Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont ulicy Grunwaldzkiej.  (Przeczytany 35305 razy)

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 13, 2017, 18:00:07 »
No i doczekaliśmy się kolejnej kostki brukowej na ul.Grunwaldzkiej  Hurraaa.. może lepiej w Policach by było jakby ulice powstawały z kostki brukowej, szybciej i łatwiej by się rozbierało i układało..

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 22, 2017, 09:26:11 »
Teraz obok drugiej "kostki" przeciwny pas powstaje kolejne zagłębienie. A gdzie ponowne malowanie pasów? Czekają na mrozy? ;)

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 22, 2017, 20:51:00 »
ta ulica jak i inne np. WP to wstyd na całego

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 23, 2017, 12:34:10 »
Podobno jakaś stara, nieczynna kanalizacja deszczowa się zapada. ZWiK ma ją niby czymś wypełniać/zamulać. Informacje taką usłyszałem od pracowników wodociągów. To jest śmiech na sali. Czy i nas wszystko musi być od doopy strony? Cała ulica była rozkopana, wszystko na wierzchu: starą rurę wodną wymienić na nową (Stara będzie co chwila pękać, tak jak pękała do tej pory - to więcej niż pewne). Nieczynną kan.  deszczową usunąć/wywalić.
Teraz będą kombinować na żywym organiźmie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 23, 2017, 19:34:08 »
Teraz będą kombinować na żywym organiźmie.
                     
                  
                  
                     
                     
                     
                        
Teraz będą kombinować na żywym organiźmie.


Post Merge: Maja 23, 2017, 19:35:03
Nic dodać nic ująć.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 24, 2017, 19:58:52 »
Proponuję tak dla porządku nowo powstałe dziury w świeżo wyremontowanej Grunwaldzkiej jakoś nazwać tak żeby się nie pogubić w tym kostkowaniu nowej drogi. Pierwsza dziura niech się nazywa "odpowiedzialnosc" druga "transparentność" a trzecia która powstaje nazwijmy "postawa służby".

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2017, 20:59:43 »
Do cholery chyba ktoś z gminy  nadzorował te prace, a co idzie za tym jest odpowiedzialny i chyba powinien ponieść konsekwencje swojego zaniedbania. Na dzień dzisiejszy remont grunwaldzkiej zahacza o Bareje, żeby nie powiedzieć ze zakończono remont, aby zacząć remont
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 25, 2017, 07:56:03 »
Zahaczając o Bareję można by powiedzieć , że "to był remont na miarę naszych możliwości", a że pewnie były małe to i efekt jest jaki jest. Ale tak całkiem serio bo tutaj naprawdę sprawa jest poważna, to ktoś dał nieźle dupy że dzieją się takie rzeczy, to jakaś kpina. Panowie producenci z programu "Absurdy drogowe" mają u nas dobry materiał no kolejny odcinek :-(.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 25, 2017, 10:59:29 »
Ciekawe co na to urzędasy gminni ? Mam nadzieje ze za naprawę nie zapłaci gmina, ze jest jakaś gwarancja. Przede wszystkim gdzie jest odpowiedzialność urzędnicza
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 25, 2017, 11:55:20 »
Ciekawe co na to urzędasy gminni ? Mam nadzieje ze za naprawę nie zapłaci gmina, ze jest jakaś gwarancja. Przede wszystkim gdzie jest odpowiedzialność urzędnicza
Nie myl pojęć - to droga powiatowa i powiat odpowiada za remont drogi.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 25, 2017, 11:57:43 »
Inwestycję przeprowadził, projektował, wybierał wykonawcę, nadzorował i rozliczał Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.
I to urzędnicy ZZDW i wybrani przez tę instytucje pracownicy nadzoru odpowiadają za fuszerki i złe wykonanie oraz za to, że już są przeterminowani z dokończeniem prac.

Ja wiem, że zaraz się na mnie zwali lawina uwag, zdecydowałem się jednak zabrać głos, by sprawa była jasna kto i za co w tym całym ambarasie odpowiada.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 25, 2017, 12:15:13 »
Nie myl pojęć - to droga powiatowa i powiat odpowiada za remont drogi.
Wiesz teraz to ciężko dojść która droga jest czyja i kto za jako kawałek drogi odpowiada.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 25, 2017, 12:22:08 »
Wiesz teraz to ciężko dojść która droga jest czyja i kto za jako kawałek drogi odpowiada.
mylisz się. jest jasno określone która droga jest krajowa, wojewódzka, powiatowa czy gminna.

Ja wiem, że zaraz się na mnie zwali lawina uwag, zdecydowałem się jednak zabrać głos, by sprawa była jasna kto i za co w tym całym ambarasie odpowiada.
kto odpowiada za nie wymienioną rurę wodną, o której wiadomo od lat, że pęka na całej długości ul. grunwaldzkiej?
kto odpowiada za nieusuniętą nieczynną, ceglaną poniemiecką kan. deszczową leżącą pod ul. grunwaldzką?
gmina partycypowała w kosztach remontu. gmina wiedziała o felernej rurze i kanalizacji. GMINA pozwoliła na fuszerkę!
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2017, 12:24:11 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 25, 2017, 12:26:00 »
Już nie rób człowieku z siebie takiego męczennika. A jak już wszystko ma być jasne i transparentne w zakresie odpowiedzialności to zapomniało Ci się dodać że ZZDW powołał zarząd województwa a nadzoruje Marszałek z którym Burmistrz ponoć świetnie współpracuje. Oraz taki mały szczegół skoro policcy podatnicy dołożyli się do remontu tej drogi to urzędnicy gminy powinni również pilnować remontu.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 26, 2017, 08:00:27 »
Franczeska masz rację, że nasi urzędnicy powinni pilnować remontu, i pilnowali na tyle na ile jest się w stanie firmę upilnować. Żaden z urzędników nie będzie stał cały dzień na placu budowy i pilnował. Nadzór odbywa się jeśli nawet codziennie to tylko przez "chwilę" podczas wizyty na placu budowy. Od nadzoru stałego jest kierownik budowy, kierownik robót i branżowi inspektorowie specjalnie do tego celu zatrudnieni. Pozostaje tylko tajemnicą poliszynela dlaczego nie zlikwidowano starych sieci, które jak tutaj pisano podobno się zapadają i są "odpowiedzialne" za aktualny stan drogi. Nawet jeśli wszyscy dobrze się wywiązali ze swoich obowiązków i dopilnowali prac, to ktoś popełnił poważny błąd i zdecydował o tym, że te sieci zostały i jest jak jest. I powiedzmy, że "dobrze" wykonany remont przegrywa z głupotą jakiegoś decydenta i wszyscy na tym tracą.