Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto jest kim w Policach  (Przeczytany 8439 razy)

Offline gogo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« dnia: Sierpnia 27, 2013, 22:30:16 »
Przyznam się szczerze, że do tej pory niespecjalnie interesowałem się wyborami i władzami w Policach.
W wyborach (czasami) uczestniczyłem wybierając bardzo intuicyjnie troszeczkę kalkując moje wybory ogólnopolskie i nie mając większego pojęcia KTO JEST KIM wśród kandydatów na radnych powiatu i gminy.

W związku z ostatnimi wydarzeniami (oczywiście chodzi o wybór dyrektorki białej) i wcześniejsze DZIWNE decyzje powiatu, stwierdziłem, ze wybierając PO bez znajomości kandydatów z Polickiego PO popełniłem potężny błąd.

Kiedy przejrzałem kto zasiada w radzie powiatu stwierdziłem, że nie znam tych ludzi.
Moja propozycja jest taka, abyśmy my Policzanie, na tym forum mogli opisać działania ludzi związanych z polityką niezależnie od reprezentowanych partii. Co zrobili dobrego, a gdzie dali ciała?

Na początek proponuje opinie o głównym winowajcy zamieszania ze zmianą dyrektora "Białej".
- Leszek Guździoł kandydat PO

 Moje zainteresowanie tą osobą wynika z faktu, że od kilku lat zachowuje się jakby chciał (napisze kolokwialnie) pszekształcić białą ze szkoły znanej w regionie na prowincjonalną szkółkę.

Potwierdzeniem tego jest ostatni konkurs, gdzie za nową dyrektor głosowali TYLKO członkowie komisji niezwiązani z Policami (nie licząc Powiatu oczywiście).

W google porównałem dokonania byłej już dyrektor Beaty Golisowicz i nowej dyrektor p.Agatę Markowicz-Narękiewicz.  W porównaniu z osiągnięciami p. Golisowicz nową dyrektor można zcharakteryzować jednym zdaniem - Wzorcowy urzędnik państwowy w Polsce, czyli mierna, wierna ale bierna.

Idąc tym tropem porównałem osobę odpowiedzialną za zmianę dyrektora, czyli p. Gużdźioła, z tymże jednak, że szukałem materiałów z dokonań zanim został starostą. Możę jestem subiektywny, ale ten Pan wg mnie jest takim wspólczesnym "Dyzmą". Jedynym Jego osiągnięciem było to, że z nadania politycznego został Starostą.

Jeżeli ktoś ma o nim inne (lub takie samo zdanie) proszę o jakiekolwiek fakty.
Tak żebym wiedział czy w następnych wyborach myśleć o nim, czy wręcz przeciwnie.

Żeby nie było, że jest to wezwanie politycznie, również bardzo chętnie zapoznam się z opiniami na temat kandydatów opozycji.

W końcu chce świadomie oddać głos w Polickich wyborach.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2013, 22:46:19 »
Wątek przesuwam do Polityki.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 28, 2013, 08:42:40 »
Cytat: "gogo"
Wzorcowy urzędnik państwowy w Polsce, czyli mierna, wierna ale bierna.


Raczej mierna, bierna, ale wierna. ;)

Cytat: "gogo"
Możę jestem subiektywny, ale ten Pan wg mnie jest takim wspólczesnym "Dyzmą". Jedynym Jego osiągnięciem było to, że z nadania politycznego został Starostą.


Takich karierowiczow w Polsce jest znacznie wiecej.

Cytat: "gogo"
W końcu chce świadomie oddać głos w Polickich wyborach.


