Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wózek widłowy - jaki model?  (Przeczytany 6355 razy)

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Wózek widłowy - jaki model?
« dnia: Kwietnia 23, 2015, 14:36:52 »
Czy jest ktoś tutaj, kto orientuje się w wózkach widłowych. Niedługo jedziemy do Niemiec kupić wózek widłowy do pracy na zewnątrz przy załadunku tirów europaletami. Pytanie jaki wybrać? Linde, Toyota, Still ? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Wózek widłowy - jaki model?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2015, 16:02:56 »
Pracowałem 2 lata na linde h40 diesel i mogę śmiało polecić ten wózek. Do załadunku nadaje się idealnie, bez żadnej dźwigni z biegami tylko dwa pedały przód tył oraz oczywiście po środku hamulec ale jego radze nie używać. Do tego klimatyzacja i na prawdę można komfortowo pracować.

Offline szakal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Wózek widłowy - jaki model?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2015, 18:35:25 »
Ja od 4 lat latam STILLem również dieslem i nie mam mu nic do zarzucenia no i w przeciwieństwie do przedmówcy ja osobiście uważam za atut łopatki przy kierownicy przód i tył... Nadmiar pedałów może jest i modny ale mi nie odpowiada... może gdybym tylko jeździł wózkiem ale tak nie jest. Prawda jest taka że różne są gusta i o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie Still jest bardzo niezawodną maszyną a co lubi operator to już inna sprawa ;-)
Wiesz jak rozpoznać Strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi... zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż cała reszta.

Offline BARTEKK83

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Wózek widłowy - jaki model?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2015, 22:52:41 »
Ja również polecam Linde przy zaladunku warto miec opcje przesuwania widel prawo-lewo jezdze na sztaplarce z manetka przod -tyl oraz na linde z pedałami przód tył zdecydowanie lepiej jeździ sie ta druga. Odradzam sztaplare na gaz butla starcza na około jedna zmianę ciągłej jazdy a najczęściej gaz się kończy w najmniej odpowiedniej chwili

Offline Grigorij

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Wózek widłowy - jaki model?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 10, 2015, 16:03:45 »
jeszcze jeden ciekawy wózek widłowy jest - Manitou i wiele innych też jest, od wyboru do koloru wg gusta i upodobania
O jak to możliwe <mysli>