Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ścieżka rowerowa  (Przeczytany 12845 razy)

Offline mecenas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Ścieżka rowerowa
« dnia: Lipca 02, 2013, 00:24:48 »
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
                                                                                                       POLICE
                                                                                             Pan Władysław Diakun




Szanowny Panie Burmistrzu w imieniu własnym jak i mieszkańców kurortu TANOWO chciałbym na pana ręce złożyć podziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do połączenia dwóch końców ścieżki rowerowej w naszym kurorcie.
Tak niewiele, ale jak dużo dobrej woli spowodowało, że Szczecin ma bezpośrednie połączenie z naszymi pięknymi Policami, te 150 metrów kostki brukowej zlikwidowało jeden z czarnych punktów na mapie Polski. Proszę w weekend zobaczyć jak ta arteria komunikacyjna jest oblegana przez mieszkańców i nie tylko obu miast na rowerach, wrotkach, z kijkami i jak się da.
Dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim.



                                                                                      z poważaniem

                                                                                    Szostak Mirosław
mecenas

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Re: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2013, 08:52:55 »
Cytat: "mecenas"
BURMISTRZ MIASTA I GMINY
                                                                                                       POLICE
                                                                                             Pan Władysław Diakun




Szanowny Panie Burmistrzu w imieniu własnym jak i mieszkańców kurortu TANOWO chciałbym na pana ręce złożyć podziękowanie wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do połączenia dwóch końców ścieżki rowerowej w naszym kurorcie.
Tak niewiele, ale jak dużo dobrej woli spowodowało, że Szczecin ma bezpośrednie połączenie z naszymi pięknymi Policami, te 150 metrów kostki brukowej zlikwidowało jeden z czarnych punktów na mapie Polski. Proszę w weekend zobaczyć jak ta arteria komunikacyjna jest oblegana przez mieszkańców i nie tylko obu miast na rowerach, wrotkach, z kijkami i jak się da.
Dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim.



                                                                                      z poważaniem

                                                                                    Szostak Mirosław



Amen,

pozostaje tylko Pilchowo, a będzie autostrada.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2013, 14:03:14 »
Cytat: "mecenas"
...na rowerach, z kijkami...


"mecenas" przecież Ty nie jeździsz na rowerze ani nie chodzisz z kijkami... :devil: A ja znam kogoś, kto chodzi z kijkami - tamtędy też Mu się zdarza chadzać :rotfl: i jest dobrze, ba nawet b. dobrze :jupi:
Pozdrawiam Mirku.
Ps. Myślę, że podziękowanie powinieneś przesłać bezpośrednio do adresata (W.D.), do UG Police bo wątpię, aby Burmistrz TU zaglądał.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline mecenas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2013, 08:27:07 »
Pierwsze co zrobiłem to odwiedziłem sekretariat Burmistrza, a na rowerze jeżdżę po tej AUTOSTRADZIE!!!.
mecenas

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 05, 2013, 11:32:51 »
Cytat: "mecenas"
..., a na rowerze jeżdżę po tej AUTOSTRADZIE!!!.

A ja myślałem, że tylko czarnym autem... ;D
Pozdrawiam
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 20, 2014, 21:54:13 »
Widzę, że buduje się nowa ścieżka rowerowa między Siedlecką na Jasienicką.  Wiadomo do kiedy mają to ukończyć i jakie są kolejne plany z ścieżkami rowerowymi w Policach?

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 20, 2014, 22:23:15 »
Czy w Policach przeszły by te rowerki jak w Szczecinie?
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 20, 2014, 23:05:19 »
Następna ścieżka ma połączyć Police z Trzebieżą. Oprócz tego ma być rozbudowywana sieć ścieżek na terenie miasta.

Co do roweru miejskiego na wzór tego szczecińskiego. Mam poważne wątpliwości. Oczywiście to fajna rzecz ale jednak Police, to małe miasto. Sądzę, że efekt ekonomiczny takiego przedsięwzięcia byłby zerowy i cały system musiałby być utrzymywany ze środków budżetowych.

