Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Windows 8  (Przeczytany 4720 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Windows 8
« dnia: Marca 10, 2014, 02:24:54 »
Od paru dni mam nowego ultrabooka Samsung Ativ Book 7 i windows 8, który mnie na początku zraził i przestraszył, ale powoli się oswajam. Jednak widzę po paru dniach dziwne rzeczy. Zauważyłem, że jak wejdę przez IE 10 na Facebooka to na początku ikonki co są na górze z prawej strony logo FB (znajomi, wiadomości, powiadomienia ) jak najadę na każdą z nich kursorem to podświetlają się i kursor zmienia się w łapkę, ale za chwilę już nie, tak samo jak chcę przeczytać jakiś komentarz na profilu firmowym i jest odpowiedź firmy to po kliknięciu na pokaż komentarz przewija mnie do góry do zdjęcia z tego postu i na chwilę pokazuję się ramka wokół tego posta. Na Mozilli sprawdzałem to nie ma tego problemu, ale z kolei na tych dwóch przeglądarkach zauważyłem, że mam problem z zalogowaniem się na stronę gdzie podaje dobry login i hasło to odświeża stronę i formularz z loginem i hasłem staję się pusty do ponownego wpisania. Czasem pomaga czyszczenie CCleanerem a czasem dalej nie można się zalogować. Teraz też dziwnie zachował się YouTube na IE, chcąc włączyć piosenkę kliknąłem na miniaturkę i muzyczka zaczęła grać, ale nie pokazało filmiku tylko dalej miniaturki były dopiero odświeżenie załadowało na nowo muzykę i film. Też często mam problem z logowaniem na pocztę wp, wpisuję login i hasło i widzę ładuję pocztę i za chwilę automatyczne wylogowanie a nieraz w ogóle nie ładuję poczty tylko odświeża stronę i formularz pusty do wpisania login/ hasła. Czasem ccleaner pomoże. Nie wiem, zaczyna mnie przerażać praca na tym windowsie 8 albo na Samsungu Ativ book... jakieś rady ???
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2014, 02:27:29 wysłana przez Marek4614 »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 10, 2014, 11:35:20 »
Nie mam FB, więc nie pomogę w tym temacie, ale sprawdź czy masz aktualny flash player i javę.
Nie namawiam, ale jest Internet Expolorer w wersji 11, zainstaluj nowszy i sprawdź jego zachowanie.

Jak się sprawuje ultrabook ?

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 10, 2014, 13:08:47 »
Ultrabook jest śliczny, cały z aluminium i wygląda na bogato, także załączenie i wył jest szybkie, ale niestety taka rozdzielczość 1920X1080 full HD na 13,3 cala jest za mała, ikonki, aplikacje są tak malutkie, że aż oczy bolą. Mój stary notebook msi wind u 100 10cali dawał radę lepiej. A tu jak zmienię rozdzielczość to widzę większe, ale niestety jakość gorsza, bo obraz jakby mleczny i lekko rozmazane literki. Prawie go nie używałem, więc myślę nad oddaniem do sklepu i kupieniem DELL e7440 14 cali >>>  http://allegro.pl/dell-e7440-i5-4300u-2-9ghz-4gb-128ssd-cam-w8-pro-i3986827660.html

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 10, 2014, 17:17:20 »
Powiększ sobie ikony, w przeglądarkach zwiększ % widok i powinno być dobrze.
Używam 13,3 z HD i daje to radę :)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 10, 2014, 19:54:01 »
Niestety nie zdaje to egzaminu, bo nie wszystkie programy są powiększone skalowane. Programy JAVA nie wszystkie powiększa odpowiednio, a też nie zawsze ta wielkość jest na stałe. Co jakiś czas podczas włączania powiększenie powraca do standardu. Męczy mnie to już, a wiele osób twierdzi, że FullHD nadaję się do powyżej 15 cali i jestem tego samego zdania. Sprawdzę tego DELLa jeszcze.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 14, 2014, 08:14:59 »
Ciężko będzie wymienić jak już używałeś, ale warto spróbować :)
Powodzenia, daj znać jak wrażenia :)

Wysłane z mojego MI 2S


Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2014, 11:30:49 »
Odesłałem ultrabooka do sklepu w ramach 10 dni na odstąpienie od umowy, zwrot przyjęli, a teraz cieszę się dużo wygodniejszym DELL E7440 14 cali z normalną rozdzielczością 1366, wreszcie wszystko jest normalnego rozmiaru ;) i normalny windows 7 mam ;)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2014, 00:45:25 »
Mam teraz Windows 7 i jest dla mnie o niebo lepszy, ale czy można ustawić aktualizacje aby pobierało je ustalonych godzinach? mam net mobilny i po północy transfer bez limitu, więc czy mogę pobieranie aktualizacji ustawić po 24tej? jest taka opcja?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 16, 2014, 09:45:48 »
Mam teraz Windows 7 i jest dla mnie o niebo lepszy, ale czy można ustawić aktualizacje aby pobierało je ustalonych godzinach? mam net mobilny i po północy transfer bez limitu, więc czy mogę pobieranie aktualizacji ustawić po 24tej? jest taka opcja?

Możesz :

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update\Zmień ustawienia



Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Windows 8
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 19, 2014, 14:55:50 »
Mam ustawione na 3 w nocy, ale i tak widzę, że wyszukiwanie aktualizacji robi na okrągło system, teraz np. mam info, że wyszukało aktualizacje o godz. 14:20, wiec chyba wyszukiwanie też zużywa sporo limitu, wiem że instalowanie będzie o 3 w nocy, ale samo wyszukiwanie można też zmienić godziny?