Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161681 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #330 dnia: Czerwca 28, 2015, 21:26:02 »
Police przyjazne dla psów - etap I :)




i



Oczywiście to powyżej, to żartobliwy element promocji mojego projektu.
Jego głównym celem i skutkiem ma być czystość i estetyka trawników, zieleńców, skwerów, parków.
Nauczenie odpowiedzialności właścicieli psów za postępowanie ich pupili. Pies nie jest zabawką, którą się pomerda w domu i wystawi na trawnik, żeby opróżnić z nieczystości.

Masz psa? Naucz się, że fakt, iż go posiadasz oddziałuje na środowisko wokół ciebie.
Masz psa? Sprzątaj to, co nabrudził. Napraw to, co zniszczył.
Masz psa? Pomyśl o tym, że nie każdy psy lubi tak jak ty. Że ktoś może się bać tego, że twój pies przechodzi obok spuszczony ze smyczy i bez kagańca.
Masz psa? Opiekuje się nim dopóki nie odejdzie. To nie ubranie albo zabawka, którą można wynieść do piwnicy albo wyrzucić na śmietnik.

Mój projekt ma pomóc w tym, by posiadanie psów było świadomym i przemyślanym wyborem, a nie kaprysem i obciążeniem.

 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2015, 21:40:21 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #331 dnia: Czerwca 28, 2015, 22:03:12 »
kolejna ścieżka rowerowa, których i tak jest wiele i... których gmina i tak dużo buduje i... na które teraz ma być jeszcze dodatka kasa. To co powinno się realizować z pomysłów mieszkańców, to takie projekty, których "normalnie" gmina nie robi i które są kierowane do wszystkich, lub przynajmniej do sporej części mieszkańców a nie wąskiego grona. PIKNIKOWE POLE!!!
również to samo mogę powiedzieć o piknikowej polanie. wąskie grono -kolego proponuje przeliczyć ilu policzan ( i nie tylko) korzysta ze ścieżek rowerowych na co dzień. na moje oko grubą przesadą jest tu sformułowanie "wąskie grono". a ta twoja piknikowa polana za rok będzie wyglądać jak dzisiejsza ścieżka edukacyjna wokół polic - zgliszcza. jesteś śmieszny mówiąć o mnogości ścieżek rowerowych w policach - policzmy: raptem całe 3 - no rzeczywiście mnogo (wziąwszy pod uwagę że liczba mnoga to 2). a co do ogólnej dostępności do projektów - proponuję rozpatrzyć wniosek budowy świetlicy środowiskowej na wróblewskiego, drogi w niekłończycy, czy chociażby miasteczka rowerowego w przedszkolu. i proponuję się pogodzić z tego typu propozycjami, gdyż b.o. w policach jest tak skonstruowany iż takie inicjatywy mają prawo bytu. a co do bezpieczeństwa - mój znajomy - współaktor PRJEKTU NR 3 -  ŚĆIEŻKA ROWEROWA - dosyć solidnie podszedł do swojego projektu i zanim zaczął wprowadzać go w życie przeprowadził swoisty wywiad środowiskowy chociażby z rodzicami dzieci uczącymi się sp8, których dzieci z chęcią dojeżdżałyby do szkoły rowerem, ale na chwilę obecną nie mają takiej możliwości.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #332 dnia: Czerwca 29, 2015, 07:48:31 »
z rodzicami dzieci uczącymi się sp8, których dzieci z chęcią dojeżdżałyby do szkoły rowerem
Chcieliby również, aby dzieci bezpiecznie do szkoły przez ulicę przechodziły - projekt 28 (to jest realny wzrost bezpieczeństwa) i chcieliby zagospodarowania terenu przyległego do szkoły - projekt 25. Ile projektów, tyle chciejstwa.
I proszę, nie podniecaj się, bo nie ma nad czym. Karty zresztą prawdopodobnie zostały rozdane, bo patrząc na skalę zaangażowania w zbieraniu podpisów i ilu uczniów do ósemki uczęszcza, to wygra prawdopodobnie 25 albo 4, bo za tym projektem, również bardzo mocno agitowano. Wygrają Ci z większą siłą przebicia. Ciekawy jestem tylko, jakie ogólnie będzie zaangażowanie i ile łącznie głosów oddanych będzie, przez neta?
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline ryszard_stary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #333 dnia: Czerwca 29, 2015, 14:19:23 »
Masz psa? Naucz się, że fakt, iż go posiadasz oddziałuje na środowisko wokół ciebie.
Masz psa? Sprzątaj to, co nabrudził. Napraw to, co zniszczył.
Masz psa? Pomyśl o tym, że nie każdy psy lubi tak jak ty. Że ktoś może się bać tego, że twój pies przechodzi obok spuszczony ze smyczy i bez kagańca.
Masz psa? Opiekuje się nim dopóki nie odejdzie. To nie ubranie albo zabawka, którą można wynieść do piwnicy albo wyrzucić na śmietnik.

