Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...  (Przeczytany 15776 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 27, 2013, 15:00:43 »
Cytat: "marek.poczopko"
no ale jak można z jednej strony nosić na piersi metalowy biskupi krzyż a z drugiej strony lubować się z alkoholu? Przecież te dwie rzeczy i w takiej osobie winny się wykluczać...


Znowu przesadzasz, nie chcę nikogo bronić, to są też ludzie, alkohol jest dla wszystkich, oczywiście bez pijaństwa.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 27, 2013, 16:09:45 »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Samodzielna_Grupa_%E2%80%9ED%E2%80%9D_Departamentu_IV_MSW

Panie Marku, powyżej trochę na temat innych hipokrytów zatroskanych losem polskiego Kościoła.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 27, 2013, 16:35:45 »
oni nie dokończyli swojego dzieła...  jak nie ma się drobnego szczegółu do obrony to chwyta się niepodważalnej przeszłości...  to było i taka jest prawda...  my piszemy o teraźniejszych niepodważalnych ujmach... proszę pokonać barierę samokrytyki w swojej wypowiedzi i dojrzeć dzisiejszy stan...
Nie widzi pan nic złego w danielach więc przenieśmy się do Elbląga.... , proszę.... http://10przykazan.wordpress.com/2010/02/21/biskup-elblaski-nie-bedzie-ukarany-za-jazde-po-pijanemu/
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 27, 2013, 17:36:00 »
Cytat: "marek.poczopko"
Kiedy niektórzy biskupi wezmą do serca prośby Franciszka?

Cytat: "TrzebieżCITY"
Obawiam się, że Franciszek mimo najszczerszych chęci nie skruszy tego tępego betonu... NIESTETY :(

Polscy hierarchowie żyją w odrealnionym świecie. W masowy ruch podążania w kierunku wskazanym przez papieża Franciszka (ubóstwo, skromność, pokora, oszczędność) też nie wierzę. Odwoływanie się do Biblii, przykładu Jezusa też nic nie dało i nie da. Oddadzą potrzebującym limuzyny i wsiądą na rowery? Taka polska jakość przyćmiewająca chrześcijańskie wartości. Żałosne.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 28, 2013, 11:41:46 »
Cytat: "DEtonator"
Pewnie, że można. To tak samo jak twierdzić, ze Bóg jest wszędzie i nie trzeba chodzić w niedziele do kościoła.


Nie o to chodzi ;). Np. Jan Paweł II miał w zwyczaju odprawiać Drogę Krzyżową w każdy piątek przez cały rok :). Mi to się zdarza choćby jak jestem na Jasnej Górze - tam na murach jest bardzo malownicza DK ;)

Cytat: "DEtonator"
Jasne, widać to po zarobionych mafiozach handlujących narkotykami i jednocześnie modlących się do Świętej Panienki.


No ja akurat miałem na myśli południowoamerykańskich "Kowalskich" :P. Fajnie to opisuje w swoich książkach Cejrowski ;).

Cytat: "marek.poczopko"
a jak ma się ten przypadek do ideałów i postawy Franciszka? Przecież to jest hańba, grzech, skandal i kuriozum... Biskup w takiej sytuacji? Wstyd...
http://spoleczenstwo.news...100764,1,1.html
Tu nawet nie ma czego komentować. Wybitnie jednoznaczna i skandaliczna sytuacja... Autorytet dla wiernych w tak trudnych czasach...


Cytat: "DEtonator"
Bez przesady, dostał wyrok z zakazem, też uważam że za krotki, jednak nie zapominaj, że to sąd jest od wydawania wyroków, nie biskup. Przyznał się, przeprosił. Po co jeszcze kopać leżącego? Ja bym się przyczepił się do innych, hodujących przy pałacach daniele np. Po co im to?


Zgadzam się w 100% z DEtonatorem - poza tym ostatnimi czasy Newsweek jest średnim źródłem informacji o Kościele, bo gazeta ta ostatnimi czasy prowadzi jakąś własną zażartą krucjatę przeciwko Kościołowi (w sumie domyślam się, jaka jest tego przyczyna). Dlatego radzę nie opierać swojej wiedzy o wewnętrznej sytuacji w Kościele tylko i wyłącznie na tym źródle.

