Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.  (Przeczytany 39987 razy)

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 06, 2015, 22:24:19 »
Z tego co słyszałem to nie głosowali przeciw a wycofali ze względu na propozycję Burmistrza przeprowadzenia konsultacji
p. Władziu za pierwszym razem głosowali za wprowadzeniem tego sposób rozliczania czyli głosowali za, zgadza się ??? potem głosowali za wycofaniem (czyli głosowali za propozycją burmistrza) ale przeciw ustawie,,, czyli raz głosowali za ustaw, drugi raz przeciw,,,

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 06, 2015, 22:56:59 »
Przecież we wrześniu czy też w październiku nikt inny tylko Pan Wikidajło wraz z żoną SAGĄ, Pani Anna itp Osoby mieszkające w domach a nie w blokach nastawiały wrogo mieszkańców bloków do rozliczenia od wody w blokach.

Ojojojojoj...! A to, że ja jako mieszkaniec bloku również protestowałem (i wierz mi nie byłem w tym osamotniony), to pewnie też zasługa powyżej oczernianych przez Ciebie osób? Byłoby lepiej, gdybyś w tej kwestii wyrażał jedynie własne zdanie. Innym (w tym również tym z bloków) pozostaw prawo do autonomii w tej sprawie. Uchwalony wcześniej system był nie tylko chory, ale wręcz kretyński i dlatego wywołał protesty. Również moje - człowieka z bloku i przez nikogo nie buntowanego, lecz myślącego!

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 06, 2015, 23:13:34 »
Panowie kłócicie się między sobą i nie chce wam przeszkadzać ale czy któryś z panów byłby tak łaskawy i mi wytłumaczył jakie to są konsultacje skoro osoby których tyczy się opłata nie mają możliwości wypowiedzi a tylko wybór opcji, przecież nawet w wyborach jak ci nie pasuje kandydat to zbierasz podpisy i sam startujesz a tu? Ja myślę że nie ważne która opcja zostanie wybrana to znowu pojawi się petycja ponieważ my "zbuntowani" nie zgadzamy się nie z samym systemem naliczania opłat ale z podwyższkami i nie będziemy się zgadzać tak długo jak długo będą marnowane nasze, publiczne, gminne pieniądze.

Offline były sąsiad z

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 07, 2015, 07:26:22 »
Panowie kłócicie się między sobą i nie chce wam przeszkadzać ale czy któryś z panów byłby tak łaskawy i mi wytłumaczył jakie to są konsultacje skoro osoby których tyczy się opłata nie mają możliwości wypowiedzi a tylko wybór opcji, przecież nawet w wyborach jak ci nie pasuje kandydat to zbierasz podpisy i sam startujesz a tu? Ja myślę że nie ważne która opcja zostanie wybrana to znowu pojawi się petycja ponieważ my "zbuntowani" nie zgadzamy się nie z samym systemem naliczania opłat ale z podwyższkami i nie będziemy się zgadzać tak długo jak długo będą marnowane nasze, publiczne, gminne pieniądze.


Zmienił Pan adres zamieszkania - zgłosił Pan swoją czcigodną osobę do opłaty śmieciowej w poprzednim miejscu (na osiedlu)  a teraz w miejscu obecnym też (jakieś dowody).
Weź Pan kwotę jaką muszą mieć na Batorego  na cały rok do opłacenia systemu (kwota z przetargu oraz inne koszty - urzędnicy mają kwotę bo wielokrotnie była omawiana -i podziel Pan na ilość osób, które mają zgłoszone do deklaracji i w spółdzielniach i oblicz Pan stawkę na osobę - to takie trudne?????
Matematyka to nic innego jak zwykłe słupki - to nie nauka filozoficzna gdzie słoń jest ssakiem i ma cztery nogi i człowiek jest ssakiem ale ma dwie nogi - statystycznie to ssak i to ssak więc wg statystyki każdy z nich ma przeciętnie 3 nogi - w matematyce tak nie jest - jest to nauka rozumiana dosłownie  - nie da się przekłamać.
Jeśli się Pan się nie znasz to idź Pan na Batorego, i dopytaj Pan o fakty - Zmienia Pan adresy zamieszkania - wynajmuje Pan mieszkania - Ma Pan umowę najmu???
Ma Pan dowody na to, że Jest Pan i był Pan zgłoszony do opłaty????
Jeśli tak to nie ma Pan nic do ukrycia -

