Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła  (Przeczytany 10597 razy)

Offline jula

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 19, 2013, 13:24:19 »
ten rok był juz drugim moim sezonem grzewczym bez podzielników i mogę obiektywnie stwierdzić, że się opłacało, mimo tego, iż mam mieszkanie środkowe i dosyć ciepłe a zwroty za ogrzewanie były zawsze (co roku oczywiście mniejsze ze względu na zmiany sposobu rozliczania) mam mieszkanie 53 m i w zeszłym roku miałam zwrot 222,79zł do stycznia były jeszcze podzielniki (zwrot 32,75) a od stycznia juz bez podzielników (zwrot 190,04). przedstawione rozliczenie dotyczy sezonu2011/2012 i mam nadzieję, że za ten sezon również będzie zwrot. moja zaliczka na CO w zeszłym miesiącu wynosiła 137zł.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 19, 2013, 13:37:53 »
@KRET
Masz racje kolego podzielniki nie są montowane na środku grzejnika tak jak to być powinno. Niestety tam gdzie powinien być zamontowany jest akurat mocowanie grzejnika. U mnie tylko w jednym pokoju tam gdzie wymieniałem kaloryfer na panelowy to jest zamontowany prawidłowo. Moja rada jak chce ci się bawić to możesz przenieść to mocowanie i zgłosić spółdzielni żeby przenieśli podzielnik. Można tak zrobić bo mój sąsiad to już przerabiał.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 19, 2013, 14:53:55 »
Cytat: "KRET"
Czy jest ktoś zorientowany jak prawidłowo powinien być zamontowany podzielnik? A dokładnie czy jest instrukcja w którym miejscu na kaloryferze?

Znasz typ urządzenia, które będzie montowane? Pełnej informacji można by poszukać w internecie.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 20, 2013, 15:07:26 »
Cytat: "Febe"
Jestem pewna, że na pewno stracę na tym, przynajmniej zwrot, który zawsze dostawałam.

Bez podzielników będziesz miała zdrowiej. Poczytałam trochę o tym cudzie nowoczesnej techniki. Elektronika, moduł radiowy i to w blokowym em, nic dobrego :<
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 20, 2013, 15:07:33 »
Cytat: "jula"
ten rok był juz drugim moim sezonem grzewczym bez podzielników i mogę obiektywnie stwierdzić, że się opłacało, mimo tego, iż mam mieszkanie środkowe i dosyć ciepłe a zwroty za ogrzewanie były zawsze (co roku oczywiście mniejsze ze względu na zmiany sposobu rozliczania) mam mieszkanie 53 m i w zeszłym roku miałam zwrot 222,79zł do stycznia były jeszcze podzielniki (zwrot 32,75) a od stycznia juz bez podzielników (zwrot 190,04). przedstawione rozliczenie dotyczy sezonu2011/2012 i mam nadzieję, że za ten sezon również będzie zwrot. moja zaliczka na CO w zeszłym miesiącu wynosiła 137zł.


No ja jestem bardzo ciekawa, jak wyjdzie u mnie, bo do tej pory zawsze miałam zwroty. Dwa lata temu 303 zł, w zeszłym roku wyjątkowo dużo: 469 zł (67 jednostek na podzielnikach) a za ten sezon mam tylko 41 jednostek. Mieszkam na ostatnim piętrze, ale w środku i mam bardzo ciepłe mieszkanie. Nie oszczędzam. Nie chodzę w polarach. Grzeję tylko wtedy, gdy potrzeba, a w nocy okno zawsze uchylone, albo choć mikrouchył. Zaliczkę płacę teraz w wysokości 95 zł (mieszkanie 47 m2). Jakoś nie chcę wierzyć, że ryczałt będzie mi się opłacał. Nie może się przecież opłacać wszystkim. Ktoś musi stracić, żeby zyskać mógł ktoś inny.

Offline bodek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 20, 2013, 22:50:11 »
Cytat: "Daria"

Bez podzielników będziesz miała zdrowiej. Poczytałam trochę o tym cudzie nowoczesnej techniki. Elektronika, moduł radiowy i to w blokowym em, nic dobrego :<

Bez komórki jeszcze zdrowiej, to dopiero moduł radiowy.
Ględzicie nie w temacie, człowiek zapytał o sposób montażu, dostaje powiadomienie o odpowiedzi, otwiera wątek a tu farmazony. Chcecie poględzić, to załóżcie osobny temat. Gdzie jest jakiś mod, czy admin?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 20, 2013, 23:06:40 »
Spece od montażu dali mi instrukcje ,podzielnik w swojej części środkowe ma być na 3/4 wysokości grzejnika Sa jaj z blaszakami bo jakis idiota poprzednie na klej zamontował i przy odrywani dziury robią hihihi.
Pozdrawiam

P/S bodek Thenx za ptice  3maj sie
.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "ODRA" montaż podzielników ciepła
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 27, 2013, 20:52:23 »
Marek mieszkam na Piłsudskiego w okolicach Lidla. Podzielniki zakładała firma TECHEM. Poszło im szybko i sprawnie, choć nie mam pojęcia, czy zostały zamontowane prawidłowo ...
A i oczywiście płacimy za nowe podzielniki - w ratach doliczonych do czynszu :(