Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska  (Przeczytany 10239 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Czy naprawdę nic nie moźna zrobić z drzewem rosnącym na środku chodnika dla pieszych - na ulicy Okulickiego przy "Leningradach" ?
Nie dość źe to rachityczne brzydkie drzewo latem zajmuje 80 procent chodnika - to zaraz za nim znajduje się przejscie dla pieszych - przez to jest to BARDZO NIEBEZPIECZNE MIEJSCE.
Czy naprawdę - nie można ZGODNIE Z PRAWEM tego drzewa wyciąć - zanim dojdzie do wypadku?

Obok - kilkanaście metrów dalej - zaczyna się Puszcza Wkrzańska,  mająca około 1000 km2. Wchodząc do Puszczy z ulicy gen. Leopolda Okulickiego - dojdziemy nie tylko do Mścięcina , czy jeziora Głębokiego, ale do Nowego Warpna w Polsce , a nawet do Ueckermünde w Meklemburgi - Pomorzu Przednim w Niemczech.
Jeśli to drzewo rośnie tak blisko Puszczy - to czy naprawdę muszą być tak wielkie problemy z wycięciem go.??

Absurdalne przepisy prawne naleźy zmienić.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2017, 08:59:12 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 25, 2017, 09:07:16 »
Wrzuć zdjęcie, o którym drzewie mowa.
Dzięki

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 25, 2017, 14:46:27 »
Jak idziesz Okulickiego od Wyszyńskiego to pomiędzy 1 a 2 wieżowce (bliżej 1) takie drzewo rośnie. Chyba o te chodzi.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 25, 2017, 16:27:39 »
Panie Dominiku, proszę o info gdzie dokładnie jest ta przeszkoda.
Jutro podejdę, rzucę okiem i poszukam jakiegoś rozsądnego rozwiązania wskazanego przez Pana problemu.
Pozdrawiam

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 25, 2017, 20:33:41 »


panie radny Grzegorzu. być może post wcześniej nie wyraziłem się jasno. wklejam dwa zdjęcia poglądowe. na 100% chodzi o to drzewo. przejeżdżam tą ulicą codziennie i jest tam tylko jedne takie drzewo.
podobno pisuary wprowadziły jakieś udogodnienia, że dla drzew rosnących na prywatnych działkach nie jest potrzebne pozwolenie na wycinkę. działka ta jest albo gminna, albo sm. chemik - z całą pewnością nie powiatowa i nie skarbu państwa.  moim zdaniem to "drzewo" można potraktować jako krzak i wyciąć.
czekam na interpelację  :P ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 25, 2017, 21:29:57 »
Panie Grzegorzu - dziękuje za zajęcie się tą sprawą.
 Zdjęcie drzewa zrobiłem - ale nie umiem dodać fotografi :(
Tak jak Dapol napisał - drzewo znajduje się na środku wąskiego chodnika na ulicy Okulickiego obok  " Leningrada". "Rośnie" sobie spokojnie w bardzo niebezpiecznym miejscu, bo kilka metrów dalej przez chodnik przebiega ulica.
W rezultacie po przejściu przez pasy trafia się na przeszkode latem zasłaniajacą cały chodnik i ulicę obok.
A idąc w drugą strone - po minięciu drzewa - wpada się od razu na zebre.
Poza tym przez to krzywe drzewo piesi nie mogą się wyminąć i w rezultacie "wypadają" na ruchliwą ulicę Okulickiego.
Codziennie rano po ciemku idą teraz tym chodnikiem dzieci do SP8.
Jeśli uda mi się dodać fotografie , to zaraz będzie to dokładnie widoczne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 25, 2017, 21:35:18 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 25, 2017, 21:40:15 »
Dominikdolnoślązak jak chcesz napisz do mnie na priv, to krok po kroku wytłumaczę Ci jak wklejać zdjęcia.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 25, 2017, 22:36:21 »
Szanowny dapol, wyraził się Pan jasno ale autor postu nie potwierdził wcześniej, że chodzi o to miejsce, więc wolałem poczekać aż to zrobi.
Dzięki za plan. Jest precyzyjnie.
Pozdrawiam

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 26, 2017, 05:11:25 »
https://www.google.pl/maps/@53.538077,14.5441546,3a,75y,337.96h,82.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1szWS3bUEHP1oa2lroDCAbww!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Paranoja jak można w ten sposób chodnik zostawić, za granicą drzewa nawet umieją przesadzić z korzeniem, a tu na łatwiznę zrobić wycięcie w chodniku heh

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 26, 2017, 12:45:58 »
i za granica nie jest z tym tak ciekawe...
chociazby ulica przy ktorej kiedys mieszkalem...
https://www.google.co.uk/maps/@51.4919303,-0.2727564,3a,75y,162.5h,92.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sz1MR958MihaP_H9XxaQbSg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1 normalka w Londynie.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 26, 2017, 13:10:26 »

To jest to drzewo. Ulica Okulickiego. Wygięte, na wąskim chodniku, przy przejściu dla pieszych. Jak widać obok drzewa moze przejś tylko jedna osoba i to zimą. Natomiast latem dorosła osoba musi się schylić, aby przejść. Nie moźna się wyminąć, a murek przy chodniku od strony trawnika powoduje źe piesi wychodzą na ulice!!! A widoczność latem?

Specjalne podziękowania dla pana Dapola, który powiedział mi jak dodaje sie zdjęcia i dla pana Grzegorza Ufniarza.

Ja się zobowiązuje: jeśli to drzewo zostanie wycięte, lub przesadzone w inne miejsce - to ja w zamian zasadze 2 małe drzewka: jedno na trawniku obok - jeśli uzyskam zgode Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik , i drugie przy skraju Puszczy Wkrzańskiej.

Poprawiłem wyświetlanie się zdjęcia.
~Ważniak.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2017, 18:21:06 wysłana przez Ważniak »
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 26, 2017, 16:49:12 »
Ale coś nie wyszło Ci do końca to dodawanie  ;)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 26, 2017, 18:22:22 »
Ale coś nie wyszło Ci do końca to dodawanie
Już poprawione ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 26, 2017, 20:05:57 »
jedno na trawniku obok - jeśli uzyskam zgode Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik
a nie SM "Odry" ?? hmm.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Drzewo na środku chodnika dla pieszych - a 15 m dalej jest Puszcza Wkrzańska
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 30, 2017, 22:30:35 »
Dzisiaj koło tego drzewa kręciło się trzech urzędników gminnych. Jeden to chyba był naczelnik. Także ten  ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!