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 07, 2015, 13:48:42 »
Bijesz pan pianę a nie wiadomo o co. Skoro podpisuje się pan jako były sąsiad to mam nadzieję że będzie pan tak łaskawy i powie mi to pan w oczy. W co szczerze wątpię widząc że jest to pana pierwszy i zapewne jedyny post. Ale żeby nie było staje się powoli osoba publiczną więc nie mam zamiaru niczego ukrywać w przeciwieństwie do Pana.
a) Ma pan rację zmieniłem adres zamieszkania ale nie zameldowania i uważam że zgłoszenie tego faktu nie jest potrzebne ponieważ nie ma różnicy z którego miejsca odprowadzana jest składka za moją osobę.
b) Nic trudnego ale nie wiem do czego pan pieje bo jasno z mojej wypowiedzi wynika że ludziom nie chodzi o sposób naliczania opłaty ale o podwyższki, niech będzie od wody, prądu, metrażu, ilości osób, psów, kotów i Bóg wie od czego jeszcze ale niech zostanie na tej stawce którą jest bo przypomnę socjalizm dawno się skończył i nie w interesie płacących jest szukanie tych co nie płacą bądź płacenie za nich.
c) czytając co pan pisze mogę stwierdzić że zmieniam co chwilę adres zamieszkania - nie wiedziałem że mnie na to stać jak to miło dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. I nie rozumiem po co mi umowa najmu skoro mieszkam u kogoś i nie ja jestem właścicielem bądź najemcą lokalu?
d) mam ale uważam że co jak co forum nie jest miejscem na przedstawianie takich dowodów.
e) mam nadzieję że i pan nie ma nic do ukrycia i się pan przedstawi.

I dodając raz jeszcze ludziom nie chodzi o sposób pobierania opłaty gòwno nas obchodzi ze urzędnikom brakuje ludzi (trzeba było o tym myśleć zanim wprowadziło się taka uchwałę) to w kwestji urzędników jest znaleźć system który nie wprowadzi podwyżek dla ludzi uczciwie płacących a tych nie uczciwie do tego zmusi. Zarzuca  pan ze trudno jest coś przeanalizować, to niech pan przeanalizuje wydatki gminy na rok 2015 i z ręką na sercu mi pan powie ile milionów można zaoszczędzić nie wydając na niepotrzebne rzeczy. Brak 600 tys w tym przypadku to pikuś.

Mam nadziej ze nie jest pan kolejnym forumowym napinaczem który zniknie po jednym poście.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 07, 2015, 14:44:14 »
(...)proponował Burmistrz(...)
(...)wszystkich propozycji Burmistrza
- więc choćby nie wiem co Burmistrz(...)
(...)ze względu na propozycję Burmistrza(...)
(...)Jeden z radnych(...)
Tak trzymaj, włodziu, a będzie to nagrodzone.
Ja wolę moją wolność i prawo do pisania "burmistrz".
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2015, 14:45:45 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline były sąsiad z

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 07, 2015, 18:57:09 »
Ma pan rację zmieniłem adres zamieszkania ale nie zameldowania i uważam że zgłoszenie tego faktu nie jest potrzebne ponieważ nie ma różnicy z którego miejsca odprowadzana jest składka za moją osobę.



Różnica jest. Zapewne z miejsca, którego pan się wyprowadził właściciel mieszkania pana wykreślił w spółdzielni chemik jeśli w ogóle był pan zgłoszony w spółdzielni do opłaty. Trzeba być konsekwentnym. Trzeba to sprawdzić. Dobrze pan wie ze pracownicy spółdzielni nie mają prawa sprawdzić kto z kim mieszka, A z wypowiedzi powyżej wynika że w nowym miejscu w starych Policach się pan nie wpisał do opłaty. Umowa najmu nie dotyczy tylko właściciela. Zawiera się taką umowę pomiędzy właścicielem lub głównym najemcą i wynajmującym. Jeśli pan wynajmował mieszkanie albo nawet pokój na osiedlu to powinien pan mieć taką umowę chyba że mieszkał pan na czarno a więc zapewne może nie być zgłoszenia w chemiku.
Z tego wynika ze jeśli tak pan rozumuje to podobnych do pana może by wielu. A więc jest to kolosalna różnica.
Więc nie rozumiem czemu mówi pan o pieniądzach mieszkańców. Trzeba mówić pierw o sobie.

