Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44727 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 10, 2014, 15:31:20 »
To,że się załatwi w nieodpowiednim miejscu,a właściciel nie posprząta nie daje prawa do odebrania psa i raczej nikt nigdy takiego prawa nie ustanowi
To nie piesek się załatwia w nieodpowiednim miejscu tylko właściciel tego psa prowadzi go w nieodpowiednie miejsce ;-) Co do ostrych sankcji-poczytaj proszę portale zachodnie-tam takie postępowanie czyli pozbawianie właściciela prawa do psa, jest czymś oczywistym w sytuacji kiedy ten nie przestrzega zasad określonych w przepisach prawa.U nas podnosi się z tego tytułu wielkie larum.Zastanówmy się-czy chcemy prawa przestrzegać,czy je łamać.Jeżeli godzisz się na jego łamanie,wiedz że spotka cię kara-włącznie z tą drastyczną.Czy to takie trudne do zrozumienia i zaakceptowania-? Jest wina musi być kara.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 10, 2014, 20:13:35 »
Wyniki ankiety, w której, jak sądzę, wzięli również uczestnicy tej dyskusji, wskazują, że liczba zwolenników surowego karania za łamanie przepisów porządkowych i liczba zwolenników działań wielotorowych, tzn. edukowania, tworzenia warunków oraz karania, jest podobna.
Przyznam, że sam jestem zwolennikiem działań wielotorowych i etapowych. W pierwszym etapie edukowania, nakłaniania, tworzenia swoistej "mody" na sprzątanie po swoich psach, jednocześnie tworzenie odpowiednich elementów infrastrukturalnych(psie wybiegi, psie toalety, dostępność do narzędzi do sprzątania), a w finale przystąpienie do zdecydowanego karania za te wykroczenia.
 
Sądzę, że propozycja Króla jest jednak zbyt daleko idąca. Jest szereg dziedzin, dużo poważniejszych i stanowiących większe zagrożenie dla społeczeństwa(np. pijani kierowcy), gdzie państwo wyraźnie sobie nie radzi. Wątpliwa zatem wydaje mi się skuteczność postulatu Króla Podziemia.
 
Najważniejsze jednak, to w ogóle zapoczątkować "jakieś" działania. Tkwię w przekonaniu, że na każdą akcję jest jakaś reakcja.
W Gdańsku, Poznaniu, gdzie funkcjonują bardzo ciekawe i rozbudowane programy walczące z "psimi kupami" są już efekty ale zostały one osiągnięte po kilku dobrych latach działań.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 11, 2014, 09:32:06 »
Prewencyjne oddziaływanie w dużej mierze powiązane jest z zachowaniem "sprawcy" Jeżeli jego postawa jest w miarę pozytywna,wpłynie to na "wymiar" kary poprzez złagodzenie jej dolegliwości.Jeżeli postawa negatywna (wielokrotnie dopuszczająca się negatywnych zachowań )-to brak podstaw do łagodnego obchodzenia się z takim "delikwentem" Środki reakcji "karnej" muszą być w takich przypadkach zdecydowane.W innym przypadku ten "proces" edukowania i proszenia o należyte postępowanie będzie trwał wiecznie,czego właśnie doskonałym przykładem są "pijani kierowcy za kółkiem" bo brak zdecydowanych działań.Te bardziej przypominają działania terapeutyczne niż sankcje karne.Kara musi być pochodną czynu i postawy winowajcy.Jest wina musi być .....kara ;-)
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2014, 09:34:03 wysłana przez Król podziemia »
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 12, 2014, 09:26:17 »
Tylko ja się pytam kto tu będzie najbardziej cierpiał,moim zdaniem byłby to pies,niestety i gmina miałaby po kieszeni,bo ktoś tego psa musi utrzymywać,a jak gmina to i my podatnicy.Gwarantuję ci,ze jak by taki jeden z drugim musiał odpracować kilkadziesiąt godzin społecznie sprzątając psie odchody to następnym razem zbierze jedno gówienko swojego psa trzy razy dziennie ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 12, 2014, 11:02:39 »
Taki środek w formie prac społecznie użytecznych SR wymierzają na bieżąco-Ci co je otrzymali jakoś tym się nie przejmują.Widzisz na mieście takie osoby-? bo Ja nie.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 12, 2014, 14:53:06 »
Taki środek w formie prac społecznie użytecznych SR wymierzają na bieżąco-Ci co je otrzymali jakoś tym się nie przejmują.Widzisz na mieście takie osoby-? bo Ja nie.

