Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!  (Przeczytany 34500 razy)

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 25, 2015, 07:35:09 »
Jeszcze chciałbym dodać kilka rzeczy:
- dlaczego sklep monopolowy? Otóż dlatego że jest otwarty 24/7 a co oznacza że można wniosek podpisać kiedy się chcę. Szkoda że urząd gminy nie działa w ten sposób bądź sesję rady miejskiej nie są popołudniami aby więcej osób mogło na nich być. Może wtedy "bunt" internautów nie byłby potrzebny.
-proszę nie kojarzyć wniosku o referendum z wnioskiem o likwidację straży miehskiej, wniosek ten powstaje z myślą o demokracji i możliwości wypowiedzenia się mieszkańców czy chcą tej jednostki czy nie chcą. Gdyby nawet odbyło się referendum a większość osób by było za pozostawieniem służby to ja uważam że inicjatorzy i tak odnieśli sukces bo wygra demokracja.
-proszę też o to aby nie kojarzyć mnie z kimś kto nienawidzi SM moją osobą jest tylko kimś kto wysłuchał problemów jakie mają mieszkańcy i postanowiłem zadziałać pokazać że głos jednej osoby też jest wazny. Jestem kimś kto reprezentuje jakaż grupę obywateli ale nie bojownikiem.
-Gdyby nie rozmowy z mieszkańcami (z własnej inicjatywy) i obserwacji tej służby na przestrzeni kilku miesięcy to ten wniosek by nie powstał - problem jest od miesięcy, lat, a może nawet dłużej jeżeli burmistrz bądź ktoś inny widzi ten problem (a wiem że widzi) a nie chce go rozwiązać oznacza to jego ignorancję a chyba nie ma po co przypominać do czego doprowadziła ignorancja pana Guździoła.

"[...] radni i posłowie mają służyć a nie władać"

Offline Marta K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 25, 2015, 08:06:10 »
Sądzę, że chociażby taka zmiana w funkcjonowaniu SM mogłaby sprawić, że wzrośnie akceptacja społeczna dla tej służby. Ale to trzeba usiąść, pomyśleć, nałożyć zadania i rozliczać efekty.

Przepraszam, ale którą to już kadencje pełni W. Diakun? Rzeczywiście mógł nie mieć jeszcze czasu...

Art. 9 ust. 1 ustawy o strażach gminnych: Nadzór nad działalnością straży sprawuje wójt, burmistrz (prezydent miasta).

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 25, 2015, 09:05:46 »
Odpowiedź, którą otrzymałem, nie jest warta cytowania. Wynikało z niej, że nie ma co oczekiwać zmian.
Każda arogancja władzy to choroba,która niszczy,zabija-to pycha i buta,lekceważenie elektoratu,lekceważenie tych od których w dużej mierze zależy dalszy polityczny byt.
Otóż to. Nie byłem i nie jestem za likwidacją straży miejskiej, uważam, że powinno się ją zreformować z pożytkiem dla mieszkańców. Ale po tym, co Gryf wyprawiał wczoraj na sesji i po niej, pójdę się podpisać pod wnioskiem o referendum. I na referendum też pójdę.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 25, 2015, 09:42:11 »
Podpisy jak i listy do zbierania podpisów można składać/pobrać w sklepach - top monopol 24h na końcu ulicy przyjaźni

Jak SM zostanie zlikwidowana to osobiście zacznę zbierać podpisy w sprawie cofnięcia koncesji na sprzedaż alkoholu w tym sklepie. Non stop jest oblegany przez podchmielonych meneli i chyba tylko SM pilnuje tam jako takiego porządku. Na szczęście mrozy się zaczynają i jest trochę spokojniej...

