Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Laptop dla seniora  (Przeczytany 9107 razy)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #15 dnia: Października 09, 2013, 14:17:02 »
http://allegro.pl/toshiba-l875-i3-3120m-4gb-640gb-17-3-win8-office-i3595972932.html

http://allegro.pl/laptop-toshiba-17-i3-3120m-4gb-500gb-hdmi-win8-i3613937513.html

pierwsze lepsze z allegro. Czy dobre? Nie mam pojęcia :D pierwsze lepsze z ustawionymi filtrami.

btw.
forum z którego korzystałem przy zakupie laptopa:
http://nhl.pl/

tam znajdziecie naprawdę idealne porady ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #16 dnia: Października 09, 2013, 14:19:15 »
Cytat: "m8z"
Czy dobre? Nie mam pojęcia


Jak nie masz pojęcia to proszę nie dyskutuj w temacie-dziękuję
(bo narazisz kogoś na spory wydatek)


Z ciekawości zapytam, po co ktoś zakłada na forum temat, byś polecił inne forum ? :D

Ok, z mojej strony to koniec, bo tylko bałagan robię.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #17 dnia: Października 09, 2013, 15:39:03 »
A dlaczego nie polecać komuś forum, gdzie dostanie porady od osób najbardziej w temacie?
Ustawiłem wymagane parametry, do tego procek i3, system ma, dysk jakis ma, ram ma, co z ta toshiba jest nie tak?

Chciałeś 17 cali bez dwóch kart, więc Ci podałem.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #18 dnia: Października 09, 2013, 15:56:40 »
m8z, powiedź mi po co mam brnąć w tą rozmowę, jak nie wiesz nic na temat zaproponowanych przez Ciebie laptopów? Jeżeli sądzisz, że sobie wyfiltrujesz, wybierzesz najlepsze parametry, to najlepszy sposób na proponowanie komuś laptopa to Ci powiem - jesteś w błędzie. Akurat obie firmy allegrowe znam, modele również (szczególnie tego nie dedykowanego na polski rynek i w zastępczym kartonie). Nie brnij w to dalej, bo za edukację informatyczną się płaci :D

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #19 dnia: Października 09, 2013, 16:12:24 »
Cytat: "rbk"
m8z, powiedź mi po co mam brnąć w tą rozmowę, jak nie wiesz nic na temat zaproponowanych przez Ciebie laptopów? Jeżeli sądzisz, że sobie wyfiltrujesz, wybierzesz najlepsze parametry, to najlepszy sposób na proponowanie komuś laptopa to Ci powiem - jesteś w błędzie. Akurat obie firmy allegrowe znam, modele również (szczególnie tego nie dedykowanego na polski rynek i w zastępczym kartonie). Nie brnij w to dalej, bo za edukację informatyczną się płaci :D


OK na zakończenie nikomu nie poleciłem tego laptopa. Wkleiłem lapka 17 z jedna grafika, który wydawał sie sensowny na Twoje życzenie ;)

Za wiedzę informatyczną to akurat mi płacą ;)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #20 dnia: Października 09, 2013, 21:36:36 »
Panowie, nie kłóćcie się, Wasze wszystkie uwagi są dla mnie cenne. Na razie zorientowałem się, że 17 cali może być poza pułapem cenowym (dokładny będę znał za jakieś 3 tygodnie), za to w 15 wybór większy w razie czego :)
Nie mam uprzedzeń do Samsunga ani Toshiby, mam do HP.
Jedno muszę doprecyzować: nie wchodzi w grę kupowanie przez net. To ma być sprzęt, z którym w razie czego gwarancja będzie mogła być załatwiana bez mojego pośrednictwa. Najlepiej od sprzedawcy, który grzecznie zepsute przyjmuje, przeprasza i od ręki wymienia na nowe ;)
Druga rzecz to to, że laptop nie ma być generatorem kolejnych wydatków np. na net - czyli załącznikiem będzie modem z kartą aero2. Ktoś ma doświadczenia, jak to pod Linuksem chodzi (w sensie: czy wystarczy wetknąć i odpala, czy trzeba umieć obsłużyć)? Bo sprawdziłem, że Skype na Debiana i Ubuntu jest, więc przy jakiejś okazji przetestuję jak działa. To oznacza, że modeli bez systemu jednak całkiem nie odrzucam, księgowość to wariant potencjalny, a można przecież ją robić online, kupić coś LeftHanda albo bawić z Wine.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #21 dnia: Października 09, 2013, 22:14:36 »
Poza pytaniem Wykidajły niewiele zrozumiałem

