Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196024 razy)

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #255 dnia: Listopada 16, 2015, 19:05:51 »
Mam takie pytanie. Dlaczego na ul. Grunwaldzkiej nie ma nad pasami żadnej białej lampy? Ostatnio było już potrącenie i nic się dalej nie dzieje? Przecież tam jest wieczorami nie bezpiecznie..

W przyszłym roku planowany jest remont całej tej ulicy, pewnie wtedy też i o tym pomyslą

Dobrze ale wydaje mi się że nie warto czekać na remont całej drogi. Czy to taki wielki koszt wstawić dwie żarówki białe w lampy jedną przy szkole a drugą przy Intermarsche bez przesady..

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #256 dnia: Listopada 16, 2015, 19:27:04 »
Jak oglądam takie programy jak "absurdy" na tvn turbo, to wcale mnie to nie dziwi, polecam program, tam dopiero są akcje ;)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #257 dnia: Listopada 16, 2015, 19:44:00 »
Zamontowano je na J. Piłsudskiego przy Netto i na Ks. kard. Wyszyńskiego obok kościoła w sobotę. Bardzo fajnie je widać i zwracają uwagę kierowcy na przejście.

Samo przejście przecież i tak było widoczne, są znaki pionowe i poziome, a te odblaski nic nie wnoszą w kwestii widoczności pieszego.... Mocniejsze lampy za to tak...
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #258 dnia: Listopada 16, 2015, 20:46:11 »
Ale czujność kierowcy bardziej wzbudza. Tak wiem ze przed przejściem powinno się zwolnić ale takie cos lepiej działa na uwagę kierowcy.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #259 dnia: Listopada 16, 2015, 21:32:15 »
profesjonalna latarnia uliczna LED to koszt ok. 1500 zł. za premię przeznaczoną na siatkarki spokojnie można było doświetlić większość niebezpiecznych miejsc w policach. i nie pojedyńczą lampą z białym światłem (nazywaną dumnie przez policzan led) umieszczoną tylko nad przejściem dla pieszych, lecz co najmniej trzech koło siebie. nie wspomnę już o oszczędnościach energetycznych. założyli jakieś odblaski - dobrze - ale to tylko półśrodki.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #260 dnia: Listopada 16, 2015, 21:34:09 »
Jeszcze jakaś wysepka dziś powstawała na Piłsudskiego. Co z tego... Przed 16:00 wracam z pracy, szarawo, a ludziska łażą przez jezdnię jak gęsi z Przęsocina... Oczywiście w miejscach to tego nieprzeznaczonych  :-\  Wy tu o żarówkach a jełopy nie potrafią nawet zrozumieć idei przejścia dla pieszych.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #261 dnia: Listopada 16, 2015, 21:39:00 »
Ale czujność kierowcy bardziej wzbudza. Tak wiem ze przed przejściem powinno się zwolnić ale takie cos lepiej działa na uwagę kierowcy.

Zwolnić - niekoniecznie, zachować szczególną ostrożność.... Wystarczy obserwować dojścia do przejść, a jeśli jest potrzeba to zwolnić ;)
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #262 dnia: Listopada 16, 2015, 21:43:50 »
Wystarczy obserwować dojścia do przejść
co ty chcesz obserwować, gdy nic nie widać? przy opadach deszczu niejednokrotnie sam się przekonałem, że nawet 40 km nie jest prędkością bezpieczną. pada, ludzie na czarno, często chodzą jak święte krowy. widoczność to podstawa
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #263 dnia: Listopada 16, 2015, 23:33:08 »
Dzisiaj koło 17 na Piaskowej przy SP8, gdzie jest w miarę jasno, przechodziło przez pasy dwóch chłopców. Ledwo można było ich zobaczyć, bo obaj poubierani na ciemno. Nawet lampy nic nie dadzą gdy się nie myśli. Wystarczyłoby, żeby rodzice pomyśleli i kupili odblaski. Są tanie, a mogą uratować życie.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #264 dnia: Listopada 17, 2015, 08:15:53 »
Tak czasem sobie myślę, że producenci ubrań, obuwia, torebek mogli by wykańczać np. dół kurtki tą szarą lamówką odblaskową. Mogło by to stać się elementem obowiązkowym np. w kurtkach i butach. Torebce też by nie zaszkodziło. Sporo przy nich ozdobników i jeden odblaskowy był by na plus.Zbytnio by to nie psuło uroku ubrania (latanie w kamizelce jest bezpieczne ale średnio to wygląda na spacerze) a w 100 % spełniało by swoją funkcję. Póki co trzeba faktycznie samemu zaopatrzyć się w odblaski. Kiedyś na deptaku Straż Miejska rozdawała opaski odblaskowe. Niestety są tak wielkie, że chyba tylko Pudzianowi na bicepsie by się utrzymały.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 08:18:29 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #265 dnia: Listopada 17, 2015, 11:23:55 »
producenci ubrań, obuwia, torebek mogli by wykańczać np. dół kurtki tą szarą lamówką odblaskową. Mogło by to stać się elementem obowiązkowym np. w kurtkach i butach
Ty mówisz poważnie...? Nikt Ci nie broni stosowania różnych "dodatków" ale nie narzucaj tego innym.

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #266 dnia: Listopada 17, 2015, 11:58:08 »
Zgadzam się z NIKA, myślę, że gdyby w ubraniach, czy butach były wszyte elementy odblaskowe, byłoby bezpieczniej. O odblasku możesz zapomnieć, ( a tym bardziej dziecko) ale kurtkę ubierzesz, a tam już odblask!
Przecież za dnia one są niewidoczne, a w nocy jak znalazł! ;D

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #267 dnia: Listopada 17, 2015, 12:16:28 »
Brniemy nie potrzebnie w temat odzieży odblasków, oczywiście jest to dobry pomysł ale nie dla nas i nie teraz. My powinniśmy robić wszystko aby nasze władze teraz i tu poprawiły nasze bezpieczeństwo na pasach w Policach, jeżeli lampy białe mają być, odblaski na jezdniach to róbmy wszystko aby tak się stało a nie marzymy o kurtkach z odblaskami. Nawet jeżeli koszt jest duży nie znaczy że jest większy niż ludzkie życie trzeba poprawić bezpieczeństwo każdej osoby przechodzącej na pasach. I tyle w temacie..

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #268 dnia: Listopada 17, 2015, 12:34:13 »
Wydaje mi się że powinna być przeprowadzona także jakaś akcja/kampania na temat przechodzenia przez jezdnię pieszych "w miejscach do tego wyznaczonych"!!!

Bo jak to już zostało wspomniane łażą święte krowy po całej ulicy gdyż wiadomo że jak się coś zdarzy to zawsze wina kierującego autem...

Postałoby parę dni z rzędu parę patroli i "upominali" święte krowy "bonami" 50-100 zł to może jeden z drugim by się nauczyli.

A tak mamy sytuacje że wychodzą gdzie tylko mogą i jeszcze mają niejednokrotnie pretensje czy wręcz krzyczą że to ja mam uważać gdzie jeżdżę...

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #269 dnia: Listopada 17, 2015, 13:04:51 »
co ty chcesz obserwować, gdy nic nie widać?

Dlatego się odezwałem, bo nie chodzi tu o widoczność przejścia tylko pieszego...
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)