Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196030 razy)

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Grudnia 04, 2014, 21:38:11 »
Znów doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych na ul. Piłsudskiego  koło netto.  Jest tam ciemno i nie widać pieszych którzy stoją na poboczu a nie wszyscy lubią odblaski. Niestety nasi włodarze dbają o kwiaty i drzewa a o bezpieczeństwie jakoś zapomnieli. Tym bardziej że to nie pierwsze takie zdarzenie na tym przejściu. Następne takie miejsce jest nieco dalej przy wiadukcie kolejowym koło biedronki. Jest tam strasznie ciemno a latarnie uliczne świecą na żółto co nie poprawia bezpieczeństwa w tych miejscach.
Bardzo dobrym rozwiązaniem było by chyba doświetlenie tych miejsc, w taki sam sposób jak na ul. Siedleckiej.
Pytanie tylko kiedy to zrobią lub ilu mieszkańców musi zginąć na tych przejściach aż to uczynią.
Liczę na to iż przez następne cztery lata się uda poprawić bezpieczeństwo w tych miejscach.
A do kierowców apeluję o zwiększenie czujności w tych miejscach zwłaszcza teraz gdy idą święta i ruch w tych miejscach będzie coraz większy.
Pamiętajmy że kierowca wyjdzie z tego cało a pieszy nie koniecznie.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2014, 21:44:52 »
A do kierowców apeluję o zwiększenie czujności w tych miejscach zwłaszcza teraz gdy idą święta i ruch w tych miejscach będzie coraz większy.
Pamiętajmy że kierowca wyjdzie z tego cało a pieszy nie koniecznie.
ja staram się utrzymywać tam po zmierzchu prędkość w granicach 40 km/h, ale z racji tego że jest tam stanowczo za ciemno niejednokrotnie miałem tam nieciekawą sytuację. a z racji (podobno) zbliżającej się nowelizacji prawa dającej pieszemu bezwzględne pierwszeństwo w okolicach przejść dla pieszych takich wypadków niestety będzie coraz więcej. niestety jak to u nas - zaczynamy poprawy od d.u.p.y. strony - zamiast zmodernizować infrastrukturę (dodatkowe oświetlenie przejść, sygnalizacja uliczna, maty 3D, podwyższone przejścia dla pieszych - idziemy najtańszym kosztem - kolejne obostrzenia. i na koniec do włodarzy naszego pięknego miasta - w razie tragedii już nie będzie można zwalić winy na powiat (bo to on jest odpowiedzialny za tą drogę). więc panowi i panie gryfici - do roboty - policzanie czekają.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2014, 21:48:07 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline moto

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2014, 00:25:42 »
Przedewszystkim trzeba zmienić prawo, na takie, gdzie to pieszy jest intruzem i to pieszy wkracza na kurs kolizyjny. Jak jeden z drugim by płacił za szkody psychiczne i fizyczne uszkodzonych samochodów, to na 100% jak ręką odjął skończyły by się te absurdalne potrącenia.
Jakim trzeba być debilem i ofiarą losu, by dać się potrącić na przejściu dla pieszych?!

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2014, 08:47:03 »
pozwolicie, że i ja się wypowiem, moim skromnym zdaniem winne są obie strony, kierowcy, którzy jeżdżą bardzo nieostrożnie, szczególnie przy przejściach dla pieszych, oraz sami piesi, którzy wchodzą na przejścia pewni że kierowca ich widzi, a on nie widzi!!! bo pieszy urany na czarno, a jest ciemno. Zobaczcie, jak tylko zbliża sie ta pora roku, rok w rok dochodzi do potrąceń. Czemu w okresie letnim nie ma tyle tych zdarzeń.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2014, 09:43:17 »
Przedewszystkim trzeba zmienić prawo, na takie, gdzie to pieszy jest intruzem i to pieszy wkracza na kurs kolizyjny. Jak jeden z drugim by płacił za szkody psychiczne i fizyczne uszkodzonych samochodów, to na 100% jak ręką odjął skończyły by się te absurdalne potrącenia.
Jakim trzeba być debilem i ofiarą losu, by dać się potrącić na przejściu dla pieszych?!

