Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Koniec "Dobranocki"  (Przeczytany 10018 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« dnia: Czerwca 18, 2013, 15:18:58 »
Będąca od zawsze o 19:00 w TVP1 „Dobranocka” zniknie.
Czy to dobra decyzja tej "pełniącej misję publiczną" telewizji?

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 18, 2013, 17:43:51 »
Prawda jest taka, że coraz mniej dzieci ogląda Wieczorynkę, sam słyszałem w mojej rodzinie często" Mamuś, włącz Carton Network albo mini-mini, więc dla mnie jest Wieczorynka ambiwalentna.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 18, 2013, 17:57:48 »
Teleranek też zabrali i dzieci jakoś przeżyły, przy dzisiejszej technice można dzieciom puszczać znacznie lepsze bajki, które nie ryją psychiki.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 18, 2013, 17:58:33 »
Wieczorynka jest(była) ważnym wspomnieniem chyba raczej dla mojego pokolenia(dzisiejszych 35-40 latków). Bo była jedyna. Czekało się na "bajkę" cały dzień.
Dziś różnych bajek jest mnóstwo na wielu kanałach i "moc" Wieczorynki wyraźnie osłabła.

Nie wspominam już faktu, że Wieczorynka jest w primetimie :)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2013, 18:02:16 »
Znak czasów.
Ja,z drugiej połowy lat 70 czekałem na Wieczorynkę bo tylko to było dla dzieci w TV.
A teraz to zupełnie "inna bajka".....
Na razie nie ma podpisu......

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2013, 18:08:58 »
Cytuj (zaznaczone)
Teleranek też zabrali

też mi się to z tym skojarzyło

Takie właśnie mają tłumaczenie, że są kanały dla dzieci.
To niech zlikwidują Wiadomości bo jest tvn24, polsatnews, tvpinfo itd. Niech nie dają meczów bo przecież jest Eurosport itd. Żadnych filmów, bo HBO itd.,itd…
Tak naprawdę darmowych kanałów dla dzieci nie ma nawet w tv naziemnej chociaż jest tam kilkanaście programów.
Ja tam bajek już nie oglądam, chociaż mam kilka takich kanałów, ale pamiętam jak byłem mały to czekałem na te Dobranocki.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 18, 2013, 18:21:17 »
Być może telewizja publiczna wykorzysta, bądź utworzy jakiś inny ogólnodostępny kanał, ważne jednak, by puszczali coś normalnego, bo jak czasami spojrzę na te nowoczesne "bajki" to nic z nich nie rozumiem, zero przesłania podstawowych wartości. Tak jak piszecie, dziś dzieciaki mają super, mogą oglądać bajek do woli i w dowolnym momencie, oczywiście, jak rodzice pozwolą. :) Kiedyś jaka radocha to była, jak na Dzień Dziecka Toma i Jerrego puścili, nie mówiąc już o bajkach Disneya na święta. :)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 09, 2015, 08:14:02 »
Wieczorynki wyraźnie osłabła.

Tak to prawda - płyta gramofonowa, kaseta magnetofonowa i wiele innych, wydawać by się mogło "instrumentów" zajmujących i umilających nam czas zanikło - dziś wracają do łask... Może moje porównanie nie jest równoznaczne, lecz warto zachować coś wartościowego, bo bajki (zwlaszcza te polskie) z Wieczorynki były/są, o niebo lepsze od tych z komercyjnych kanałów tv.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Jarumare

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 20, 2016, 10:41:03 »
Brakuje artystów, którzy tworzyli na potrzeby wychowywania dziecie umoralniających bajek. Starania Walta Disneya, naszych studiów filmówych np. w Bielsko-Białej SEMAFOR, poszły na marne. I to diametralnie...

Offline CzarnaDzasta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 26, 2016, 21:53:19 »
"Wieczorynka" miała kiedys zupełnie inne znaczenie.
Teraz, mając bajki non stop raczej żadne dziecko nie przywiązywało wagi do dobranocki o 19.
Szkoda, skoro nasze pokolenia się na tym wychowały to raczej nie był zły i nierentowny pomysł.
Teraz wygryzły kanały stricte bajkowe i nie jest opłacalne puszczać wieczorynkę.
wniosek- dzieci tego nie odczują ,tylko rodzice. Stacja nie straci kasy, więc prawie wszyscy szczęśliwi.
Poza świadomością rodziców  :(

Offline Kostek32

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 04, 2016, 22:12:12 »
Szkoda. Dobranocka była od zawsze (od kiedy ja pamiętam). Po dobranocce, kąpiel i spanie. Komu ta pół godzinna bajka przeszkadzała? eh

Offline julcia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2016, 11:03:21 »
nie oszukujmy się, dobranocki na tvp były przestarzałe i "nie na topie" do tego zabierały najlepszy czas antenowy... biznes is biznes

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Koniec "Dobranocki"
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2016, 12:08:27 »
Na dobranoc będą teraz puszczane wypowiedzi Antoniego  jak by nie było to wszystko co gada tez bajki
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.