Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wypadek na Wojska Polskiego  (Przeczytany 32070 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #15 dnia: Października 16, 2013, 23:17:38 »
Ja najbardziej chciałbym by w końcu wyremontowali na tej ulicy nawierzchnie.
W mieszkaniu się trzęsie gdy przejeżdżają co chwile tiry. Remontują większość ulic na osiedlu, drogę przez wioski do Trzebieży itd, a o głównej w mieście zapomnieli. Odnawiają bloki, budują ładny deptak z kwiatami, ławeczkami i fontannami, a między tym biegnie dziurawa ulica z wielkimi koleinami.

Ej Gościu jeżeli chodzi o fotoradar to dla mnie mógłby tu być i jeżeli by się żaden mieszkaniec na niego nie złapał to super. Spełniłby jako jeden z niewielu w kraju swoje prawdziwe zadanie - nie byłby maszynką do pieniędzy, tylko zmuszał do prawidłowej jazdy.

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #16 dnia: Października 17, 2013, 08:07:31 »
Nawierzchnia to też problem na tej ulicy.. w wakacje miałem przyjemność sobie rozwalić koło, tak jak z resztą kilku innych kierowców..

Wracając do "bezpieczeństwa", które panuje na tej drodze, to cieszy mnie to, że ktoś ma podobne spostrzeżenia do mnie. Trzeba coś z tym zrobić, bo obawiam się, że może niebawem dojść do kolejnej tragedii. Fotoradar też jest dobrym rozwiązaniem, może nie tak ortodoksyjny jak progi zwalniające - ważne żeby to było skuteczne.

Wydaje mi się, że ktoś kto tutaj nie mieszka albo często nie przebywa to nie zauważy problemu w takim stopniu jak powinien. W dniu dzisiejszym już nikt nie pamięta o wczorajszym wypadku i dalej TIRy i osobówki mkną z zawrotnymi prędkościami.

A jeśli chodzi o patrole policji, to niestety nie są one w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa przez cały czas, bo są one ustawiane doraźnie.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #17 dnia: Października 17, 2013, 08:14:44 »
Cytat: "matts"
Fotoradar też jest dobrym rozwiązaniem, może nie tak ortodoksyjny jak progi zwalniające - ważne żeby to było skuteczne.
Fotoradar jeśli będzie na stałe włączony spełni swoje zadanie lepiej niż progi. Gdyby na tej ulicy zamontować progi, to talerze powypadałyby ci z szafek.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline champions

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Października 17, 2013, 08:38:07 »
Cytat: "mieszkaniec"
widzisz policja staje na tej ulicy i to czesto ale nie tu gdzie trzeba bo kazdy zapierdziela na calej długosci i tylko zwalnia kolo myjni, sa lub nie i leci dalej

Strażnika Texasu z Grunwaldzkiej przesunąć na Wojska Polskiego

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Października 17, 2013, 08:56:12 »
Jestem za

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Października 17, 2013, 12:06:20 »
Przy stałym fotoradarze też wystarczy zwolnić na chwilę i dalej grzać. Rozwiązaniem i przyszłością jest pomiar odcinkowy - tutaj mogłoby być od Rynku do Piłsudskiego i zapewniam, że wszyscy jechaliby całą Wojska Polskiego przepisowo. Kolejne interesujące odcinki w Policach to Piłsudskiego też od tego samego skrzyżowania do ronda, a kolejny to dowolny odcinek Tanowskiej. Progi nie wchodzą w rachubę ze względu na przepisy - na trasach autobusów miejskich nie można ich zakładać i nie sądzę, żeby udało się zrobić tu jakikolwiek wyjątek.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #21 dnia: Października 17, 2013, 12:55:21 »
Cytat: "gumastic"
Przy stałym fotoradarze też wystarczy zwolnić na chwilę i dalej grzać.


