Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra  (Przeczytany 5422 razy)

Offline WyabberowanyHamel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Witam,

W przeciągu jakoś ostatniego miesiąca w kranie dwukrotnie miałem totalnie brązową wodę, oczywiście ciepłą (tą droższą). W obu przypadkach nie było poinformowania o możliwym zanieczyszczeniu wody, możliwych datach, godzinach itp. Ewentualne informacje dotyczyły wymian liczników wody, co nie jest równoznaczne z dwudniowym zanieczyszczeniem (to też się zdarzyło).
Doprowadziło to do sytuacji odkręcania kranu "na maksa", byle tylko mieć czystą wodę. Jakże wiele osób było zdziwionych, gdy woda nadal była brudna mimo upływu kilku(nastu) minut (ciągłego "lania wody")! I tak pół dnia/cały dzień/dwa dni. Licznik nalicza, a spółdzielnia i dostawca wody są zadowoleni... Nawet pomijając koszty wody, nadal szkoda, że nie informują o takich pracach - przyjdziesz zmęczony z pracy, chcesz się wykąpać, a tu niespodzianka, która nie wiadomo kiedy się skończy!

Jakże łatwo im wywiesić informację, że w wyniku upałów nie będą pracować, a jakże trudno poinformować, że człowiek cały dzień będzie miał zanieczyszczoną wodę!

Sądzę, że jest to przynajmniej ignorancja i brak szacunku wobec lokatorów, a - w najgorszym wypadku - świadome oszustwo. Gdy im pieniędzy brak - od razu robią podwyżki; a gdy w grę wchodzi interes lokatorów - totalnie olewają temat i mają nas gdzieś, zbywają pismami i odwlekają terminy. Pokazywali to niejednokrotnie chociażby podczas dyskusji na temat rozliczania opłat za ogrzewanie i zmian sposobu naliczania.

SM Odra - dziękujemy!

« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 14:52:34 wysłana przez WyabberowanyHamel »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2015, 16:23:45 »
Witam,

W przeciągu jakoś ostatniego miesiąca w kranie dwukrotnie miałem totalnie brązową wodę, oczywiście ciepłą (tą droższą). W obu przypadkach nie było poinformowania o możliwym zanieczyszczeniu wody, możliwych datach, godzinach itp. Ewentualne informacje dotyczyły wymian liczników wody, co nie jest równoznaczne z dwudniowym zanieczyszczeniem (to też się zdarzyło).
Doprowadziło to do sytuacji odkręcania kranu "na maksa", byle tylko mieć czystą wodę. Jakże wiele osób było zdziwionych, gdy woda nadal była brudna mimo upływu kilku(nastu) minut (ciągłego "lania wody")! I tak pół dnia/cały dzień/dwa dni. Licznik nalicza, a spółdzielnia i dostawca wody są zadowoleni... Nawet pomijając koszty wody, nadal szkoda, że nie informują o takich pracach - przyjdziesz zmęczony z pracy, chcesz się wykąpać, a tu niespodzianka, która nie wiadomo kiedy się skończy!

Jakże łatwo im wywiesić informację, że w wyniku upałów nie będą pracować, a jakże trudno poinformować, że człowiek cały dzień będzie miał zanieczyszczoną wodę!

Sądzę, że jest to przynajmniej ignorancja i brak szacunku wobec lokatorów, a - w najgorszym wypadku - świadome oszustwo. Gdy im pieniędzy brak - od razu robią podwyżki; a gdy w grę wchodzi interes lokatorów - totalnie olewają temat i mają nas gdzieś, zbywają pismami i odwlekają terminy. Pokazywali to niejednokrotnie chociażby podczas dyskusji na temat rozliczania opłat za ogrzewanie i zmian sposobu naliczania.

SM Odra - dziękujemy!


