Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach  (Przeczytany 27140 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 08, 2014, 22:14:24 »
Ja zgadzam się ze słowami czarna_301 -nie wiadomo dlaczego bezdomny stał się bezdomnym.Ci ludzie kiedyś mieli pracę zapewne,własny dom i rodzinę,noga im się podwinęła,złe wybory i ulica :( Nie wiadomo,czy ciebie wykidajło kiedyś taki los nie spotka,bo z emerytury na bank nie wyżyjesz,z oszczędności może,ale kto teraz ma taką wypłatę,by coś oszczędzić-niewiele osób.
Mnie polityka mało co obchodzi,ale powinniśmy jako jeszcze w miarę młodzi ludzie :p też pomyśleć o tych,którzy sami sobie pomóc nie potrafią,czy to seniorzy,bezdomni ludzie,niepełnosprawni czy bezdomne zwierzęta(nie mogłam nie dodać,w końcu siedzę w tym już dobre parę lat).Żadna żywa istota nie prosi się o taki los niestety.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 08, 2014, 22:36:09 »
Mnie polityka mało co obchodzi,ale powinniśmy jako jeszcze w miarę młodzi ludzie :p też pomyśleć o tych,którzy sami sobie pomóc nie potrafią,czy to seniorzy,bezdomni ludzie,niepełnosprawni czy bezdomne zwierzęta(nie mogłam nie dodać,w końcu siedzę w tym już dobre parę lat).Żadna żywa istota nie prosi się o taki los niestety.
Masz rację. Tylko że budowa wygodnego schroniska dla zwierząt jest pomocą dla tych zwierzaków. Natomiast budowa wygodnego schroniska dla bezdomnych pomocą dla nich nie jest. Im trzeba pomóc wyjść z bezdomności, a nie - pomóc w niej pozostać.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 08, 2014, 23:07:21 »
Masz rację. Tylko że budowa wygodnego schroniska dla zwierząt jest pomocą dla tych zwierzaków. Natomiast budowa wygodnego schroniska dla bezdomnych pomocą dla nich nie jest. Im trzeba pomóc wyjść z bezdomności, a nie - pomóc w niej pozostać.
Każda forma pomocy jest potrzebna, od czegos trzeba zaczac. A dach nad głowa i opieka to już jakis start żeby było lepiej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 09, 2014, 09:08:36 »
Otóż to. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy chcą więcej bezdomnych w autobusach.
To nazywamy KSENOFOBIĄ i nie jest to cecha pozytywna osoby wypowiadającej się.
Masz rację, chłopie: to skandal nie lubić, jak do autobusu wsiada ktoś, kto się nie kąpał od pół roku. A  przyznawać się do tego to już w ogóle wstyd i hańba.
Ale nie martw się, jest szansa, że będziesz mógł pokazać, jaki jesteś miłosierny. To schronisko dla kilkuset bezdomnych osób trzeba przecież gdzieś zbudować. Na przykład obok Twojego domu. Nie będziesz się sprzeciwiał, prawda?
Bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że miłosierny jesteś tylko w gębie, i to anonimowo na forum...

