Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Inne tematy => Motoryzacja => Wątek zaczęty przez: mocny w Kwiecień 23, 2015, 14:36:52

Tytuł: Wózek widłowy - jaki model?
Wiadomość wysłana przez: mocny w Kwiecień 23, 2015, 14:36:52
Czy jest ktoś tutaj, kto orientuje się w wózkach widłowych. Niedługo jedziemy do Niemiec kupić wózek widłowy do pracy na zewnątrz przy załadunku tirów europaletami. Pytanie jaki wybrać? Linde, Toyota, Still ? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Tytuł: Odp: Wózek widłowy - jaki model?
Wiadomość wysłana przez: swiezak w Kwiecień 23, 2015, 16:02:56
Pracowałem 2 lata na linde h40 diesel i mogę śmiało polecić ten wózek. Do załadunku nadaje się idealnie, bez żadnej dźwigni z biegami tylko dwa pedały przód tył oraz oczywiście po środku hamulec ale jego radze nie używać. Do tego klimatyzacja i na prawdę można komfortowo pracować.
Tytuł: Odp: Wózek widłowy - jaki model?
Wiadomość wysłana przez: szakal w Kwiecień 23, 2015, 18:35:25
Ja od 4 lat latam STILLem również dieslem i nie mam mu nic do zarzucenia no i w przeciwieństwie do przedmówcy ja osobiście uważam za atut łopatki przy kierownicy przód i tył... Nadmiar pedałów może jest i modny ale mi nie odpowiada... może gdybym tylko jeździł wózkiem ale tak nie jest. Prawda jest taka że różne są gusta i o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie Still jest bardzo niezawodną maszyną a co lubi operator to już inna sprawa ;-)
Tytuł: Odp: Wózek widłowy - jaki model?
Wiadomość wysłana przez: BARTEKK83 w Kwiecień 26, 2015, 22:52:41
Ja również polecam Linde przy zaladunku warto miec opcje przesuwania widel prawo-lewo jezdze na sztaplarce z manetka przod -tyl oraz na linde z pedałami przód tył zdecydowanie lepiej jeździ sie ta druga. Odradzam sztaplare na gaz butla starcza na około jedna zmianę ciągłej jazdy a najczęściej gaz się kończy w najmniej odpowiedniej chwili
Tytuł: Odp: Wózek widłowy - jaki model?
Wiadomość wysłana przez: Grigorij w Sierpień 10, 2015, 16:03:45
jeszcze jeden ciekawy wózek widłowy jest - Manitou i wiele innych też jest, od wyboru do koloru wg gusta i upodobania