Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44723 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 20, 2014, 14:32:58 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wyniki ankiety:
http://grzegorzufniarz.pl/ankieta-wyniki-i-podsumowanie/

Próba jest reprezentatywna?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Re: slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 20, 2014, 14:45:49 »
Cytat: "stefanka"
Cytat: "dapol"
własnie wróciłem z rodzinnego spaceru i jestem w szoku. gówno na gównie. masakra. pani w szpileczkach i jej srający jorczek na środku chodnika. próba zwrócenia uwagi kończy się głupim uśmieszkiem. gdzie jest straż miejska?
Wyobrażam sobie jak ktoś wpadnie w gówno jorka ,faktycznie usmarować się można po szyje,no chyba ,że to jork gigant


gówno jest gówno.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 20, 2014, 19:30:17 »
Cytat: "stefanka"
A jak się pies zesra na rzadko?????????????,albo dzik napierdzieli na chodniku (coraz częściej widziane są przy domostwach),to nadleśniczego trzeba wzywać do sprzątania ??.Ludzie nie mają większych problemów tylko czepiają się  psich odchodów i tak karać ,karać najlepiej jak pies puści bąka to też ukarać ,bo zawsze znajdzie się jakiś typ ,któremu będzie coś przeszkadzać!


Pewnie kolejny urażony właściciel pieska, i dziwić sie że ludzie sprzątają po swoich pupilkach skoro takie buractwo i słoma z butów wystaje! A jak pies nawali ci na dywan na rzadko to też nie posprzątasz? Brak mi słów rece opadają po takich wypowiedziach. Widać po wynikach ankiety, że należy tylko karać i jeszcze raz karać i to jak najsurowiej, oraz wprowadzić całkowity zakaz puszczania psów luzem w miejscach publicznych.

Offline p_nowak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #93 dnia: Marca 02, 2014, 21:36:06 »
Grzegorzu, co dalej z tymi wynikami? Czy będą jakieś zmiany?
Dzisiaj byłem pograć piłkę z dziećmi i  istna masakra, nie da się biegać po trawie.
Sprzątanie po swoim psie musi egzekwowane mandatami...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #94 dnia: Marca 07, 2014, 08:34:06 »
Wyniki ankiety, materiały opisujące "psie" programy w innych miastach w Polsce oraz swoje propozycje zmian przekazałem do gminy. W marcu ma się odbyć spotkanie w tej sprawie.


Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #95 dnia: Marca 09, 2014, 13:35:50 »
Grzegorzu, co dalej z tymi wynikami? Czy będą jakieś zmiany?
Dzisiaj byłem pograć piłkę z dziećmi i  istna masakra, nie da się biegać po trawie.
Sprzątanie po swoim psie musi egzekwowane mandatami...


A ja dziś na Bankowej widziałam młodą dziewczynę z labradorem,piesek się załatwił a dziewczyna posprzątała,jak ktoś chce to może :)

Z drugiej strony p_nowak rozumiem,że guwna przeszkadzają,ale trawnik to również nie miejsce na grę w piłkę,pamiętam kilka-kilkanaście lat temu modne były tabliczki :"Nie depcz zieleń boś nie jeleń " Pozdrawiam :)

I pytanie jeszcze musi ale kto?

Wyniki ankiety, materiały opisujące "psie" programy w innych miastach w Polsce oraz swoje propozycje zmian przekazałem do gminy. W marcu ma się odbyć spotkanie w tej sprawie.



Najbardziej z całej ankiety zapamiętałam :"Odkupili" swoje winy :) Dobre :)

A tak na serio:edukacja,motywacja i karanie-wszystko łącznie i może będzie lepiej :)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline cricot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 09, 2014, 15:02:18 »
Doświadczenie ze swojego małego "podwórka".
Trzy lata temu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wystartował z akcją "Stop oKUPAcji Krakowa!".
Odbyło się kilka happeningów (Błonia, Bulwary Wiślane), podczas których urzędnicy zachęcali mieszkańców do zwracania uwagi osobom, które nie sprzątają po swoim psie. Ponadto każdy mógł wziąć udział w konkursie w biegu przez teren oKUPOwany. Polegało to na jak najszybszym pokonaniu trasy z " przeszkodami" ;]
Rozdawano również zestawy do sprzątania psich nieczystości.
 Pojawił się " Korowód oKUPAcyjny", przechadzający się pośród spacerujących. Na czele pochodu- Ślimak Tosiek- postać ze spotów edukacyjnych. I tak właśnie. Urzędnicy podsumowali akcję pozytywnie. Widać to było po mandatach
 jakie straż miejska wystawiła niesfornym właścicielom czworonogów. Mandatów było znacznie mniej.
Na Plantach i Starym Mieście faktycznie jest czysto, ludziska sprzątają.
 Natomiast Podgórze/ Kazimierz/ Dębniki-można się niekiedy naciąć na teren mocno oKUPAcyjny.
Przychylam się do tego, co napisała tatankas -edukacja/ karanie i się coś ruszy na plus.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 09, 2014, 17:56:05 »
 Więc kolejny raz od siebie dodam-...........wraz z możliwością pozbawienia właściciela praw do swojego pupila.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #98 dnia: Marca 09, 2014, 18:29:33 »
Królu podziemia wielu starszych ludzi,ale nie tylko swoje zwierzaki traktuje jak dzieci,a ty chcesz pozbawić ich praw do nich.Znów porównanie pewnie przez niektórych będzie skrytykowane,ale nie pozbawia się rodziców praw do dziecka,bo dziecko naśmieciło,rozbiło szybę czy połamało drzewo.Karamy mandatem rodziców,opiekunów.Nikt ci nie zabiera auta,choć zatruwa powietrze nie tylko tobie,ale wszystkim wokoło .
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #99 dnia: Marca 09, 2014, 18:35:50 »
Królu podziemia wielu starszych ludzi,ale nie tylko swoje zwierzaki traktuje jak dzieci,a ty chcesz pozbawić ich praw do nich.

