Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: DRAKOŃSKIE ogromne 20 krotnie wyźsze kary dla czytelników Polic niź w Szczecinie  (Przeczytany 12758 razy)

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ksiąźnica Pomorska - za spóźnienie się czytelnika -jeden dzień z oddaniem ksiąźki pobiera opłatę 10 groszy (zapominalski czytelnik moźe usprawiedliwić kilkudniową zwłoke i kara jest anukowana).

Biblioteka Nova Police - za spóźnienie się jeden dzień - pobiera astronomiczną opłate - 2 zł (za cały miesiąc spóźnienia) - bez moźliwości cofnięcia kary.

W rezultacie w Ksiąźnicy Pomorskiej (największej bibliotece w Polsce - mającej kilka tysięcy razy większy wybór ksiąźek) - czytelnik zapłaci spóźniając się 1 dzień maksymalną kare za limit 7 ksiąźek - 70 gr.
Natomiast w Policach - analogicznie za to samo - astronomiczną sume 14 zł.

Limit w Szczecinie i Policach to 7 ksiąźek na obywatela.
W czasach spadku czytelnictwa - takie ogromne sumy kar są antyczytelnicze i drastycznie nierówne.
Jak to ma się do Konstytucji RP - w której wszyscy obywatele są równi?
20 krotna róźnica? moja noga nigdy więcej nie postanie w Bibliotece Nova, bo zaplaciłem 10 zl za 5 ksiąźek, spózniając się 1 dzień gdyź byłem u lekarza bo choruję na dwie przewlekłe choroby.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2016, 06:08:19 wysłana przez Laszlo.Bodi »
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
A dali Ci jakiś paragon?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
A dali Ci jakiś paragon?

Dapol mam źółtą podłuźną karteczke kwitującą opłate 10 zł, ale jestem pewien źe arkusz z kwitkami kar, z Biblioteki Novej - pamięta jeszcze czasy Edwarda Gierka.

Ale , ale tow. I sekretarz E. Gierek - nie pozwolił by, aby taki chłopo-robotnik jak ja - który całe źycie stał w warsztacie - na jesieni źycia płacił drakońskie kary za dostep do literatury i oświaty.

I tu apel do radnych gminnych Gryfa , lub opozycyjnych, niech to sprawdzą, bo to są sumy z kosmosu.  Ja lecze się prywatnie u jednego lekarza w Szczecinie ( na kase chorych bym czekał pół roku) i ten Pan doktor bierze 500 zl za wizyte. Więc teraz nie mam na oświate. Nie stać mnie na policką biblioteke.
Wszystko to jest do sprawdzenia , co tu napisałem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2016, 16:04:38 wysłana przez Laszlo.Bodi »
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Ja tu widzę idealny sposób na pranie brudnych pieniędzy  ;D
Wracając do tematu - ja bym oddał książki i nie płacił. Niech mi sprawę założą  :)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Czy nie lepiej jest oddać książki w terminie?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Wiec tak książnica jak  już to powiedziano jest największą w Polsce i ma duże dotacje od miasta a police maja małe i musza sobie jakoś radzić. Z książnicy korzystają przede wszystkim studenci  których finanse jakie są każdy wie, po drugie w książnicy jest  po kilka egzemplarzy z danego tematu a w polickiej jeden. Tak wysoka kwota ma  być motywująca do terminowego oddania.


Dlaczego niemal każdy twój spot wymaga poprawiania? Sprawdź przed wysłaniem, czy nie zmniejszyłeś tekstu, bo kolejny raz poprawiać go nie zamierzam.
~Ważniak.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2016, 21:37:15 wysłana przez Ważniak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Czyli Ty Polak popierasz nierówności społeczne?
Zachęć w ten sposób w Szczecinie do terminowego oddawania. Ksiąźki są dla ludzi.
Police to bogata gmina, i 20 krotna róźnica w opłacie jest szokiem dla mnie.
Trzeba oficjalne pismo do władz samorządowych zredagować i powiadomić Szczecin.