oo, przydałoby się, żeby ludzie o tym pamiętali, bo jak już mają powstawać nowe ścieżki czy chodniki, to fajnie byłoby, gdyby nie były naznaczone minami :/

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #334 dnia: Czerwca 29, 2015, 20:56:41 »
Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się poprzeć w głosowaniu któryś z moich projektów.
Czekamy na wyniki głosowania.

http://grzegorzufniarz.pl/budzet-obywatelski-koniec-glosowania/

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #335 dnia: Lipca 02, 2015, 12:52:23 »
Odnośnie maili i głosowania: u mnie działa
Może i działa technicznie, ale... ten sposób głosowania, niestety jest bardzo "podatny". Czy ktoś sprawdzi i czy jest to w ogóle możliwe, po ile głosów oddano z danego komputera (danego ip, mac adresu)? Bo jeśli, np. 3 lub 4, bo oddała je rodzina, to ok., ale jeśli tych głosów z jednego kompa było np. 30, albo nawet 60??? A usłyszałem o czymś takim?
To o czym to świadczy? "Daj dane a my już zagłosujemy..." Możliwe? Ano możliwe!!!
W ogóle cały system głosowania jest bardzo niedoskonały, niesprawiedliwy i podatny na manipulacje. Także ten "papierowy". Liczyła się siła i zorganizowanie a nie rzeczywista wartość projektów.
Najlepszym byłoby i taki stawiam pomysł, aby głosowanie odbywało się, tak jak podczas normalnych wyborów, np. samorządowych, tyle, że na mniejszą skalę. Mianowicie, po ogłoszeniu listy projektów, tak jak teraz było, pozostawiamy czas na zapoznanie się z nimi i "agitację", a następnie odbywa się głosowanie, np. w dwóch komisjach wyborczych, jednej w Urzędzie Gminy, jednej w MOSiR na Piaskowej. Głosowanie trwa jeden dzień, np. niedziela lub sobota i tyle. Wtedy byłoby naprawdę sprawiedliwie i pokazałoby to prawdę, jakie jest faktyczne zainteresowanie i który projekt przekonał mieszkańców.
A tak... uważam, że wyniki głosowania nie oddadzą rzeczywistości i są "zmanipulowane".
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #336 dnia: Lipca 02, 2015, 13:34:58 »
z miałem podobne wątpliwości i sam przetestowałem system. Próbowałem zagłosować z dwóch różnych komputerów. Za każdym razem system nie pozwolił na oddanie głosu podając komunikat, że mój pesel już został zarejestrowany w systemie.
Więc taki rodzaj oszustwa, nawet na komputerach, gdzie funkcjonuje logowanie do internetu za zmiennym IP, numer z oszustwem nie przejdzie.

J.7 - pełne Twoje prawo mieć różne wątpliwości - mam sugestię, po tym jak je opiszesz tu, na forum, zadzwoń do Urzędu do Pana Usewicza i opowiedz mu o swoich wątpliwościach. Może jego wyjaśnienia Cię uspokoją. Albo wywołasz dzięki temu alarm.

Miłego weekendu, ja znikam na krótki urlopik i niecierpliwie czekam na wtorek :)

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #337 dnia: Lipca 02, 2015, 13:48:07 »
Próbowałem zagłosować z dwóch różnych komputerów. Za każdym razem system nie pozwolił na oddanie głosu podając komunikat, że mój pesel już został zarejestrowany w systemie.
Ale nie o tym mówię. Mówię, że jest podejrzenie i o tym słyszałem, że z jednego komputera "głosowało" wiele osób.
"głosowało", tzn. zbierano dane osób: świadomych, tych którym było wszystko jedno, a i być może często takich, które nawet o tym nie wiedziały i je wklepywano. Kto wie, może i głosowały także "dusze"?
I jak to zweryfikować? A jeśli nie można, to co z zasadami uczciwości i demokracji? Może to wyglądać tak sobie, może ktoś tam machnie ręką, bo to tylko "budżet obywatelski", ale to bardzo poważna sprawa, która poddaje w wątpliwość, całą procedurę głosowania!!!
To że ktoś świadomie nie mógł jako sam (tym samym peselem) zagłosować więcej niż raz, to wiadomo.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #338 dnia: Lipca 02, 2015, 15:39:27 »

