Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Reforma Sądów w Polsce  (Przeczytany 30352 razy)

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 04, 2017, 12:50:46 »
Pozdrawiam troli z totalnej opozycji. Nie robi na mnie wrażenia wasze trolowanie. Wszystkich pozostałych zachęcam do podpisania się pod petycją o głęboką reformę Sądów.
Podpisać się można tutaj: http://niezalezna.pl/103015-apel-o-reforme-wymiaru-sprawiedliwosci-podpisz-i-udostepnij

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 05, 2017, 08:21:48 »
Pozdrawiam troli z totalnej opozycji. Nie robi na mnie wrażenia wasze trolowanie. Wszystkich pozostałych zachęcam do podpisania się pod petycją o głęboką reformę Sądów.
Podpisać się można tutaj: http://niezalezna.pl/103015-apel-o-reforme-wymiaru-sprawiedliwosci-podpisz-i-udostepnij

Ty potrafisz coś więcej napisać? Jakieś argumenty, rzeczowe dyskusje? Na moje udowodnienie, że PiS to lewica nadal nic konkretnego nie odpisałeś.

Jak więc mamy takich ludzi jak wy traktować poważnie? Jak z wami rozmawiać skoro tylko obrażacie? Zero retoryki, w kółko tylko inwektywy.

I dziwisz się potem, że rośnie nienawiść do PiS skoro dam, jako ich wyborca, taką nienawiść siejesz? Nie mówię, że opozycja jest święta, ale rozmawiamy akurat w temacie, który założyłem ty, ciągniesz już kolejna stronę ty i generalnie to wszyscy inni tylko nie ty napisali coś w miarę konkretnego.

Odniesiesz się do powyższego newsa?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 07, 2017, 16:38:31 »
No i nabrał chłopaczyna wody w usta. Poza inwektywami i umiejętnością wklejenia linków, niewiele są radę więcej wymyślić.
A ta córka co została prezesem, oraz dziesiątki innych pis wałków i przekrętów, jest niczym do maga ogromnej afery z zegarkiem nowaka ;D :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2017, 16:59:12 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 08, 2017, 21:28:17 »
Ach, te lemingi z totalnej opozycji. Czytają te fake newsy i w nie wierzą. Współczuję.
Radzę poczytać prawdziwe informacje a te nie są korzystne dla opozycji.
Przypomnę "zasługi" idola totalnej opozycji. Czy któraś z tych "zasług" jest nieprawdziwa?
Odpowiecie panowie Kilofownikownia, KrP, RPzpl? Czekam na waszą odpowiedź.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2017, 21:44:14 wysłana przez kryspin »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 08, 2017, 22:06:36 »
Kryspin, powtórzę. Czy możesz odnieść się do tego newsa: https://wiadomosci.wp.pl/corka-polityka-pis-zostala-wiceprezesem-sadu-mimo-miazdzaco-negatywnej-opinii-sedziow-6151260540930177a ?

Chciałbym przeczytać twoją opinię, jakiś komentarz, co sądzisz o tej sytuacji? Ponieważ pierwszy zadałem ci pytanie to liczę na odpowiedź. Odpowiesz mi, ja odpowiem tobie.

Tymczasem miłego wieczoru.


P.S. Afera Ambergold to trochę na wyrost. KNF ostrzegała przed inwestowaniem pieniędzy w tę instytucję, a każdy dorosły obywatel ma przecież wolną wolę.


P.S.2 Możemy się tak przerzucać aferami, wałkami i niekorzystnymi decyzjami każdej partii, na PiS przecież też taką listę możesz zrobić. Tylko jaki to ma sens?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2017, 22:08:26 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 09, 2017, 08:50:56 »
Buhahaha. Dwu milionowa emigracja to wina Tuska??? Dawno się tak nie uśmiałem. Kryspin, PiS rządzi już prawie 2 lata. Dlaczego oni nie wracają? To min. rządy Tuska dały możliwość wyjazdu i pracy w UE. Nikt nikogo nie wyganiał.
Ambergold? Skoków to już nie widzisz?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 09:05:10 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 09, 2017, 10:19:59 »
Dapol, może postarajmy się utrzymać poziom, odstawmy śmiechy na bok i rozmawiajmy jak dorośli.

Słuszna uwaga z tym Skokiem, co ty na to Kryspin?