Pewnie, nie ma idealnego rozwiazania, mozna jeszcze pomyslec o dodatkowym mobilnym fotoradarze, a najlepiej kilku, ktore mozna by rozstawiac tam, gdzie faktycznie jest niebezpiecznie.

cygan_013

  • Gość
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #22 dnia: Października 17, 2013, 14:29:03 »
widzę kłótnia na całego o sposoby poprawy bezpieczeństwa a ja uważam że zadne fotoradary czy progi nie poprawią bezpieczeństwa jeżeli ludzie nie włączą wyobraźni i myślenia ale niestety od kierowców TiR-ów nie możemy tego wymagać bo są więksi i im się z reguły nic nie stanie a czas przecież goni i kilometrów trzeba przejechać sporo ale jeżeli mieli by wybrać alternatywne rozwiązanie myślę że najlepszym jest obwodnica do której przygotowali częściowo ul. Kościuszki ale że to Polska to najpierw się muszą nachapać świnie u koryt a dopiero coś może zbudują

P.S. Pan potrącony na Wojska Polskiego zmarł w szpitalu!!!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #23 dnia: Października 17, 2013, 14:34:51 »
Cytat: "cygan_013"
zadne fotoradary czy progi nie poprawią bezpieczeństwa jeżeli ludzie nie włączą wyobraźni i myślenia


Wierz mi jak ktos zaplaci ze dwa mantaty po 500 zl i zlapie 20 punktow to troche ochlonie, co dziennie mijam fotoradary z 4-5 razy, to dziala. Szkoda, ze za mocniejsze wykroczenia nie zabiera sie w Polsce prawka na miesiac lub trzy.

Cytat: "cygan_013"
Pan potrącony na Wojska Polskiego zmarł w szpitalu!!!


To bardzo smutna wiadomosc. Wyrazy wspolczucia dla rodziny.

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #24 dnia: Października 17, 2013, 15:21:47 »
Najsmutniejsze jest to, że możemy jedynie chyba sobie "pogadać" na ten temat.. Znając polską rzeczywistość, nie zostaną podjęte żadne działania w kierunku poprawy jakości bezpieczeństwa mimo wielu wypadków..

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Października 17, 2013, 15:22:01 »
Cytat: "DEtonator"
Szkoda, ze za mocniejsze wykroczenia nie zabiera sie w Polsce prawka na miesiac lub trzy.

Lub nie wsadza do paki. Choćby na 24 h.

Offline PIK_POK_78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #26 dnia: Października 18, 2013, 07:07:15 »
Wczoraj  przed godziną 17 podali w radio (nie pamietam jaka stacja), że poszkodowany w tym wypadku zmarł w szpitalu. Musi się coś zmienić na tej ulicy (sama dojeżdżam nią do pracy rowerem), bo jeżeli pozostanie tak jak jest to ofiar będzie więcej.
Współczuję rodzinie.
Widzę, że wiaodmośc jest na forum, więc przepraszam, że się powtórzyłam.

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Października 18, 2013, 08:36:51 »
Tymczasem dzisiaj kolejna stłuczka na Wojska Polskiego, samochód ciężarowy z małym osobowym się zderzyli. I niech ktoś mi powie, że to bezpieczne miejsce.. Nie ma już argumentu, który mnie przekona co do bezpieczeństwa na tej drodze.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Października 18, 2013, 08:41:37 »
Ta droga różni sie od innych tym ze jedzie tu samochód ciężarowy dosłownie co minute i nie jedzie on powoli tylko zapindala, wczoraj staneli sobie tajniaki vectrą koło myjni, postali chwile niewychodząc z auta i odjechali, super z pewnościa bardzo wpłyneli na bezpieczeństwo.
 Prawie wszyscy piszą tu o tym że ulica jest bardzo niebezpieczna lecz dopiero mieszkając tu można zobaczyc jak bardzo.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #29 dnia: Października 18, 2013, 10:42:30 »
Moim zdaniem na skrzyżowaniu Wojska i Piłsudskiego przydało by się rondo. Skutecznie zwolniło by pojazdy jadące ze Szczecina. Ideałem byłoby by, jak już ktoś tu wspomniał, wrzucenie ruchu TIR-ów poza miasto. Generalnie wyznaję zasadę separacji ruchu pieszego i kołowego. System represyjny( radary, kontrole, pomiary odcinkowe) działa tylko na miejscowych, którzy po dość krótkim czasie uczą się go omijać. Satysfakcja, że sprawca wypadku został uwieczniony na zdjęciu - bezcenna, chyba nie tędy droga.