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 25, 2015, 11:03:09 »
Na szczęście koncesje nie tak łatwo cofnąć ewentualnie można nie wystawić kolejnej. Sklep na szczęście przechodzi regularne kontrole które z czego mi wiadomo przechodzi pomyślnie. Problem nie leży w alkoholu tylko ludziach a jeżeli SM pozwala aby te "czerwone nosy" piły na mieście (przy okazji proponuje dokładnie zapoznać się z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi) i uwaga cytat z dziś jednego z czerwonych nosòw "ja panu tej listy nie podpisze bo jak ich zlikwidują to przyjedzie policja i nam pić nie pozwoli"

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 25, 2015, 13:26:38 »
cytat z dziś jednego z czerwonych nosòw "ja panu tej listy nie podpisze bo jak ich zlikwidują to przyjedzie policja i nam pić nie pozwoli"
Znaczy co? Łaziki ze straży, na wszystko, w tym na chlanie, wywalone mają?
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 25, 2015, 13:32:49 »
Na to wygląda wystarczy przejść się od wspomnianego sklepu ulicą przyjaźni aż do końcowego107 i widać że jednak mają wywalone. Przygotowując wniosek kierowałem się innymi argumentami niż zakaz picia. Ta służba nie działa jak powinna od lat i chce aby władza dała możliwość obywatelom do wypowiedzi a obywatelem też jest pijaczek. Problem istnieje od lat nie jest on rozwiązany więc dajmy możliwość mieszkańca zadecydować czy dalej chcą aby ich pieniądze były marnowane (bo nie wieżę ze nagle straż miejska będzie super och i ach) czy jednak wolą by były w inny sposób wykorzystane

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 25, 2015, 18:50:57 »
Znaczy co? Łaziki ze straży, na wszystko, w tym na chlanie, wywalone mają?
prosty przykład : latem idąc deptakiem (wyszyńskiego/ Kinga ) SM kasowała handlujących za budami pana z firanami i z warzywami, sam widziałem jak pani pokazywała im siedzących i pijących "żurków" na ławkach na deptaku, z ciekawości odczekałem aby zobaczyć co zrobią, no  i wsiedli do samochodu i pojechali,,, moje wytłumaczenie był proste, na deptak nie można wjechać samochodem,,,   ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2015, 18:53:15 wysłana przez piotrzpl »

Offline NemoAl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 26, 2015, 16:26:42 »
Jeśli chodzi o wspólne patrole strażników miejskich z policjantami to ci ostatni skarżą się, że w przypadku podejmowania interwencji strażnik miejski nie rusza tyłka z radiowozu. Niektórzy strażnicy wprost mówią, że nie będą interweniować. W takiej sytuacji mają odwagę ale żeby wyjść do lumpa to już nie. To policjant musi się narażać. Taka straż nie jest potrzebna. Wozić pocztę może jakiś goniec.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 26, 2015, 18:31:35 »
z policjantami to ci ostatni skarżą się
Komu się skarżą? Znasz takie raporty?
<*)))))>{

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 29, 2015, 12:17:11 »
Rozumiem, że trudno jest się organizować ale zbieranie podpisów w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w sklepie monopolowym wydaje mi się odrobinę niestosowne.

Bardziej niestosowne chyba jest to, że podpisy zbierają Panowie wielokrotnie łapani i karani przez SM za picie alkoholu w miejscu publicznym oraz uspokajani za głośne zachowanie. Co zresztą dowodzi, że jednak SM wykonuje przynajmniej część swoich zadań.


Swoją drogą bardziej wypadałoby się zastanowić jaki jest sens opłacania "ochrony" przez SM Chemik, skoro patroli na osiedlach praktycznie nie widać.

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 29, 2015, 12:52:13 »
A możesz wskazać gdzie ktoś taki zbierał podpisy? Bo nawet ja o tym nie wiem... Z resztą uważam że jednak policzanie chcą aby była SM. Lecz nie można ignorować tych osób które widzą ich nieprawidłowości i trzeba jakoś zareagować wprowadzić trochę zmian w ich działalności.

A co do ochrony to ja się zastanawiam jak długo jeszcze ludzie będą siedzieć w domu i nie wypieprzą zarządu spółdzielni.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 30, 2015, 10:07:46 »
no może troche dziwne ale od poniedziałku jakoś uaktywniła się nasza straż miejska, nawet pozostawili samochód i spory kawałek udali się pieszo, no i porozdawali troche karteczek za szyby samochodów, ale mimo to nie zauważyli kilku samochodów stających na zakazie, a nie zauważyli ze samochody zajmują całą przestrzeń chodnika, i pieszy musi aby je ominąć wejść na ulice, (no chyba nikt nie pokazał) a musi być wolne 1,5 m,,, no chyba na ta aktywność ma  niemniejszy temat i zbieranie podpisów, wcale się nie dziwie, jak doprowadziliśmy do odwołania uchwały już uchwalonej to jest strach ze może dojść do rozwiązania ich jak to zrobiono w wielu miastach i miasteczkach,,, no ciekawe na jak długo ta aktywność i zapał   ;) ???
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2015, 10:39:26 wysłana przez piotrzpl »

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 30, 2015, 11:14:12 »
W czwartek kilka osób spotkało się z komendantem straży miejskiej przedstawiając mu co mieszkańcy zarzucaj SM. Widocznie komendant wyciąga wnioski i zaczyna poprawiać wizerunek swojej instytucji?