Ja pozwolę się odnieść do kilku punktów z obrazku:

VAT 23% - nie sposób się nie zgodzić, miał być tymczasowy, a i tak już wtedy każdy wiedział, że nie wrócą do mniejszej stawki. Obywatele mają prawo czuć się oszukani. Ale! Czy PiS nie obiecywał zmiany stawki? Miał czas, ma prawne możliwości, ale nie zrobił tego, ba oficjalnie się wycofał. Żródła: 1 2

Afera hazardowa - co masz dokładnie na myśli? Ja też uważam, że skandalem jest zabranianie gier losowych, karanie za grę w pokera ze znajomymi przy jednoczesnym sprzedawaniu losów na totolotka za miliony złotych. Ale chciałbym zauważyć, że całkiem niedawno przez nikogo innego jak PiS została wprowadzona... cenzura internetu pod kątem stron bukmacherskich. Tak, XXI wiek, 2017 rok i metody rodem z PRL (które de facto można ominąć w pół minuty). Cenzura. Jak to wytłumaczysz?

Afera stoczniowa - generalnie dosyć ogólne pojęcie. Tematu szczególnie nie śledziłem więc ciężko mi się odnieść, ale przecież od ładnych paru lat na terenie Stoczni Szczecińskiej działają dziesiątki firm. Byłeś tam kiedyś? Ja nie raz. Masa zaparkowanych samochodów, pełno pracowników, hałas, pracujące suwnice, wózki, statki. Na rok 2014 pracowało tam ok. 2k osób. To chyba dobrze prawda? Źródło: 1

O aferze Ambergold już pisałem, reszty "afer" szczerze powiedziawszy nie kojarzę.

Likwidacja ulgi internetowej - no kurcze bez przesady. Raz, że były to grosze i chyba za oddawanie krwi możesz więcej odpisać, a dwa dziś internet każdy ma nawet w zegarku. Ulga była świetnym rozwiązaniem w czasach rozwijającego się internetu, który jeszcze kosztował spore pieniądze. Dziś możesz go mieć za 20-30zł miesięcznie, co ty byś chciał odpisywać?

Zwiększenie ZUS - i tutaj znów, PiS obiecał zmianę, po wyborach z obietnicy się wycofał. Nie czujesz się oszukany? Źródło: 1

Zwiększenie wieku emerytalnego było decyzją kontrowersyjną. Nie wiem czy dobrą ekonomicznie, osobiście się z nią nie zgadzałem i cieszę się z jego obniżenia wierząc, że nie wpłynie to znacząco na gospodarkę. Czas pokaże.

Na koniec - dezercja. Szczerze? Nie mam pojęcia o co chodzi. Nie przypominam sobie afer, w których żołnierze uchylaliby się od służby czy rozkazów. Można jakieś źródła?

Ok, nieco się odniosłem to teraz kilka moich punktów na szybko z pamięci, liczę na twój rzeczowy komentarz Kryspin.

- afera Misiewiczowa
- inwigilacja i utrudnianie życia obywateli (obowiązek rejestracji kart sim, po co?)
- cenzura internetu, o której już wspomniałem
- próby przeforsowania podwyżki podatku na telewizję (obecnie zaniechane, ale uważam, że do tego wrócą)
- wspomniane wcześniej SKOK-i (co jakiś czas słyszę, że kolejny upada, żródło: Kilk)
- co z "córką leśniczego"?
- Możejki? Klik
- przeforsowanie w ostatnim czasie podwyżki opłaty paliwowej, naprawdę chcesz drożej tankować?
- ograniczenie roli samorządów i prezydentów miast Klik
- afery z limuzynami rządowymi, ciągłe ich rozwalanie, zapieprzanie, ryzykowanie życia obywateli, troszkę to nie przystoi rządzącym

Pomijam już tutaj te wszystkie afery z sądami, konstytucją czy gadki o próbie obalenia demokratycznie wybranego rządu (przypominam, że wybrany demokratycznie nie znaczy, że ma prawo robić co mu się żywnie podoba) bo nie ma sensu o tym dyskutować. Chciałbym żebyś się w sensowny sposób odniósł do mojej listy i może sam sobie odpowiedział na pytanie - czy partia, której tak zaciekle bronisz faktycznie na to zasługuje?

