Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "Twój radny"  (Przeczytany 10000 razy)

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
"Twój radny"
« dnia: Lipca 30, 2015, 21:35:00 »
Nie ma zgody Zarządu Powiatu na skrzynki pocztowe w centrum miasta, służące do kontaktu mieszkańców z radnymi w ramach naszej akcji "Twój radny". Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na wniosek mój i radnego Dominika Brzęckiego. Mimo pozytywnego odbioru inicjatywy i wcześniejszej zgody Starosty i Wicestarosty, Panowie po zastanowieniu najwyraźniej zmienili zdanie. Dlaczego - argumentów w odpowiedzi nie podano. Rozwinięcie tematu, wraz ze zdjęciem odpowiedzi na wniosek - jak zwykle na moim blogu.
Jednocześnie zapraszam na cotygodniowe spotkania z radnymi przy kawie. Spotykamy się w każdy czwartek w Cukierni Piekarni Staromiejskiej przy ul. Bankowej, między 16 a 18. Zapraszamy!
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

saga

  • Gość
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 31, 2015, 10:12:02 »
Ta odpowiedź naprawdę Pana zdziwiła? Jeszcze chciałby Pan, żeby zarząd powiatu się Panu tłumaczył? Panie Tomaszu, koalicjantowi nawet nie wypada takich żalów publicznie wylewać. Przecież zarząd to także Pana partyjny kolega. 

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 31, 2015, 20:47:52 »
Tak, zdziwiła. Tak, chciałbym jakichś wyjaśnień. Nie wiem co koalicjantowi wypada, ale warto by chyba sięgnąć do definicji słowa "koalicjant". Myślę, że chodzi generalnie o realizowanie wspólnego celu. W tym przypadku zaproponowaliśmy taki cel i środki jego realizacji. I uzyskaliśmy aprobatę. I nagle się okazuje, że część akcji "Twój radny" jest kwestionowana. Przykre. Tym bardziej, że projekt jest praktycznie bezkosztowy.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 31, 2015, 22:40:01 »
Panowie może logo akcji powinno być zielone? A tak to brak zgody,  ot taka gryficka filozofia postawy służby - służby mieszkańcom.

saga

  • Gość
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 31, 2015, 22:52:33 »
Tak, zdziwiła. Tak, chciałbym jakichś wyjaśnień. Nie wiem co koalicjantowi wypada, ale warto by chyba sięgnąć do definicji słowa "koalicjant". Myślę, że chodzi generalnie o realizowanie wspólnego celu. W tym przypadku zaproponowaliśmy taki cel i środki jego realizacji. I uzyskaliśmy aprobatę. I nagle się okazuje, że część akcji "Twój radny" jest kwestionowana. Przykre. Tym bardziej, że projekt jest praktycznie bezkosztowy.
To co Pan zrobił lub zrobi z tym fantem? Poza oczywiście żaleniem się na forum publicznym (już widzę starostę krztuszącego się ze śmiechu popcornem w trakcie czytania tych naszych wpisów). Już słyszałam w tej kadencji jak PiS publicznie zapowiadał, że będzie się domagał od burmistrza przeprosin za oszkalowanie Waszego wicestarosty... I co? I nic - przyszła sesja i Wasz przedstawiciel prawie przeprosił burmistrza za takie pogróżki, podobno dla dobra powiatowej koalicji. Panie radny - nie da się być w koalicji rządzącej i korzystać z przywileju bycia w opozycji.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 31, 2015, 23:14:07 »
Wydaje mi się, że starosta już wcześniej zaksztusił się ze śmiechu popcornem czytając ten oficjalny komunikat o jutrzejszym treningu syren alarmowych.
A tak pozatym herbatko to nie wiem jakiego przedstawiciela masz na myśli? ale radny Tokarczyk nie domagał się niczego od burmistrza.