Offline jestem za

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 30, 2015, 21:49:55 »
Jak SM zostanie zlikwidowana to osobiście zacznę zbierać podpisy w sprawie cofnięcia koncesji na sprzedaż alkoholu w tym sklepie. Non stop jest oblegany przez podchmielonych meneli i chyba tylko SM pilnuje tam jako takiego porządku. Na szczęście mrozy się zaczynają i jest trochę spokojniej...


PAN KRYSTIAN JEST ZA LIKWIDACJĄ STRAŻY GDYŻ SAM PRACUJE W CAŁODOBOWYM SKLEPIKU MONOPOLOWYM OBOK WIEŻOWCA PRZY PRZYJAŹNI.
NA TYM PLACU OBOK SKLEPIKU TYLKO STRAŻ MIEJSKA DZIAŁA I GDYBY NIE ONI STRACH BYŁOBY PRZEJŚĆ OBOK PIJACZKÓW SKUPIONYCH WOKÓŁ MIEJSCA PRACY PANA KRYSTIANA. POLICJANTA, MIMO, ŻE MIESZKAM NA TYM OSIEDLU JUŻ PONAD 5 LAT JESZCZE NIE WIDZIAŁAM. DODAM, ŻE SPRZEDAWCY W TAKIM SKLEPIE ZALEŻY NA KONKRETNEJ KLIENTELI A STRAŻ MIEJSKA UTRUDNIA TAKIEMU SPRZEDAWCY PRACĘ.

PRZY MIEJSCU PRACY PANA KRYSTIANA JUŻ O 6 RANO STOI LICZNE GRONO PODCHMIELONYCH SMAKOSZY BEŁTÓW A ZATRUDNIONE PANIENKI ZWŁASZCZA W CIEPŁE MIESIĄCE POTRAFIĄ CAŁE NOCE Z TYMI PIJACZKAMI SIEDZIEC NA SCHODKU I ZACHĘCAC  DO KUPNA.

TERAZ JEST ZIMNO, ALE  CO TE PIJACZYSKA WYPRAWIAJĄ W NOCY OD WIOSNY DO JESIENI TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI. 

I DLATEGO JESTEM ZA TYM, ABY STRAŻ MIEJSKA POZOSTAŁA - JEDNAK GODZINY ICH PRACY POZOSTAWIAJĄ WIELE DO ŻYCZENIA -
UWAŻAM, ŻE POWINNI BYĆ BARDZIEJ STANOWCZY I PATROLOWAĆ PLAC PRZY UL. PRZYJAŹNI W NOCY.

JEŚLI CHODZI O SKLEPY MONOPOLOWE NA OSIEDLU TO POWINNY ZNIKNĄĆ BEZPOWROTNIE – ŹLE SIĘ DZIEJE, ŻE KTOŚ DAJE KONCESJE NA TEGO TYPU HANDEL W BLISKIEJ LOKALIZACJI DUŻEGO SKUPISKA LUDZI. 

PIJACZYSKA PRZY SKLEPIKU MONOPOLOWYM ZACZEPIAJĄ NAWET DZIECI Z FILII SZKOŁY.


Post Merge: [time]Listopad 30, 2015, 21:53:46 [/time]
Jeszcze chciałbym dodać kilka rzeczy:
- dlaczego sklep monopolowy? Otóż dlatego że jest otwarty 24/7 a co oznacza że można wniosek podpisać kiedy się chcę. Szkoda że urząd gminy nie działa w ten sposób bądź sesję rady miejskiej nie są popołudniami aby więcej osób mogło na nich być. Może wtedy "bunt" internautów nie byłby potrzebny.

DLATEGO SKLEP MONOPOLOWY, ŻE PAN, PANIE KRYSTIANIE W TYM SKLEPIE PRACUJE.