Jesteś tak głupi, że cenisz wartość materialną nad życiem, czy może masz jakieś problemy psychiczne?
Sam jestem kierowcą i znam obie strony konfliktu i te za kierownicą i te na przejściu, bo równie często jeżdżę jak i chodzę.
Piesi faktycznie wchodzą często bezpardonowo na pasy, ale niekiedy nie ma innego wyjścia, szczególnie na piłsudskiego w okolicach netto i na odcinku od wiaduktu do asfaltowej. Kierowcy nigdy nie raczą się zatrzymać, bo każdemu królowi kierownicy się śpieszy. Ja jestem młodym kierowcą i z kursu mam nawyk, że zawsze zatrzymuję się, gdy piesi czekają. Wiele razy obtrąbiono mnie, gdy jechałem piłsudskiego i zatrzymałem się dla pieszych. Często jest też tak, że ludzie wchodzą na pasy, bo auto jest daleko, a kierowca, który się zbliża zamiast zwolnić to tylko omija pieszego lewym pasem. A co, gdyby tak pieszy rypsnął do tyłu wprost pod nadjeżdżające auto (i to w momencie, gdy już MA pierwszeństwo bo dawno jest na pasach)?
Zawsze zastanawia mnie krótkowzroczność, szczególnie kierowców, siedzących w ciepłych, bezpiecznych metalowych klatkach. Tylko oni mają pierwszeństwo, tylko oni się śpieszą (to, że pieszy może idzie na autobus -NIEWAŻNE).

Podczas "remontu" można było zrobić coś by poprawić bezpieczeństwo, a nikt nie zrobił nic.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2014, 10:58:22 »
Moim zdaniem sprawę mogłaby załatwić sygnalizacja świetlna- jedna - dla pieszych w okolicach Morelowej (taka jak jest przy Kindze) a druga przy skrzyżowaniu z ul. Wkrzańską. Tu upiekłoby się dwie kaczki na 1 ogniu- bo również ułatwiłoby to wyjazd pojazdów z Lidla, Rossmana etc.

Offline moto

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2014, 15:07:52 »
Cytuj (zaznaczone)
Jesteś tak głupi, że cenisz wartość materialną nad życiem, czy może masz jakieś problemy psychiczne?

Głupim jesteś tylko ty, nie rozumiejąc wypowiedzi, ja widzę problem i mega proste rozwiązanie, ty nie. Wartość psychiczna, życie bogu winnego kierowcy, które może skończyć się gorzej, niż rozwalony na przejściu, bo w więzieniu. Samochód jest tutaj najmniejszym problemem, tylko straszakiem w moim pomyśle, by pieszy jednak się nie dał zabić.
A wystarczy prosty przepis, by to za kolizję na pasach odpowiadał pieszy(lub w razie śmierci jego rodzina) i wypadki na pasach zmniejszą się o 95%. Żadne inne pierdolenie nie pomoże, bo samochód ma taką charakterystykę, że w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie każdy, po prostu każdy kierowca mógłby przejechać pieszego, takie są prawa fizyki i prawa prawdopodobieństwa.
To pieszy decyduje, czy zostanie rozjechany jak ostatni pies na jezdni, nie kierowca, kierowca może z piskiem opon zapobiec conajwyżej tragedii, wtedy pieszy powinien po wsze czasy przynosić mu kwiaty za uratowanie swojego plugawego życia. I dla mnie każdy, kto został potrącony na jezdni jest skończonym debilem nie wartym trudu przeżycia jeżeli nie szanuje swojego lub czyjegoś życia. Wypadek na pasach to tylko i wyłącznie selekcja naturalna.
Ja jakoś mogę przejść przez pasy na całym świecie, miliony raz i zapewniam cię, że coś tak absurdalnego, jak przejechanie mnie przez samochód NIE wystąpi, bo nie jestem przygłupem i znam wartość życia.
Co do pośpiechu, mają wyjście poczekać, a jak są spóźnieni, to są pasażerami następnego autobusu lub następnym razem wyjdą te zasrane 5 minut wcześniej. Lepiej następnym autobusem, niż zdechnąć jak szczur na pasach. Zwykle wystarczy poczekać jak normalny człowiek, dając znak ciałem, że chce się przejść i w ciągu najbliższych 10-20 sekund można przejść. W okresie tygodnia, stracimy na ogólnym czekaniu na uprzejmość kierowcy może 2 minuty więcej, niż ryzykowanie śmiercią, wbiegając i wymuszając na kierowcy zatrzymanie samochodu. Mówi to przechodzeń, motocyklista i kierowca.