Cytat: "TrzebieżCITY"
Miałem okazję na nieszczęście widzieć amatora Danieli w Akcji gdy służyłem w wojsku... Mięliśmy na swoim okręcie podczas ogólnopolskich manewrów desant 40 kapelanów pod przywództwem metropolity gdanskiego ;/ Powiem tylko tyle, że to co ludzie mówią to szczera prawda... To było 11 lat temu i jak widać nic się nie zmieniło, miłość do kieliszka została niestety.


Cytat: "marek.poczopko"
no ale jak można z jednej strony nosić na piersi metalowy biskupi krzyż a z drugiej strony lubować się z alkoholu? Przecież te dwie rzeczy i w takiej osobie winny się wykluczać...


Cytat: "DEtonator"
Znowu przesadzasz, nie chcę nikogo bronić, to są też ludzie, alkohol jest dla wszystkich, oczywiście bez pijaństwa.


Znowu zgadzam się z DEtonatorem :).

Cytat: "marek.poczopko"
Nie widzi pan nic złego w danielach więc przenieśmy się do Elbląga.... , proszę.... http://10przykazan.wordpr...de-po-pijanemu/


Znowu wchodzisz w kompetencje w kompetencje sądownictwa - samosądy nie są zbyt fajnym zjawiskiem ;).

Cytat: "Daria"
Polscy hierarchowie żyją w odrealnionym świecie.


Część pewnie i tak, ale nie można też tak uogólniać - bo wielu takie stwierdzenie krzywdzi.

Cytat: "Daria"
W masowy ruch podążania w kierunku wskazanym przez papieża Franciszka (ubóstwo, skromność, pokora, oszczędność) też nie wierzę.


W tej kwestii fajnie napisał bodaj jeden z publicystów Gościa Niedzielnego - to postulowane przez Franciszka ubóstwo nie może się przekształcić w dziadostwo (i tak we współczesnych świątyniach zdecydowanie za dużo jest tandety w myśl zasady "plastik is fantastik") - trzeba pamiętać, że każdy kapłan podczas sprawowania sakramentów staje się tzw. "alter Christi" - przez ręce, słowa kapłana działa bezpośrednio sam Chrystus, czyli Bóg. Dlatego wg mnie nie można też przeginać w drugą stronę.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 28, 2013, 13:52:34 »
udam, że nie słyszałem nazwy gość niedzielny... a co to jest? muszę w kiosku koło ronda spytać, to przeczytam sobie...

ja napisałem, że polscy hierarchowie żyją w odrealnionym świecie.

Pan nadpisał, że nie można uogólniać, bo wielu takie stwierdzenie krzywdzi.

Ja się pytam - to dlaczego niektórych te twierdzenie, nie tylko moje nie zmusza do postępowania godnego hierarchy?

Na mszy z młodzieżą Franciszek powiedział: " Kościoła musi wyjść poza duszne zakrystie i kontakt z wiernymi musi być praktyka codzienną". Tyczy się to obu Ameryk i kryzysu wiary w Europie.

Mam pytanie: Jaką spójność z ideą Franciszka można zobaczyć w występku pana hosera? Przecież on nawet nie zajechał do tej wsi, nawet najmniejszego słowa z parafianami nie zamienił, o nic ich nie popytał, nie chciał porozmawiać z nimi, nawet nie czuł takiej potrzeby... Nie zaszedł do żadnego domu, nie spytał się jakie ludzie maja problemy, jak im się żyje, w czym można im pomóc. Tu był odgórny dekret bez żadnego szczypania się - chodzi mi tylko o relację hierarcha - parafianie - tylko o to. Nie było żadnej diagnozy socjologicznej grona parafialnego.

W TVN 24 utkwił mi jeden kadr, jak Franciszek wysiadł z auta i podszedł do biednych ludzi mieszkających w zbitej z desek altanie w slamsowej części miasta... Podszedł, uścisnął dłoń, uśmiechnął się, zamienił parę krótkich słów - ale zamienił i zidentyfikował się z tym światem, pokazał, że ich widzi, że są dla niego ważni i nie brzydził im się podać ręki.

W TVN 24 utkwił mi tez jeden kadr... W kurii warszawskiej reporterka, grzecznie, kulturalnie chciała chwilkę porozmawiać z panem hoserem... Przyszła do niego... Co on zrobił? Idą c do przodu, odwrócił głowę, powiedział, że nie ma nic do powiedzenia...  ja się tak poczułem, jakby ktoś grzecznie do mnie powiedział - spadaj... czego tu szukasz?