Z informacją w SM Odrze nie jest tak zle.Ostatnio ,  w trosce o nasze bezpieczeństwo podesłali pismo z informacją,że zakupią czujniki gazu jakiejś renomowanej- wg nich - firmy i o dziwo kto chce to mu zamontują oczywiście obciążając kosztami chętnego.Prawdziwi łaskawcy, bowiem wcześniej chcieli uszczęśliwić wszystkich na siłę,wszystkich czyli mieszkańców osiedla Dąbrówka.Póki co nie mamy problemów z ciepłą wodą z kołchozowej kotłowni,bowiem sami decydujemy o kosztach jej podgrzania posiadając gazowe bojlery.
jestem gorszego sortu

piotrzpl

  • Gość
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2015, 15:46:13 »
no ale takie nr to nie tylko u was w odrze, u was np. w "Leningradach " zostały wymienione rury na plastiki co powoduje ze kamień się nie osadza,,, u nas w chemiku wystarczy ze fachowcy wejdą do pomieszczenia w bloku z pompami już pól dnia mamy brąz w kranach,,, na moje pytanie w SM CHEMIK w kwestii wymiany rur ponad 30 letnich odpowiedź lakoniczna ze mieszkania własnościowe wiec każdy powinien sam sobie wymienić, w mieszkaniu tak ale do mieszkania odp; brak smrodków i taki temat nigdy nie był poruszany

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2015, 18:29:02 »
a co ci po informacji? Po zakręceniu głównego zaworu zawsze poleci brudna woda z informacją czy też bez.
A skoro już piszę to grzeją już na oś Dąbrówka? ,  bo u mnie zimno :-\

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #4 dnia: Września 26, 2015, 19:24:53 »
Ostatnio ,  w trosce o nasze bezpieczeństwo podesłali pismo z informacją,że zakupią czujniki gazu jakiejś renomowanej- wg nich - firmy i o dziwo kto chce to mu zamontują oczywiście obciążając kosztami chętnego.Prawdziwi łaskawcy, bowiem wcześniej chcieli uszczęśliwić wszystkich na siłę,wszystkich czyli mieszkańców osiedla Dąbrówka
cena w sieci tego czujnika 95zł

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2015, 19:34:20 »
też dostałam informację o tym czujniku, no cóż SM troszczy sie o nas ;D . Moim zdaniem kto chciał to już sam sobie zamontował i to na pewno tańszym kosztem. Ale statystycznie rzecz biorąc to na pewno znajdą sie chętni, nieświadomi iż mogliby taki czujnik kupić dużo taniej i to niekoniecznie taki.
 ps> a montaż?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2015, 19:45:36 »
U mnie w bloku sm odra puściło info, że trzeba wymienić rury, bo już jest jakieś 30% przepustowości, dali wycenę, rozłożyli na lata.
Po kilku dniach biegali ludzie i nakłaniali by się nie zgadzać, by to sm zapłaciło, ja się pytam, a kto to sm ? - my...
No i przez takich anty nie zrobiła, nadal mamy brudną wodę, nadal te 30% przepustowości.
Do tego jak zapytałem o cenę przerobienia u mnie 'rur', to wyszło mi gorzej niż sm proponowała, już nie wspomnę, że w kosztach sm były też wejścia z zewnątrz do bloku, klatki itp.

Dodam, że nie jestem jakimś zwolennikiem sm, ale jak trzeba po 30 latach coś wymienić, to trzeba ;)

Dokładnych kosztów nie podaję, bo rozbuja się wojna wyliczeniowa

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Kto zapłaci za brudną wodę z kranu? - kolejny brak szacunku SM Odra
« Odpowiedź #7 dnia: Września 30, 2015, 19:46:04 »
NO PROSZĘ, A JA TAK ZAZDROŚCIŁEM MIESZKAŃCOM SM "ODRA"
PANI PREZES TAK PIĘKNIE WYPADA PRZED KAMERAMI.
NAJŚMIESZNIEJSZE JEST TO, ŻE ZAMIAST DBAĆ O MIESZKAŃCÓW BARDZO RYWALIZUJE Z PREZESEM SM "CHEMIK".
TO SAMO Z OPŁATAMI ZA OGRZEWANIE.

O CHEMIKU MÓWI SIĘ PRZED KAMERAMI, ŻE OSZUKUJĄ ALE SPORA CZĘŚĆ MOJEJ RODZINY MIESZKA W BLOKACH ODRY.
TEŻ NIE WIEDZĄ DLACZEGO MAJĄ PO KILKA TYSIĘCY NIEDOPŁATY.

W CHEMIKU MIESZKA WIĘCEJ MŁODYCH WIĘC SIĘ UPOMINAJĄ I NAGŁAŚNIAJĄ TEMAT.
W ODRZE STARSI LUDZIE SIEDZĄ CICHO ALE PŁACIĆ MUSZĄ.
ŻENADA   :-\