saga

  • Gość
Odp: \\\"Twój radny\\\"
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 01, 2015, 08:32:54 »
Wydaje mi się, że starosta już wcześniej zaksztusił się ze śmiechu popcornem czytając ten oficjalny komunikat o jutrzejszym treningu syren alarmowych.
A tak pozatym herbatko to nie wiem jakiego przedstawiciela masz na myśli? ale radny Tokarczyk nie domagał się niczego od burmistrza.
No przecież napisałam, że nikt z PiS ostatecznie przeprosin się nie domagał. A powinni to zrobić wszyscy, bo burmistrz wtedy faktycznie mocno minął się z prawdą, oskarżając publicznie (na sesji) swojego byłego zastępcę (obecnie wicestarostę z PiS) o to, że przez jego opieszałość mieszkańcy Polic jeszcze nie mogą korzystać z samorządowej karty dużej rodziny. Burmistrz do dziś nie przeprosił, a skoro PiS o sprostowanie tej wypowiedzi nawet nie prosił, to rozumiem, że mieszkańcy Polic za brak tej karty pretensje mogą śmiało rościć właśnie do obecnego wicestarosty.
A teraz z radnych PiS nabija się sam starosta. Bo jak inaczej można potraktować jego następującą odpowiedź: "Zarząd Powiatu w Policach proponuje wstępnie i pilotażowo umiejscowienie jednej skrzynki przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Policach zlokalizowanym przy ul. Tanowskiej 8. Skrzynka ta umożliwi mieszkańcom powiatu przekazywanie radnym spraw i postulatów do rozpatrzenia. Umiejscowienie skrzynki na zewnątrz budynku stworzy dodatkową możliwość korzystania z niej przez całą dobę". Jak wszyscy wiedzą, ta lokalizacja jest każdemu po drodze. Skrzynkę będą mijali ci co idą do Biedronki, Lidla, Kościoła... Można powiedzieć, że będzie ona w samym środku największego osiedla :) Jak nic pilotaż wykaże, że jest ona potrzebna psu na budę i urzędnikom na łubudubu :)
Ale PiS w Policach cały czas na kolanach przed Gryfem. Niby dlaczego Gryf miałby sprzyjać radnym z PiS w promowaniu siebie przed potencjalnymi wyborcami. Gryf idzie po pełnię władzy. I wie, że praca na ostateczny wynik w wyborach samorządowych 2018 r. już się zaczęła.
 

Post Merge: [time]Sierpień 01, 2015, 08:59:58 [/time]
I jeszcze jedno: żadna łaska, że powiat opublikuje adresy mailowe radnych. W okrzepłych demokracjach to standard. Jeden z przykładów: http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_50591.asp I autorski program nie był do tego potrzebny, po prostu - urzędnicy wykonali, co do nich należało.

Post Merge: Sierpnia 01, 2015, 11:21:51
No i nie mogę się powstrzymać :) Tak Gryf idzie po kolejne zwycięstwo w wyborach za trzy lata:
Prace, które dawno powinny być zrobione, są teraz zasługą radnej Gryfa. Super! Telewizja pokazała, uświadomiła wyborcom, komu to zawdzięczają. A ile interpelacji i wniosków PiS zostało zrealizowanych? Telewizja czeka na zgłoszenia. Można zsumować te z gminy i powiatu. Myślę, że i tak wyjdzie około... zera. Bo radni PiS przez koalicję w powiecie nie mogą sobie nawet pozwolić na bycie zdecydowaną opozycją w gminie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2015, 11:21:51 wysłana przez saga »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 01, 2015, 15:30:38 »
Gmina miodem i mlekiem płynąca... W ciągu kilku lat z pierwszej dziesiątki najbogatszych gmin do..  pierwszej setki? Nasi włodarze zamiast inwestować w rozwój gminy stawiają ławki i remontują chodniki... Ciekawy cz był przetarg na remont chodnika? Jeżeli nie to zapewne remont robi spółka gminna czy spółka 'gminna' syna?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 01, 2015, 22:06:56 »
Nasi włodarze zamiast inwestować w rozwój gminy stawiają ławki i remontują chodniki...
W co mają inwestować, jak nie w infrastrukturę? Swoją drogą z tymi chodnikami jakoś super nie jest.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 02, 2015, 15:16:42 »
Policka kablówka robi sobie jaja z mieszkańców.
Apelują aby radni zgłaszali do nich tematy dot. interpelacji a jednocześnie sami będąc na sesji RM w momencie gdy zaczyna się punkt "interpelacje" wyłączają kamerę!! Powód wiadomy, taka relacja z sesji nie byłaby poprawna politycznie, bo 80% interpelacji wnosi czworo radnych spoza Gryfa.  :-X
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2015, 16:11:18 »
W co mają inwestować, jak nie w infrastrukturę?
Oczywiście ze w infrastrukturę tylko jaką  korzyść dla Gminy (prócz kilku głosów dla Gryfa) niesie cytowany chodnik. Jestem za spełnianiem potrzeb mieszkańców lecz przy okazji wypadało by szukać nowych źródeł do budżety czyli inwestować w infrastrukturę która może się zwrócić.... Gryf jest mistrzem populizmu i spełniania podstawowych potrzeb- kwiatek ławka i chodnik- a wszystko to bez ładu i składu a do tego niskiej jakości...
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 05, 2015, 22:53:27 »
Jestem za spełnianiem potrzeb mieszkańców lecz przy okazji wypadało by szukać nowych źródeł do budżety czyli inwestować w infrastrukturę która może się zwrócić....