Gdzie widać tę spójność w kontakcie z wiernymi pomiędzy papieżem a panem hoserem?
Jak pozbyć się tej pychy, wyniosłości, rozpasania, poczucia wyjątkowości i nieomylności tego betonu?
O duchownych z prawdziwego zdarzenia tu nie piszę - dla nich szacuneczek...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 28, 2013, 14:18:53 »
Cytat: "Kuba"
Nie o to chodzi ;) . Np. Jan Paweł II miał w zwyczaju odprawiać Drogę Krzyżową w każdy piątek przez cały rok :) . Mi to się zdarza choćby jak jestem na Jasnej Górze - tam na murach jest bardzo malownicza DK ;)


Kuba wszystko super, tylko nikt nie robi z tego show, Droga Krzyżowa to dla mnie bardzo wyjątkowe nabożeństwo, pełne przemyśleń i pokory. Z cierpienia Chrystusa zrobiono przedstawienie, a na stacji, gdzie Pan Jezus umiera ani jeden z pajaców na scenie nie uklęknął. Dziękuje za taki szacunek dla śmierci Zbawiciela.  

Cytat: "Kuba"
Zgadzam się w 100% z DEtonatorem - poza tym ostatnimi czasy Newsweek jest średnim źródłem informacji o Kościele, bo gazeta ta ostatnimi czasy prowadzi jakąś własną zażartą krucjatę przeciwko Kościołowi (w sumie domyślam się, jaka jest tego przyczyna). Dlatego radzę nie opierać swojej wiedzy o wewnętrznej sytuacji w Kościele tylko i wyłącznie na tym źródle.


Bardzo się cieszę, że w większości się zgadzamy, jeśli chodzi o moja wiedzę o Kościele, to pochodzi ona nie tylko z mediów, mam w rodzinie osoby duchowne, wiele widziałem i słyszałem. Oboje wiemy, że w Kościele idealnie nie jest i wiele spraw, które słusznie bulwersują wiernych, jest przyklepywane. O wtopach w samej organizacji nie będę pisał, bo nie chce dawać  argumentów "obrońcom" Kościoła. Jednak jako wierzący oczekuje zmian, mniej przepychu, więcej zrozumienia i otwarcia na wiernych. Nie może być też tak, że proboszcz jednej parafii klepie biedę, jeździ autobusem, a drugi niedaleko dalej buduje nowy kościół i rozbija się nowymi furami, a fakt podbierania mieszkańców nowych budujących się osiedli na terenie wcześniej wspomnianej biednej parafii osiąga szczyty chciwości. Dla dobra Kościoła takie rzeczy nie powinny mieć w ogóle miejsca. Papież Franciszek wie co robi, tutaj właśnie chodzi o to, by dotrzeć do sumień właśnie tych rozpasanych przedstawicieli Kościoła, bo przez nich cierpi wiele wspaniałych osób pełniących swoja służbę z czystego powołania, a  nie interesu.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 28, 2013, 14:31:29 »
Cytat: "marek.poczopko"
udam, że nie słyszałem nazwy gość niedzielny... a co to jest? muszę w kiosku koło ronda spytać, to przeczytam sobie...


Jest to najlepiej sprzedający się w Polsce tygodnik. Szczegóły: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sieci-do-rzeczy-i-uwazam-rze-z-najslabsza-sprzedaza

Cytat: "marek.poczopko"
ja napisałem, że polscy hierarchowie żyją w odrealnionym świecie.


A ja na to, że zdecydowanie nie wszyscy.

Cytat: "marek.poczopko"
Ja się pytam - to dlaczego niektórych te twierdzenie, nie tylko moje nie zmusza do postępowania godnego hierarchy?


Bo znakomita część z nich tak właśnie postępuje?

Cytat: "marek.poczopko"
Na mszy z młodzieżą Franciszek powiedział: " Kościoła musi wyjść poza duszne zakrystie i kontakt z wiernymi musi być praktyka codzienną". Tyczy się to obu Ameryk i kryzysu wiary w Europie.


Ależ ja się zgadzam z tym jak najbardziej i tym bardziej cieszy mnie to, co się dzieje w polickiej parafii pw. św. Kazimierza w Policach.