Może i działa technicznie, ale... ten sposób głosowania, niestety jest bardzo "podatny". Czy ktoś sprawdzi i czy jest to w ogóle możliwe, po ile głosów oddano z danego komputera (danego ip, mac adresu)? Bo jeśli, np. 3 lub 4, bo oddała je rodzina, to ok., ale jeśli tych głosów z jednego kompa było np. 30, albo nawet 60??? A usłyszałem o czymś takim?
To o czym to świadczy? "Daj dane a my już zagłosujemy..." Możliwe? Ano możliwe!!!
W ogóle cały system głosowania jest bardzo niedoskonały, niesprawiedliwy i podatny na manipulacje. Także ten "papierowy". Liczyła się siła i zorganizowanie a nie rzeczywista wartość projektów.
Najlepszym byłoby i taki stawiam pomysł, aby głosowanie odbywało się, tak jak podczas normalnych wyborów, np. samorządowych, tyle, że na mniejszą skalę. Mianowicie, po ogłoszeniu listy projektów, tak jak teraz było, pozostawiamy czas na zapoznanie się z nimi i "agitację", a następnie odbywa się głosowanie, np. w dwóch komisjach wyborczych, jednej w Urzędzie Gminy, jednej w MOSiR na Piaskowej. Głosowanie trwa jeden dzień, np. niedziela lub sobota i tyle. Wtedy byłoby naprawdę sprawiedliwie i pokazałoby to prawdę, jakie jest faktyczne zainteresowanie i który projekt przekonał mieszkańców.
A tak... uważam, że wyniki głosowania nie oddadzą rzeczywistości i są "zmanipulowane".
Manipulacja? To trochę szukanie dziury w całym. Ludzie maja swój rozum i wiedzą na jaki projekt głosują. Na tym  to polega, środowisko które bardziej się zmobilizuje (napiszę wniosek, zbierze odpowiednią ilość głosów) zrealizuje swój projekt. To jest właśnie główna idea budżetu partycypacyjnego - pobudzenie społeczeństwa obywatelskiego.
Co do głosowania w dwóch komisjach wyborczych, i to w przez jeden-dwa dni, gmina Police to nie tylko miasto Police. Pamiętajmy że jest jeszcze Tanowo, Trzebież, Przęsocin oraz inne miejscowości i wsie.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #339 dnia: Lipca 02, 2015, 16:49:57 »
To trochę szukanie dziury w całym
Przeczytałeś dobrze?
Chodzi o to, że nad tym głosowaniem, nie ma tak naprawdę do końca kontroli. Bo kontrola tylko poprzez pesel, to żadna kontrola. Mogą bowiem pojawić się głosy tych, którzy nawet o tym nie wiedzą, że "głosowali". To mało?!!!
środowisko które bardziej się zmobilizuje (napiszę wniosek, zbierze odpowiednią ilość głosów)
zmobilizuję się - tak; napiszę wniosek - tak; agituje - tak, ale zbierze ilość głosów - nie!. Zebrać podpisy, to można było jak się wniosek składało a nie podczas głosowania. Jak są wybory parlamentarne, to też, np. Pan Czesiek chodzi ulicą, albo robi festyn i zbiera głosy na partię X?
No nie!
Co do głosowania w dwóch komisjach wyborczych, i to w przez jeden-dwa dni, gmina Police to nie tylko miasto Police. Pamiętajmy że jest jeszcze Tanowo, Trzebież, Przęsocin oraz inne miejscowości i wsie.
Te dwie komisje, to na razie tylko propozycja. Mogą być przecież, jeszcze, np. ze dwie. Może być przecież podział na część miejską i wiejską, bo takie tu propozycje też padały. A co do ilości dni głosowania? Jeden dzień w zupełności wystarczy. W innych wyborach, tak przecież jest. A co to? BO to głosowanie specjalnej troski? Kto chętny, ten na spacer pójdzie i zagłosuje! I jednego dnia mu wystarczy. Wtedy będzie widać naprawdę, który projekt jest warty uwagi!!!
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #340 dnia: Lipca 02, 2015, 17:40:10 »
Przeczytałeś dobrze?
Chodzi o to, że nad tym głosowaniem, nie ma tak naprawdę do końca kontroli. Bo kontrola tylko poprzez pesel, to żadna kontrola. Mogą bowiem pojawić się głosy tych, którzy nawet o tym nie wiedzą, że "głosowali". To mało?!!!