No tobie to w kółko macieju to samo wciąż mam pisać:

Jest odpowiednio przemyślane,tylko nie ma kto tego egzekwować.

Dlatego trzeba się wziąć od podstaw do roboty.Co z tego,że kary będą surowsze jak nadal nie będą egzekwowane.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline marcinpolice

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 22, 2014, 20:08:09 »
A może zastanówmy sie nad tym co takie psie odchody ZŁEGO robią w organizmie naszych DZIECI:




http://www.wsse.waw.pl/NewsDetails.aspx?NewsID=193
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2014, 20:38:54 wysłana przez marcinpolice »

Offline Forumnaforum

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 29, 2014, 10:31:09 »
Witam.
A jak rozwiązać problem psów w ogrodzonych placach zabaw dla dzieci? Dodam, że nie chodzi tu o bezpańskie psy.
Konkretnie: plac zabaw, przy ul. Wróblewskiego między blokami 12 i 14 graniczący z płotem "Białej". Bawiące się dzieci, beztrosko biegające po trawie i bawiące się w piaskownicy, a w tej piaskownicy i wokoło biegające psy RODZICÓW (niektórych), którzy siedzą na tym placu.
Zwrócenie uwagi nic nie dało.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 29, 2014, 15:16:27 »
tym półgłówką nic nie da żadne zwracanie uwagi. niestety inaczej nie da rady określić tych bezmózgich, chamskich i płytkich właścicieli psów. a w sumie jest jedno idealne słowo - PROSTAKI
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 31, 2014, 21:58:12 »
Dzisiaj zwróciliśmy uwagę pani, chociaż trudno nazwać ją panią, że wypadałoby posprzątać po psie i reakcja była oszałamiająca. Zaczęła się kłócić i poszła dalej. I jak tu żyć panie Premierze. Kary dla takich ludzi powinny być przykładne i wysokie i może wtedy by się bydło nauczyło. Dodam, że pies srał prawie na chodniku.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 01, 2014, 08:08:52 »
A mówiłem,że mówiłem....psiaki takim "posrańcom" trzeba zabierać.Szybko,bardzo szybko nauczą się po psie sprzątać ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 03, 2014, 13:40:38 »
ja nie mam psa, ale uważam, że w zbieranie odchodów nie należy się bawić pies od zawsze robił kupę, kupa kupą zostanie a jeżeli mi się nie podoba  to nie wchodzę na trawniki a dziecka nawet pomimo braku kup nie wpuściłbym do piaskownicy, bo gorszy niż kupa jest np gronkowiec złocisty. Jeżeli kogoś stać na dziecko, to stać też jest zabrać go nawet w wózku do lasu, posiedzieć w parku - jest mnóstwo możliwości niż tylko uskarżanie się. Prezes sm chemik pan szostak kupił np dla swoich mieszkańców miseczki do podstawiania jak pies sika, by na ziemie czasem nie poleciało - mama odbierała osobiście komplet 10 miseczek w administracji. Niewątpliwie odchody widać i tego nie ma się co wypierać, ale ja nie czuje się jako człowiek tak ważny, by psy ograniczać... Nie mam psa, mam dziecko i tak myślę...  Chociaż co można myśleć o mamach często w wieku blisko 20 lat, którym z twarzy patrzy, że bez błędu się podpisać nie umieją... Już się ciepło robi i często takie osobniki wychodzą, plotkują i właśnie....   Dlaczego nikt nie poruszy tematu, że matka stoi przy wózku i pali przy dziecku? Pochodzenie z marginesu społecznego nie jest usprawiedliwieniem - ale dlaczego  to nie jest ważniejszym tematem na forum od kup psa? Istne kuriozum...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”