Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196006 razy)

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #285 dnia: Grudnia 09, 2015, 21:28:22 »
kierowca miał prawo niezauważyć pieszego przy takim oświetleniu drogi
.Przechodze tym przejściem przynajmniej dwa-trzy razy dziennie. W godzinach popołudniowo - wieczornych zawsze obawiam się wejścia na pasy, bo po pierwsze bardzo słabe oświetlenie, a po drugie  młodzi kierowcy lubią na Zamenhofa poszaleć. I bardzo wielu kierowców nie zatrzymuje się przy pasach, nawet gdy  przechodzący jest już na pasach.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #286 dnia: Grudnia 09, 2015, 21:40:39 »
Jestem częstym kierowcą i pieszym w tym miejscu. Tam ludzie w większości przypadków przechodzą z klapkami na oczach. Nie da sie tam osiągnąć dużych prędkości, po prostu jest to nierealne.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #287 dnia: Grudnia 10, 2015, 08:58:23 »
Generalnie piesi mają klapki na oczach w Policach. Marudzicie że słabe oświetlenie, że słabe ozanczenie a nawet nie chce się wam odwrócić głowy. Patrzcie zanim wejdziecie na jezdnie i wszystko będzie ok.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #288 dnia: Grudnia 10, 2015, 15:25:05 »
według mnie winne ponoszą i jedni i drudzy, jedni chodzą ja święte krowy w Indiach, i uważa ze on wchodzi na pasy to już nie musi uważać, a nie zastanowi się ze samochód jest już za blisko i nie wyhamuje, ale włazi,,, no i są kierowcy co jeżdżą jak wariaci, no i ci gorsi co uważają ze oni jada i wszystko co zrobią jest super i wszystko im wolno,,, czyli wina leży po środku,,, czyli trzeba uważać zawsze   

Offline Sicarius

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #289 dnia: Grudnia 13, 2015, 16:17:41 »
Wszędzie światła na żądanie, jak przy Kindze - problem rozwiązany.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #290 dnia: Grudnia 13, 2015, 19:53:23 »
Wszędzie światła na żądanie, jak przy Kindze - problem rozwiązany.
Wszędzie podziemne (nadziemne) przejścia - problem rozwiązany.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #291 dnia: Grudnia 13, 2015, 20:05:14 »
Wszędzie podziemne (nadziemne) przejścia - problem rozwiązany
Nawet przechodząc przez ulicę będziesz miał pod górkę   :'(


Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #292 dnia: Grudnia 14, 2015, 18:57:57 »
Tydzień temu ( 7.12.2015r poniedziałek) został nagrany reportaż przez naszą regionalną Kablówkę TELETYDZIEŃ z 11.12.2015.
Fajnie że coś nagrali ale czemu nie pojawiła się żadna informacja o tym iż sprawa ciągnie się od kilku lat i że ciągle są wysyłane pisma do Burmistrza i nadal nic!!
Chodzenie do Gminy niczym nie skutkuje. Rozmowa z Panem Bednarkiem także niczego nie wniosła.
Udało się namalować pasy po interwencji u Burmistrza bo zapomnieli jak to stwierdził nasz naczelny, ale linii ciągłej już nie raczyli namalować bo i po co.
Dla czego nie zostały pokazane w nagraniu samochody które się wyprzedzały NA PRZEJŚCIU dla pieszych?!!
Jest informacja iż do wyprzedzania dochodzi przed przejściem co jest jednak nie do końca prawdą.
I pytanie co do tej pierdzielonej drogi czy tego przejścia ma ZGKIM bo ja tu czegoś nie rozumiem?!!
Zapraszam Pana Diakuna o godzinie 15.20 niech spróbuje przejść przez to przejście jak tak ma wszystko gdzieś i pogadamy później.


Ja nie odpuszczę tematu tego przejścia i szczerze ostrzegam kierowców BĘDĘ ROBIŁ ZDJĘCIA I NOSIŁ NA POLICJĘ a jeśli to nie pomoże to w godzinach szczytu o godz 15-16 będę chodził z mieszkańcami po pasach i zablokuję tym samym ruch w Policach aż po same zakłady. Może w tedy Gmina zauważy że coś tu jest nie tak i zacznie traktować sprawę poważnie.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #293 dnia: Grudnia 14, 2015, 23:33:13 »
BĘDĘ ROBIŁ ZDJĘCIA I NOSIŁ NA POLICJĘ
Lepiej się weź do roboty.

