Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Osiedle Dąbrówki - aktualności  (Przeczytany 24069 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 12, 2013, 09:22:09 »
Cytat: "Daria"
Milczenie przeciąga się... Jak się sprawy mają? Jakieś zmiany?

Niestety na pozytywne działania władz S -ni się nie zanosi.Prawdpodobnie mimo zawieszenia przez zarząd programu pn "Docieplenie budynków przy ul.Mieszka I 1,2,3,4"uchwała Rady Nadzorczej o wprowadzeniu bezterminowego funduszu celowego na w/w zadanie obowiązuje.
6 grudnia na spotkaniu z mieszkańcami członków Rady Nadzorczej(Król,Kliszewski,Piechocki,
Leszczyńska i Banach)nie zapadły żadne wiążące decyzje.Mieliśmy okrągłe słówka o
potrzebie współpracy ale rozumianej jako konieczność bezwarunkowego akceptowania decyzji
Rady Nadzorczej uważającej się jak zauważyłam za nieomylną.Najciekawsze jest to,że Rada Nadzorcza nie wie jakie mają być rzeczywiste koszty realizacji w/w programu bowiem jak się
 okazało w trakcie wymiany informacji na spotkaniu, administracja  S-ni a w ślad za nią Rada Nadzorcza nie znają choćby orientacyjnych kosztów zadania.Szykuje się niezła awantura ponieważ zarząd na pewno powiadomi lokatorów o podwyżce czynszu związanej z uchwałą Rady Nadzorczej nakładającej na każdy m2 p.u. opłaty w wysokości 1,50 zł miesięcznie.
jestem gorszego sortu

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 13, 2013, 09:09:48 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Skoro Daria wywołała wątek na nowo, to pokażę nowy pomysł.

http://grzegorzufniarz.pl/smietniki-moga-wygladac-inaczej/

Jest to pomysł na likwidację obrzydliwych śmietników na starszych osiedlach w Policach.

Panie Ufniarz,myli Pan osiedla.Wymieniamy tutaj uwagi dotyczące osiedla Dąbrówka
S-ni Mieszkaniowej Odra a nie gminnego osiedla Dąbrówka.Tak się składa,że jedyna rzecz jaką włada na naszym osiedlu gmina to tzw lasek.To z jego terenu na zlecenie gminy usunięto
słynna telewizyjną  topolę.Sprawy śmietników Pan nie przeskoczy,ale może Pan spowodować,że mieszkańcy osiedla Dąbrówka SM Odra będą wiedzieli kto jest radnym "reprezentującym" ich interesy.Takich informacji na naszym osiedlu nie ma a wybory tuż,tuż.
jestem gorszego sortu

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 13, 2013, 10:03:53 »
Zarówno temat wątku, jak i pierwszy post wprowadzający do wątku nie określają jasno, że chodzi o tematy związane TYLKO z obszarem spółdzielni na Dąbrówce.
Dlatego wtrącam tu sprawy dotyczące całego osiedla.
Jak Pan słusznie stwierdził nie mam wpływu na działania Spółdzielni dlatego nie komentuję i nie biorę udziału w Państwa dyskusji dotyczącej spraw wewnątrzspółdzielnianych.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 13, 2013, 12:32:04 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zarówno temat wątku, jak i pierwszy post wprowadzający do wątku nie określają jasno, że chodzi o tematy związane TYLKO z obszarem spółdzielni na Dąbrówce.
Dlatego wtrącam tu sprawy dotyczące całego osiedla.
Jak Pan słusznie stwierdził nie mam wpływu na działania Spółdzielni dlatego nie komentuję i nie biorę udziału w Państwa dyskusji dotyczącej spraw wewnątrzspółdzielnianych.

Panie Ufniarz proponuję przeczytać pierwszy post AIRAM  wyraznie wskazujący czego dotyczy temat.Jeśli się nie mylę gmina na naszym osiedlu nie ma żadnej świetlicy a na pewno nie ma jej na Mieszka I.Słusznie Pan zauważył,że nie będąc członkiem S ni mieszkaniowej nie ma Pan wpływu na sprawy wewnątrzspółdzielniane.Nie ma Pan również wpływu na relacje S nia - Gmina.Ale na informacje dotyczące reprezentantów Gminy na osiedlu SM Odra "Dąbrówka"wpłynąć Pan może.
Ps.Jestem płci żeńskiej.
jestem gorszego sortu

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 13, 2013, 17:41:50 »
Po pierwsze przepraszam za pomyłkę. Sugerowałem się Nickiem, a nie dostrzegłem oznaczenia płci.