Cytuj (zaznaczone)
Zawsze zastanawia mnie krótkowzroczność, szczególnie kierowców, siedzących w ciepłych, bezpiecznych metalowych klatkach.

Taki kierowca po prostu nie widzi, proste przy lekkich opadach śniegu/deszczu wieczorem, pieszy widzi wszystko i może się zatrzymać od razu. Ot cała super skomplikowana zagadka.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2014, 15:11:31 wysłana przez moto »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2014, 16:38:54 »
może skończyć się gorzej, niż rozwalony na przejściu, bo w więzieniu
Ty tak na poważnie?

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2014, 18:28:26 »
A ja nadal twierdzę, że podstawowa przyczyna, to złe oświetlenie przejść dla pieszych. Jest o tym mowa w wątku " oświetlenie przejść dla pieszych".
I jeszcze jedna uwaga: człowiekowi odechciewa się wypowiadać na forum, jeśli pomyśli, że inny forumowicz będzie odnosił negatywnie się do jego osoby, a nie dyskutował z  poglądami.

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2014, 18:44:30 »
I właśnie mamy kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych na Piłsudskiego w rejonie Netto, kolejne w krótkim czasie. Może czas poprawić bezpieczeństwo w tym i kilku innych miejscach.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2014, 19:19:35 »
Jak widać trzeba popracować nad bezpieczeństwem w tym miejscu i to jak najszybciej. Tydzień temu niemalże w tej samej godzinie taka sama sytuacja. Tym razem kierowca samochodu jadący w stronę Lidia zatrzymał się przed przejściem dla pieszych lecz kierowca jadący z drugiej strony już nie. Z relacji świadka który jechał z potrąconym wynika że wysiedli z autobusu i przechodzili na drugą stronę ulicy lecz drugi kierowca się nie zatrzymał. Podobno jechał z dużą prędkością na pewno nie 40 km lecz dużo szybciej. Idą święta ludzi w tym miejscu będzie więcej niż zwykle dla tego zdejmij nogę z gazu i zwróćmy uwagę na przejściu dla pieszych.

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2014, 20:51:06 »
Zwróciłem uwagę na oświetlenie ulic, i zastanawia mnie dla czego świeci na żółto? Słyszałem opinie że to oświetlenie jest energooszczędne ale ile w tym prawdy to nie wiem. Chociaż na przejściach powinno być jaśniej.
Dla tych co nie zwrócili uwagi, to na skrzyżowaniu ul. Polickiej jest przejście chyba nowe bo widać nowy znak ale pasów na jezdni jest nie wiele a w dodatku ciemno jak w du..e i nikogo nie widać zwłaszcza jak jest już ciemno a jak było mało to jeszcze tuż za łukiem drogi co w cale nie ułatwia zadania kierowcom jadącym tamtędy po zmierzchu.
Wracając do naszych polickich realiów to jeszcze raz apeluję o rozwagę na przejściach pieszych jak i kierowców, zwłaszcza teraz gdy wszyscy będą się spieszyć w szale zakupów przedświątecznych.

Offline moto

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2014, 22:21:49 »
Cytuj (zaznaczone)
I właśnie mamy kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych na Piłsudskiego w rejonie Netto, kolejne w krótkim czasie. Może czas poprawić bezpieczeństwo w tym i kilku innych miejscach.

Kolejna ameba poszła z dymem.

Cytuj (zaznaczone)
apeluję o rozwagę na przejściach pieszych jak i kierowców

Myślę, że ten kierowca, co potrącił był rozważny, po prostu to zadanie dla pieszych, czy zostaną potrąceni, czy nie, bardzo proste zadanie. Ja jako kierowca i każdy inny stara się, bo po co kogoś potrącić, no ale niestety, to 95% całego zdarzenia niesie w sobie pieszy.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2014, 22:23:53 wysłana przez moto »

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 11, 2014, 22:55:42 »
rozwazny kierowca wie, ze przed przejsciem dla pieszych przy slabym oswietleniu powinno zachowac sie szczegolna ostroznosc.
Rozwazny kierowca widzac zwalniajacy samochod z naprzeciwka przed przejsciem dla pieszych powinien rowniez zwolnic i zahamowac.


Offline pawel.mat33

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2014, 15:08:01 »
Zgadzam się w tych miejscach potrzebne są nowe znaki ostrzegawcze lub doświetlenie tych niebezpiecznych miejsc. Ile osób musi jeszcze ucierpieć aby władze to zrozumiały.