Otóż to. Niech mieszkańcy się wypowiedzą, czy chcą więcej bezdomnych w autobusach.
Prezesi z Gryfa jeżdżą limuzynami, im jest wszystko jedno. Ja jeżdżę autobusem i mnie wszystko jedno nie jest.
a ja Cie widziałam jak do samochodu wsiadeś :D
Zdradzę Ci tajemnicę: do samolotu też mi się zdarzało wsiadać. Niemniej jednak prawie codziennie jeżdżę do pracy autobusem i wiem, jak uprzyjemnia podróż towarzystwo pasażera, który wiezie np. dwie torby dóbr właśnie wyłowionych ze śmietnika. Teraz takie towarzystwo trafia mi się raz na tydzień, Gryf chce sprawić, żeby się trafiało dwa razy dziennie.
Myślisz, że po 20 latach rządów prominentów z Gryfa nagle zaczęli interesować bezdomni? A w życiu. Im chodzi o stołki. Urosło nowe pokolenie kompetentnych Gryfitów, z wykształceniem piłkarskim albo pokrewnym, i trzeba ich gdzieś ulokować. A oni nie zadowolą się stanowiskiem byle podinspektora w wydziale ochrony środowiska. Tymczasem takie międzygminne schronisko to co najmniej prezes i dwóch zastępców, o dyrektorach i kierownikach nie wspominając. Dlatego są gotowi ściągać do Polic bezdomnych z innych gmin.
Tobie - jak będziesz później protestować - powiedzą najwyżej, że przecież ich wybrałaś, a oni to mieli w programie. Czyli dałaś im zielone światło.
Dlatego uświadamiam ludzi: chcecie więcej bezdomnych w Policach - głosujcie na Gryfa.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 09, 2014, 11:38:32 »
Masz rację, chłopie: to skandal nie lubić, jak do autobusu wsiada ktoś, kto się nie kąpał od pół roku. A  przyznawać się do tego to już w ogóle wstyd i hańba.
Ale nie martw się, jest szansa, że będziesz mógł pokazać, jaki jesteś miłosierny. To schronisko dla kilkuset bezdomnych osób trzeba przecież gdzieś zbudować. Na przykład obok Twojego domu. Nie będziesz się sprzeciwiał, prawda?
Bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że miłosierny jesteś tylko w gębie, i to anonimowo na forum...

Coś mi się wydaje, że to Ty jesteś "bezdomny". ZERO w Tobie empatii. Mylisz bezdomność ze smrodem niemytego ciała wcale nie bezdomnych alkoholików i drobnych pijaczków. Wielu ludzi (coś minie się wydaje , że Ty także) mimo posiadania własnego lokum w postaci umeblowanego pokoju czy całego okazałego domu i wręcz komfortowych warunków mieszkaniowych także jest - bezdomna... O miłosierdziu mi nie wyjeżdżaj, bo to dwie różne sprawy i chyba nie rozumiesz tego i wielu jeszcze słów. Tobie tak na prawdę, nie przeszkadza bezdomny, tylko zarządzająca gminą WS "GRYF XXI". Bezdomny to tylko pretekst do wzniecania konfliktów. A może warto byś się wziął za pomoc tym (twoim zdaniem - śmierdzącym bezdomnym), byłaby z tego większa korzyść. Założyłbyś Partię "czystych ludzi" i wcielił byś w życie swoje ideologie oraz definicję ludzi bezdomnych  ale to już nie ksenofobia, a zalatuje faszyzmem (bez obrazy, to tylko definicja na Twoje spojrzenie na bezdomnych). Albo lepiej nie, bo byś ich odesłał w nieznane... I na koniec - czy jesteś takim wizjonerem, że wiesz, iż Ty kiedyś nie będziesz takim, którymi teraz gardzisz? Życie weryfikuje nie takich TWARDZIELI jak Ty. Pozdrawiam życząc Ci dużo zdrowia i wszelakiej szczęśliwości na całe Twoje wyidealizowane życie, najlepiej w towarzystwie ludzi Tobie podobnych.

PS. Towarzystwo schroniska nie przeszkadzałoby mi w żaden sposób. Na pewno poznałbym wielu wartościowych ludzi, dotkniętych przez los, ale nie pozbawionych uczuć. I jaszcze jedno; zbliża eis okres Świąt Bożego Narodzenia, Wigilii. Jest okazja abyś wykazał się swoimi dokonaniami zarówno życiowymi, jak i intertekstualnymi, a może i finansowymi... Uczestnictwo w projekcie "SZLACHETNA PACZKA". Wież mi, że obcowanie z obdarowywanymi (nie bezdomnymi) rodzinami lub samotnymi często schorowanymi osobami dotkniętymi przez los, uczy Pokory przez duże "P". Uczy także empatii, której Ci brak - ale wszystko można nadrobić. Zapraszam.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2014, 12:16:29 »
Coś mi się wydaje, że to Ty jesteś "bezdomny". ZERO w Tobie empatii. Mylisz bezdomność ze smrodem niemytego ciała wcale nie bezdomnych alkoholików i drobnych pijaczków.
To też ludzie i też potrzebują pomocy. Dlaczego nimi gardzisz? Bo nie zbudujesz dla nich schroniska ze stołkami dla ludzi Gryfa?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 09, 2014, 12:34:37 »
To też ludzie i też potrzebują pomocy. Dlaczego nimi gardzisz? Bo nie zbudujesz dla nich schroniska ze stołkami dla ludzi Gryfa?