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 20, 2014, 23:20:31 »
Co do systemu roweru miejskiego w Policach to pomysł chybiony. Dlaczego? A no mało miejsc pod stację, nie ma ścisłego centrum miasta, duży koszt utrzymania, a na dodatek znaczna część mieszkańców naszej gminy posiada swoje jednoślady.

Jeżeli chodzi o ścieżki rowerowe, to w planach remontu ulicy Przęsocińskiej trzeba zawrzeć budowę bezpiecznej ścieżki rowerowej.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 21, 2014, 07:04:43 »
Czy w Policach przeszły by te rowerki jak w Szczecinie?

Pewnie by przeszły, ale - istnieje taka okoliczność ;) ;D -, że "przeszły by" i już nie wróciły :) ;) . Jest Jesień, mgły itp itd... :)
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 21, 2014, 08:21:21 »
szkoda że jak robili drogę do Trzebieży to nie pomyśleli o ścieżce :(

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 21, 2014, 08:42:29 »
Następna ścieżka ma połączyć Police z Trzebieżą

Panie Grzegorzu, a jest Pan w stanie podać jakieś konkrety? Szczerze mówiąc ścieżka do Trzebieży jest jak najbardziej potrzebna i głowę daję, że będzie wykorzystywana i to bardzo intensywnie.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 21, 2014, 09:40:09 »
Następna ścieżka ma połączyć Police z Trzebieżą. Oprócz tego ma być rozbudowywana sieć ścieżek na terenie miasta.

Co do roweru miejskiego na wzór tego szczecińskiego. Mam poważne wątpliwości. Oczywiście to fajna rzecz ale jednak Police, to małe miasto. Sądzę, że efekt ekonomiczny takiego przedsięwzięcia byłby zerowy i cały system musiałby być utrzymywany ze środków budżetowych.
Panie Grzegorzu nie wszystko trzeba przeliczać na zyski, autobusy też nas kosztują.
Publiczny Transport Miejski (rowerowy) wcześniej czy później zawita do Polic i być może powiatu- dla mieszkańców i dodatkowo jako zachęta dla turystów. 20 minut bezpłatnego korzystania z Rowerowego Transportu Miejskiego to prawdziwa rewolucja.

Zapraszam do polubienia profilu polickiego bajka na Facebooku: https://www.facebook.com/ireneuszwroblewskinr6




Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2014, 09:53:53 »
Rowerowa ścieżka łącząca Trzebiez z Policami jest przewidywana w dwóch wariantach. Pierwszy, tradycyjny - wzdłuż drogi 114 aż do plaży. 
Drugi, moim zdaniem ciekawszy, przewiduje, że w Jasienicy lub Dębostrowie ścieżka "wjedzie" na wał przeciwpowodziowy i będzie przebiegać wzdłuż Odry.

Nie ma jeszcze konkretnych decyzji co do wariantu. Gmina jest po wstępnych rozmowach z Zarządem Dróg Wojewódzkich(który jest zarządcą i właścicielem drogi 114) i współpracy przy budowie ścieżki.

To się będzie klarowało w pierwszej połowie 2015 roku.

Wracając jeszcze na moment do wariantu ścieżki wzdłuż Odry.
Wydaje mi się, że taki przebieg trasy jest bardzo atrakcyjny. Jednak mam sporo wątpliwości, szczególnie wynikających z faktu obowiązywania w Polsce "różnych" dziwnych przepisów. Chyba powszechnie jest znana słynna ścieżka z barierkami:
http://www.fakt.pl/wroclaw/barierki-na-drodze-dla-rowerow-wroclaw-sciezka-rowerowa-barierki,artykuly,499424.html

Nie wiem, czy z powodu durnych przepisów i u nas nie będzie czegoś podobnego? Gdyby tak było, lepiej chyba zrezygnować z tej koncepcji.

Co do roweru gminnego(choć Pan Ireneusz proponuje aby był to rower powiatowy), mam pogląd zbieżny z radosław_mik

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Ścieżka rowerowa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2014, 10:34:04 »
Orientujesz się może Grzegorz czy w planach jest również budowa ścieżki rowerowej od Siedlic do Pilchowa,
jak również wymiana nawierzchni chodnika na ul. Piłsudskiego z uwzględniem ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Tanowskiej.
Pozdrawiam