Pozdrawia KrP, człowiek, który gardzi polityką i politykami bez względu na to, z której strony pochodzą.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 10:38:57 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 09, 2017, 10:59:33 »
Dapol, może postarajmy się utrzymać poziom, odstawmy śmiechy na bok i rozmawiajmy jak dorośli.
nie wiem, czy to już nerwy powoli mi puszczają? nie wiem czy się śmiać, czy płakać?
jak można prowadzić poważną dyskusję z ludźmi, którzy bezgranicznie i bezkrytycznie przyjmują wszystko to co pis wprowadza?
jak można poważnie traktować ludzi, którzy nie widzą nic złego w proponowanej przez pis reformie sn?
jak można się cieszyć z rekordowo niskiego poziomu złotówki, po ktorym obecny rząd zadłuża się na potęgę, nie rozumiejąc tego, że jak w końcu to wszystko pęknie, to te długi podwoją swoją wartość.
jak można popychać jakieś głodne kawałki o uldze internetowej, jednocześnie nie widząc co szyszko wyprawia w puszczy białowieskiej?
23% VAT platformy razi w oczy, ale brak spełnienia obniżenia tego podatku przez pis (co było w programie) już się nie widzi
no i gdzie te zapowiadane obniżki kosztów prowadzenia działalności gospodarczej? no chyba, że te 100 pln, które płacę więcej na ZUSIE to ta obniżka.

jestem ciekawy, czy Kryspin odniesie się chociaż do jednego z zagadnień, czy będzie powtarzał slogany i populistyczne hasła?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 11:07:09 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 09, 2017, 12:44:20 »
Widać jakich wy mediów słuchacie i wierzycie w te wszystkie fake newsy. Nie chce mi się z wami dyskutować bo to co piszecie to stek bzdur który mam wcisnęła gazeta wyborca i tvn z polsatem. Bronicie skorumpowanych sądów bo zapewne nie mieliście do czynienia z wymiarem niesprawiedliwości. Ja miałem wielokrotnie i wiem jakie to szambo. Nie macie żadnych rozsądnych propozycji dotyczących reformy sądownictwa. Wystarczy poczytać co piszecie. Jedynym waszym argumentem jest straszenie PiSem i rzekomym zamachem na sądy. Ciekawe czy chodzicie na wybory, czy tylko potraficie psioczyć na forum. Co wam to da? Jeśli się wam PiS nie podoba to możecie to wyrazić w najbliższych wyborach a nie trolować na forum lub robić rozróby na ulicach. Jak widać po sondażach macie coraz mniejsze poparcie Polaków. Straszcie dalej PiSem i rzekomym brakiem demokracji, a totalna opozycja całkiem zniknie z sejmu. I bardzo dobrze. Może pojawi się jakaś normalna konstruktywna opozycja. Tymczasem wasza ulubiona stacja TVN podała że: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/poparcie-dla-partii-sondaz-ipsos,763257.html
Radzę poczytać: http://niezalezna.pl/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 13:12:47 wysłana przez kryspin »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 09, 2017, 13:12:22 »
Ech. Czyli nie odniesiesz się do moich argumentów i pytań?

Przynajmniej próbowałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 13:14:29 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 09, 2017, 13:44:53 »
Kryspin, nawet PAD zawetował te ustawy. Naprawdę nie zaświeciło ci się żadne światełko w głowie?
Dalsza dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 09, 2017, 15:26:37 »
No jak widać wam się żadne światełko nie zapaliło jak PO z PSLem okradła nas wszystkich z OFE. Dlaczego wtedy nie protestowaliście na ulicach? Przecież to jest zwykła kradzież. A gdzie byliście jak poprzedni rząd podpisywał bardzo niekorzystną umowę z rosją na sprzedaż gazu dużo drożej niż np Niemcom. Można by tak wymieniać i wymieniać. Widocznie lubicie być okradani i oszukiwani. Przejrzyjcie na oczy. Jeśli chodzi o nową ustawę o Sądzie Najwyższym oraz KRS to być może zawierała pewne błędy, ale zawsze te błędy można poprawiać w ramach nowelizacji ustaw ale totalna opozycja żadnych propozycji zmian nie złożyła oprócz bzdurnych niemerytorycznych poprawek w ilości ponad 1000 które miały na celu całkowite zablokowanie zmian w sądownictwie. Totalnej opozycji zależy tylko żeby było jak było. Żadna ustawa nie jest na zawsze, nawet konstytucję można zmienić jeśli będzie odpowiednia większość w sejmie i ja na to liczę że konstytucja będzie zmieniona bo obecna konstytucja też wymaga wielu poprawek.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 15:36:31 wysłana przez kryspin »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 09, 2017, 15:38:30 »
Spróbuję ostatni raz.

Odniesiesz się do moich słów, wymienionych afer PiS, pytań?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Reforma Sądów w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 09, 2017, 15:39:38 »
PO nie rządzi. Rządzi PIS. Pis już dwa lata robi audyt i jakoś nic z niego nie wynika. Ciekawe dlaczego? Może nic nie było? Uważasz, że PiS jest krystaliczną partia? Nie widzisz jak ludzie tracą pieniądze przez upadające skoki? To wg ciebie jest Ok?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.