Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 195984 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 17, 2015, 13:34:38 »
Może kiedyś doczekamy porządnego, ledowego oświetlenia ulic, takiego jak na niektórych arteriach Szczecina. Robi wrażenie, szczególnie w czasie deszczu.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 17, 2015, 16:08:55 »
Może kiedyś zrobią. Ja czekam aż pan burmistrz łaskawie zleci namalowanie pasów na jezdni od wiaduktu do Miasteczka. Rozmawiałem o tym z nim ponad dwa miesiące temu i jak widać ma to w dupie. Na osiedlu można było zainstalować odblaski i wysepki koło netto ale o przejściu dla pieszych na Miasteczku to już zapomnieli zresztą o kanalizacji która była obiecana w 2008 roku też zapomniał.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 17, 2015, 19:00:00 »
Może kiedyś zrobią. Ja czekam aż pan burmistrz łaskawie zleci namalowanie pasów na jezdni od wiaduktu do Miasteczka. Rozmawiałem o tym z nim ponad dwa miesiące temu i jak widać ma to w dupie. Na osiedlu można było zainstalować odblaski i wysepki koło netto ale o przejściu dla pieszych na Miasteczku to już zapomnieli zresztą o kanalizacji która była obiecana w 2008 roku też zapomniał.


A czy to czasem teraz nie kładą kanalizacji? Coś tam kopią dzisiaj i jakieś rury widziałem....
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 17, 2015, 20:45:56 »
nie narzucaj tego innym
I jak zwykle problem. Zamiast dyskusji zawsze musi tu być jakiś zarzut.
Wiesz, przeczytaj proszę raz jeszcze i uważniej, ze zrozumieniem.
Tak czasem sobie myślę, że producenci ubrań, obuwia, torebek mogli by wykańczać np.
Mogli by to wg Ciebie to samo co muszą.
Gdybam, nie narzucam, nie nakazuję.
Mój wpis chyba nie do końca został przez Ciebie zrozumiany.



Co do oświetlenia ulic, to ostatnio wyremontowana Bankowa jakby słabszym światłem jest oświetlana. Koleżanka, która wraca tamtą stroną z pracy zauważyła taki problem. Wspominała o przejściu od kiosku w stronę Mediki, że lipa jakaś. Osobiście jeszcze nie przechodziłam w tej okolicy po zmroku ale...
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 20:50:46 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 17, 2015, 21:03:21 »
Co do oświetlenia ulic, to ostatnio wyremontowana Bankowa jakby słabszym światłem jest oświetlana.

Słabe oświetlenie do tego masę latarni nie działa,  brawo panie burmistrzu zbiera pan następną kasę na siatkarki?

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 17, 2015, 22:41:18 »
Mogli by to wg Ciebie to samo co muszą.

Muszą to dla mnie to samo co:

stać się elementem obowiązkowym
Proszę pisać bardziej rozważnie bo takie treści mogą być interpretowane na różne jak widać sposoby.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 18, 2015, 09:22:28 »
Jakieś rury kładą to się zgadza. Tylko że jest małe ale. Ten most osiada i grozi zawaleniem, dla tego postawiono znak że tylko do 30 ton może po nim śmigać. Generalnie jest konieczny jak najszybszy remont tego mostu ale pewnie nie ma kasy. Znajdzie się jak most się zawali i ktoś zginie.
Ale do czego zmierzam?
Teraz kładą rury a jak będą robić remont np. za rok to rozwalą to wszystko i będzie trzeba zapłacić jeszcze raz komuś za zrobienie tej roboty ponownie.
Prawie jak wyrzucenie  kasy w błoto.

Offline kika

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #277 dnia: Listopada 18, 2015, 16:16:12 »
Witam, wracam z pracy po 18 ulica Bankową, niestety przejścia dla pieszych są kiepsko oświetlone, pasy na przejściach (ul. Bankowa,  Zamenhofa ) są kiepsko pomalowane,  co to jest ? oszczędność czy partactwo? nie kumam czy ma dojść do kolejnego wypadku ,aby otworzyć szerzej oczy temu kto jest za to odpowiedzialny, czy takowych nie ma. Drugą sprawą jest oznaczenie lub jej brak trasy rowerowej - tego to już nie rozumiem, gdzie  drodzy forumowicze ta trasa u diabła jest? znaki stoją to fakt ale, gdzie jest trasa rowerowa????