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #294 dnia: Grudnia 23, 2015, 12:03:22 »
Chciałbym podziękować władzą za dwie białe żarówki na ul. Grunwaldzkiej. Pisałem o tym kilka miesięcy temu, że przydały by się ale nie można było chyba tego zrobić do teraz. Naprawde dziękuje i proszę o jeszcze jedną nad przejściem przy Intermarche bardzo przydatna by tam była, zwiększyła bezpieczeństwo na tym przejściu.👏👏👍👍

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #295 dnia: Grudnia 23, 2015, 12:17:46 »
BĘDĘ ROBIŁ ZDJĘCIA I NOSIŁ NA POLICJĘ
Lepiej się weź do roboty.

Coś w tym złego, że kolega Robercik chce tak robić? Popieram takie działanie jak najbardziej.

Sory, ale ktoś, kto wyprzedza na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim powinien mieć odebrane prawo jazdy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #296 dnia: Grudnia 23, 2015, 12:33:41 »
Przejście dla pieszych przy miasteczku rzemieślniczym jest poza obszarem zabudowanym. Czyli zgodnie z nowymi przepisami piesi poruszający się po drodze (czyli także po pasach) poza terenem zabudowanym powinni po zmierzchu mieć założone kamizelki odblaskowe. Nie widziałem jeszcze nikogo tam tak ubranego - podczas przechodzenia przez pasy.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #297 dnia: Grudnia 23, 2015, 16:21:04 »
I tu kolega JOJO się myli. Zapraszam na przejście ok godz  7.20 i zobaczysz jak idzie chłopak niepełnosprawny w kamizelce.
Moje dzieci wszystkie mają odblaski, szkolne na plecakach w trzech miejscach a najmłodsze ma w dwóch miejscach na wózku.

Ale wracając do tematu , to okazuje się że puki co to nie muszę robić zdjęć bo już zapadła decyzja o postawieniu w tym miejscu dodatkowego oznakowania przejścia dla pieszych. Ma ono wyglądać jak na ul. Siedleckiej przy przychodni.
Zabrakło w miarę szybkiej  informacji ze strony Gminy  że są działania w tym kierunku.
Możliwe że oświetlenie powstanie jeszcze w tym roku, ale jeśli się nie wyrobią to także da się zrozumieć, ważne że będzie bezpieczniej bo i o to chodziło.


Jako że mamy okres świąteczny to życzę wszystkim zdrowych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nowym roku.


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #298 dnia: Grudnia 23, 2015, 16:36:06 »
No i proszę, wczoraj miałem sytuację gdzie przechodziłem pasami przez dwupasmówkę, auto na lewym się zatrzymało, pan na prawym nawet nie spojrzał.

A dziś byłem świadkiem jak samochód wyjeżdżał z podporządkowanej w prawo, od razu na przejście dla pieszych. Ustąpił rowerzyście, patrze a lewym zapieprza autobus (z 70 jechał na ograniczeniu do 50). Dosłownie milimetry i klakson skręcającego uratował rowerzystę. Potem widziałem, że osobówka zatrzymała się obok autobusu i coś tam się kłócili, nie zdziwiłbym się gdyby jeszcze kierowca autobusu miał pretensje do świata.

Z pół godziny temu podobna sytuacja, zatrzymuję się by gościa z dzieckiem puścić, z naprzeciwka paniusia w BMW nawet nie drgnęła. Gdyby dzieciak szedł sam to mogłoby być nieciekawie.

I w takich chwilach z czystym sumieniem podesłałbym film na policję i do przełożonego. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć sytuacje jak z tą paniusią (aczkolwiek karałbym maksymalnie) bo można się zagapić, "nie dogadać" się z kierowcą z naprzeciwka (sam parę razy tak miałem). Ale wyprzedzanie z pełną premedytacją na przejściu dla pieszych widząc, że auto obok stoi/zatrzymuje się = utrata prawka na całe życie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #299 dnia: Grudnia 23, 2015, 19:24:11 »
Robercik32 - jeżeli tak piszesz to zapewne tak jest. Nie spędzam na tym przejściu całego dnia. Wiem natomiast, że bardzo dużo użytkowników tego przejścia takich oznaczeń nie posiada. A zmierzam do tego, że większość kierowców widząc z oddali kamizelkę odblaskową kojarzy to z policją i albo zwalnia albo chociaż jedzie bardziej ostrożnie.