Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Samsung galaxy II czy IV  (Przeczytany 3336 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« dnia: Września 12, 2013, 21:42:42 »
Witam.
Czy możecie mi doradzić który telefon wybrać? Chciałabym bezproblemowo poruszać się po internecie, youtube i inne stronki. Filmów nie oglądam w telefonie ale jeżeli bym zgrała na kartę to nie chciałabym przerabiać ich na jakiś mniejszy plik tylko od razu je oglądać. Mieć bezproblemowe połączenie z telewizorem ( a mam samsunga). Ładne fotki oraz móc odpalić w nim AutoMapę w wersji tej najnowszej.
To takie na wstępie moje wymagania jakie przychodzą mi do głowy.
Czy waro przepłacać skoro się do końca nie wykorzysta telefonu.
Słyszałam, że II są lepsze od III.
Jakie są Wasze opinie?

Offline garob

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2013, 08:05:16 »
Patrząc na twoje wymagania myślę, że SIII będzie lepszym rozwiązaniem.
- Internet, youtube itp. - SIII ma większy ekran co pozwala wygodniej korzystać z neta,
- AutoMapa - podobnie jak wyżej większy ekran w SIII więc wszystko lepiej widać,
- Allshare jest w jednym i drugim więc z TV Samsunga się połączysz,
- Ładne fotki - lepsze wychodzą z SIII, miałem SII i fotki były w miarę ok, problem pojawiał się przy fotografowaniu jasnego tła, wtedy na środku pojawiała się taka różowa plama (zobacz w necie fotki np. białej kartki wykonanej przez SII).

Miałem SII, obecnie mam SIV. Z jednego i drugiego jestem bardzo zadowolony, jeśli chodzi o kwestie multimedialne (zdjęcia, filmy, strony www) SIV jest zdecydowanie lepszy ale to głównie dzięki dużemu ekranowi.

Kwestia tego jaka jest różnica w cenie między tymi dwoma, jak niewielka ja bym brał SIII.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« Odpowiedź #2 dnia: Września 13, 2013, 09:04:25 »
Powiedz mi, jak jest z baterią? Który ma lepszą żywotność?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« Odpowiedź #3 dnia: Września 13, 2013, 09:13:31 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
Powiedz mi, jak jest z baterią? Który ma lepszą żywotność?


Zdecydowanie SGSIII
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6162/4906/0/0/

Offline garob

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2013, 09:53:16 »
Bateria to drażliwy temat  ;D
Do SIII się nie odniosę bo akurat tego modelu nie miałem.

SII na oryginalnej baterii, po ponad 2 latach używania musiałem ładować codziennie. Ale jak byłem np. za granicą i miałem wyłączony transfer danych, wifi, pocztę, bluetooth itp. to bateria trzymała nawet 3-4 dni. Przy normalnym użytkowaniu codzienne wieczorne ładowanie było koniecznością.

W SIV jest trochę lepiej, ale bateria jest nowa więc trzyma około 2-3 dni przy normalnym użytkowaniu. Jak już trochę więcej rozmawiam albo przeglądam www, jakaś gierka itp. to trzeba codziennie podłączać do ładowania.

I na koniec dodam, że do SIV dają świetną ładowarkę sieciową w zestawie. Ładowanie od 0 do 100% zajmuje około 1:30 godziny. Po USB wiadomo znacznie, znacznie dłużej.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Samsung galaxy II czy IV
« Odpowiedź #5 dnia: Września 13, 2013, 10:06:35 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
Powiedz mi, jak jest z baterią? Który ma lepszą żywotność?


Żywotność baterii w 100% zależy od ciebie. To są smatrfony i tu baterie trzymają krótko (duży ekran) 2-3 dni. Poza tym trzeba pamiętać, o częstym ładowaniu i niedopuszczeniu do całkowitego jej rozładowania (skraca to żywotność baterii) max. do 20%. Sam mam S3 od chwili jak weszły do sprzedaży (czyli grubo ponad rok) i jestem bardzo zadowolony. Robię nim dużo zdjęć i filmików (bez problemu obsługuje kartę 32GB), które są doskonałej jakości. Nawigacja także śmiga bez problemu. Polecam S3!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!