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #278 dnia: Listopada 18, 2015, 16:37:42 »
znaki stoją to fakt ale, gdzie jest trasa rowerowa

no i tu jest dylemat, czy brakuje chodnika i jest ścieżka  rowerowa, czy brakuje ścieżki rowerowej i jest chodnik,,, a może mamy dwa w jednym  :) ;D

Offline kika

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 18, 2015, 17:15:48 »
Zamierzam jutro zadzwonić do ZGKM i zapytać o co chodzi?, jechałam tym chodnikiem- niby trasą rowerową i szanowny starszy pan zwrócił mi uwagę , że powinnam ulicą jechać , ja mu na to, że tu stoi znak przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów i oboje się lekko zdziwiliśmy, więc nazywając trasą rowerową odcinek 1 m wraz z chodnikiem to szału nie ma.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #280 dnia: Listopada 18, 2015, 18:02:34 »
ktoś zrobił projekt tego remontu,,, no i ktoś go zatwierdził i on widział co jak,,, ten co zatwierdzał albo nie przyłożył się d swojej pracy albo jest osoba nie kompetentna

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #281 dnia: Listopada 19, 2015, 07:53:08 »
Zamierzam jutro zadzwonić do ZGKM i zapytać o co chodzi?, jechałam tym chodnikiem- niby trasą rowerową i szanowny starszy pan zwrócił mi uwagę , że powinnam ulicą jechać , ja mu na to, że tu stoi znak przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów i oboje się lekko zdziwiliśmy, więc nazywając trasą rowerową odcinek 1 m wraz z chodnikiem to szału nie ma.


Za remont ulicy Bankowej odpowiada Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego. ZGKiM nic do tego remontu nie ma.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #282 dnia: Grudnia 09, 2015, 20:48:49 »
I mamy kolejne potrącenie w Policach. Wg kierowca miał prawo niezauważyć pieszego przy takim oświetleniu drogi. Takie samo oświetlenie jest na niemal każdej ulicy w mieście, także na świeżo wyremontowanej Bankowej. Mam nawet wrażenie, że oświetlenie po remoncie jest gorsze niż przed.

Będzie kolejne doświetlone przejście w mieście, czy może powstanie jakiś program zmiany oświetlenia ulic, jak np. w Szczecinie?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #283 dnia: Grudnia 09, 2015, 20:54:25 »
ważniak - z relacji świadków wynika, że samochód poruszał się z dużą prędkością. jeżdżę tą drogą kilka razy dziennie i niejednokrotnie 40 km/h to za dużo. można sporo narzekać na oświetlenie - jednakże - z ludzką głupotą, bezmózgowiem i brakiem wyobraźni nawet stadionowe jupitery nie wygrają.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #284 dnia: Grudnia 09, 2015, 21:21:03 »
ważniak - z relacji świadków wynika, że samochód poruszał się z dużą prędkością. jeżdżę tą drogą kilka razy dziennie i niejednokrotnie 40 km/h to za dużo. można sporo narzekać na oświetlenie - jednakże - z ludzką głupotą, bezmózgowiem i brakiem wyobraźni nawet stadionowe jupitery nie wygrają.
Przejeżdżam tą ulicą kilka razy dziennie, zazwyczaj z prędkością oscylującą w okolicach 40-45km/h. Zdarza mi się strąbić jakiegoś pieszego wchodzącego za tym przejściem, na którym doszło do wypadku, idącego nie prostopadle do drogi, a niemal wzdłuż i to bez odwrócenia się, czy coś jedzie. Gdy raz zatrzymałem się, by opieprzyć jedną babę, to wyskoczyła na mnie z mordą, że tu się setką nie jeździ (jechałem 40km/h). Także relacje świadków włożył bym między bajki. Po pierwsze piesi nie patrzą na drogę, gdy na nią wchodzą, po drugie jest słabe oświetlenie. Seicento, które brało udział w wypadku nie mogło na tym odcinku (od progu) rozwinąć dużej prędkości, a gdyby próbowało, to bym je słyszał, bo byłem w okolicy.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.