Dla mnie ten wątek równie dobrze mógłby być po węgiersku :D

Pozdrawiam

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #22 dnia: Października 09, 2013, 22:49:07 »
Wykidajło, jeśli chcesz 15" w dobrej cenie, to teraz w Auchan jest Lenovo G580 za 1449zł. Dwu rdzeniowy Pentium, dysk 1TB, 4 GB RAM oraz Windows 8. Do Skype, przeglądania sieci i office wystarczy na pewno.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #23 dnia: Października 11, 2013, 09:42:29 »
Gdziekolwiek, najlepszy w tych cenach będzie Lenovo G580 (parametrami)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #24 dnia: Października 11, 2013, 11:28:33 »
W podobnych cenach zaczynają się też G700 (bez systemu) z tego co zauważyłem. A to już jest dobra wiadomość :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #25 dnia: Października 11, 2013, 12:27:11 »
Jeżeli bez systemu, to spokojnie dostaniesz go w 'tych' cenach ;-)

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #26 dnia: Października 11, 2013, 18:57:41 »
Cytat: "Wykidajło"
Druga rzecz to to, że laptop nie ma być generatorem kolejnych wydatków np. na net - czyli załącznikiem będzie modem z kartą aero2. Ktoś ma doświadczenia, jak to pod Linuksem chodzi (w sensie: czy wystarczy wetknąć i odpala, czy trzeba umieć obsłużyć)? Bo sprawdziłem, że Skype na Debiana i Ubuntu jest, więc przy jakiejś okazji przetestuję jak działa. To oznacza, że modeli bez systemu jednak całkiem nie odrzucam, księgowość to wariant potencjalny, a można przecież ją robić online, kupić coś LeftHanda albo bawić z Wine.

Na Ubuntu wszystko działa dobrze Skype, GG, itp modemy na USB w 90% wtykasz i działa (chyba , że jakiś egzotyczny) problem jest z silverlight czyli np. TVN Player ale też da się to obejść. Napisz jakiego programu księgowego chcesz używać. Wine to nie jest doskonałe rozwiązanie. popatrz np. tu (Infor System) http://dgcs.biz/pobierz-demo/ .Lefthand wydaje mi się jakiś dziwny, ale może to moje zdanie?
Ja używam starych poczciwych programów Dosowych, które świetnie działają w Linuksach Subiekt5 (magazyn sprzedaż) Rachmistrz (księgowość). Działa to w DosEmu bez zarzutu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #27 dnia: Października 13, 2013, 20:03:50 »
Księgowość to opcja, jak się ojciec do komputera przekona, to może go nie tylko do zabawy użyć :)
Jak z aktualnością dosowych programów? Bo tego bym się trochę bał. Ja sam używam Małej Księgowości Rzeczpospolitej, dla firmy typu szef+pracownik wydaje mi się idealna. Ale to oczywiście rzecz gustu. Tyle że u mnie w domu 4 kompy i tablet :D
Przez "wetknąć i działa" rozumiem, że trzeba np. tylko kliknąć "połącz" w apce modemu. TVNPLayer? Ojciec nie wie, że coś takiego istnieje. Jemu wystarczy tuner DVB-T na usb, jest blisko Kołowa, więc nawet jakiejś anteny wielkiej nie potrzebuje.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #28 dnia: Października 13, 2013, 21:37:20 »
W Linuksach jest zupełnie inaczej niż w Windows. Wkładasz modem nic nie musisz dogrywać, system pyta Cię o operatora itp. i działa. Oryginalna "apka" z USB nie będzie działać!
Co do  Małej Księgowości Rzeczpospolitej, spróbowałem pod Wine działa tu masz na potwierdzenie zrzut ekranu, ale tylko to wgrałem, wpisałem podstawowe dane i tyle więcej nie testowałem.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Laptop dla seniora
« Odpowiedź #29 dnia: Października 14, 2013, 08:09:26 »
O, super, dzięki :)
Które to Ubuntu?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.