Moim zdaniem jedynym rozsadnym wyborem jest glosowanie na sprawdzonych ludzi, lokalnych patriotow, niezaleznie od opcji politycznej, gdzie wybrancow polaczy nadrzedny cel dobrego zarzadzania, a nie partyjniactwo i chec zrobienia "kariery". Partie polityczne sa jak sekty, jestes w nich dopoki zgadzasz sie z ideologia tworzona przez jednego, czy dwoch matolow, a jak zaczniesz inaczej myslec, to zaraz stajesz sie zdrajca i jestes opluwany. Dlatego wlasnie powinnismy miec mozliwosc glosowania na konkretnych sprawdzonych ludzi, a nie na partyjne listy, ktore ukladane sa w zaleznosci od interesow poszczegolnych osob.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2013, 16:15:07 »
Cytat: "DEtonator"
Moim zdaniem jedynym rozsadnym wyborem jest glosowanie na sprawdzonych ludzi, lokalnych patriotow, niezaleznie od opcji politycznej, gdzie wybrancow polaczy nadrzedny cel dobrego zarzadzania, a nie partyjniactwo i chec zrobienia "kariery". Partie polityczne sa jak sekty, jestes w nich dopoki zgadzasz sie z ideologia tworzona przez jednego, czy dwoch matolow, a jak zaczniesz inaczej myslec, to zaraz stajesz sie zdrajca i jestes opluwany. Dlatego wlasnie powinnismy miec mozliwosc glosowania na konkretnych sprawdzonych ludzi, a nie na partyjne listy, ktore ukladane sa w zaleznosci od interesow poszczegolnych osob.

brawo!!! ale politykierzy zaraz Cię zjedzą, na szczęście do samorządów mają być "JOWy" także jest szansa wcielić to w życie. O ile PO nie zmieni ordynacji...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 28, 2013, 16:41:15 »
kaskada - JOWy tylko w gminach takich jak Police, w dużych miastach i w wyborach powiatowych zostaje po staremu, czyli wybory proporcjonalne

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 28, 2013, 18:05:11 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
w wyborach powiatowych zostaje po staremu, czyli wybory proporcjonalne


Już wiadomo o co chodzi Gryf i PiSory  rozpoczęły walkę o powiat

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 28, 2013, 19:14:36 »
ojoj aż strach pomyśleć co to będzie się działo :D

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2013, 19:13:47 »
Ja od początku byłam za PO lecz po tych personalnych rozgrywkach ,to dla mnie jak szczury które uciekając z tonącego okrętu chcą się nażreć przed zatonięciem okrętu.
Dylemat jest taki że na prawdę niema opcji politycznej oddanej naprawdę społeczeństwu.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline gogo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 29, 2013, 22:29:43 »
Cytat: "Mickd"
Ja od początku byłam za PO lecz po tych personalnych rozgrywkach ,to dla mnie jak szczury które uciekając z tonącego okrętu chcą się nażreć przed zatonięciem okrętu.
Dylemat jest taki że na prawdę niema opcji politycznej oddanej naprawdę społeczeństwu.


Cały czas mam nadzieję, że w wyborach lokalnych nie chodzi o partię, ale o konkretnych ludzi.

Czy w Policach są jacyś kandydaci (niezależnie od partii) na których warto głosować?
 Czy są jacyś lokalni politycy, którzy poza byciem politycznym wykonawcą zadań partyjnej centrali i "chapania ile wlezie" cokolwiek zrobili dla Polic?

Dajcie jakiś, jakikolwiek przykład polityka, który przejmuje się losem Polic i Policzan, bo na dzień dzisiejszy ja takiego nie widzę.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2013, 08:10:03 »
Ja w ostatnich wyborach samorządowych starałem się głosować na ludzi, nie na partię. I tak w gminie głosowałem na człowieka z Gryfa, w powiecie na człowieka z PO (sic!) a do sejmiku województwa na PiS (jedyny nasz rodzynek policki). I o ile gmina daje sobie wg mnie dobrze radę (bo ma pieniądze) to powiat działa całkowicie politycznie ale już pan Drzazga w ogóle jest nie widoczny jako nasz przedstawiciel w sejmiku. Jedynie można go zobaczyć na zdjęciach z wizyty władz PiS w regionie i to wszystko. Moim zdaniem te wszystkie sejmiki, marszałki wojewódzctwa, powiaty to niestety tylko kolejne ciepłe posadki (bez patrzenia na przynależność partyjną).

