Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP  (Przeczytany 42992 razy)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
[Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« dnia: Czerwca 10, 2016, 13:53:26 »
Witam, od dawna widziałem, że ten krzyż nie stoi w pionie, ale ostatnimi czasy myślałem, że został naprawiony, bo patrząc od strony oczyszczalni wyglądał prosto... Jednak jadąc ulicą Mazurską widać było, że jednak jest pochylony na bok. Od jakiegoś czasu w ogóle zauważyłem, że co parę dni jest pochylony w inną stronę, z czego wnioskuję, że jest on luźny.... Nie wiem czy wiatr go przekręca, czy co, ale może stwarzać bardzo duże zagrożenie, gdyby tak spadł to chyba nie trzeba pisać, jakie mogą być tego konsekwencje...
Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to?


Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2016, 14:50:21 »
Z tego co wiem na dniach ma się tam rozpocząć poważny remont tej wieży, więc myślę, że już niedługo krzyż będzie prosto ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2016, 18:38:04 »
Problem z krzyżem ciągnie się od czasów ks. Metryki. Kiedy na początku obecnego stulecia przeprowadzono remont wieży - krzyż został ustawiony prosto i było OK. Niestety, gdzieś koło roku 2008, ksiądz Metryka uległ pokusie finansowej i krzyż... zdemontował, ustawiając na szczycie wieży anteny jednego z operatorów telefonii komórkowej. Po zauważeniu i opisaniu sprawy przez "Magazyn Policki" oraz interwencji burmistrza Diakuna - anteny zniknęły, a krzyż wrócil na swoje miejsce. Niestety "wstawiono go w dziurę", ale nie zamontowano odciągów ze stali zbrojeniowej, dlatego opierał się na kołnierzu betonowej tulei, poddając podmuchom wiatru. Stąd zmiany położenia. Interweniowałem (wówczas z urzędu) u ks. Metryki, niestety nic nie wskórałem, bo temat bagatelizował. Szczęśliwie, ów zasłużony ongiś kapłan, który, niestety, na starość zaczął tracić dyspozycje do zarządzania parafią, został zwolniony z obowiązków w dniu 75 urodzin.
Jego następca (obecny proboszcz) podjął liczne działania remontowe i renowacyjne (sporo dokonał, efekty widać), zostawiając na koniec remont samej wieży. A jak mi dwa lata temu wyjaśnił inżynier kierujący restauracją kościoła - prawidłowe ustawienie krzyża może nastąpić dopiero w momencie remontu wieży. Inna rzecz, czy kolebanie się ciężkiej, ponadsiedmiometrowej konstrukcji i jej obroty wzdłuż osi poziomej i pionowej, nie spowodowały naruszenia samej tulei wieńczącej wieżę. Ale, jeśli "Kuba" ma dobre informacje dotyczące rychłego remontu wieży - wszystkie elementy szczytowe zostaną gruntownie zbadane, zabezpieczone i problem zniknie. Na razie należy wierzyć w opiekę Opatrzności, bo gdyby szczytowa tuleja runęła i ciężki krzyż spadłby na dach kościoła - przebiłby go niechybnie, jakkolwiek by nie uderzył. Strach pomyśleć jakie byłyby skutki takiej katastrofy przy wypełnionym ludźmi kościele. Ale: "Pan Bóg w niebie" i czuwa nad swymi dziećmi, błądzącymi na ziemi.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2016, 18:45:04 »
Doszły mnie informacje, że właśnie z powodu remontu wieży nie będzie tegorocznego festynu, który wg młodej jeszcze tradycji wypadałby za tydzień ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2016, 19:39:30 »
Za bardzo nie znam się na wiezach kościelnych i ich remontach, ale dziwnym wydaje mi się fakt iż konieczny jest jej remont po zaledwie 15 latach od poprzedniego remontu. Czyżby kołyszący się krzyż uszkodził całą konstrukcję wieży? Jeżeli tak, to moim zdaniem proboszcz kościoła wiedząc o problemie jaki się pojawił i stopniowo narastal po 2008 roku, narażał na niebezpieczenstwo ludzi przychodzących do kościoła.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2016, 19:46:34 »
Podzielam Twój pogląd, "dapol". Rozmawiałem z ks. Metryką na początku 2012 r. Przez telefon, bo nie chciał wyjść ze swojego pokoju na plebanii. Powiedziałem mu, że ludzie się obawiają. W odpowiedzi usłyszałem: "Niech się nie boją, niech się nie boją". Cóż można było więcej zrobić? Zameldowałem, komu powinienem - bez skutku. Ksiądz u nas jest pod szczególną ochroną... 

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2016, 19:49:35 »
A nadzór budowlany od czego jest? Pamiętam ten temat, był poruszany tutaj na forum, ale do głowy mi nie przyszło, że tak długo nadal się jeszcze ciągnie. Dla mnie to już prokurator powinien się tym zająć.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2016, 20:29:47 »
Dla mnie to już prokurator powinien się tym zająć.
Zajmie się, jak spadający krzyż zabije kilka osób.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2016, 20:31:31 »
Zajmie się, jak spadający krzyż zabije kilka osób.

To już będzie za późno, za narażenie życia też są paragrafy.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 11, 2016, 09:04:47 »
Założyłem wątek na ten temat  5 LAT TEMU:

http://forum.police.info.pl/index.php?topic=8699.0

widać temat dalej aktualny

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 11, 2016, 10:02:09 »
Zajmie się, jak spadający krzyż zabije kilka osób.
poważnie to jest problem i  to poważny, a żartobliwie to w takim wypadku to księżulek by zarobił dodatkowa kasę za pogrzeby, a jak wiadomo im tylko o kasę chodzi

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 11, 2016, 13:18:00 »
a jak wiadomo im tylko o kasę chodzi

Wierz mi, że nie tylko.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 11, 2016, 14:04:48 »
Wierz mi, że nie tylko.
W sowim życiu spotkałem tylko 2 księży o których z czystym sumieniem mozna było powiedzieć ze byli z powołania. To tak na marginesie  ;) 

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 11, 2016, 14:08:12 »
Ogarnijcie się trochę, za ten nieszczęsny ruchomy krzyż nie odpowiada ksiądz tyko ten co go montował, dziwię się, że do dzisiaj nikt nie poniósł za to odpowiedzialności. Temat powinien być natychmiast załatwiony. Czy zawsze Polak musi być mądry po szkodzie?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police]Krzyż na szczycie kościoła pw. NPNMP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 11, 2016, 14:16:05 »
Remont podobno zostal przeprowadzony nalezycie w 2000 roku. Wszystko podobno bylo dobrze dopóki proboszcz metryka nie poinstalował tam anten GSM. Po ich demontażu proboszcz nie zadbał o to aby z należytą starannością i sztuką budowlaną odtworzyć stan pierwotny - wobec czego ponosi odpowiedzialność za to co się dzieje. Drugim odpowiedzialnym jest obecny proboszcz, który od lat wie o problemie i zamiast załatwić to jako sprawę priorytetową, robi wiele innych rzeczy w kościele. Jak masz w aucie zepsute hamulce, to wydajesz pieniądze na lakiernika?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!