Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196017 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #420 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:25:04 »
Detonator, przeciętny Polski kierowca o inteligentnych ledach może sobie pomarzyć. Obecna pora roku + opady + niewidoczni piesi + oświetlenie ulic rodem z PRL'u - to jest prawdziwym powodem częstych potrąceń. Wyjeżdżając dzisiaj rano z Polic widoczność była beznadziejna. Na ul. Sczanieckiej w Szczecinie widoczność jak w dzień.LEDY, LEDY i JESZCZE RAZ LEDY!!!
żadne pseudo ledowe pojedyncze  punktowe białe światło nad przejsciem dla pieszych nie rozwiąże problemu.
Niestety jak na razie pomniki są ważniejsze niż bezpieczenstwo
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #421 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:31:36 »
Detonator, przeciętny Polski kierowca o inteligentnych ledach może sobie pomarzyć.

Wiem, chodzilo mi o rozwiazanie docelowe, a nie stan faktyczny wiekszosci obecnych pojazdow. Chcialem jedynie wskazac, ze oswietlenie jest waznym elementem, glupi przyklad -> stan odblysnika w zwyklym reflektorze. Wielu ignoruje stan tego elementu, nie zdajac sobie sprawy jak jego stan przeklada sie na jakosc swiecenia.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #422 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:32:26 »
Mam w aucie ksenony, wymieniłem żarniki na Nightbreakery Osrama. Światła jest znacznie więcej, ale w takich warunkach i tak jest go za mało. W Szczecinie tego problemu oczywiście nie ma, bo miasto dba o bezpieczeństwo stosując znacznie lepsze oświetlenie drogowe.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #423 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:34:09 »
W Szczecinie tego problemu oczywiście nie ma, bo miasto dba o bezpieczeństwo stosując znacznie lepsze oświetlenie drogowe.

W miescie tak, jednak poza miastem juz inaczej to wszystko wyglada.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #424 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:44:37 »
Niestety, deszcz, ciemno, poranny pośpiech często zaparowane szyby i niewinne dzieciątko jest w szpitalu. Najechałam rano na wypadek przy Piłsudskiego, pani stojąca przede mną zareagowała dość nerwowo, chciała chyba ominąć auta stojące na awaryjnych i z impetem zaczęła cofać uderzając swoim tyłem auta w moje rozwalając mi zderzak. Nie zauważyła że stałam za nią, nerwy, widok leżącego dziecka... Pora na więcej uwagi i ze strony kierowców ale i też pieszych. Mam nadzieję, że dziewczynka szybko wróci do zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 17:46:32 wysłana przez An_na »

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #425 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:01:58 »
Lepsze światła samochodowe ? piszecie??? ;D Nie umie opisać jak mi się wspaniale widoczność poprawia kiedy dostaję coraz lepszymi światłami po oczach :P

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #426 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:22:15 »
Lepsze światła samochodowe ? piszecie??? ;D Nie umie opisać jak mi się wspaniale widoczność poprawia kiedy dostaję coraz lepszymi światłami po oczach :P
Oslepiają Cię nie nowoczesne światła ledowe, tylko pseudo zenony zamontowane przez Januszy tuningu  :P
Ot taka mała drobnostka
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #427 dnia: Grudnia 01, 2016, 21:00:39 »
Do tego jazda na dziennych z Lidla, zenonach z allegro i przeciwmgielnych jednocześnie. Dramat...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline waldeck4

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #428 dnia: Grudnia 07, 2016, 11:32:05 »
...nie potrzeba doswietlac przejsc dla pieszych,potrzeba jest oswietlenia chodnikow i poboczy....nie ulic.W Policach i podobnie jak w wiekszosci miast oszczedzajacych na oswietleniu  szuka sie niepotrzebnych i nic nie dajacych doswietlen....pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #429 dnia: Grudnia 07, 2016, 12:16:40 »
Wystarczy brać przykład ze Szczecina.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #430 dnia: Grudnia 07, 2016, 16:48:56 »
potrzeba jest oswietlenia chodnikow i poboczy
Taaa, najlepiej jeszcze niech będą podgrzewane te chodniki. A może tak niech pieszy po prostu uważa a nie gapi się w smartfona w słuchawkach na uszach i wchodzi na pasy jak święta krowa w Indiach. Poza tym odblaski  trzeba nosić.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #431 dnia: Grudnia 07, 2016, 17:18:10 »
Bosman widać ze jesteś kierowcą i widzisz świat tylko z perspektywy samochodu i uważasz e wina gruntownie leży po stronie pieszych i rowerzystów  a kierowcy są  dobrzy i jeżdżą zgodnie z przepisami. Powiem ci tak ja widzę świat z tych trzech pozycji i mogę ci powiedzieć ze każda grupa ma za uszami. Co do odblasków no to wiesz nie jest obowiązkowe i wiesz trochę by głupio wyglądał ładna laska w futerku z norek i w kamizelce odblaskowej. Prostom rzeczą by było wszywanie  przez producenta odzieży zimowej odblaskowe elementy.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #432 dnia: Grudnia 07, 2016, 19:59:11 »
Akurat kierowcą nie jestem. tzn nie posiadam samochodu, a to że każdy ma za uszami to jest wiadome. Za brak odblasków w godzinach wieczornych można dostać mandat. I nie mówie o kamizelce tylko o odblaskach, taki chociażby pasek odblaskowy który może być założony np na rączkę torebki Pani w futerku z yorkiem na ręku.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #433 dnia: Grudnia 07, 2016, 20:24:33 »
Za brak odblasków w godzinach wieczornych można dostać mandat.
No wiesz na  terenie zabudowanym nie masz obowiązku posiadania odblasków i nie grozi ci mandat. Posiadanie odblasku obowiązuje na terenie nie zabudowany, ogólnie musisz być widoczny dla innych użytkowników drogi
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #434 dnia: Grudnia 07, 2016, 20:24:54 »
Prostom rzeczą
:o


Za brak odblasków w godzinach wieczornych można dostać mandat. I nie mówie o kamizelce tylko o odblaskach, taki chociażby pasek odblaskowy który może być założony np na rączkę torebki Pani w futerku z yorkiem na ręku.
Mandat można dostać tylko za brak odblasku poza obszarem zabudowanym, ale z resztą się zgadzam.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.