Proszę wyjaśnić dokładniej, co Pani ma na myśli pisząc: "Ale na informacje dotyczące reprezentantów Gminy na osiedlu SM Odra "Dąbrówka"wpłynąć Pan może."

Jeśli tylko będzie to w mojej mocy, to chętnie pomogę.

Pozdrawiam

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 14, 2013, 16:17:57 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Proszę wyjaśnić dokładniej, co Pani ma na myśli pisząc: "Ale na informacje dotyczące reprezentantów Gminy na osiedlu SM Odra "Dąbrówka"wpłynąć Pan może."
Jeśli tylko będzie to w mojej mocy, to chętnie pomogę

Wystarczy przejść się po osiedlu ,żeby zauważyć ,że na tablicach informacyjnych nie ma informacji kto jest radnym z tego okręgu,nie ma informacji o dyżurach tego czy tych radnych.Pewnie pojawią się przed wyborami.To chyba trochę za mało na ocenę kandydata.Może wiąże się to z tym,że radny/ni mieszkańcom blokowisk niewiele mają do zaoferowania.
jestem gorszego sortu

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 14, 2013, 18:40:41 »
W tej sferze mogę się wypowiadać jedynie za siebie, bo za innych radnych nie odpowiadam.
Co do mnie... Nie dysponuję tablicami informacyjnymi zainstalowanymi na osiedlach, zatem próbuję docierać do mieszkańców i umożliwiać im kontakt ze sobą innymi drogami.
Jeżeli uważa Pani, że są one niewystarczające, to postaram się docierać jeszcze mocniej.
A po osiedlu "przechodzę się" regularnie, co tydzień.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 15, 2013, 10:43:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Skoro Daria wywołała wątek na nowo, to pokażę nowy pomysł.

http://grzegorzufniarz.pl/smietniki-moga-wygladac-inaczej/

Jest to pomysł na likwidację obrzydliwych śmietników na starszych osiedlach w Policach.


Panie Grzegorzu smietnik rowniez moglby wygladac tak:
http://podziemnesmietniki.pl/city/
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 19, 2015, 18:22:48 »

Witam,
dostałam pismo ze S.M. "Odra" w sprawie wyrażenia zgody na wybudowanie instalacji centralnej ciepłej wody,
a tym samym likwidację piecyków gazowych. Piszę tutaj , bo pismo jest bardzo tendencyjne, a wtedy zawsze zapala mi
się "czerwona lampka". Wszystko pięknie wyliczone i koszty i to, że PEC zadeklarowało wybudowanie i sfinansowanie
w 100% z własnych środków, sieci wysokich parametrów wraz z doprowadzeniem jej do budynków itd...i zaraz po tych ochach
i achach zimny prysznic , że istniejący system wentylacji łazienek, w których zainstalowane są piecyki gazowe
nie spełnia obowiązujących obecnie norm i wytłuszczonym drukiem: "wobec czego konieczna będzie pilna przebudowa ego systemu
wentylacji". Z doświadczenia wiem , iż nikt nikomu nic za darmo nie daje, a koloryzowanie i zachwyty podobno zadowolonych mieszkańców budzą moje wątpliwości.
Mam pytanie do osób które już zamieniły piecyki na instalację centralnej ciepłej wody, czy warto było?
ps. dodam iż mieszkam na osiedlu Dąbrówki


Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 19, 2015, 21:08:56 »
Mam pytanie do osób które już zamieniły piecyki na instalację centralnej ciepłej wody, czy warto było?

To jest problem, na który odpowiedzieć musi sobie każdy sam. Dla jednych lepsze jest zbiorowe zaopatrzenie (mimo, że droższe!) a dla innych indywidualne, we własnym zakresie (dlatego, że tańsze!). Ja osobiście wybrałbym te drugie rozwiązanie!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 19, 2015, 21:35:19 »
"wobec czego konieczna będzie pilna przebudowa ego systemu
wentylacji".
I tu jest dla większości haczyk ;-) zapewne wiesz z czym to się wiąże.Po drugie bezpieczeństwo nie ma ceny.Po trzecie patrz "prawa i obowiązki" Po stronie Spółdzielni jest rygor prawny,po twojej-obowiązek prawny ( nakaz )
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 19, 2015, 21:56:08 »
No właśnie haczyk, bo to czy piecyki będa , czy też nie nic nie zmienia w kwestii wentylacji i corocznych przeglądów instalacji kominowych, wentylacyjnych i gazowych, więc takie pisanie jest co najmniej dziwne i nijak nie mogę się dopatrzyć jakichkolwiek korzyści dla mnie,(poza bezpieczeństwem)a jedynie same koszty i to spore comiesięczne za wodę nie licząc kosztu remontu łazienki, a z tym bezpieczeństwem to też lekka przesada niedługo może będziemy wychodzić z domu w kaskach, bo a nóż jakaś cegła spadnie.


Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 19, 2015, 22:13:38 »
nijak nie mogę się dopatrzyć jakichkolwiek korzyści dla mnie,(poza bezpieczeństwem)
naprawdę??? skoro swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie nie jest warte dla ciebie nadpłaty  kilkudziesięciu zł rocznie rocznie to szerokości życzę
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2015, 22:15:56 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 19, 2015, 22:15:20 »
istniejący system wentylacji łazienek, w których zainstalowane są piecyki gazowe
nie spełnia obowiązujących obecnie norm
W tych kilku magicznych słowach kryje się "klucz" Spółdzielnia po prostu musi ten problem rozwiązać.Każda zwłoka i bezczynność może skutkować poważnymi kłopotami.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 19, 2015, 22:40:30 »
No właśnie haczyk, bo to czy piecyki będa , czy też nie nic nie zmienia w kwestii wentylacji i corocznych przeglądów instalacji kominowych, wentylacyjnych i gazowych, więc takie pisanie jest co najmniej dziwne i nijak nie mogę się dopatrzyć jakichkolwiek korzyści dla mnie,(poza bezpieczeństwem)a jedynie same koszty i to spore comiesięczne za wodę nie licząc kosztu remontu łazienki, a z tym bezpieczeństwem to też lekka przesada niedługo może będziemy wychodzić z domu w kaskach, bo a nóż jakaś cegła spadnie.
Zacząć nalezy od odpowiedzi na zasadnicze pytanie tj ile ma kosztowac fanaberia zarządu S-ni opakowana w troskę o nasze bezpieczeństwo.Kiedy rozpoczynano program pn "termorenowacja "na osiedlu Dąbrówki ewolucja kosztów zaczęła się od 2.600.000 zł za cztery budynki a skończyło się na ponad 4 mln wg kosztorysu wstępnego.Na koniec Rada Nadzorcza pod naciskiem mieszkańców osiedla odstąpiła od dojenia naszej kasy na jak się okazało roboty dla kolesiów. Firma ,która miała wykonywać bez przetargu ową termorenowację musiała zadowolić się "ochłapami"w postaci robót na Mieszka I 3 i 4.Aktualnie owa firma ,która usiłowała wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy za nie wykonane roboty na balkonach  zajmuje się remontem klatki F w budynku Mieszka I 2.Podobno zlecono tej firmie roboty ze względu na zbyt wysokie ceny oferowane przez innych w przetargu.Ja osobiście w to nie wierzę ale pytanie dlaczego firma  - oszust otrzymała zlecenie na kolejne roboty pozostaje otwarte.Wracając do tematu piecyków gazowych z kosztami i wykonawcą mogłoby byc podobnie jak z obecnymi remontami na Mieszka I.Nie podano najważniejszego parametru ,pomijając koszty likwidacji,czyli ceny 1 m3 wody ciepłej.A w tym temacie fantazja Rady Nadzorczej jest nieograniczona.Rozpiętość cen za 1 m3 wynosi np dla Wyszyńskiego 15-29a 27,79zł a Piłsudskiego3 a-e 11,25zł.Wspomnieć jeszcze należy ,że po niedoszłej likwidacji bojlerów w łazienkach gaz nadal w mieszkaniu pozostaje jako zasilanie kuchenek gazowychi.Sygnalizowana modernizacja kanałów wentylacyjnych to również temat wyssany z palca bowiem nikt do tej pory nie wykazał(kominiarze,gazownicy itp)że z wentylacją są kłopoty.Z mojej perspektywy wygląda to tak że koleś kolesiowi obiecuje z pewnością nie za
 darmo a tematy sie podrzuca jak choćby wczorajsza oferta czyszczenia palników.
 
jestem gorszego sortu