Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613086 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #540 dnia: Listopada 04, 2014, 12:24:18 »
Ja dostałem kilka dni po tym jak roznosili (czyli w 3 dekadzie października).

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #541 dnia: Listopada 04, 2014, 13:19:37 »
Wracając do zaworów grzejących od 16 stopni, SM tłumaczy, że wymieniła je ze względu na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
Czytaliście § 2. 1.? "Przepisy rozporządzenia stosuje się przy projektowaniu i budowie, w tym także odbudowie, rozbudowie,
nadbudowie, przebudowie oraz przy zmianie sposobu użytkowania budynków oraz budowli nadziemnych i podziemnych spełniających funkcje użytkowe budynków, a także do zwiàzanych z nimi urządzeń budowlanych, z zastrzeżeniem § 207 ust. 2."
Czy docieplenie budynku to przebudowa?

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #542 dnia: Listopada 04, 2014, 15:27:24 »
Wg. mnie nie. Bardziej przypomina o jakaś formę izolacji. No ale wszech mądry na haju kierownik działu technicznego stwierdzi może, że to była dobudowa. Dobudowano kawałek styropianu i już :)

Bez sądu nie rozbierzesz. 
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #543 dnia: Listopada 04, 2014, 17:01:07 »
tą oczywistą logikę musisz wytłumaczyć ludziom którzy mają lepiej usytuowane mieszkania w bloku i którzy grzeją je twoim kosztem, wmawiając tobie, że jesteś głupia i nie potrafisz rozsądnie i odpowiedzialnie korzystać z mega wynalazku  - głowicy na kaloryferze.

Sorry! Ale mnie akurat nie wytłumaczysz, ponieważ dla mnie populistyczne teorie nie są konkurencją dla faktycznej wiedzy w temacie. Dlatego w omawianej tu problematyce owe pokrętło ma dla mnie zdecydowanie większe znaczenie w gospodarowaniu ciepłem niż bajki o korzystaniu z ciepła sąsiadów. Ale w tym temacie każdemu wolno wedle własnej woli.

Czytaliście § 2. 1.?
Czy docieplenie budynku to przebudowa?

Parian! To nie jedyny haczyk w tym rozporządzeniu. W samym paragrafie 134 ust. 5 znajduje się nie mniej ciekawy i znacznie ważniejszy dla całej sprawy. Sęk w tym, aby te i wiele innych haczyków zauważyć i wszystkie połączyć w jedną całość a efekt może być piorunujący.
Docieplenie raczej nie spełnia warunków przebudowy. Jeżeli już, to jest to bardziej  modernizacja.


dostałaś mieszkanie, a ja musiałem kredyt na 30 lat wziąć, no popatrz dostałaś i jeszcze narzekasz?

Jedni dostali inni kupili, ale nikt nikomu na siłę mieszkania nie wcisnął. Każdy z nas przyjmując/kupując je zaakceptował jego położenie. Mieszkanie, jak każda własność, podlega eksploatacyjnie jego właścicielowi i to on powinien zaradzić dostrzeżonym mankamentom. W każdym mieszkaniu, nawet tym nad piwnicą czy pod samym dachem, można samodzielnie poprawić bilans cieplny i to naprawdę niewielkim kosztem. Wystarczy tylko ruszyć głową i rękoma a nie klawiaturą od kompa. Domy wolnostojące też spełniają różne normy a mimo to właściciele nie żądają od sąsiadów, aby ich wyręczali w ulepszaniu ich domostw.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #544 dnia: Listopada 04, 2014, 20:00:04 »
Wracając do zaworów grzejących od 16 stopni, SM tłumaczy, że wymieniła je ze względu na ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r.
Czytaliście § 2. 1.? "Przepisy rozporządzenia stosuje się przy projektowaniu i budowie, w tym także odbudowie, rozbudowie,
nadbudowie, przebudowie oraz przy zmianie sposobu użytkowania budynków oraz budowli nadziemnych i podziemnych spełniających funkcje użytkowe budynków, a także do zwiàzanych z nimi urządzeń budowlanych, z zastrzeżeniem § 207 ust. 2."
Czy docieplenie budynku to przebudowa?