Dla mnie - po przeczytaniu powyźszych wpisów - jest to dyskryminacja nas policzan z uwagi na miejsce zamieszkania.


« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2016, 02:34:15 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Dlaczego niemal każdy twój spot wymaga poprawiania?
Dlaczego to ty powinieneś wiedzieć, to ty jesteś modem na tym forum ja dalej czekam na info dlaczego tak jest. No popisz się inteligencja i wiedzą.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2016, 10:04:17 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Tez musialem placic za 3 ksiazki az 6 zl kary , to mialbym 3 chleby ;-)  i wiecej do tej biblioteki nie wpadne. Mozecie ta instytucje zlikwidowac, taniej kupic uzywane w ogloszeniach na miejscu i znow sprzedac po roku ;-). Tak robie. P.s. pytalem czy nie chca starych ksiazek informatycznych mowily ze nie, ale wola kary.... Niech nam pokaza czy za te kary  zakupily nowe ksiazki jako dowod chociaz f-vat, ze nie ma "prania brudnych pieniedzy"

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Sprawdź przed wysłaniem, czy nie zmniejszyłeś tekstu,
Wiesz jak już pisałem ja  pisze w standardzie czyli CALIBRI  rozmiar 12, a nie wiem w jakim wy piszecie. Ale mam nadzieje ze dojdzie co jak  toć jesteś modem
bo kolejny raz poprawiać go nie zamierzam.
Nie musisz ja cię nie prosiłem o cos takiego, ale czekam na informacje co jest powodem takiej sytuacji.
Przy okazji jest to pokazanie kompetencji moderatorów tego forum

Czyli Ty Polak popierasz nierówności społeczne?
No nie przesadzaj z ta nierównością społeczną, idąc twoim tokiem myślenia to  chleb zwykły w szczecinie kosztuje 2,80 a u nas 2,50 i takich przykładów można mnożyć.
Zachęć w ten sposób w Szczecinie do terminowego oddawania
Widać szczecin jest bardziej zdyscyplinowany w tym temacie, pamiętaj ze większość policzan to zbieranina z całej polski   
Police to bogata gmina, i 20 krotna róźnica w opłacie jest szokiem dla mnie.
No i z powodu tak wysokich kar jest bogata
Trzeba oficjalne pismo do władz samorządowych zredagować i
No to do dzieła i powodzenia
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Masterblaster

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Od Nowego Roku zacznie działać Conan Bibliotekarz -
 

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Nie musisz ja cię nie prosiłem o cos takiego, ale czekam na informacje co jest powodem takiej sytuacji.
Przy okazji jest to pokazanie kompetencji moderatorów tego forum
W takim razie nie będę poprawiał. I muszę cię rozczarować. Moderator moderuje. Co to oznacza? Powinieneś się domyślić. Od kwestii technicznych jest administrator, do niego się zwróć jesli masz problem z funkcjami forum, choć to w sumie zabawne, bo jesteś jedyną osobą  tym problemem.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil

A nie pooprawiaj ja cię nie prosiłem o to nie przypominam sobie abym zwracał się do ciebie z tak prośbą.
No co do modera jesteś chyba w błędzie
Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. edytowanie lub trwałe usuwanie komentarzy/postów, blokowanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy, zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzeganie zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora.


Ale ja nie mam żadnego problemu u mnie wszystko w najlepszym porządeczku to ty wyskoczyłeś z jakim moderowaniem i pisałeś o jakiś problemach. 
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polak -  masakra, litości. Sam nie jestem orłem, ale Ty podstawy interpunkcji chyba musisz powtórzyć. Ciężko się czyta twoje posty.
Wklejanie haseł z Wikipedii nie uczyni Cię mądrzejszym. Naprawdę nie zauważyłeś, ze tylko w twoich wypowiedziach pojawia się problem mikroczcionki?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2016, 22:14:37 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Naprawdę nie zauważyłeś, ze tylko w twoich wypowiedziach pojawia się problem mikroczcionki?
Nie zauważyłem bo nie ma u mnie takiego problemu, a skoro u was występuję to może wy macie problem
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.