Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Centrum Handlowe?  (Przeczytany 67592 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 01, 2017, 19:14:52 »
Mam nadzieje że nadzór budowlany czuwa.
na jakiej budowie widziałaś/eś nadzór budowlany? może i się pojawia, ale dopiero po ewentualnym wypadku/katastrofie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 01, 2017, 21:35:30 »
To prawda, szkielet jest przestarzały. Myślałem, że zbudują na nowo galerię a nie przykrywają ruderę nowymi ścianami, ale czas pokażę jak to będzie wyglądało.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 02, 2017, 09:05:44 »
Z tego co widziałem, to część czołowa została wycięta, na jej miejsce wstawiono nowe kolumny (pewnie też na nowych fundamentach) i nowe belki.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 02, 2017, 12:13:38 »
Ja to jestem ciekaw jak przez tyle lat funkcjonowała Kinga. Przede wszystkim ewidentny brak alternatywnej drogi pożarowej, brak drzwi "antypanicznych", schody nie spełniające jakichkolwiek norm.
Jak patrzę na to co się dzieje teraz na przebudowie i jaki nakład pracy jest potrzebny do uratowania tego budynku to myślę, że łatwiej byłby im tymczasowo przenieść wszystkie sklepy do jakichś baraków, wyburzyć Kingę i postawić od nowa. Byłoby szybciej i bezpieczniej.
Ale nie mój wóz nie będzie mnie wiózł.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 02, 2017, 15:58:22 »
Ja to się dziwie że wydano pozwolenie na tą remontowo-budowlaną hece.Miałam przyjemność pracować w lokalu gdy była tam gastronomia i jak było więcej ludzi jakaś impreza to odczuwało się chwianie budynku .Już wtedy fundamenty nie wytrzymywały. Cały chodził bałam się zawsze że to rozwali kiedyś się razem z ludźmi w środku. Niby nowe centrum a fundamenty te same.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 02, 2017, 16:31:21 »
a to się dziwie że wydano pozwolenie na tą remontowo-budowlaną hece.Miałam przyjemność pracować w lokalu gdy była tam gastronomia i jak było więcej ludzi jakaś impreza to odczuwało się chwianie budynku .Już wtedy fundamenty nie wytrzymywały. Cały chodził bałam się zawsze że to rozwali kiedyś się razem z ludźmi w środku. Niby nowe centrum a fundamenty te same.
To nie fundamenty się, tylko konstrukcja stalowa jeśli już. No chyba, że to tylko alkohol w głowie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 05, 2017, 08:32:40 »
Z wczoraj. Komentarz chyba zbędny, bo nie trzeba mieć jakiegokolwiek związku z budowlanką, by wiedzieć jakie zagrożenia płyną z takiego "zabezpieczenia" miejsca budowy.
http://i68.tinypic.com/245znz7.jpg

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 05, 2017, 10:17:02 »
Z wczoraj. Komentarz chyba zbędny, bo nie trzeba mieć jakiegokolwiek związku z budowlanką, by wiedzieć jakie zagrożenia płyną z takiego "zabezpieczenia" miejsca budowy.
http://i68.tinypic.com/245znz7.jpg

Ale w czym dokładnie widzisz problem?. Plac budowy ogrodzony, rusztowanie zabezpieczone siatką jak należy. Betoniarka zrobi swoje i odjedzie. Mogli dla świętego spokoju pociągnąć wokół betoniarki taśmę ostrzegawczą i w sumie jedyna uwaga, ale nie ma jakiegoś dramatu.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 05, 2017, 12:02:40 »
... Betoniarka zrobi swoje i odjedzie. Mogli dla świętego spokoju pociągnąć wokół betoniarki taśmę ostrzegawczą i w sumie jedyna uwaga, ale nie ma jakiegoś dramatu.
No właśnie jednym tchem wymieniłeś, co jest zagrożeniem i, co powinno się uczynić, by do DRAMATU nie dopuścić. Moim zadaniem to Inspektor Nadzoru Budowlanego powinien TO zobaczyć i wyciągnąć wnioski...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 05, 2017, 13:29:05 »
Ta cała nasza Kinga jest robiona identycznie jak te domy z Nasz Nowy Dom na Polsacie. Ruderę przykryją regipsami, wełną szklaną, panelami i wizualnie cud, miód ale pod tym istny gnój.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 05, 2017, 15:20:20 »
Ruderę przykryją regipsami, wełną szklaną, panelami i wizualnie cud, miód ale pod tym istny gnój.
No wiesz jak się rozejrzeć wokoło to tak teraz wszędzie jest robione, to jest obecny standard. Chociaż dawniej nie było lepiej.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 05, 2017, 15:23:59 »
Ale z czego wy byście chcieli budować? To jest budynek handlowy a nie bunkier. To nie musi być gruby, zbrojony beton.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 05, 2017, 15:48:21 »
Co do niezabezpieczonego terenu wkoło pracującej gruszki i pompy to całkowita zgoda - nie może tak być, że w bezpośrednim sąsiedztwie pracujących maszyn budowlanych kręcą się przypadkowi ludzie. Sprawa raczej dla BHP niż nadzoru.
Cała reszta - Stare fundamenty, chwiejąca się konstrukcja, itd. Czy ktoś z tutaj piszących o ewidentnej fuszerce, ma jakąkolwiek wiedzę budowlano- inżynieryjną. Jeżeli nie, to należy to traktować jako zwykłe bicie piany.
Z całą pewnością były przeprowadzane jakieś ekspertyzy, jakieś wyliczenia, jak przebudowa wpłynie na obecną konstrukcję. Z całą pewnością opracowaniem dokumentacji technicznej zajmowali się fachowcy i znawcy tematu budowlanego, którzy podpisali się pod dokumentacją z imienia i nazwiska.
Skąd wiedza  (storczyk), że te dodatkowe coś co właśnie budują z przodu, obciąży całą konstrukcję, a np. jej nie wzmocni?
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2017, 15:51:26 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline manieczek83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 02, 2017, 15:09:27 »
Empik i Orszula będą tylko zamykają na jakiś czas bo mają teraz górę remontować.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 02, 2017, 15:22:58 »
W tym empiku i tak nic nie było więc żadna strata
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!