parian
 to jest dobre pytanie. Przecież jakby co to docieplenie było sporo wcześniej niż wymienili nam zawory. Moim zdaniem to rozporządzenie nie obowiązuje naszych starych bloków.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #545 dnia: Listopada 05, 2014, 07:16:08 »
Każdy z nas przyjmując/kupując je zaakceptował jego położenie.
Wojtku wiem, że powyższy cytat jest wyrwany z kontekstu, ale większość (ja także) nie miałem wyboru. No może tylko taki, że jak bym odmówił (m. zakładowe wtedy) to mieszkałbym co najwyżej w hotelu. Takie były czasy, jak wiesz. Pracowałeś w Z. CH. to wiesz. Poza tym zgoda, co do klawiatury i wolnego rynku oraz samoregulacji ogrzewania - tyle, że w b. wielu przypadkach to nie wystarcza.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2014, 07:19:34 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #546 dnia: Listopada 05, 2014, 14:01:42 »
Właśnie dotarła do mnie informacja, że jakieś osoby poszkodowane rozliczeniem za ciepło (w tym również z powodu tych czerwonych kapturków) organizują spotkanie! Termin 17 listopada o godz. 19:00 w klubie Honorowych Dawców Krwi przy ul. Armii Krajowej

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #547 dnia: Listopada 05, 2014, 14:26:41 »
Termin 17 listopada

Dobrze, że po wyborach... ;) ;D
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #548 dnia: Listopada 05, 2014, 19:31:34 »
460 zł zwrotu - wieżowiec w zasobach SM Chemik :) mieszkanie szczytowe

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #549 dnia: Listopada 05, 2014, 19:34:28 »
w klubie Honorowych Dawców Krwi przy ul. Armii Krajowej
Szkoda, że nie od razu u Pani Wiceprezes SM Chemik w salonie albo w klubie partyjnym. No cóż. Pan mąż na pewno ją o wszystkim poinformuje. Gratuluję pomysłu i życzę udanego obradowania.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Kasiechna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #550 dnia: Listopada 05, 2014, 20:22:54 »
Warto udać się na to spotkanie, może coś wspólnie się ustali. Oczywiście jak nie będzie na nim obecny Prezes SM Chemik

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #551 dnia: Listopada 05, 2014, 21:07:34 »
460 zł zwrotu - wieżowiec w zasobach SM Chemik  mieszkanie szczytowe
A przy jakiej zaliczce miesięcznej pobieranej na poczet c.o ....jeśli można spytać ?

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #552 dnia: Listopada 05, 2014, 21:52:40 »
Warto udać się na to spotkanie, może coś wspólnie się ustali. Oczywiście jak nie będzie na nim obecny Prezes SM Chemik
Prezesa może nie będzie ale męża pani wiceprezes tam spotkamy, tak że zarząd będzie wiedział jak się ewentualnie przygotować.
Powinniśmy spotkać się w neutralnym miejscu.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #553 dnia: Listopada 06, 2014, 07:06:44 »
Powinniśmy spotkać się w neutralnym miejscu.

Bardzo popieram - miejsce neutralne!!!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #554 dnia: Listopada 06, 2014, 09:15:15 »
460 zł zwrotu - wieżowiec w zasobach SM Chemik  mieszkanie szczytowe
A przy jakiej zaliczce miesięcznej pobieranej na poczet c.o ....jeśli można spytać ?

Właśnie bo ja miałem też zwrot ale wyszło na to że za 1000zł ogrzewałem klatkę schodową i suszarnie. Czemu na klatce nie ma pokręteł (danfosów) chociażby tych starych co nam zdemontowali .