A bo widzisz, nie myślisz w szerszej perspektywie. To się robi tak:
1) Stawia się ławki;
2) Daje pobliskiemu sklepowi koncesję na alkohol;
3) Kasuje się opłaty za koncesję;
4) Wysyła się straż miejską, żeby kasowała mandaty za picie w miejscu publicznym (bo żulki zalegają na pobliskiej ławce).

I proszę, masz infrastrukturę, która na siebie zarabia :D

Innego pomysłu na zarabiająca na siebie infrastrukturę nie widzę.

Co do sposobów zarabiania, to dawno, dawno temu był pomysł, żeby wykorzystać teren z ruinami fabryki w celu zorganizowania ogólnopolskiego turnieju paintballa. Raz, że promocja regionu to jeszcze sporo pieniędzy by za tym poszło, ale inicjatywa padła jak się okazało, że teren trzeba by porządnie odminować, a to kosztuje...

Offline gigus 36

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 07, 2015, 10:03:25 »
Po waszych wypowiedziach wynika że trzeba przeprowadzić referendum za odwołaniem burmistrza i jego bandy zwolnić połowę urzędników bo trochę nas to kosztuje i zacząć tworzyć miejsca pracy bo na Policach zaczyna się robić skansen.

saga

  • Gość
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 07, 2015, 11:14:19 »
Po waszych wypowiedziach wynika że trzeba przeprowadzić referendum za odwołaniem burmistrza i jego bandy zwolnić połowę urzędników bo trochę nas to kosztuje i zacząć tworzyć miejsca pracy bo na Policach zaczyna się robić skansen.
Ty tak na poważnie? :) Jeśli jesteś z Polic, to się rozejrzyj... Spróbuj znaleźć w swoim otoczeniu chociaż 10 osób, które podpiszą wniosek o referendum. Zaręczam, nawet wśród tych, co w prywatnych rozmowach narzekają na Gryfa i burmistrza, nie znajdzie się tylu odważnych lub lekkomyślnych. Każdy ma w rodzinie lub wśród przyjaciół osoby związane z urzędem gminy, spółkami podległymi gminie lub utrzymujące się ze zleceń od gminy, a i zakłady chemiczne nie zapewniają azylu. Burmistrz zaś już wielokrotnie pokazał - nielojalności nie wybacza. Nawet dużą partię ogólnopolską (PiS) sobie podporządkował. Trzeba w końcu to przyznać - mamy w Policach monarchię, i to chyba taką mocno zbliżoną do wczesnofeudalnej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2015, 11:16:19 wysłana przez saga »

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: "Twój radny"
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 07, 2015, 13:19:45 »
Ty tak na poważnie?  Jeśli jesteś z Polic, to się rozejrzyj... Spróbuj znaleźć w swoim otoczeniu chociaż 10 osób, które podpiszą wniosek o referendum. Zaręczam, nawet wśród tych, co w prywatnych rozmowach narzekają na Gryfa i burmistrza, nie znajdzie się tylu odważnych lub lekkomyślnych. Każdy ma w rodzinie lub wśród przyjaciół osoby związane z urzędem gminy, spółkami podległymi gminie lub utrzymujące się ze zleceń od gminy, a i zakłady chemiczne nie zapewniają azylu. Burmistrz zaś już wielokrotnie pokazał - nielojalności nie wybacza. Nawet dużą partię ogólnopolską (PiS) sobie podporządkował. Trzeba w końcu to przyznać - mamy w Policach monarchię, i to chyba taką mocno zbliżoną do wczesnofeudalnej.

Trafiłaś w sedno, można jeszcze tylko dodać, że media lokalne jedzą z ręki Gryfa.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".