Post Merge: Grudnia 07, 2015, 19:13:03
Ma pan rację zmieniłem adres zamieszkania ale nie zameldowania i uważam że zgłoszenie tego faktu nie jest potrzebne ponieważ nie ma różnicy z którego miejsca odprowadzana jest składka za moją osobę.


Zapomniałem dodać - za śmieci nie płaci się tylko od zameldowanych ale od realnie zamieszkałych. Ja też nie jestem zameldowany w Policach. Jednak mieszkam w mieszkaniu syna bo on z rodziną mieszka za granicą i płacę uczciwie. Swoje mieszkanie w Szczecinie wynajmuję studentom ale na umowę najmu i płacę za nich opłatę za śmieci bo nie mam wyjścia - tam w blokach płaci się od wody więc nie dało się powiedzieć że nikt nie mieszka - woda mnie zdradza - moi lokatorzy się myją.
Po piwko czasem przychodzę do sklepiku - czasem się widzimy - jednak nie jestem zwolennikiem picia pod chmurką.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2015, 19:13:03 wysłana przez były sąsiad z »

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 07, 2015, 19:53:26 »
Nie wiem co panu zawiniłem ze sie pan tak mnie czepia? W przypadku pana rozumowania różnica jest ale proszę teraz zrozumieć mnie z miejsca a) się nie wyprowadziłem a właściciel odprowadza składki za moją osobę wątpię że mogę panu to udowodnić bo zgłasza się ilość osób a nie konkretnie z imienia i nazwiska. Więc czekam aż pan udowodni że konkretnie od Pana jest pobierana składka bo w sumie to pewnie  pan czepia się mnie a sam nie jest uczciwy te zarzuty są czymś spowodowane pewnie własnym doswiadczeniem. Miejsce b) nie jest proszę Pana na starych Policach więc chyba monitoring sąsiedzki nie za dobrze działa. I to że gdzieś przebywam całymi dniami nie oznacza że tam mieszkam.
W przypadku Polic i Szczecina ma pan rację jest różnica gdzie się osobę zgłosi ale w przypadku Polic nie ma ważne że składka jest odprowadzana no chyba że w poniedziałek mam zgłosić ze mieszkam w miejscu b a wtorek w miejscu a a poten miejscu b i tak w kółko. Jest wiele osób które mieszka w dwóch miejscach i nikt z nich nie płaci podwójnie wystarczy że płaci z miejsca zameldowania.
Rozumie pan o co mi chodzi czy nie bardzo bo jeżeli nie to chętnie to wytłumaczę panu osobiście. Bo jak już pisałem prędzej nie wiem do czego pan pijesz zarzuca mi pan nie uczciwość i proszę powiedzieć na jakiej podstawie? Mieszka pan prawdopodobnie z żoną więc płaci pan 24 zł w Nowym sposobie naliczania płaciłby pan 40 zl i to nie tylko że jest masa osób podobnych do mnie podobnych dlatego że oni nie płacą w ogóle a za moją osobę jest płacone a dlatego że publiczne pieniądze są wwyrzucane w jakieś siatkareczki itp. Proszę niech pan napiszę konkretnie o co panu chodzi.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 07, 2015, 20:08:36 »
Zapomniałem dodać - za śmieci nie płaci się tylko od zameldowanych ale od realnie zamieszkałych. Ja też nie jestem zameldowany w Policach. Jednak mieszkam w mieszkaniu syna bo on z rodziną mieszka za granicą i płacę uczciwie. Swoje mieszkanie w Szczecinie wynajmuję studentom ale na umowę najmu i płacę za nich opłatę za śmieci bo nie mam wyjścia - tam w blokach płaci się od wody więc nie dało się powiedzieć że nikt nie mieszka - woda mnie zdradza - moi lokatorzy się myją.
Po piwko czasem przychodzę do sklepiku - czasem się widzimy - jednak nie jestem zwolennikiem picia pod chmurką.
U nas za śmieci płaci się od osób zadeklarowanych a nie zameldowanych i to jest właśnie podstawowy błąd.Dyskutujemy tutaj o lenistwie lub cwaniactwie urzędników gminy,którzy doprowadzili do obecnej sytuacji.To na nich spoczywał obowiązek kontrolowania systemu gospodarki odpadami.Jakim cudem przewodniczący Witold Melcher Król uzyskał informację,że za 5500 osób nie jest odprowadzana opłata śmieciowa?Jeśli wyssał z palucha to już powinien się podać do dymisji jeśli oczywiście jest człowiekiem honoru,ale jeśli te informacje wytworzył WGO to cały wydział powinien wylecieć w powietrze a nie tylko naczelnik,bo to by świadczyło o kompletnej niewiedzy ludzi tego wydziału nad tym co robią i za co odpowiadają.Takie są skutki dobierania kadry wg kapelusza z czym nie tylko w tej gminie mamy do czynienia.Powodem internetowej dyskusji jest zaproponowany drastyczny dla wielu mieszkańców wzrost cen a nie ilość produkowanych śmieci.Ilość odbieranych śmieci przez Trans-net nie jest przez nikogo kontrolowana.Pojazdy Trans -netu nie mają wagi umożliwiającej w sposób mocno przybliżony ustalić jakie ilości odpadów są przypisane do danego miejsca.Czy kierowane transporty do ZOiSOK są rzetelnie ważone?Kto to kontroluje ZOiSOK sam siebie.A co robili przez cały rok urzędnicy WGO? Liczyli ? - tylko co?Aha! znalezli dziurę,i ogłosili,że trzeba podnieść stawki.ŁATWIZNA,nie, lenistwo i jego skutki są przedmiotem  walenia nieomylnego Gryfa po łapach.Ankieta jest próbą  oszukania Policzan,bo niby kto je będzie liczył i analizował?
jestem gorszego sortu