Ktoś kto głosuje "za kogoś" bez jego wiedzy i zgody łamie prawo, więc jeżeli takie przypadki miały miejsce trzeba to zgłosić. Oczywiście, dopóki ktoś nie zgłosi że druga osoba za nią głosowała, dopóty nie będzie wiadomo ile takich przypadków rzeczywiście miało miejsce. Manipulacja w tej chwili to za duże słowo, poczekajmy na oficjalne wyniki.
zmobilizuję się - tak; napiszę wniosek - tak; agituje - tak, ale zbierze ilość głosów - nie!. Zebrać podpisy, to można było jak się wniosek składało a nie podczas głosowania. Jak są wybory parlamentarne, to też, np. Pan Czesiek chodzi ulicą, albo robi festyn i zbiera głosy na partię X?
No nie!W innych wyborach, tak przecież jest. A co to? BO to głosowanie specjalnej troski? Kto chętny, ten na spacer pójdzie i zagłosuje! I jednego dnia mu wystarczy. Wtedy będzie widać naprawdę, który projekt jest warty uwagi!!!
Drogi Panie, ale na tym właśnie polega istota Budżetu Obywatelskiego. Budżet Partycypacyjny to nie głosowanie, a cały mechanizm zmierzający do zrealizowania projektów istotnych dla mieszkańców gminy czy miasta. Nie można porównywać do tego wyborów powszechnych. Odpowiadając na pana pytanie, tak BO to wybory troski specjalnej.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #341 dnia: Lipca 02, 2015, 18:04:42 »
Tutaj nie chodzi nawet o to, czy ktoś kogoś, za rękę złapał. Wybór mieszkańców ma być transparentny. Więc sama formuła głosowania ma uniemożliwić jakiekolwiek manipulacje. O czym tu dyskutować?!!! Skoro wspomina Pan o przepisach prawa, to powinno być to chyba jasne?
Cytat: radoslaw_mik
Budżet Partycypacyjny to nie głosowanie, a cały mechanizm zmierzający do zrealizowania projektów istotnych dla mieszkańców gminy czy miasta. Nie można porównywać do tego wyborów powszechnych. Odpowiadając na pana pytanie, tak BO to wybory troski specjalnej.
Cały mechanizm zmierzający... no jasne, że tak, przecież to napisałem: zaangażowanie, wniosek, agitacja. A głosowanie jest głosowaniem. I niby czemu ma się tego nie porównywać do wyborów powszechnych. Ma być jasno i uczciwie. A obecny system, jest tego zaprzeczeniem. Nad czy tu dyskutować?!!!
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #342 dnia: Lipca 02, 2015, 18:19:51 »
Taki system głosowania funkcjonuje w zdecydowanej większości gmin, oczywiście można by go jeszcze bardziej usprawnić, ale u nas na razie wygląda to nie najgorzej. Przed rozpoczęciem BO były konsultacje społeczne, mógł Pan przecież złożyć wniosek aby głosowanie odbywało się wg. Pana propozycji.
A transparentność oczywiście że jest, będzie przecież protokół z wynikami głosowania.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #343 dnia: Lipca 02, 2015, 18:34:24 »
Racja, racja. Mogłem się odezwać podczas konsultacji, ale ani wtedy, ani teraz, nie przyszłoby mi do głowy to, że można jakieś numery z głosowaniem robić. A tej wiedzy nabyłem i to w ostatni dzień głosowania!!! I ręce mi opadły.
Możliwa jest taka sytuacja? Jest! Więc...
Coś trzeba z tym chyba zrobić?
Co do transparentności, to niestety protokół z wynikami głosowania, to nie wszystko. Bo zakładając, ze komisja zadziała prawidłowo i uczciwie policzy głosy, to wcale nie oznacza, że głosy te, oddane zostały uczciwie!?
Proszę zastanówcie się dokładnie nad tym.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #344 dnia: Lipca 02, 2015, 18:41:45 »
Ja nie twierdzę że nie dochodzi do patologii, ale osoby które maja wiedzę o takich "numerach" powinny się zgłosić do właściwych organów.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino