Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44712 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 10, 2014, 14:47:32 »
Cytat: "Zenobiusz"
Zastanawia mnie to że nikt nie proponuje zlecenia sprzątania psich odchodów odpowiedniej firmie jak to zrobiono w niektórych miastach w Polsce. Powstałyby dzięki temu nowe miejsca pracy a problem zostałby profesjonalnie rozwiązany. Nie jest to przyjemne zajęcie ale przy użyciu odpowiedniego sprzętu (odkurzacze, długie rury, mobilne pojemniki) kontakt z odchodami jest ograniczony do minimum. Finansować można by to z budżetu gminy czy powiatu. Na co właściwie idą opłaty za posiadanie psa? Ściągają z nas masę podatków a bardzo często rozporządzają nimi niezgodnie z naszą wolą - co jest po prostu ordynarnym złodziejstwem.


To nie jest głupi pomysł by wykorzystać pieniądze zbierane za zwierzęta w domu. Tu jednak chodzi też o kulturę. Prowadzę psa i on załatwia się na chodnik. Rozglądam się czy nikt nie widzi-jak nie to idę dalej jak widzi to sprzątam. Nie tędy droga.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 10, 2014, 16:08:02 »
Temat powraca jak bumerang każdej wiosny. W tym roku szybciej  ;D          
Obawiam się że dopóki nie zmieni się mentalność właścicieli będziemy wciąż brodzić  w gównie. U mnie między blokami widok  sprzątającej  po swoim psie  osoby jest wciąż rzadkością  :-(  

Straż miejska  niestety jest nieczuła na problem,udają że nie widzą czy co...?
A może jak by jeden z drugim musiał zapłacić  po 100zł  to  by coś się zmieniło.
Na razie nie ma podpisu......

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 10, 2014, 17:03:12 »
Cytat: "Ciekawy"
A może jak by jeden z drugim musiał zapłacić  po 100zł  to  by coś się zmieniło.



Taaaa, szybciej Ci wlepią karę za to że pod laskiem pijesz piwko. To akurat jest bardzo widoczne nawet z najdalszych kamer.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 11, 2014, 16:31:12 »
Proszę bardzo nie czepiać się właścicieli psów, jakbym miał psa to nie chciałbym łazić za psem i zbierać co popadnie. Za każdego psa gmina pobiera roczny podatek, proszę spojrzeć na działalność prezesa sm chemik pana Szostaka. Na 26 Kwietnia pani sprzątające mają specjalny dodatek do pensji i co rano zbierają miny specjalnymi przyrządami. Uważam, że inni powinni brać przykład z pana prezesa i nie tylko w tym aspekcie. Taka gospodarność i zaradność w innych problematycznych sprawach mile byłby widziana u innych....  Jakoś  w odrze nie ma takich niedopłat na podzielnikach CO a u pana szostaka są...  czyli pani walczak jest niezaradna... każde grabie grabią do siebie a pan szostak lubi kosić :) i jest zaradny w zbieraniu min...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 11, 2014, 16:38:40 »
Zapraszam do wypełnienia ankiety dotyczącej zanieczyszczenia miasta psimi odchodami.

http://www.interankiety.pl/interankieta/52983600c5d6861cd70b9d1566739f91.xml

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 11, 2014, 16:57:14 »
Poszło.
Ankieta krótka ale treściwa.
Na razie nie ma podpisu......

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 11, 2014, 16:57:52 »
ankietę wypełniłem tylko zastanawiam się czemu ona ma służyć? bo coś mi się zdaje, że chyba z walką z psimi kupami niewiele. chciałbym się mylić, ale wydaje mi się, że ktoś tu próbuje zbić kapitał na psim gównie :< . mam nadzieję że się mylę. i jeszcze dodam tak od siebie do pana radnego - więcej ruchów, a mniej pierdo...... . no chyba że ankieta jest pierwszym krokiem. czas to zweryfikuje
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 11, 2014, 17:14:02 »
Celem ankiety jest zbadanie opinii osób w ankiecie biorących udział.
Nie jest tam napisane kto jest autorem ankiety, więc nie ma tu chyba podstaw do stwierdzania, ze ktoś chce zbić jakiś kapitał.

Zgadzam się ze stwierdzeniem "mniej gadania, więcej robienia" ale aby to robienie miało sens należy najpierw się dowiedzieć czego oczekują ludzie, nie tylko kilka(kilkanaście) osób zabierających głos w dyskusji o kupach.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 11, 2014, 17:25:53 »
panie grzegorzu, ja w żadnym wypadku pana nie atakuje. poprostu taki jestem u podstaw - za cholerę nie wierzę polityką. i tak jak mówiłem, że jeżeli ankieta jest pierwszym krokiem - to trzymam kciuki. tylko niech mi pan wytłumaczy jak z nią dotrzeć do szerszego grona niż tu obecne. no chyba, że już pan ma plan działania na większą skalę. w takim razie z całego serca życzę powodzenia. i naprawdę mam nadzieję, że jak już będzie wiadomo jakie są oczekiwania ludzi to ktoś zacznie coś robić.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline magdaa

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 11, 2014, 18:31:01 »
Mi dwukrotnie zdarzyło się , że jakieś zupełnie nieznane osoby robiły mi zdjęcia w czasie kiedy sprzątałam po swoim psie. Widocznie ten widok wielu osobą jest obcy

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 11, 2014, 20:09:48 »
Cytat: "marek.poczopko"
Proszę bardzo nie czepiać się właścicieli psów, jakbym miał psa to nie chciałbym łazić za psem i zbierać co popadnie.


Wnioskuję, ze podobają się Tobie psie odchody na chodniku. Widocznie masz inną kulturę. Pies jak narobi na trawę to jakoś nie przeszkadza mi to (chyba, że jest to miejsce do opalania) bo po trawniku sama nie chodzę.

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 12, 2014, 11:11:26 »
Problem rzeczywiście jest dość spory... Że odchody pasą się na trawnikach, to już norma ( niestety), ale że mamy "zasrane" chodniki to już przesada.
Każdy mój spacer z dzieckiem kończy się wyskrobywaniem kupy z podeszwy jego butów.
Przy zaśnieżonych chodnikach, ok, może się zderzyć, ale po śniegu ani śladu, a świeże kupy świecą i śmierdzą aż huczy! A feeeeeee!

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 12, 2014, 12:32:49 »
Wprowadzić "psie deklaracje" na wzór tych śmieciowych.Ci co zadeklarują sprzątanie-podatek na dotychczasowym poziomie.Ci co nie zadeklarują sprzątania-podatek o 300% w górę. ;-) Do rozumu przez kieszeń ;-) Przyłapani na innym postępowaniu od tego deklarowanego-do solidnego ukarania.To rozwiązanie ciut tańsze i zdecydowanie prostsze do wdrożenia,z proponowanym uprzednio psim DNA.Ten ostatni jednak jest zdecydowanie skuteczniejszy w wyegzekwowaniu należytego postępowania ze swoimi pupilami.Na zachodzie nie ma sobie równych.Jest bardzo skuteczny -głównie z powodu bajońskich kar ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 12, 2014, 16:51:44 »
Każdy ma swoje zdanie, wiadomo. Mi to kiedyś nie przeszkadzało. Do czasu aż zaczęłam prowadzać dziecko do przedszkola chodniczkiem koło jednego z tzw. leningradów. Nie dość, że ludziska wywalają tam worki ze śmieciami przez okno to jeszcze chodnik jest cały ... No właśnie. Kultura to coś czego innych nie nauczymy. Fakt. Może jednak gdyby były jakieś kary...
Po tym co miałam okazję widzieć trzeba by było też zacząć edukować pracowników w Spółdzielni Mieszkaniowej Chemik. Jedna z Pań pracujących w dziale czynszów spacerowała kiedyś sobie z jorczkiem na swoim osiedlu środkiem dość szerokiego chodnika.I tak sobie idzie, rozmawia przez telefonik a jorczek na samym środku chodnika sobie robi. A co. Stałam przy oknie i owa Pani mnie widziała. Bezczelnie się gapiła i może zastanawiała co zrobię a ja nie zrobiłam nic i powiem, że żałuję ale obiecałam sobie, że już nigdy nie przemilczę takiego czegoś. Oczywiście Pani nie posprzątała. Pracując tam gdzie pracuje dokładnie wie ile zapłaciłam wraz z sąsiadami za posprzątanie tego czego jej się nie chciało. Chociaż to nie to, że jej się nie chciało. Gdzież by taka dama g.... do ręki wzięła.
Tak więc trzeba najpierw zacząć prezesom od przeszkolenia pracowników a potem kazać jak na jednym z zebrań z mieszkańcami aby jeden donosił na drugiego tak jak w spr. odpadów.
Trzeba kablować co i kto gdzie wyrzuca i gdzie ktoś nie posprząta po psie. Tylko pytanie do kogo? Jak? I kto będzie to wszystko weryfikował i co z tego wyniknie? Jeśli coś w ogóle wyniknie.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 12, 2014, 20:31:20 »
Kolejny raz zapraszam do wypełnienia ankiety dotyczącej psich problemów
http://www.interankiety.pl/interankieta/52983600c5d6861cd70b9d1566739f91.xml

Od wczoraj, gdy ankieta została uruchomiona, dzięki intensywnej akcji nakłaniającej, wypełniło ją już ponad 120 osób.
Ankieta będzie aktywna do 28 lutego, a wyniki zostaną opublikowane m. in. na tym forum.

Celem ankiety jest zgromadzenie opinii mieszkańców o skali dolegliwości psiego problemu oraz o preferowanych sposobach przeciwdziałania zanieczyszczeniu miasta psimi kupami.

Przy okazji zapraszam do zapoznania się z programem Psia Toaleta. Jest to jeden z kilku projektów realizowanych w różnych miastach w Polsce, a celem których jest walka z psimi kupami.


http://grzegorzufniarz.pl/projekt-psia-toaleta/

"Na dniach" dostanę z Gdańska, gdzie realizowano "Psią Toaletę", raport końcowy po zakończeniu projektu. Mówi się o dużym sukcesie tego programu.
Ale... projekt był realizowany od 2005 roku, zatem osiągnięcie pozytywnych efektów trochę trwało...