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 07, 2015, 20:32:09 »
Właśnie a co z osobami które faktycznie mieszkają w 2 bądź 3 miejscach? Jaka opłatę powinni wnosić? A może żeby było sprawiedliwie niech każdy pełnoletni mieszkaniec Polic płaci za siebie wtedy nie było by problemu gdzie mieszka a ile wody zużywa?

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 07, 2015, 20:42:12 »
Wobec tego stawiam śmiało tezę,że równie śmiało ( jak śmiało obwieścił braki przewodniczący Król ) należy rozpatrywać możliwość defraudacji tych środków-ze wskazaniem na wykorzystanie ich niezgodnie z przeznaczeniem.Skąd przewodniczący miał tę tajemną wiedzę-? Powinien złożyć w tej sprawie niezwłocznie wyjaśnienie.Przynajmniej na tym etapie "postępowania"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 08, 2015, 17:28:46 »
Panowie kłócicie się między sobą i nie chce wam przeszkadzać ale czy któryś z panów byłby tak łaskawy i mi wytłumaczył jakie to są konsultacje skoro osoby których tyczy się opłata nie mają możliwości wypowiedzi
Bo to nie są żadne konsultacje, tylko ankieta. Tak się zabezpieczają na wypadek, gdyby coś poszło nie po ich myśli.
Żeby były konsultacje, burmistrz musiałby wydać zarządzenie i je opublikować w BIP. A tu tego nie ma. Jest jakaś ulotka i jakieś druczki, na których masz podać swoje dane osobowe, jeśli zechcesz się wypowiedzieć. Ciekawy proceder.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 08, 2015, 18:11:25 »
Bo to nie są żadne konsultacje, tylko ankieta.
Jest jakaś ulotka i jakieś druczki, na których masz podać swoje dane osobowe, jeśli zechcesz się wypowiedzieć.

Tylko ja nie rozumiem o co mu znowu chodzi?

Nie znam innego sposobu poznania opinii ponad 40 tysięcy ludzi w innej formie niż ankieta. Podanie swoich danych by się wypowiedzieć też go pewnie drażni, bo chciałby wypełnić ankietę 15 razy, a tak może tylko raz... Ciekawe czy podpisał petycję pani Anny Trocińskiej, bo tam też trzeba było swoje dane podać, w dokładnie takim samym celu co tutaj, czyli 1 człowiek = 1 głos.

