w lewo.
Tych na rondzie bym się nie czepiał. To efekt wyćwiczony przez polską szkołę jazdy, tę "ja tu jestem na prawie i nikogo nie wpuszczę". Chociaż muszę przyznać, że normalnych kierowców na drogach coraz więcej.

Za to zdecydowanie do odstrzału przeznaczyłbym rozumnych inaczej specjalistów od "wyprzedzić zawalidrogę i po hamulcach".

A jeśli chodzi o zgodność z przepisami:
Art. 90. Tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej
Dz.U.2015.0.1094 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Oczywiście zastosowanie kary zależy od podejścia do konkretnego przypadku przez policjanta lub sąd.
Obawiam się, że nie masz szans na uznanie, że 70/h przy dozwolonym 90/h jest tamowaniem ruchu. W uznanie, że 30/h jest, też wątpię.

edit: wracając do Niemiec, tam naprawdę ciężko spotkać zawalidrogę. Czy to lepsze wyszkolenie kierowców pozwala im jeździć tyle ile można? Czy może jest jakiś inny powód?
Eee tam. Drogi mają generalnie lepsze, ale jeżdżą tak samo różnie jak u nas.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #40 dnia: Września 29, 2017, 11:12:28 »
Nie tylko u nas ludzie jeżdżą jak chcą. Właśnie wróciłem z Hiszpanii, tam o kierunkowskazach od kogoś to można pomarzyć. Ciągłe wbijanie się na chama w dużych miastach to standard. Dwu pasmowe rondo służy im jak szeroki pas dla jednego auta które na rondzie jest panem i władcą. Nie ma co narzekać tylko na naszych kierowców, wszędzie znajdą się "łosie".
PS.Tylko takich pięknych dróg i 80'tki przez środki miast pozazdrościć.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #41 dnia: Września 29, 2017, 12:36:44 »
Nie tylko u nas ludzie jeżdżą jak chcą. Właśnie wróciłem z Hiszpanii
O południowcach można książki pisać, podobnie jest we Włoszech, w Grecji pewnie gorzej. Inny temperament ;)

To efekt wyćwiczony przez polską szkołę jazdy
Tę samą, która wyszkoliła jeżdżących z prędkością dużo niższą niż dopuszczalna. Początkujących nie ma się co czepiać, ale takie manewry robią też kierowcy, którzy jeżdżą już wiele lat. Ja uważam, że to ignorancja.

Za to zdecydowanie do odstrzału przeznaczyłbym rozumnych inaczej specjalistów od "wyprzedzić zawalidrogę i po hamulcach".
I wszystkich pozostałych, którzy (często celowo) stwarzają zagrożenie.

Obawiam się, że nie masz szans na uznanie, że 70/h przy dozwolonym 90/h jest tamowaniem ruchu. W uznanie, że 30/h jest, też wątpię.
http://www.antyradio.pl/Adrenalina/Duperele/Policja-wlepia-tez-mandaty-za-zbyt-wolna-jazde-16423 - co prawda Belgia, ale mam nadzieję, że takie praktyki zawitają również u nas. Przykład z polskich dróg, nieco naciągany, ale pokazujący bezmyślność kierowcy: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/art/8647527,jechal-zbyt-wolno-na-letnich-oponach-i-dostal-mandat,id,t.html
 
Drogi mają generalnie lepsze, ale jeżdżą tak samo różnie jak u nas.
Nie zgadzam się, zazwyczaj jeżdżą tyle ile można lub ciut więcej. Co ważne, jak trafi się jakiś wolniejszy to nie mają problemu z wyprzedzeniem go. U nas zaraz tworzy się korek, bo drugi w kolejce za maruderem boi się nosa wyściubić. Pewnie ma na to również wpływ zbyt wiele pojedynczych i podwójnych ciągłych oraz dziwnych momentami zakazów.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #42 dnia: Października 01, 2017, 13:47:24 »
Eee tam. Drogi mają generalnie lepsze, ale jeżdżą tak samo różnie jak u nas.

Bo to już nie Niemcy. ;)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #43 dnia: Października 16, 2017, 18:57:32 »
Mam taką małą prośbę do pisańskiego, gdyż zdarza mi się go bardzo często mijać po drodze z racji tego, że mieszkam niedaleko jego willi na starych Policach.
Jak jeździ pan swoim nowym BMW serii 1 (połączenie ciemnozielonego lakieru i białych lusterek - bardzo stylowe), to niech pan używa kierunkowskazów. Zdaje się, że w aucie za 150tys zł są one w standardzie.
Mam też prośbę, że gdy jeździ pan z dużą prędkością po Kołłątaja to niech pan uwaza na pieszych na pasach, nie raz widziałem jak przejeżdżał im pan przed nosem, zamiast świecić przykładem i się zatrzymać.
To, że ktoś jest przecietnym (moim zdaniem) politykiem nie oznacza, że ma być przeciętnym kierowcą. W czymś musi być pan przecież dobry.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #44 dnia: Października 16, 2017, 22:34:06 »
Wszystko pięknie, ale kilkunastoletni dom jednorodzinny nazywać willą. I auto tez wcale nie jest nowe. O reszcie się nie wypowiem, bo nie widziałem.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.