Post Merge: [time]Listopad 30, 2015, 22:01:29 [/time]
Otóż to. Nie byłem i nie jestem za likwidacją straży miejskiej, uważam, że powinno się ją zreformować z pożytkiem dla mieszkańców.

MYŚLĘ PODOBNIE - NIE LIKWIDOWAĆ LECZ ZREFORMOWAĆ I WYMAGAĆ - BO NIEKTÓRZY Z NICH TO CIAPCIAKI, KTÓRYCH TRZEBA DOSZKOLIĆ.

JEŚLI CHODZI O AKTYWNOŚĆ STRAŻY MIEJSKIEJ TO PIJACZKÓW PIJĄCYCH NA ŁAWECZKACH OSŁONIĘTYCH KRZEWAMI NA PLACU PRZY PRZYJAŹNI OBOK CAŁODOBOWEGO SKLEPU MONOPOLOWEGO   ŚCIGAJĄ CODZIENNIE. MOŻE DLATEGO NIEKTÓRZY ICH NIE LUBIĄ.



Post Merge: [time]Listopad 30, 2015, 22:08:58 [/time]
Jeszcze chciałbym dodać kilka rzeczy:
- dlaczego sklep monopolowy? Otóż dlatego że jest otwarty 24/7


DLATEGO SKLEP MONOPOLOWY PANIE KRYSTIANIE, BO PAN W TYM SKLEPIE PRACUJE.

STRAŻ MIEJSKA AKURAT TEREN PRZY MIEJSCU PANA PRACY (obok wieżowca - Przyjaźni 29) PATROLUJE W CIĄGU DNIA WIELOKROTNIE - UTRUDNIA TO NIEKTÓRYM ŻYCIE.

JEDNAK W MOJEJ OKOLICY JEST WIĘCEJ TYCH, KTÓRZY CIESZĄ SIĘ Z TYCH PATROLI BO PRZYNAJMNIEJ CZYJĄ SIĘ BEZPIECZNIEJ.

STRAŻNICY ROZGANIAJĄ PIJACKĄ KLIENTELĘ A WIĘC MONOPOLOWY TRACI ZYSK - I JAK TU NIE BYĆ  ZA LIKWIDACJĄ STRAŻY????

Post Merge: Listopada 30, 2015, 22:31:46
Problem nie leży w alkoholu tylko ludziach a jeżeli SM pozwala aby te "czerwone nosy" piły na mieście (przy okazji proponuje dokładnie zapoznać się z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi) i uwaga cytat z dziś jednego z czerwonych nosòw "ja panu tej listy nie podpisze bo jak ich zlikwidują to przyjedzie policja i nam pić nie pozwoli"

BZDURA. WŁAŚNIE TYCH PIJACZKÓW KUPUJĄCYCH W MIEJSCU PANA PRACY, PANIE KRYSTIANIE BEŁTY I PIJĄCYCH NA ŁAWECZKACH OSŁONIĘTYCH KRZEWAMI NA PLACU PRZY UL. PRZYJAŹNI (obok całodobowej budki z alkoholem, obok wieżowca przy Przyjaźni 29 i filii szkoły z klasami 1-3) ŚCIGAJĄ STRAŻNICY MIEJSCY.
TO ONI PRZEZ TO, ŻE SĄ BARDZO WIDOCZNI NA TYM PLACU, PRZEZ TO, ŻE WLEPIAJĄ MANDATY ZA PICIE NA ŁAWKACH, ŻE WLEPIAJĄ MANDATY WŁAŚCICIELOM PSÓW BEZ SMYCZY I BEZ KAGAŃCÓW SA NIELUBIANI.

SZKODA, ŻE NIE PRACUJĄ W PORZE NOCNEJ ZWŁASZCZA W MIESIĄCE CIEPŁE - BO W LATO PLAGA FIOLETOWYCH NOSÓW WRAZ Z NIEKTÓRYMI SPRZEDAWCAMI ZACHOWUJĄ SIĘ WRĘCZ SKANDALICZNIE - NIE MOŻNA OKNA OTWORZYĆ W NOCY A OCZYWIŚCIE POLICJA NA NASZE OSIEDLE ZAGŁĘBIA SIĘ CHYBA TYLKO, GDY W WIEŻOWCU JEST JAKA ROZRÓBA.
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2015, 22:31:46 wysłana przez jestem za »