Cytat: "marek.poczopko"
Przecież on nawet nie zajechał do tej wsi, nawet najmniejszego słowa z parafianami nie zamienił, o nic ich nie popytał, nie chciał porozmawiać z nimi, nawet nie czuł takiej potrzeby... Nie zaszedł do żadnego domu, nie spytał się jakie ludzie maja problemy, jak im się żyje, w czym można im pomóc. Tu był odgórny dekret bez żadnego szczypania się - chodzi mi tylko o relację hierarcha - parafianie - tylko o to. Nie było żadnej diagnozy socjologicznej grona parafialnego.


Bo nie było w tej kwestii takiej potrzeby? Sytuacja, jaka zaistniała, podlegała określonej procedurze administracyjnej, wobec której sympatie/antypatie osób trzecich nie miały nic do gadania. I dobrze, bo niektóre aspekty działalności ks. Lemańskiego były niebezpieczne z punktu widzenia doktrynalnego.


Cytat: "marek.poczopko"
W TVN 24 utkwił mi jeden kadr, jak Franciszek wysiadł z auta i podszedł do biednych ludzi mieszkających w zbitej z desek altanie w slamsowej części miasta... Podszedł, uścisnął dłoń, uśmiechnął się, zamienił parę krótkich słów - ale zamienił i zidentyfikował się z tym światem, pokazał, że ich widzi, że są dla niego ważni i nie brzydził im się podać ręki.


Oby w takim tłumie nigdy nie znalazł się ktoś z zamiarem zabicia papieża. Tego cały czas się boję patrząc na to, do czego zdolny jest Franciszek...

Cytat: "marek.poczopko"
W TVN 24 utkwił mi tez jeden kadr... W kurii warszawskiej reporterka, grzecznie, kulturalnie chciała chwilkę porozmawiać z panem hoserem... Przyszła do niego... Co on zrobił? Idą c do przodu, odwrócił głowę, powiedział, że nie ma nic do powiedzenia... ja się tak poczułem, jakby ktoś grzecznie do mnie powiedział - spadaj... czego tu szukasz?


TVN nie bez powodu ma na pieńku ze znaczną częścią środowiska katolickiego - sami są sobie winni.

Cytat: "marek.poczopko"
O duchownych z prawdziwego zdarzenia tu nie piszę - dla nich szacuneczek...


Otóż to - czasami zdajesz się nie zauważać tych dobrych stron...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 28, 2013, 15:58:57 »
jeżeli biskup będzie traktował administracyjnie parafian...   to oni będą mieli o nim zdanie takie jakie maja i ja mam. Parafianie (wierni) to nie przedmiot który się przestawia lub pomija. Franciszek dał tego świadectwo, a pan hoser wręcz przeciwnie.
Panie Kubo komentuje Pan moje kawałki wypowiedzi, na które zawsze jakieś wytłumaczenie jest. A to co przykre a prawdziwe Pan przemilcza, mam nadzieję, że jest to danie dezaprobaty na poziomie a nie zauważanie problemu świadome... Ja nigdy nie napisałem źle np o naszej czy innej parafii ani o żadnym księdzu parafialnym. Ja piszę tylko o niektórych rozpasańcach z kurii i episkopatu - tylko i wyłącznie i nie widzę, żadnego wytłumaczenia dla ich poczynań. Jest mi wstyd za nich.
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 28, 2013, 17:35:49 »
Cytat: "marek.poczopko"
jeżeli biskup będzie traktował administracyjnie parafian... to oni będą mieli o nim zdanie takie jakie maja i ja mam. Parafianie (wierni) to nie przedmiot który się przestawia lub pomija. Franciszek dał tego świadectwo, a abp hoser wręcz przeciwnie.


To wolałbyś, aby nadal był zamęt wprowadzany przez działalność proboszcza z podwarszawskiej Jasienicy sprzeczną z katolicką nauką? Ja jednak wolę, gdy górę bierze dobro duchowe ludzi niż jakikolwiek relatywizm (a z tym mieliśmy tu do czynienia).

Cytat: "marek.poczopko"
Panie Kubo komentuje Pan moje kawałki wypowiedzi, na które zawsze jakieś wytłumaczenie jest. A to co przykre a prawdziwe Pan przemilcza, mam nadzieję, że jest to danie dezaprobaty na poziomie a nie zauważanie problemu świadome...