Tak się zabezpieczają na wypadek, gdyby coś poszło nie po ich myśli.

Możesz rozwinąć myśl, bo w tym też nie mogę doszukać się sensu i logiki? Gryf pyta mieszkańców o zdanie, czyli zabezpiecza się na wypadek, gdyby coś poszło nie po ich myśli? Znaczy, że nie powinien pytać mieszkańców o zdanie?

Żeby były konsultacje, burmistrz musiałby wydać zarządzenie i je opublikować w BIP. A tu tego nie ma.

Konsultacje jeszcze nie ruszyły, jest dopiero wtorek. Pewnie jak już ruszą to i zarządzenie się pojawi.


Zastanawiam się jak bardzo ktoś z Gryfa musiał ciebie kiedyś skrzywdzić, że nadal po tylu latach atakujesz ich na oślep przy byle okazji. To wygląda na bardzo zaawansowaną obsesję O_o

Offline pismak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 08, 2015, 21:34:31 »
Panowie kłócicie się między sobą i nie chce wam przeszkadzać ale czy któryś z panów byłby tak łaskawy i mi wytłumaczył jakie to są konsultacje skoro osoby których tyczy się opłata nie mają możliwości wypowiedzi a tylko wybór opcji, przecież nawet w wyborach jak ci nie pasuje kandydat to zbierasz podpisy i sam startujesz a tu? Ja myślę że nie ważne która opcja zostanie wybrana to znowu pojawi się petycja ponieważ my "zbuntowani" nie zgadzamy się nie z samym systemem naliczania opłat ale z podwyższkami i nie będziemy się zgadzać tak długo jak długo będą marnowane nasze, publiczne, gminne pieniądze.


Gmina ma głównego księgowego - jest to SKARBNIK, który musi czuwać nad prawidłowością rozliczania pieniędzy.
Są kontrole RIO (Regionalna Izba Obrachunkowa) - gdyby były marnotrawione pieniądze to to wyjdzie.
Zawsze gdy podatnik ma obiekcje to może zwrócić się do skarbnika o podanie jak wylicza budżet oraz o to czy prawidłowo wydatkuje publiczną kasę.

Skoro jest tylu ekspertów od uchwalania budżetu to aż żal tak marnotrawić takie zdolności.
W Szczecinie niedawno było ogłoszenie że do RIO potrzeba ludzi.
Eksperci od rozliczeń na pewno się dostaną. Życzę powodzenia

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 08, 2015, 22:00:33 »
Tylko ja nie rozumiem o co mu znowu chodzi?

Nie znam innego sposobu poznania opinii ponad 40 tysięcy ludzi w innej formie niż ankieta. Podanie swoich danych by się wypowiedzieć też go pewnie drażni, bo chciałby wypełnić ankietę 15 razy, a tak może tylko raz... Ciekawe czy podpisał petycję pani Anny Trocińskiej, bo tam też trzeba było swoje dane podać, w dokładnie takim samym celu co tutaj, czyli 1 człowiek = 1 głos.
Głupa rżnięcie też zajęcie.Leninowska zasada głosiła - nieważne kto głosuje /wypełnia ankietę ,ważne kto to liczy.Trwonicie publiczną kasę bezmyślnie a mieszkańców gminy traktujecie jak szkodliwy balast  oczywiście z wyłączeniem tych równiejszych.Przestraszyliście się liczby tego balastu ,który pogroził wam palcem ale dalej idziecie w zaparte.Na 2016 rok zaplanowano na wynagrodzenia związane z gospodarka odpadami
434 tysiące złotych dla ludzi ,którzy nie potrafią kontrolować systemu..Za 36166 złotych miesięcznie można zatrudnić kilkudziesięciu uczniów szkoły średniej ,którzy dadzą sobie radę z prostymi rachunkami.Wasze propozycje zmierzją tylko do podwyżki opłat a nie do rozwiazania problemu.Na Batorego już decyzja o wyborze wariantu zapadła.Ankieta jest tylko zasłoną dymną dla uzasadnienia podwyżki  wynikającej z bajzlu jaki stworzyliście.Podwyżka nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia choćby biorąc pod uwagę ceny paliw ,które spadają.
jestem gorszego sortu