Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?  (Przeczytany 4843 razy)

Offline Stanisław K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« dnia: Sierpnia 04, 2017, 22:14:12 »
No to nareszcie skończy się syf na osiedlach. Mieszkam na terenie Chemika. Kilka lat temu w spółdzielni mi powiedzieli, że wszyscy w SM Chemik deklarowali segregację śmieci i że przez to płacimy mniej niż ci, którzy nie sortują śmieci (15 zł od os. gdy sortuję i 25 zł gdy nie sortuję).
Ktoś pewnie za mnie zadecydował ale nie czepiam się bo moja rodzina segreguje więc mi to pasuje.
Nie mogę zdzierżyć jednak, że ludzie tego nie robią. Wczoraj zwróciłem jakiejś paniusi uwagę, że w przeźroczystym, dużym worku miała dużo śmieci (gazety, jakiś zeszyt, butelki po koli, karton po soku i jakieś liście kapusty czy czegoś podobnego, jakieś obierki i inne). Cały wór wylądował w dużym kuble. Paniusia mieszka na osiedlu z rodziną bo widuję ją tu często. Spółdzielnia nalicza jej rodzinie opłatę za segregację a to w jej wydaniu fikcja. Zapytałem ją czemu tak zrobiła to odpowiedziała, że przecież zawsze tak robi.
Po przeczytaniu tego artykułu ucieszyłem się, że nareszcie coś się ruszy.
Mam jednak nadzieję, że ta paniusia należy do nielicznych osiedlowych oszukańców co twierdzą, że segregują przez co płacą 15 zł od osoby a w rzeczywistości nie sortują śmieci i powinni płacić 25 zł od osoby.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/715140,od-1-lipca-czekaja-nas-surowe-kary-za-smieci.html




Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 04, 2017, 22:38:10 »
Ja właśnie znalazłem coś z innego miasta.

 http://serwer1559763.home.pl/artykuly/11-pieniadze/969-dwoja-za-segregacje-beda-czerwone-kartki

Mam nadzieję że nasi włodarze na ten pomysł nie wpadną bo będzie masakra.

Ale gdyby wpadli na podobny pomysł to większość by zapłaciła więcej bo nie segregują, w kasie urzędu przybyłoby pieniędzy i obniżyliby stawki jak w niektórych miastach.
Szkoda tylko, że w blokach jest odpowiedzialność zbiorowa ;-(

Post Merge: Sierpnia 04, 2017, 22:44:05
Następnym razem zaczep KARKA  który podjeżdża pod śmietnik wozem i wykłada opny zderzaki jako gabaryty.

Ja bym się nie odważył go zaczepiać ale zdjęcie samochodu z numerem rejestracyjnym (szczecińska rejestracja) i kierowcą podrzucającym odpady śmieci kiedyś do straży miejskiej wysłałem.
                     
                  
                  
                     
                     
                     
                        
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2017, 22:44:05 wysłana przez krzyś »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 05, 2017, 08:55:02 »
Następnym razem zaczep KARKA  który podjeżdża pod śmietnik wozem i wykłada opny zderzaki jako gabaryty.

Czego ma dowodzić taka wypowiedź? Tchórzostwa? Bynajmniej.

Po co zaczepiać "karka" i się użerać z jego orzeszkiem widniejącym w głowie zamiast innego organu, który powinien tam być i tracić nerwy, a być może i zdrowie. Są inne środki na zgłoszenie takiego człowieka i jeden z nich powyżej został wymieniony.

Ja gardzę ludźmi, których jedynym argumentem jest "a zajebać ci?". Są oni niżej w hierarchii ode mnie i wchodzić w rozmowę z takimi osobnikami nie zamierzam bo i tak się nie dogadam.

Co do tematu to autor bardzo dobrze robi. Oszustów należy tępić, a zachowanie wspomnianej pani jak najbardziej jest oszustwem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kalina K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 05, 2017, 13:50:28 »
https://info.elblag.pl/37,36282,Smieci-w-Elblagu-Ostrzegawcze-zolte-kartki-juz-znalazly-zastosowanie.html

Pod tym linkiem jest stare zdjęcie z innego miasta ale bardzo często podobnie jak na załączonym obrazku wygląda miejsce wokół śmietnika na Starych Policach w okolicy ul. Nowopol. Nie dość, że sporo ludzi tam nie segreguje to jeszcze nie trafia do pojemnika. Bywam w tej okolicy często więc taki obrazek to prawie codzienność. Jeśli jest tam czysto to istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie chwilę wcześniej śmieci zostały wysprzątane przez firmę odbierającą odpady.
Ciekawe czy Gmina narzuciła ludziom z tej okolicy wyższe stawki za brak segregacji 25 zł od osoby.

Dużo informacji jest pod linkiem:   http://www.police.pl

w zakładce GOSPODARKA ODPADAMI



Post Merge: Sierpnia 05, 2017, 14:04:19
http://www.police.pl/gospodarka-odpadami.html

Jest tu informacja o nieprawidłowościach w segregacji a pod hasłem EDUKACJA EKOLOGICZNA znalazłam informacje jak prawidłowo segregować śmieci.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2017, 14:04:19 wysłana przez Kalina K »

Offline Stanisław K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: KTO NIE SEGREGUJE ŚMIECI?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 10, 2017, 21:47:30 »
http://tvpolice.pl/inne/w-systemie-gospodarki-odpadami-przybylo-ponad-100-osob/


Brawo Straż Miejska.
Może jak znajdą nieuczciwych więcej to obniżą opłaty za śmieci.

 Strażnicy Miejscy mogliby się przejść po domach na wioskach.
 W wielu domach wykryliby więcej osób niż zostało zadeklarowanych do płacenia. Mój brat na wsi ma 5 osobową rodzinę i z przy domach na wsi ludzie mają małe kubły na śmieci co świadczy, że zgłoszonych do opłaty też mają mało osób. Jednak często jeżdżąc na wioski do rodzinki (nie tylko do Jasienicy) widzę mały śmietnik a dużo stałych ludzi mieszkających w tych domach. Mało jest domów, w którym mieszka sama babcia czy sam dziadek. A później mówią, że ludziom lepiej się powodzi bo w gminie dużo więcej śmieci produkują w porównaniu z latami wcześniejszymi.
 Obserwuję u siebie i nie widzę różnicy w ilości śmieci - podobne ilości wyrzucam. Po prostu niektórzy mają małe kubły bo mając samochody nadmiar śmieci zawożą na osiedla gdzie śmietniki są pootwierane. Ja na takie podrzucanie reaguję ale większość  osób nie.


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2017, 21:52:12 wysłana przez Stanisław K »