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 30, 2013, 08:25:34 »
Bez kumoterstwa mogę  tobie podać gogo

Według mie to są tylko dwie osoby.(choć znam więcej)  Pan Grzegorz Ufniarz i Pan Andrzej Rogowski (choć nie widziałem jak zabiera głos ten drugi)
Tego pierwszego nie trzeba rekomendować wszyscy Go znają. A pan Andrzej jak nikt inny udziela sie społecznie nie tylko dla dorosłych ale przede wszystkim dla młodzieży.
To moja OPINIA i myślę ze większość też tak uważa.

Nie będę komentował wypowiedzi na mojego Posta.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 30, 2013, 08:53:47 »
Cytat: "Mickd"
Bez kumoterstwa mogę  tobie podać gogo

Według mie to są tylko dwie osoby.(choć znam więcej)  Pan Grzegorz Ufniarz


Zdecydowanie Pan Grzegorz jest osobą, którą można z czystym sumieniem zarekomendować. Robi kawał dobrej roboty w moim przekonaniu.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 30, 2013, 08:56:00 »
Cytat: "Mickd"
To moja OPINIA i myślę ze większość też tak uważa.

Nie będę komentował wypowiedzi na mojego Posta.


Ja bym chciał się wypowiedzieć w nawiązaniu do Twojego posta, ale się boję, skoro nie będzie dialogu z Twojej strony :crazy:
A tak ogólnie- jeśli chodzi o Powiat i Sejmik- to ja najchętniej zagłosowałbym za likwidacją tych "sztucznych tworów". Szczerze napisawszy- to nawet nie wiem, jakie kompetencje i czym zajmuje się ten Sejmik.
Co do wyborów samorządowych- głosy wyłącznie dla lokalnych działaczy, których znamy, widzimy co robią i co sobą reprezentują oraz możemy ich ocenić. I takie osoby w Policach mamy:).

Co do wyboru na Partie- zarówno w ogólnopolskim zasięgu, jak i lokalnym- to kojarzy mi się to z nędzną restauracją. Idziesz coś dobrego zjeść, dokonujesz wyboru z menu, a kelner przynosi Ci nie zamówione danie tylko kotleta mielonego i mówi, że co prawda jest menu bogate, ale ich kucharz potrafi tylko przygotować kotlety.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 30, 2013, 09:56:53 »
Szanowny kolego MrW
Co do sejmiku i urzędu marszałka jestem zgodny  z Tobą. W pozostałej kwestii się nie wypowiem. ( choć przyznam Tobie racje) Mi chodzi tylko o wymienione  OSOBY które wymieniłem.
Zdania niemienie i tak o tych Radnych.
 Z szacunkiem dla Ciebie Łaskawco .Pozdrawiam Ciebie
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Kto jest kim w Policach
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 30, 2013, 10:28:11 »
Cytat: "Mickd"
Z szacunkiem dla Ciebie Łaskawco .Pozdrawiam Ciebie

Mam nadzieję, że nie uraziłem Ciebie poprzednim wpisem, albowiem zapewniam, iż nie było moją intencją pisanie złośliwości, jedynie poddałem w wątpliwość, czy przy Twoim sformułowaniu jest możliwa dyskusja i konwersacja, albowiem do tej formy wymagane jest przy najmniej uczestnictwo przynajmniej 2 stron.
Ale widzę, że jest możliwość podyskutowania:).
Cytat: "Mickd"
Mi chodzi tylko o wymienione OSOBY które wymieniłem.

Ja również podpisuje się pod Twoją opinią argumentując to następująco:
1/ Kto z osób będących przy władzy nie tylko ograniczył się do aktywności na rzecz społeczności lokalnej przed samymi wyborami, ale również w okresie po wyborach.
2/ Do których osób z władzy lokalnej zwykły obywatel może się zwrócić z problemem lub sugestią?
3/ Kto ma odwagę występować i rozmawiać ze społeczeństwem, a nie chować się jedynie w murach, czy to starostwa czy UG.
4/ U kogo możemy zweryfikować, co uczynił, co zrobił, co zainicjował w trakcie trwania kadencji?
5/ ....
Odpowiedź na te pytania pomogę zidentyfikować takich ludzi.
 Pozdrawiam