Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stara kaflarnia  (Przeczytany 2719 razy)

Offline Paola_

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
[Police] Stara kaflarnia
« dnia: Marca 26, 2014, 15:04:21 »
Witam,

Poszukuję informacji o starej niemieckiej kaflarni, w której pracował mój pradziadek po II wojnie światowej. Ciekawa jestem jej historii i tego jak wyglądała.
Niestety w internecie nie odnalazłam nic, więc straciłam wiarę, że opowieści rodzinne są prawdziwe, aż natrafiłam na ślad, że kaflarnia istniała a może nawet 2??? - Wzmianka jest w wykazie trzecim przedsiębiorstw przechodzących na własność Państwa na zasadzie art .2 ustawy z dnia 3.1.1946 r, (Dz. U. R P. Nr 3, poz. 17) ogłoszonym w Szczecińskim Dzienniku Wojewódzkim Nr Ui. poz, 96 z dnia 14 XII. 1946 r .. na podstawie zarządzenia Przewodniczącego WOjewódzkiej Komisj i do Spraw Upaństwowienia  Przedsiębiorstw w Szczecinie
 z dnia 27XII 1946 r.".

Chciałabym zapytać czy może ktoś z Państwa posiada więcej informacji o powojennej kaflarni?

Byłabym wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam
Sylwia


Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Stara kaflarnia
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 26, 2014, 15:23:29 »
Moja wiedza jest w tej chwili niemal zerowa. Poza dwiema informacjami. Jedna: Maciej Budzy, specjalista od spraw "zduńskich", potwierdza istnienie kaflarni. Druga - naczelnik Witold Stefański (UM, oświata i kultura), rdzenny policzanin, taki zakład pamięta. Zbieram materiały, za jakiś czas opublikuję, bo bardzo ciekawe.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Stara kaflarnia
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2014, 18:05:04 »




 

 

 







SPZP "Skarb"

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Stara kaflarnia
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 26, 2014, 19:43:12 »
O! Ciekawe, kiedyś  słyszałem o tym wydaniu. To tylko 19 stron, może z tego zrobić pdf`a?
O kaflarni było coś w ZBC POMERANIA
<*)))))>{

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Stara kaflarnia
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 26, 2014, 20:11:15 »
Nie ma problemu.
SPZP "Skarb"