Czyli kara byłaby dotkliwa i dzięki temu zapewne byłaby skuteczna ;). Też jestem za pozbawianiem praw do posiadania zwierzaka.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline cricot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #100 dnia: Marca 09, 2014, 18:52:52 »
Królu podziemia wielu starszych ludzi,ale nie tylko swoje zwierzaki traktuje jak dzieci,a ty chcesz pozbawić ich praw do nich.

Czyli kara byłaby dotkliwa i dzięki temu zapewne byłaby skuteczna ;). Też jestem za pozbawianiem praw do posiadania zwierzaka.


A z tym zwierzakiem co następnie ? Zutylizować, aby nie zapychać schronisk, czy na licytacji puścić ?

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #101 dnia: Marca 09, 2014, 18:59:27 »
Odwołam się do mojego ukochanego kodeksu" Rodzinny i Opiekuńczy" ;-) w nim ustawodawca precyzuje kiedy i w jakich przypadkach pozbawia się praw do dziecka ;-) Petycja o zmianę prawa może przynieść wymierne korzyści.Pamiętać należy,że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga.Jego nieprzestrzeganie skutkuje określonymi karami.Jedną z dodatkowych kar w skrajnych przypadkach obligatoryjnie winno być pozbawianie praw do psa.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #102 dnia: Marca 09, 2014, 19:01:10 »


Czyli kara byłaby dotkliwa i dzięki temu zapewne byłaby skuteczna . Też jestem za pozbawianiem praw do posiadania zwierzaka.

Widzę,że nie tylko cytujesz selektywnie,ale i czytasz,czy to samo masz z myśleniem?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 09, 2014, 19:06:58 »
A z tym zwierzakiem co następnie ? Zutylizować, aby nie zapychać schronisk, czy na licytacji puścić ?

Trzeba by to odpowiednio przemyśleć - gdyby ludzie, którzy mogą o tym decydować, mieli odpowiednio dużo chęci, to jestem przekonany, że jakiś sensowny mechanizm zostałby wypracowany (np. czasowe pozbawienie praw i w tym czasie właściciel miałby obowiązek opłacenia czegoś w stylu hotelu dla zwierzaka).

Widzę,że nie tylko cytujesz selektywnie,ale i czytasz,czy to samo masz z myśleniem?

Ominąłem tylko i wyłącznie absurdalne porównanie zwierzęcia do dziecka. A słowo "też" odwoływało się do stanowiska Króla podziemia, co z mojej strony było skrótem myślowym, za co przepraszam.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 09, 2014, 19:16:02 »
że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga.Jego nieprzestrzeganie skutkuje określonymi karami.Jedną z dodatkowych kar w skrajnych przypadkach obligatoryjnie winno być pozbawianie praw do psa.

Skrajne przypadki to gdy się znęcamy nad psem,głodzimy go,czy nieodpowiednio zajmujemy,tak samo jak z dziećmi.To,że się załatwi w nieodpowiednim miejscu,a właściciel nie posprząta nie daje prawa do odebrania psa i raczej nikt nigdy takiego prawa nie ustanowi,bo to byłaby lekka przesada.Wysoki mandat raz,drugi,a jak będzie potrzeba to i trzeci poskutkuje doskonale i właściciel albo szybko nauczy się sprzątać po swoim pupilu,albo niestety się go pozbędzie,no i kolejni,którzy będą chcieli sobie wziąć psiaka jako zabawkę kilka razy się dobrze zastanowią zanim się zdecydują.
A z tym zwierzakiem co następnie ? Zutylizować, aby nie zapychać schronisk, czy na licytacji puścić ?

Trzeba by to odpowiednio przemyśleć - gdyby ludzie, którzy mogą o tym decydować, mieli odpowiednio dużo chęci, to jestem przekonany, że jakiś sensowny mechanizm zostałby wypracowany (np. czasowe pozbawienie praw i w tym czasie właściciel miałby obowiązek opłacenia czegoś w stylu hotelu dla zwierzaka).

Widzę,że nie tylko cytujesz selektywnie,ale i czytasz,czy to samo masz z myśleniem?

Ominąłem tylko i wyłącznie absurdalne porównanie zwierzęcia do dziecka. A słowo "też" odwoływało się do stanowiska Króla podziemia, co z mojej strony było skrótem myślowym, za co przepraszam.


Jest odpowiednio przemyślane,tylko nie ma kto tego egzekwować.Są kary za niesprzątanie po swoim psie,w razie braku środków finansowych można zamienić karę pieniężną na prace społecznie odpowiednie do czynu,czyli sprzątanie zieleńców z gówienek .Znajdzie się kilkunastu takich osóbek,zatrudnić jedną do pilnowania ich przy pracy i w tydzień wysprzątają całe Police :) Dasz pracę jednej osobie,Police będą czyste i gmina będzie zadowolona z takiego rozwiązania,bo zaoszczędzi pieniądze .
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!