To im pomagaj może cię to czegoś nauczy, a nie wciskaj mi, że kimś gardzę. Albo wytrzeźwiej, jak nie widzisz różnicy pomiędzy bezdomnym, a pijaczkiem! Brak słów! Zapraszam raz jeszcze do uczestnictwa w "SZLACHETNEJ PACZCE" - tam poznasz różnicę i będziesz miał, co opisywać na swojej(?) stronie www.
Z mojej strony EOT.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2014, 12:37:48 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 09, 2014, 16:14:27 »
W Gminie Police nie ma Domu opieki społecznej dla seniorów.Najbliższy jest w Szczecinie.W Gminie Police jest masa seniorów wymagających opieki.Może poza "wyborczymi" szczepieniami warto bardziej im się pokłonić-?
Pozostając w temacie empatii - W naszej gminie jest też wielu bezrobotnych. Ilu bezrobotnych załapało się do komisji wyborczych za około 400 złotych dniówki? 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 09, 2014, 16:29:48 »
Pozostając w temacie empatii - W naszej gminie jest też wielu bezrobotnych. Ilu bezrobotnych załapało się do komisji wyborczych za około 400 złotych dniówki?

Dobre pytanie?! Odliczam czas do odpowiedzi dobrze poinformowanych czyli źródła ???  Innym tematem bezrobotnych jest pytanie - czy im się chce? Z tego, co wiem to w wielu przypadkach - brać tak, dawać nie! Oczywiście są wyjątki, ale taka jest ludzka natura.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline ocet12

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 09, 2014, 20:02:55 »
To schronisko dla kilkuset bezdomnych osób trzeba przecież gdzieś zbudować.
Schronisko będzie tam gdzie mieściła się Pierwsza Prywatna Szkoła Średnia, na ul. Licealnej.
Panie, tu nie jest salon damsko-meski, tu jest kiosk Ruchu - Ja tu mięso mam!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 09, 2014, 20:27:10 »
I dlatego Platformersom to nie pasuje. Bo jak to, że ich budowlaniec nie będzie trzepał kasy i budował, drugi ich handlarz nie sprzeda materiałów budowlanych, inni z zawodu prezesi nie będą mogli być tam dyrektorami bo mały prestiż i śmierdzi itd. I jak w ogóle można pomagać ludziom a nie trzepać kasę dla siebie i kolesi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2014, 20:57:30 wysłana przez pol »

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 09, 2014, 22:44:53 »
Mam pytanie do tych tak "sceptycznych" co do idei istnienia schronisk...czy ktokolwiek z was spędził choć jeden dzień swojego wygodnego życia wśród bezdomnych??? Polecam. Chętnie wymienię się wtedy spostrzeżeniami. Kiedyś słyszałem jak ludziom przeszkadzali spoceni stoczniowcy wracający autobusem, innym razem kibice wracający pijani z meczu. By śmierdzieć w autobusie nie musisz być bezdomnym.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 10, 2014, 08:24:46 »
To też ludzie i też potrzebują pomocy. Dlaczego nimi gardzisz? Bo nie zbudujesz dla nich schroniska ze stołkami dla ludzi Gryfa?

To im pomagaj może cię to czegoś nauczy, a nie wciskaj mi, że kimś gardzę.
Nie muszę wciskać, zwroty, jakich używasz, mówią wszystko. A to, że nawet nie zauważasz, że mówisz coś nie tak, dowodzi, jak wielka jest ta pogarda.

Albo wytrzeźwiej, jak nie widzisz różnicy pomiędzy bezdomnym, a pijaczkiem! Brak słów! Zapraszam raz jeszcze do uczestnictwa w "SZLACHETNEJ PACZCE" - tam poznasz różnicę i będziesz miał, co opisywać na swojej(?) stronie www.
Niektórzy pomagają innym żeby pomóc, a nie po to, żeby się potem tym chwalić przed kamerami czy na stronach www. Nawet Ci to nie przyszło do głowy? Nie dziwię się. To jest właśnie ta legendarna empatia Gryfitów.