Odnoszę się do tego, do czego odnieść się pozwala mi moja wiedza. Opuszczam te fragmenty, w przypadku których nie mam nic do powiedzenia, czy też się z nimi zgadzam.

Cytat: "marek.poczopko"
Ja piszę tylko o niektórych rozpasańcach z kurii i episkopatu - tylko i wyłącznie i nie widzę, żadnego wytłumaczenia dla ich poczynań. Jest mi wstyd za nich.


Wiesz, kurii w Polsce trochę jest ;). A Konferencja Episkopatu Polski w 2011 r. liczyła 133 biskupów (nie mam czasu teraz szukać aktualniejszych informacji). Tak że niezły rozrzut mają Twoje zarzuty.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 28, 2013, 22:38:17 »
Cytat: "Kuba"
do czego zdolny jest Franciszek...
Do okazania człowieczeństwa? Do pokazania ludzkiej twarzy? To tak kuje w oczy prawda? I bardzo dobrze!!! Ma kłuć! Bo to jest taka sama posługa ludziom, jak zwykłego kapłana z parafii. Zbawiciel nie bał się trędowatych,  i nie potępił prostytutki... Jego też skrytykujesz? Czy oznaka człowieczeństwa w tych do cna samolubnych czasach jest dziwna, jak i dziwne jest to, że Papież żyje skromniej niż proboszcze naszych parafii.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 28, 2013, 23:43:57 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Do okazania człowieczeństwa? Do pokazania ludzkiej twarzy? To tak kuje w oczy prawda? I bardzo dobrze!!! Ma kłuć! Bo to jest taka sama posługa ludziom, jak zwykłego kapłana z parafii. Zbawiciel nie bał się trędowatych, i nie potępił prostytutki... Jego też skrytykujesz? Czy oznaka człowieczeństwa w tych do cna samolubnych czasach jest dziwna, jak i dziwne jest to, że Papież żyje skromniej niż proboszcze naszych parafii.


Akurat miałem na myśli dodawanie roboty ochronie, która dwoi się i troi, żeby zapewnić bezpieczeństwo Franciszkowi :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 29, 2013, 10:06:54 »
Moim zdaniem wieksze niebezpieczenstwo grozi Papiezowi Franciszkowi od strony samego Kosciola, jak widac dla wielu jest niewygodny, bo promuje "dziadostwo i tandete". Bardzo zlosliwe twierdzenia zreszta. Podazanie sladami Franciszka bedzie dla niektorych niebywale trudne, obnizenie wysokich standardow zyciowych nie bedzie prosta sprawa. Jezus nie zostawil na ziemi zadnej rzeczy materialnej, tylko swoje nauki, smierc na krzyzu, jako dowod bezgranicznej milosci Boga do czlowieka i Ducha Swietego, poprzez ktorego dziala Bog. Wybor Papieza, tez jest aktem dzialania DS, ktory dokonuje sie podczas Konklawe, dlatego dziwia mnie te wszystkie negatywne reakcje. Dzis czlowieka ocenia sie po tym co posiada, a nie po tym kim jest, widocznie Bog uznal, ze najwyzszy czas na zmiany.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 29, 2013, 10:21:04 »
a ja liczę na to, że podczas dni młodzieży w Krakowie nasi biskupi pokażą na co ich stać i udowodnia, że potrafią bawić się z młodzieżą. Mam nadzieję, że zobaczę takich hierarchów jak np pan hoser, głódź, którzy w takt muzyki tańcząc i kiwając się z młodzieżą będą się modlić. Brazylijscy biskupi pokazali, że można... Chociaż sądzę, że pan głódź nie powinien mieć z tym trudności - choć gry na akordeonie pewnie nie będzie, ale on chyba czuje klimat, ale chętnie zobaczę innych pasibrzuchów czy zegną krzyża trochę i czy będzie to dla nich święto z młodzieżą, czy prowizorka (odsiedzenie swojego i już)...
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 29, 2013, 10:30:13 »
To swieto mlodziezy, nie biskupow, kazdy przezywa takie dni jak uwaza. Jak bedzie, zobaczymy, Krakow to piekne miasto, ktore jest powszechnie znane za granica, nie czepiajmy sie szczegolow, tylko cieszmy z tego, ze bedziemy gospodarzami tak waznego wydarzenia.