Mam pytanie do tych tak "sceptycznych" co do idei istnienia schronisk...
To jest pytanie w próżnię. Tu nikt nie neguje potrzeby istnienia schronisk. Gmina ma obowiązek zajmować się bezdomnymi. Swoimi.
Negowany jest pomysł Gryfa, żeby do Polic ściągać bezdomnych z innych gmin. Nie ma powodu, żeby policzanie znosili większe niedogodności niż to wynika ze statystyki.
To Gryfici próbują z tego zrobić faszyzm i ludobójstwo. Nie dziwię się - co mają powiedzieć? Że potrzebują dla swoich stanowiska dyrektora, a takie zwykłe gminne schronisko to co najwyżej kierownik?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 10, 2014, 12:40:56 »
Dziś Gmina Police korzysta ze schroniska w Szczecinie. To korzystanie się już kończy bo Szczecin wypowiedział porozumienie ale nie dlatego, że nie chce bezdomnych z Polic, tylko dlatego, ze nie ma miejsca dla bezdomnych z terenu Szczecina.
Nie słyszałem żeby istnienie schroniska stanowiło magnes dla bezdomnych i masowe ich migracje do miejsc, gdzie takie schroniska istnieją. To teza postawiona przez autora tego wątku, która ma na celu wywołanie obrzydzenia dla tej koncepcji.

A gadanie o tym, że tworzy się schronisko dla stołków, to już nie tylko bzdura ale i chore fantazjowanie. Gmina nie będzie tworzyć specjalnych struktur administracyjnych w schronisku. Gmina w drodze konkursu wyłoni zewnętrznego operatora, instytucję z doświadczeniem w podobnej działalności. Taki jest plan. Dlaczego? Bo tak jest taniej i bardziej fachowo.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 10, 2014, 17:44:12 »
Pozostając w temacie empatii - W naszej gminie jest też wielu bezrobotnych. Ilu bezrobotnych załapało się do komisji wyborczych za około 400 złotych dniówki? 

Kochana co do bezrobotnych to tylko powiem,że jeżeli jest to osoba w miarę młoda(liczę,że w miarę młoda jest też osoba około 40 lat)i sprawna fizycznie to nie powinna mieć problemu ze znalezieniem pracy o ile tylko chce.Ogłoszenia dam pracę widzę na każdej ulicy,może nie są z super umowami,super płatne,ale lepsze takie,niż żadne.Ostatnio widziałam pod netto klęczącą młodą matkę 2 dzieci,podobno matkę,podobno bezrobotną i w trudnej sytuacji.I była bez dzieci,a gdzie te dzieci były,jak ona klęczała pod tym sklepem?Czy w tym czasie nie mogłaby pracy jakiejś sobie znaleźć.Ja też mam trójkę dzieci,pracuję zawodowo,oprócz tego dorabiam sobie na wychodzeniu z psem sąsiadki,na opiece nad córką koleżanki i na strzyżeniu psów,nie narzekam na brak pieniędzy,raczej na brak czasu.Dla chcącego nic trudnego.Dlatego też nie daję żebrakom ani grosza,bo swoje pieniądze ciężko zarobione wolę przeznaczyć na dzieci,nie latam po czyiś domach i nie czekam aż ktoś mi da.Jak nikt nie będzie dawał bezdomnym to i oni nie będą widzieli sensu w żebraniu i może wezmą się za robotę w końcu.


Każda forma pomocy jest potrzebna, od czegos trzeba zaczac. A dach nad głowa i opieka to już jakis start żeby było lepiej.

Dokładnie tak jak piszesz,do tego można dodać godziny prac społecznych za wyżywienie i nocleg np:grabienie liści,zbiórka śmieci po okolicznych lasach,nawet sprzątanie odchodów psich,pewnie inni też dodadzą jakieś pomysły prac społecznych.Pomoc w znalezieniu pracy w takim schronisku też mogłaby być oferowana.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!